Végrehajtási jogi fórum


egubacsi # 2013.02.08. 08:46

Tisztelt Fórumozok!

Segítséget szeretnék kérni deviza-hitel ügyben.
2007-ben felvett devizahitelem végrehajtás alá került, de nem jutottunk el az árverezésig, csak vagyontárgyak lefoglalása történt.2012 augusztusában Ft-alapúra váltottam a kormány adta lehetőség szerint. 25%-át elengedték, és teljes kamat- és egyéb költségmentesen fizethetem vissza egyenlő részletekben a fennmaradó futamidő alatt. Azóta határidőre fizetek minden hóban.
Van-e lehetőségem bármire hivatkozva elérni azt, hogy vagyontárgyaimat terhelő foglalásokat feloldják. Már többször próbáltam kérni a banktól, de mindig az a válasz jött vissza, hogy nem áll módukban és hogy nem kötelesek ezen döntésüket indokolni. Perre nem vihetem az ügyet, mivel a részletfizetési megállapodásba benne foglaltatik, hogy nem firtatom az eredeti szerződés jogszerűségét. Kérem, ha valaki tud segítsen.
Köszönettel: Gubacsi Eszter

tarjani # 2013.02.08. 07:37

T.gerbera 317.
Nem kaptam választ.Légyszi.Köszönöm.

gerbera317 # 2013.02.07. 22:35

Kicsoda vagy a végrehajtásban?

biros # 2013.02.07. 09:46

Azt szeretném megkérdezni, ha email-t kapok a bíróságtól, melyben közli, hogy 3 nap elteltével végrehajtási ügyben meghallgatást tart. Arra kötelező elmennem? Munkáltatóm nem venné jó néven. Ráadásul azt kéri a bíróság, hogy ha tudom értesítsem a végrehajtást kérőt a meghallgatás időpontjáról. Ezt nem a bíróságnak kellene megtennie?
Erre a meghallgatásra nem vonatkozik a szabályszerű idézés? (levélben, tértivevénnyel)

Meghallgatást miért szoktak végrehajtási ügyben tartani? Egyezkedni akarnak valamiben? De email -ben hívnak fel? Ez nekem nagyon furcsa.

tomik0 # 2013.02.06. 07:29

Jó napot !
Nekem egy olyan kérdésem lenne ,hogy egyik barátom egy roncs autó személygépkocsinak az adásvételijét meghamisitotta hozzáteszem 20000 ft os kocsirol beszélünk, hogy milyen büntire számithat, ha az irászakértö kideriti hogy öö irta , pénzbüntetés vagy szabadságvesztés lesz neki, sose volt semmiért se még büntetve egyszer sem !És ez magánokirat hamisitásnak számit?
Köszönöm elöre is a válaszokat.

tarjani # 2013.02.06. 06:46

gerbera317.
Köszönöm a válaszod. Nem piszkálja a csőröm annyira csak nem vagyok ebben jártas, sem én sem a feleségem. Azt tartom méltánytalannak,hogy neki tartozik gy.tartással évek óta-leszarja- és még nekünk kell kifizetni a költségeket. Törvényes biztosan csak nem etikus. De jól van ez így biztos. Tehár ha nem vezünk részt az árverésen akkor esetleg jobban járunk anyagilag.Az első sikertelen volt az lesz a második is. Amikor vége bejelentjük,hogy a követelés fejében átvesszük az ingatlant?Mik ilyenkor a költséges-hogy fel készüljünk rá- számszerüen?
Az ingatlan felének értéke 750000 ft ami az Ő része.Az árverésen le lehet vinni az 50% ra, ami 375.000 ft. Amivel tartozik az 410.000 ft. Tehát akkor beszámítással a tartozás fejében meg lehet "venni"?

gerbera317 # 2013.02.05. 22:22

Tarjani

Tehát adott egy lehetőség, hogy a 400 ezer forinttal tartozó tartásra kötelezett fél ingatlanrészét, melynek forgalmi értéke 1 millió forint, a lakott becsérték (750 ezer) feléért (375 ezer forintért) megvegye a tartásra jogosult árverésen. És a jogosult ezek után azért tépi a száját, hogy mi lesz a 25 ezer Ft fennmaradó követelésével, meg nehogymá' árverési előleget kelljen letenni? Hmmm, mit ne mondjak, méltányosságból csillagos ötös...

