Végrehajtás felfüggesztése


Vadsuhanc # 2018.03.06. 15:14

De a végrehajtás megszüntetésére irányuló per mire lett alapozva?

A bankkal egyáltalán nem tudsz egyezkedni?

Elárulod melyik bank?

dashed # 2018.03.06. 14:54

Lemaradt, hogy novemberben már ki volt tűzve árverésre.

dashed # 2018.03.06. 14:52

Vadsuhanc

Tavaly novemberben bíztam meg.
A peren nem nyernénk szerintem, csak időhúzásra játszunk.
(én szívem szerint nem tenném, de sajnos nem egyedül döntök)

A lényeg, hogy a bankkal beszéltünk pár napja és ő licitált a házra.
Azt mondták megveszik, és utána értékesítik.
Mivel a ház ára nem fedezi a tartozást ezért még jócskán marad amit be akarnának majd hajtani rajtam.

Viszont ha kiköltözünk az árverés vége után, max. apr. 20-ig akkor a fennmaradó tartozás 8-10 %-át kell csak kicsengetni, akár rövid futamú törlesztéssel is.

Azért kérdeztem az egészet mert én jobb szeretném ezt a verziót, semmiféle időhúzást nem akarok, hogy aztán egész életemen át üldözzenek a tartozás miatt.

Ezt le kell itthon még tisztáznom, és beszélnem kell az ügyvéddel, csak egy megerősítést szerettem volna kapni.

De én józan paraszti ésszel is úgy gondoltam, hogy a bíróság a licittől függetlenül még le tudja állítani.

A válaszodat köszönöm!

Vadsuhanc # 2018.03.06. 14:39

Kedves dashed!

Ne gondold, hogy szívtelen vagyok. Röviden írtad le, hogy az ügyvédet mit tett. Azt sem írtad meg mikor bíztad meg az üggyel. Az árverési hirdetmény előtt vagy után?

Én ebben a helyzetben voltam. Nekem kb. 1,5 éve az árverést törölték. Azt sem írtad le, hogy a végrehajtás megszüntetése iránti pert miért indította meg az ügyvéded? Teljesen alaptalan ?

Vadsuhanc # 2018.03.06. 13:28

A végrehajtás megszüntetése és korlátozása iránti perben (Pp. 366. §) az ügyben eljáró bíróság a végrehajtást a Pp. 370. § -a alapján felfüggesztheti.
Gondolom nem friss a tartozás.

Ennél többet mondani az iratok ismerete nélkül... Az ügyvéded mit mondott, nem érzed kicsit visszás, hogy itt ellenőrzöd ?

dashed # 2018.03.06. 13:14

Sziasztok

Ha az arveres.mbvk.hu-n már van érvényes licit egy ingatlanra, akkor egy folyamatban lévő végrehajtás megszüntetése per ezt még meg tudja állítani?

Egyelőre ott tart a dolog, hogy novemberben adta be az ügyvédünk a papírokat amihez pótlást kértek februárban.
Február utolsó napjaiban küldtük el a pótlást.

Az árverés vége márc. 30-a.

gerbera317 # 2017.06.21. 04:39

Szinte biztos, hogy ez nem felfüggesztés, hanem szünetelés. Az meg a te dolgod, mit vallasz be, és mit nem.

Feri29 # 2017.06.20. 21:05

Köszönöm a válaszokat! Igen, hitelbírálatról van szó és hátrányt nem fog okozni a banknak, mert biztosan nem fog folytatódni. A végrehajtást kérő kérte a felfüggesztést.

gerbera317 # 2017.06.20. 07:14

És azt is mérlegelni kell, hogy ahol ezt kérdezik tőled, ez elvi, vagy pedig gyakorlati jelentőséggel bír (pl. hitelbírálat). Hogy ezzel csak te szerzel előnyt, vagy később ez másnak hátrányt is okoz (pl. hitelező banknak). És át kell gondolonod, hogy ha egyszercsak elrendelik a végrehajtás folytatását, azt hogyan magyarázod meg, és mi lesz a következménye.
De mindenek előtt azt kell megvizsgálnod, valóban felfüggesztésről van-e szó, vagy valmi másról, amit te "felfüggesztés"-ként értelmezel, pl. nem inkább szüntelés-e az, vagy pedig felfüggesztés, csak csak a jelzálogjogosult bekapcsolódásának elbírálásáig stb.

Vadsuhanc # 2017.06.20. 05:32

De.

Feri29 # 2017.06.19. 21:31

Üdv Mindenkinek!

Felfüggesztett végrehajtási eljárás esetén ha úgy nyilatkozom, hogy ellenem nincs folyamatban végrehajtási eljárás, akkor nem állítok valótlant, ugye?

Köszönöm!

gerbera317 # 2017.06.18. 19:42

Ha az, akkor mit akarsz rajta ragozni még? Az. Punktum.

Vadsuhanc # 2017.06.18. 13:44

Tisztelt gerbera317!

Pontosan ahogyan írod. A Megyei Törvényszék az általad megjelölt jogszabályra hivatkozva függesztette fel az eljárást. ( felszámolásban 2006 évben általa elrendelt végrehajtás )

Indokolás nincs. A végrehajtási lap visszavonására irányuló kérelmem alapja, hogy a végrehajtást kérő nem a követelés jogosultja. ( hagyatéki eljárásban örökös vagyok )

Az eljárásba még két végrehajtást kérő kapcsolódott be, amelyből az egyik már megszűnt ( rendezve végrehajtóval is ).

gerbera317 # 2017.06.18. 13:32

A felfüggesztés a Vht.-re van alapozva
Nem mondod? Így függesztették fel a végrehajtást: "A bíróság a végrehajtást a Vht. alapján felfüggeszti"? Nem tudom elhinni. Egyébként, valószínűleg Vht. 49. §.

