ingatlan manipuláció?


végrehajtó1 # 2010.02.25. 20:07

Ennek tisztázására kérd ki a teljes tulajdoni lapot.Ezen látni hogy ki és mikor és milyen jogcímen jegyeztetet be bármit is az ingatlanra.
Ha a jelzálog a vh jog után került bejegyzésre akkor részedről semmi pánik mert ha eladják árverésen akkor a jelzálogjogosult (már ami a vhjog bejegyzés után szerepel) nem kap egy fityinget sem.Így téged nem kell hogy izgasson hogy hogyan tudtak felvenni rá még kölcsönt.

Armony # 2010.02.25. 18:00

Köszönöm válaszát,de még mindig nem éártem,hogy tudtak felvenni egy 4 milliós házra 12 millió betrhelés után még 3-at.Amúgy idézem a végrehajtóm levelét,szó szerint ezt írta,az ingatlanról lekért tulajdoni lap alapján megállapítom,hogy arra A ...Földhivatal által jelzálog került bejegyzésra 2009.márc 9-én.Az árverés kb 2 éve ki van tűzve!!!Akkor mit értettem félre ,itt van feketén-fehéren.Alig várom ,hogy kapjak valami papírt már tőlük.

végrehajtó1 # 2010.02.14. 22:22

Armony # e-mail 2010.02.11. 18:27 Kérdésem a következő lenne.Az adósom házát max 4 millióra értékelték árveréshez. Nekem van rá kb 6 millió /most már/ végrehajtási jog,mint kiderült egy bank megelőzött 6 millió jelzálog joggal,és most a bírósági végrehajtó küldött egy levelet,hogy vettek fel rá még 3 millió jelzálogot.Árverés alatti házra!!!Hogy lehetséges ez?És akkor ez a jelzálog is meg fog előzni?Köszi az értékes válaszokat!

Valamit félre értesz ez ügyben.A bank nem tud megelőzni mert a főldhivatalban a rangsor elve szerint jegyzik be a jogokat.Csak akkor tud "megelőzni" ha már elötted volt jelzáloga .
A tv. szerint a vh jog bejegyzése után jogokat csak akkor leheet szerezni ha a vh jog jogosultjának az érdekeit nem sérti.

Azt meg nem tudom elképzelni hogy a 3milla jelzálog megelőzött volna.Max a vhjog után jegyzik be.De ez esetben ez téged nem érint.

Ha az árverést kitűzték akkor semilyen jogot nem jegyeznek be.Csak széljegyként szerepelhet.

Tehát valamit félre értettél ...

Armony # 2010.02.14. 21:58

Én még azt szeretném kérdezni,amire nem kaptam választ,h hogy tudtak még felvenni egy olyan házra,ami árverés alatt is van meg már rég meghaladta az értékét.Tehát van egy 4 milliót érő ház,arra már volt 10 hitel és még most frissen vettek fel rá 3-at.Ezt hogy tudták megcsinálni?

Armony # 2010.02.14. 21:58

Én még azt szeretném kérdezni,amire nem kaptam választ,h hogy tudtak még felvenni egy olyan házra,ami árverés alatt is van meg már rég meghaladta az értékét.Tehát van egy 4 milliót érő ház,arra már volt 10 hitel és még most frissen vettek fel rá 3-at.Ezt hogy tudták megcsinálni?

Rennyke # 2010.02.12. 07:27

köszönöm szépen.
hát akkor a kocsit inkább fizetjük azt még tudjuk. Igen van hova mennünk meghúzni magunkat ezért vagyunk ugy,hogy inkább vegye vissza a házat. csak attól félünk,hogy a végén ez a majd 4milla még jóval több lesz :(

monalisa1 # 2010.02.11. 22:04

Armony

Valószínüleg nem banktól hanem pénzkölcsönző vállalkozástól - majd' minden második sarkon található egy ilyen, legalább is nagyvárosokban. Nem uzsorás hanem az egyik-másik pénzintézet "kihelyezett" ügynöke., adnak hitelt BAR listásnak is, kisnyugdíjasnak is stb. - szinte jövedelemigazolás nélkül is...

monalisa1 # 2010.02.11. 21:58

Rennyke:

monalisa1 # 2010.02.11. 21:58

Egy majd' 4 milliós tartozáson szerintem már nemigen "javít" ha még pár hónapot fizetsz - azzal csak saját magatokat nyomorítod tovább.

A másik topicba írt autó dolgát elfelejtetted... Vagyis a házkölcsön és az autóhitel-tartozás az már azzal járhat hogy 66%-ig eszközölhetnek havonta levonást, mégpedig a nettó bérből.

Aki majd megveszi a házat mint az új tulajdonos bizonyára felszólít x napon belüli távozásra, kivételes szerencse esetében esetleg bérelni lehet azt tőle tovább - legalább is egy ideig.