De térjünk rá inkább a jogi részére a dolognak:

Az árverésből nincs kizárva a végrehajtást kérő, de az árverésnél őt elsősorban árverezőnek kell tekinteni, nem pedig végrehajtást kérőnek, és ilyen módon mindenben meg kell felelnie az árverezőkkel szemben támasztott feltételeknek, s így a 10 százalékot is le kell tennie, különben anélkül nem is tehet vételi ajánlatot. Ha megnyeri a licitet, a 150. § szerint visszatarthatja az árverési vételárat, vagy azt a részét, amely a követelésének a kielégítéséhez szükséges, de ha a követelését a vételár felosztásakor nem lehet kielégíteni (pl. azért, mert a végrehajtási költségeket is valamiből fedezni kell), akkor további befizetési kötelezettsége keletkezik. (Csak példaként: ha a 75 ezer Ft sem elég a végrehajtási költségekre, mert az 100 ezer, akkor további 25 ezret be kell fizetni. De egy 1 milliót érő ingatlanrészt 375 ezer beszámítással + 100 ezer készpénzért, összesen 475 ezerért + némi regisztrálási díjért megszerezni, még mindig nem rossz biznisz.)
Nem lesz árverési macera, ha nem vesztek részt az árverésben, hanem abban bíztok, hogy ez is sikertelen lesz. Ekkor 15 napon belül bejelentheti a vh-kérő, hogy átveszi az ingatlant a követelése fejében. De a végrehajtási költségeket ekkor is meg kell fizetnie. Ez annyicskával jobb biznisz, hogy a regisztrálási díj ilyenkor elesik.

Bármilyen sérelmesen hangzik is, hogy a vh-kérőnek kell ilyenkor fizetni, mégis így logikus, és ennek megfelelően a jogszabály is így rendelkezik. Legfeljebb a vh-kérő nem érti, de neki nem is az a dolga, hogy értse. Ha nagyon piszkálja a csőrödet, miért van így, akkor kérdésre elmagyarázom, de mára ennyi már elég volt.

tarjani # 2013.02.05. 19:14

gerbera 317!!!

Az ingatlanban nem lakik senki,gyakorlatilag nem lakott. Papiron a feleségem / gyerekek/ aki a végrehajtást kéri van feltüntetve mint aki ott lakik.

Tilduska # 2013.02.05. 16:27

Köszönöm a választ!

(Bocsánat, ez lemaradt)

Tilduska # 2013.02.05. 16:26

Egy parkolás költségek nélkül volt 18 000,- ft. Letiltották a fizetésem több, mint 60 százalékát, plussz inkasszót tettek a számlámra. Eddig kifizettem kb
166 000,-ft-ot, és még fizetnem kell 6 hónapon keresztül havi 10 000,-ft-ot.
Nem sok ez egy kicsit?
Ha sok, akkor hogy lehet leállítani a vh-t, és visszaszerezni a pénzem?

h.zoli # 2013.02.05. 11:33

Kösz-kösz akkor így
Öröm az odaát tuti van, 2006-os parkolás-ügyre került pont :)
Még jófejek is voltak mert 2010-ben már kezdeményezték a behajtást, de akkor kérésemre (kézbesítési vélelem megdöntése vagy mi, 10 éve megszűnt címre érkeztek a felszólítások) szüneteltették. Nem tudom mi történt azóta (a Bíróság nem küldött levelet, én el is felejtettem az egészet), de szerintem "megunták" a várakozást. Így is 15-szörös lett a végösszeg, de ha itt megáll, már öröm lesz itt is.

