Haszonélvező tartozásának behajtása


C a s a b l a n c a # 2009.12.14. 13:21

A tartozás a személyhez kötődik, nem a helyhez. Elsősorban letiltást eszközölnek a haszonélvezőtől, de a zálogjog sem kizárt.

ObudaFan # 2009.12.12. 14:21

Amit te örököltél, az a tiéd. Ha elveszik, igénypert indíthatsz.

polgar # 2009.12.11. 12:11

Egy nyugdíjas emberről van szó.Vagyon lefoglalásánál érdekes a helyzet.Sajnos nem lett hagyatéki leltár készítve.Ilyenkor nem tudom amit elvisznek esetleg TV,stb az ebben a helyzetben kinek a tulajdona.Az enyém mint tulajdonosé vagy a haszonélvezőé.A vizet nem kapcsolják ki mert panel lakás.

ObudaFan # 2009.12.11. 12:07

Bankszámlára inkasszó, jövedelmére letiltás, ezek hiányában a vagyonára foglalás. Eltart egy darabig. Neked nem lesz károd, legfeljebb ha elzárják a vizet, és majd valamikor neked kell visszaköttetni.

polgar # 2009.12.11. 11:28

Kedves Fórumozók.
A kérdés a következő.
Van egy panel lakásom melyet örököltem egy holtig tartó haszonélvezővel.A haszonélvező arra hivatkozva, hogy a meleg víz mérője elromlott és nem javíttattam meg nem fizeti már vagy fél éve a hőszolgáltató által kiküldött számlákat, mert a rossz óra miatt átalánydíjas szolgáltatásra állították a díjfizetését.A szolgáltatónál a haszonélvező a szerződött fél.A kérdésem az lenne milyen módon tudják behajtani a díjat a haszonélvezőtől?Mennyi ideig tart egy ilyen behajtási folyamat?Nekem mint tulajdonosnak származhat-e károm a haszonélvező számlatartozása miatt?Köszönöm.