Végrehajtási jogi fórum


toldizoltan # 2013.03.02. 17:41

Üdv Mindenkinek!
SEGÍTSÉGET szeretnék kérni!!
Végrehajtó levélben tájékoztatott,hogy lefoglalta tartozásom miatt az autómat,mivel részletfizetési kötelezettségemnek nem tettem eleget!
Súlyos mozgáskorlátozott vagyok,kell az autó.Nem tudtam fizetni a részletet a végrehajtónak,nehéz körülményeim miatt.
Most mit tegyek??100 ezer forintot kéne március hatodikáig kifizetnem!Vagy viszik az autót??
KÉREM SEGÍTSEN valaki,hogy megoldhassam ezt az ügyemet!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 18:37

A lakásnak nem lehet közüzemi tartozása.

yulika46 # 2013.02.28. 16:58

Tisztelt Szakértő!
Árverezés alatt lévő lakást szeretnénk megvenni.
Az árverésen a kikiáltási áron kívül fel kel e tüntetni a jelen ingatlan közüzemi tartozásait is,hogy tudjuk mi a valós helyzet?
Mi úgy gondoljuk példaként felhozva,az ingatlan kikiáltási értéke 3,6 millió frt közüzemi tartozás 1,7 millió frt .Így működik e?
Arra lennék kíváncsi,hogy akkor 5,3 millióért tudnék csak a házhoz hozzájutni?

Judith56 # 2013.02.28. 16:54

Gerberának még tanulni kell a logikát! Köptem egyet tapasztalatból,másoknak tanulságul.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 06:21

Nem arra válaszolt, hanem csak úgy nagy általánosságban köpött egyet.

gerbera317 # 2013.02.27. 22:23

Judith56!

Ha a hozzászólásod Mad78 kérdésére akar válasz lenni, akkor olvasd el azt újra, és rá fogsz döbbenni, hogy Mad78 kérdése köszönőviszonyban sincs a végrehajtás intézményével, és főleg nem a végrehajtó pénzimádatával!

Judith56 # 2013.02.27. 19:16

A végrehajtók imádják a pénzt! Mindent el lehet velük intézni,intéztetni,csak fizess zsebbe!A végtelenségig lehet velük csúsztatni a végrehajtást,nem hírdetik meg rendesen,nem tartják be a határidőket,vagy túlságosan is betartják. Ha a Végrehajtó Kamaránál panaszt teszel azzal sem érsz el semmit! Kár itt bármilyen tanácsot kérni,ha nincs pénzed mellékesen,mehetsz panaszra Szent Péterhez!!

Mad78 # 2013.02.27. 13:03

Szeretnék segítséget kérni!!
2007-ben elváltam a volt feleségemtől akkor volt 1 hiteles autónk aminek a hitele az én nevemen volt. A válásnál úgy egyeztünk megy hogy az övé az autó. bele is írták a válási papírba hogy kizárólagosan az ö tulajdona lesz és köteles utána fizetni mindent a törlesztőrészlet stb és hogy köteles megkezdeni a átírást hitelátválalást. természetesen ez nem történt meg az autót elvitte a válásnál fizette pár hónapig majd eladta a tudtom nélkül. ELtelt pár év és jött a levél hogy menjek bíróságra pestre. felmentem a bank ugye követelte a pénzét. A második tárgyaláson kimondták hogy nekem kell visszafizetni a pénzt. ami 2.5 millió forint. Van ismerősöm a helyi végrehajtónál. érdeklődtem mit tehetek de semmit nem mondtak. Megeggyeztem a bankal hogy visszafizetem csak a szerencsétlen hiteles lakásomat hagyják már békén. Így is lett 5 év 2 hónap alatt kell kifizetnem havi 40 ezerrel. Ezt már fizetem kb 4-5 hónapja. Azóta jöttek másik papirok pl pesti büntetések parkolás miatt most azt is ki kell fizetnem 63 forint. Régebben jöttek autópályás büntetések de szerencsére azt eltudtam intézni. Voltam a városi bíroságon panasznapon de semmi majdnem kinevettek:( A volt feleségemnek nincs semmie legalább is papíron se munka se vagyon csak azóta 3 gyereke. Szeretném tudni mit tudok tenni azon kívűl hogy beperelem és még az én pénzem fog benne álni a perbe is amíg nem történik valami. Segítsenek kérem mert ez tarthatattlan. Ráadásúl 2009-óta körözik az autót de nincs meg. mit tehetek ilyenkor? Kérem segítsen valaki ha tud. Köszönöm előre is a választ. Üdv M.I.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.16. 15:03

Hagyd, látod, hogy nem ura magának.

végrehajtó1 # 2013.02.15. 17:08

De durva.Higgadtságot fórumtársak!

Margo1963

Mit ordít??

szeku-bá # 2013.02.15. 17:02

Tisztelt Végrehajto a fizetésemen már van egy 40% letiltás gyermektartási dij miatt,igy kb 40.000 ft al maradok havonta az a kérdésem lenne hogy banki tartozás miatt mennyit vonhatnak le a megmaradt fizetésemből ?elöre is köszönöm a válaszukat,,,

mopi # 2013.02.15. 16:52

Tisztelt Forumozok!hitelkartya adossagom van Angliaban.tobb ezer font.Ha hazakoltoznek Mo.ra megkeresnenek itthoni apeh ill.banki bevonassal es behajthatjak itthon adossagomat? 5ev elevulesi ido vonatkozik kulfoldre is?Koszonettel

Margo1963 # 2013.02.15. 16:43

Sziasztok!
Szörnyű amit itt műveltek,én már nem is merek senkitől semmit kérdezni! A fórum nem azért van hogy segítsük egymást ebben a baromi rossz helyzetben? Azért ha valakinek van valami épkézláb ötlete hogy mit csináljak egy olyan végrehajtóval aki csak ordítani tud, az írja meg.