gerbera317 # 2013.02.05. 11:20

A végrehajtó ilyenkor hivatalból módosítja a letiltást azzal, hogy nem kel levonást foganatosítani. Az adós ettől függetlenül kérdezzen rá a munkáltatójánál, kapott-e ilyen értesítést, és ha nem, azonnal jelzze ezt a végrehajtónál pótlás végett. Előfordul ugyanis, hogy a végrehajtó a befejezés feletti örömében elfelejtkezik az ilyen apróságokról.

wers # 2013.02.05. 11:16

de ha a munkáltató nem kap erről semmit, le fogja vonni a bér x %-át, mert muszáj neki.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.05. 11:04

Ha a teljes tartozás - beleértve a végrehajtás költségeit is - kiegyenlítést nyert, akkor a végrehajtás befejeződött.

h.zoli # 2013.02.05. 10:53

Kösz de nem értem így se :D
A teljes tartozást kiegyenlítette inkasszóval. Vagy a bankban hülyeséget mondtak, és a vh valójában nem közvetlen a számláról inkasszózott, hanem ez volt tk. a letiltás, és most akkor rendben vagyunk?

ius latratus # 2013.02.05. 10:06

Miért lenne visszavonva? De, csak hogy értsd: nem lesz visszavonva.
"Esetleg van vele teendőm?"
Nincs.

h.zoli # 2013.02.05. 09:18

Pardon az ismétlésért, de az eredeti topik elsüllyedt.

Üdv!
Ha a vh (sikeresen) megterhelte a bankszámlám, és ugyanaznap ajánlott levélben értesülök, hogy a munkáltatónak is küldött letiltást, akkor ez utóbbi tőlem függetlenül vissza lesz vonva? Esetleg van vele teendőm?
Köszönöm

tarjani # 2013.02.05. 07:06

Az ingatlanban nem lakik senki,gyakorlatilag nem lakott. Papiron a feleségem / gyerekek/ aki a végrehajtást kéri van feltüntetve mint aki ott lakik.

gerbera317 # 2013.02.04. 21:56

Valaki más nincs itt, aki válaszolni tud?

Nem fognak válaszolni, mert amit kellett, már megtudtad - ha ugyan elolvastad az ügyedre (nem rád, hanem az ügyedre!) vonatkozó információt. Egy érdemi vélemény volt is, KBS "+1"-e, ami nagyjából annyit jelent, hogy nincs mit hozzáfűzni, az úgy van.

Vagy minden áron azt szeretnéd, hogy valaki mézes-mázas kedvesen és udvariasan bevigyen a málnásba, ahol aztán visszasírod az én "modoromat"?

gerbera317 # 2013.02.04. 21:50

Tarjani,

Azt már megtudtuk, hogy egyedüli végrehajtást kérő vagy (illetve a nejed), de azt még mindig nem, ki lakik az ingatlanban. Ha elárulod, én is elárulom, mire számítsatok.

tarjani # 2013.02.04. 17:19

gerbera317.Ugy gondolom nem teljesen értem mit irtál.Egyedüliként kérte a végrehajtást mivel tartozik neki gyt.tartással.Az 50% az ugye 375.000 ft.amivel tartozik az 400.000 ft. Nem értem miért kell kifizetni a felét hiszen többel tartozik mint az érték.Ez a fele kifizetés nem tisztázott, meg tényleg nem is értem.Még a 75 ezret megértem-bár nem kaptam arra választ,hogy mi lesz a 75 ezerrrel- de a felét mikor Ő tartozik neki? Az ingatlanban elvileg a végrehajtást kérő lakik,akin végrehajtják az már régen nem . Tehát ha most nem regisztrálok sikertelen lesz-mert tuti,hogy az - az árverés akkor mi is történik utánna?

Tilduska # 2013.02.04. 12:44

gerbera

Nem volt hülye a kérdésem.
A válasz viszont, illetve annak stílusa volt nem megfelelő. Mint ahogyan ez a megnyilvánulásod is lekezelő. Biztosan végrehajtó vagy te is, a modorodból ítélve.

Fórumozók!!!