Vadsuhanc # 2017.06.18. 13:25

Tisztelt gerbera317!

A törvényszék a végrehajtást felfüggesztette a végrehajtási lap visszavonása miatt előterjesztett kérelem alapján.

A felfüggesztés a Vht.-re van alapozva, de semmilyen indokolás nem volt.

A kérelem benyújtása és a felfüggesztés között 3,5 fél hónap telt el. A felfüggesztés után most már közel két hónap.

Röviden öt hónapja nincs döntés az ügyben. Mire alapozva lehet kérni legalább a felfüggesztés indokolását kérni a Törvényszéktől?

Érzem sőt tudom a kérdés kicsit hülye, de nem akarom piszkálni a Törvényszéket feleslegesen, de szükségem lenne legalább az információra. ( végrehajtás alkupozíció bár tudom ilyen nincs, de sokat jelentene)

Köszönöm, ha válaszolsz.

Remélem nem mérgesítelek fel jobban mint szoktalak:-)

gerbera317 # 2017.06.07. 13:20

Én nem itt érdeklődnék, hanem a végrehajtónál, hogy most mi legyen.

Vadsuhanc # 2017.06.07. 12:36

Őszinte leszek hozzád !

Te most itt azt várod, hogy kitalálja bárki is, hogy mi történt, amikor Te még azt sem tudod kivel beszéltél? Miért nem kérdezted meg a telefonhíváskor, hogy most mi a szent sz..ar lesz a pénzemmel.

Te a felfüggesztésről nem fogsz levelet kapni, azzal meg ne operálj, hogy a végrehajtó hibázott mert lehet Ő is akkor értesült a felfüggesztésről.

Szóval fel kellene emelni a kis popót és besétálni a végrehajtóhoz - nem a titkárnőhöz, aki szerintem a helyettes - és megkérdezni mi történt és hol a pénzed.

És mondjuk az adós barátnője hívott fel ?

Ma voltam a boltban nem volt marhalábszár szerinted miért nem volt, amikor azt mondták lesz ?

Nem bántani akartalak, de a felfüggesztésnek több oka lehet olvasd el a Vht-t és ne itt kelljen azt kitalálni, hogy mi történhetett, ha magad sem tudod és még azóta sem néztél utána.

Azt írtad mentél volna ma... miért nem mentél más nem a pénzedért.....

tothszandi # 2017.06.07. 11:44

E-mailben nem tájékoztattak, hogy eselteg lenne valami hiteles dokummentum arról hogy valóban felfüggesztették, mert most tulajdonképpen nem jelentem meg átvenni, fizetni és aláírni a jegyzőkönyvet. Akkor valóban érvénytelen lenne az egész árverés? Vicc, bár bocsánat a kifejezésért, ha valóban erről van szó

tothszandi # 2017.06.07. 11:08

árverezési előleget fizettem 150.000 még a licit megkezdése előtt, aztán e-mailben értesítettek hogy enyém az utolsó érvényes ajánlattétel. Ezért kérdezném, hogy ilyenkor mi történik?

tothszandi # 2017.06.07. 11:06

Mentem volna, konkrétan ma, és tegnap délután felhívtak nem a végrehajtó, hanem gondolom a titkárnője, és azt mondta hogy az eljárást felfüggesztették, ezért nem kell mennem. Kérdeztem hogy ez hogy lehetséges? vagy mit takarna ez a "felfüggesztés" és annyit mondott hogy erről többet nem mondhat..

Vadsuhanc # 2017.06.06. 14:41

Még annyit, hogy ha a végrehajtást felfüggesztették, akkor a felfüggesztés dátumától érvényes végrehajtási cselekményt nem lehet foganatosítani. A dátumtól és nem a kézbesítéstől. Így az árverezés szerintem érvénytelen...
DE majd kijavítanak...

Vadsuhanc # 2017.06.06. 14:38

Mentem volna aláírni a jegyzőkönyvet ?

És alá is írtad ?

Mert ha nem akkor mit is szeretnél követelni ?

És a kedves végrehajtó mit mondott ?

tothszandi # 2017.06.06. 14:12

Üdvözlök mindenkit!

Olyan problémám lenne, hogy árverezés útján vettem egy autót, licitáltam rá az én enyém lett az utolsó érvényes ajánlattétel. Ezután mentem volna aláírni a jegyzőkönyvet stb.. és telefonáltak hogy az eljárást felfüggesztették. Ez mit takarna? Esetleg a felfüggesztési idő alatt az adós rendezheti tartozását? Ez esetben velem mi történik? Érvénytelenítik az egész árverést?
Előre is köszönöm!

drbjozsef # 2017.03.15. 05:53

zsuzska,

az csak a látszat, hogy védi. A valóságban szépen kamatozik a ki nem fizetett tartozás a háttérben, úgyhogy kilenc év után, amikor azt is nagyobb összegben elkezdik vonni, addigra már a 2-3szorosára nő a tartozás, és még harminc évig fogjátok fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.14. 19:15

Nem.