Grave7 # 2013.02.15. 15:23

gbachman@freemail.hu:
Beszélj a végrehajtóval(/alkalmazottjával) telefonon, majd ha nincs eredmény akkor személyesen. Foglalás után pár hónapon belül becsértéket kellett volna közölnie, majd utána árverésre kitűzni. Ha ügyvéded volt, lehet neki küldött minden értesítést és valójában elvégezte a cselekményeket csak az ügyvéd nem tájékoztatott téged.

Piti-Pati:
A család (az ingatlan tulajdonosa) nyilatkozzon írásban, hogy Te csak szívességi lakáshasználó vagy, ott vagyonod nincs. Ha ezt a végrehajtást kérő nem hiszi el, akkor esetleg kéri hogy a végrehajtó ezt személyesen ellenőrizze a lakásban. Ha a végrehajtó is ezt állapítja meg, akkor a családnak nem lesz problémája. Ha nem tudnak tőled behajtani, akkor szünetelhet az eljárás, de lehet hogy időről időre a végrehajtó meg fogja keresni a nyilvántartó hatóságokat, hogy keletkezett-e vagyonod.

gerbera317 # 2013.02.14. 14:23

A helyettes végrehajtó tejesen rendben van. Az volna gáz, ha továbbra is a Merényi küldene intézkedést. Ez a kérdés tehát nem kérdés.

A kérdés az, hogy egy részletfizetéssel szünetelő ügyben hogyan történhetett folytatás iránti intézkedés. Itt az ideje, hogy telefonon, ha úgy nem megy, akkor írásban megérdeklődd ezt. Az írásbeli érdeklődés végére tegyél egy kérelmet is, melyben kéred a szünetelés helyreállítását, továbbá, amennyiben ennek a végrehajtó nem tesz eleget, kéred a beadványodat végrehajtási kifogásnak tekinteni, és a foganatosító bírósághoz továbbítani.

Egyúttal ez minta azoknak is, akik még segítséggel sem tudnak rájönni, hogyan kell egy sérelmesnek tartott végrehajtói intézedésre helyesen reagálni.

gerbera317 # 2013.02.14. 11:24

Kaptál is 6 havi részetet, vagy csak kérted?

Szerintem ne itt kérj állásfoglalást, hanem a végrehatjói kamarától. Elérhetőségek:
http://www.mbvk.hu/…apcsolat.php

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 11:19

Akkor majd behajtja másik végrehajtó. Azt nem gondolhatod komolyan, hogy ha a végrehajtó iroda megszűnik, akkor a követelésed is. Nem neki tartozol, hanem a végrehajtást kérőnek.

Piti-Pati # 2013.02.13. 12:44

Jó napot!3 éve vettek 1 telefont a nevemre persze nem fizették most kapom a leveleket sorban.Mára ott tartok hogy ki akarnak jönni végrehajtani.A kérdésem a következő:Nekem nincs semmim se kocsim se házam,még telefonom sincs.Nincs jövedelmem se egy családnál lakom akik befogadtak.Ide jelentkeztem de és persze itt megtalált a végrehajtó a leveleivel.A családnak lehet abból gondja hogy én itt lakok?Tőlük lefoglalhatnak bármit is?És ha tőlem nem tudnak semmit akkor utána mi lesz ebből?

gbachman@freemail.hu # 2013.02.13. 11:23

Tisztelt Válaszadó!

Haszonélvezettel terhelt ingatlan került 2009.05.18-án
végrehajtás alá, de még becsérték sincsen. Mennyi ideje van kiírni az árverést a végrehajtónak?

Köszönettel:
Bachman Gergely

gerbera317 # 2013.02.08. 15:37

a felmerülő pluszköltségeim (számszerűsíthető nem sok, egyelőre

Ha végrehajtási kifogást adtál be, az 15 ezer forint lesz. Azt nem fogod tudni rajta leverni, mert az a te sarad, ugyanis ilyenkor nem azt kell benyújtani.

Az egyéb felmerülő költségedet a megszüntetés iránti perben fogod tudni érvényesíteni.

gerbera317 # 2013.02.08. 15:34

tarjani

Nem vagyok látnok, de nem is kell annak lenni. Nézd meg az előző sikertelen árverés jegyzőkönyvét, azon rajta van a keresett adat! Annnyi, illetve azóta növekedett, de nem jelentősen.

GNapocska # 2013.02.08. 14:54

Kedves Szakértők!

Egy ismerősöm végrehajtást kért ellenem egy olyan összeg miatt, amelyet annak idején határidőn belül kifizettem neki. Tudom is igazolni, így kifogással éltem, gondolom polgári per lesz belőle. A végrehajtótól így nem különösebben tartok, viszont az a kérdésem, hogy a felmerülő pluszköltségeim (számszerűsíthető nem sok, egyelőre postaköltség, esetleg a másik városban levő bíróságra utazás) de legfőképpen a munkaidőm (és a nemvagyoni kár jellegű idegeskedésem és hasonlók) meg tudom-e téríttetni vele valahogy annak érdekében, hogy elvegyem a kedvét a további "szórakozástól"?

tarjani # 2013.02.08. 14:16

Még az bocs megkérdezhetem,hogy mennyi szokott lenni a végrehajtási dij? kb?

gerbera317 # 2013.02.08. 09:10

Bocs, azért nem volt válasz, mert már elébe menve, korábban megadtam azt. De akkor ismétlem:

Igen, meg lehet venni beszámítással. De a végrehajtási költségeket akkor is meg kell fizetni.

biros # 2013.02.08. 08:47

Az adós vagyok.