Valaki más nincs itt, aki válaszolni tud?

bubuca # 2013.02.03. 21:00

Üdv mindenkinek,

2012.01.-ban egy végrehajtó iroda levett a folyószámlámról pénzt. Mivel nem tudtam, hogy miről van szó bementem hozzájuk és mint megtudtam végrehajtási eljárás van ellenem közjegyző jóváhagyásával.
Az érintett cég aki keresetet nyújtott be ellenem egy ingatlanos cég. 2011-ben kötöttem velük egy hirdetési szerződést lakás eladással kapcsolatban. A szerződés 2 évre szólt. Én a szerződést 1 év után érdeklődés hiányában felmondtam e-mail levél formájában. A hirdetésemet 2 nap múlva levették az oldalukról. A cég nem küldött részemre semmilyen fizetési számlát, vagy felszólítást. A szerződés kimondja, hogy felmondás csak írásban történhet, de én azt e-mail-ben nyújtottam be amit ezek szerint elfogadtak.
Arról, hogy nekem tartozásom lenne feléjük és hogy ilyen eljárás van ellenem a folyószámlám megcsapolása után szereztem tudomást.
A közjegyzőt felhívva semmilyen információt nem tudott adni a követelés tényéről, csak a már végrehajtási felhívásban szereplő költségeket ismételte meg. Én kértem, az iratokba való betekintést, amit elsőre megtagadtak az iratok irattárba iktatása miatt, majd egy újabb telefonhívás hatására már levél formájában kellett beterjesztenem iratbetekintési kérelmem feléjük.
Jelenleg itt tartok és várom a közjegyző válaszlevelét, hogy mi alapján indított ellenem fizetési végrehajtást.
Kérdésem, hogy milyen jogorvoslattal élhetek, hiszen úgy követel tőlem az ingatlanos cég szerződésszegési és jutaléki összeget, hogy valójában ő követett el szerződésszegést amikor levett a hirdetést az oldaláról? Mik a jogi lépések ebben az ügyben, hogy 1. a végrehajtást megszüntessék?
2. a ingatlanos cég követelését felülvizsgálják?
3. a közjegyző milyen iratok alapján indíthat felszólítást és végrehajtást?

gerbera317 # 2013.02.03. 17:33

Ha árverési vevőként akarod megvenni, akkor mindenképpen le kell tenni az előleget, és ha beszámítással akarsz vásárolni, akkor is ki kell fizetni a vételárnak legalább a felét, amiből (ha egyedüli vh-kérő vagy), jó rész visszatérül. Ezen felül regisztrálni kell az elektronikus árverési rendszerbe is, ha egyáltalán vételi ajánlatot akarsz tenni.

Mivel ez már a második árverés lesz, ezért inkább várd, ki, hogy sikertelen legyen, azután pedig jelentsd be az átvételi szándékodat. Konzultálj a végrehajtóval, melyik olcsóbb és célszerűbb.

Még tisztázandó:
Egyetlen végrehajtást kérő vagy?
És ki lakik az ingatlanban?

tarjani # 2013.02.03. 17:07

Végrehajtási kérésem lenne:lehet,hogy már kérdeztem régebben de nem tiszta a a dolog:a feleségemnek a volt férje tartozik 400 ezer ft gyermektartással,behajtani ne lehetett. A közös tulajdonukban lévő lakásra rátették a végrehajtást és kértük az Ő 1/2 részének árverését.-most van másodszor árverés alatt mert elsőre nem licitáltunk-Az ár 750000ft. A végrehajtó azt mondta,hogy ha licitálni akarunk be kell fizetni a 75 ezer ft ot és végül is ennek/ a 750 ezer/ feléért mely még igy sem éri el a követelést az ingatlan "megvehetjük" mármint az 1/2 részt.
Kérdésem: mindenképp be kell fizetni et a 75 ezer ft-ot annak ellenére,hogy még Ő tartozik 400- al -gy.tartással-? . Mi lesz ennek a pénznek a sorsa, hiszem az érték nem éri el a tartozás értékét?Ezt visszakapja? Hogyan lehet -e nélkül licitálni vagy ezt mindenképp ki kell fizetni?Milyen szabályok vannak ilyenkor? Köszönöm a választ.