Gyermekről nem tettél említést, valamint esetleg hazaköltözni az egyikőtök szülőjéhez, másvalaki rokonához, ergó "meghúzni" ott magatokat., még mindig jobb mind az albérletet fizetni.

Nem tudom hogy egy árverezési eljárás meddig tarthat.

És végezetül arra a kérdésre hogy a továbbiakban "miből" megélni, nos megpróbálni másodállást és/vagy mellékfoglalkozást vállalni, vagyis minden lehetőséget felkutatni.

Armony # 2010.02.11. 21:50

Én még azt szeretném kérdezni,amire nem kaptam választ,h hogy tudtak még felvenni egy olyan házra,ami árverés alatt is van meg már rég meghaladta az értékét.Tehát van egy 4 milliót érő ház,arra már volt 10 hitel és még most frissen vettek fel rá 3-at.Ezt hogy tudták megcsinálni?

Rennyke # 2010.02.11. 21:28

lenne még egy kérdésem
meddig tart egy ilyen árverési mizzéria? Mármint onnantól,hogy nemtudják levonni a pénzt a számlákról vissza veszi a bank az ingatlant addig,hogy kb eladja a bank a házam? ez alatt akkor nem is kell fizetnem? ez meddig tarthat el?
bocsi a buta kérdésekért :)

Rennyke # 2010.02.11. 21:11

mit jelent,hogy több adósság? ha csak a ház adósság lenne akkor a férjemtől vonnák?
én ugy hallottam,hogy csak a fizu 33%át vonhatják akkor ez nem igaz?és ezt a nettóból vagy bruttóból? az nem érdekli a bankot,hogy nincs miből kifizetni? jó persze nem,de ha levonják akkor miből élünk emg ? :(

monalisa1 # 2010.02.11. 21:07

Az a fordított beírási dátum nem neked szólt, aki érti tudja miről van szó - de már okés.

monalisa1 # 2010.02.11. 21:06

Rennyke

3.800.000 Ft adósság marad vissza, valamint ennek magas százalékú kamata, továbbá a végrehajtás költsége. Ahogy a másik topicban írtam: ördögi adósságspirál.

Több adósság esetén az adós havi nettó jövedelméből 66%-ig eszközölhető levonás.

Azonban mivel egy házasságban egyetemlegesség van, ezért lehet hogy a te kereseted fogja bánni a dolgot...

Nem tudhatom, csak leírtam.

"Mona"
laikus hozzászóló

Rennyke # 2010.02.11. 20:59

ezt nem értem :(

monalisa1 # 2010.02.11. 20:57

Fordított beírási dátummal a gép...

Rennyke # 2010.02.11. 20:13

sziasztok
van egy lakáshitelünk ami 6,8millió forintként vettünk fel. Most jelenleg 8,5milla tartozás rá.eddig fizettük rendesen de msot nemtudjuk már törleszteni,párom munkanélküli lett. a szerződésünkben ugy van,hogy a bank a vételár 70% a alatt nem adhatja el. ez 4,7milla. ha ennyiért adja el a bank a házat akkor mi lesz velünk? mennyi tartozásunk lesz a bank felé? gondolom még vernenk ránk mást is.de ha nincs a nevünkön semmi akkor hogy hajtják be rajtunk? a párom fizetéséből (ha lesz állása) akkor abból vonják le a 33%? a nettóból vagy bruttóból?
köszike

monalisa1 # 2010.02.11. 19:40

Sorrendben a bank, aztán te, míg végezetül a másik jelzálogos. A probléma ott van hogy a házat valószínűleg a becsült érték alatt fogják megvenni., de ha mégis 4 M Ft-ért akkor is a 6 M Ft-os tartozásból 2 M Ft adósság még visszamarad...

Tehát a 6 MFt-os és a 3 MFt-os követelésekre nincs fedezet.

Elvileg az adós jövedelméből megosztva levonható a tartozás - egálig... (Neki havi 33%-nyi fizetés azért kell hogy maradjon.)

"Mona"
laikus hozzászóló

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.11. 19:23

Nem előzhetett meg a bank, kivéve, ha az ő jelzáloga már korábban be volt jegyezve és mostanra felmondta a szerződést.

Az újabb jelzálogjogosult pedig sorbanáll mögötted.

Armony # 2010.02.11. 17:27

Kérdésem a következő lenne.Az adósom házát max 4 millióra értékelték árveréshez. Nekem van rá kb 6 millió /most már/ végrehajtási jog,mint kiderült egy bank megelőzött 6 millió jelzálog joggal,és most a bírósági végrehajtó küldött egy levelet,hogy vettek fel rá még 3 millió jelzálogot.Árverés alatti házra!!!Hogy lehetséges ez?És akkor ez a jelzálog is meg fog előzni?Köszi az értékes válaszokat!