végrehajtás ks. - einek végrehajtása


brigitta67 # 2010.03.17. 15:54

Üdvözlöm!
Sürgős kérdésem lenne...
Amennyiben gyermektartásdíj behajtása végett jegyzik be a földhivatalnál a végrehajtási jogot, akkor is él 6600Ft?
Ha igen, akkor van egy másik kérdésem is.
A gyerektartás nem fizetése esetén 6 havonta próbálkozhat a végrahajtó. Akkor ez úgy fog történni, hogy 6 havonta kéri a végrahajtási jog bejegyzését az aktuális összegre és minden esetben be kellene fizetni a 6600Ft.-ot?

Előre is nagyon köszönöm válaszát!!!

végrehajtó1 # 2010.03.11. 08:04

Meggyvirág

Nincs valami használható ötletetek, mit tegyek? Nyújtsak be panasz a végrehajtó ellen, hogy nem tájékoztatott semmiről? Mire megyek vele? Utána az én érdekemben fog eljárni, ha mondjuk nekem adnak igazat”?

A vh jog bejegyzésért sajna már fizetni kell.De enélkül is bejegyzik.
Ha nem fizeted akkor a főldhivatal az Apehtől kéri hogy adók módjára hajtsa be.
Majd ekkor kérjél részletfizetést.Persze az is illeték köteles.Valamint az apeh vh eljárása sincs ingyen...Hátha megkapod.

végrehajtó1 # 2010.03.10. 18:49

Valahol már olvastam szinte ugyan ezt a problémát.És válaszoltunk is rá...de hogy hol?nem ugrik be.

Meggyvirág # 2010.03.10. 15:06

Hol írtam? (Ha nekem szól a válaszod.)

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:52

Ezt már írtad.

Meggyvirág # 2010.03.09. 16:04

Kedves Szakértők!

Kaptam 7 db levelet az egyik földhivataltól, hogy az adósom ellen az önálló végrehajtó végrehajtási jog bejegyzését kérte én pedig fizessek be 6.600 Ft-ot ingatlanonként 15 napon belül. Ha nem teszem, akkor végrehajtást kérnek rá (ellenem).
Felhívtam a végrehajtó irodáját, ahol azt az információt kaptam, hogy ha nem fizetem be, akkor nem tesznek rá végrehajtási jogot, csak majd akkor és csak arra amire ezt befizetem. No ekkor hátradőltem. Baj volt.
A napokban jött ismét 7 határozat, hogy bejegyezték a végrehajtási jogot az ingatlanokra. Felhívtam a földhivatalt, hogy is van ez. Hát ők bejegyezték, mert a végrehajtó nem vonta vissza. Még megtehetem, hogy írok nekik, miszerint hajlandó vagyok a 7*6.600 Ft-ot befizetni, amint lesz rá pénzem. Így elkerülhetem, hogy az APEH végrehajtson nálam.
Nem kellett volna esetleg a végrehajtónak tájékoztatnia engem, hogy ezekre végrehajtási kérelmet nyújt be és mi a teendő? (A költségmegelőlegezési jegyzőkönyvön kívül semmit sem kaptam a végrehajtótól.)
A végrehajtó nem látja, nem láthatja, hogy milyen típusú ingatlanokra jegyeztet be vh jogot?
Félek attól, hogy az eddigi adósságot sem lehet rendezni ezekből az ingatlanokból (nem olyan nagy értékűek, mind külterület, szántó, szőlő, stb.). Így a mostani költségemet sem tudja majd az adós kifizetni, nem is beszélve arról, hogy erre újabb fizetési meghagyást, majd vh lapot kell benyújtanom újabb költségekkel?
Úgy érzem sosem jutok a pénzemhez, de még részletéhez sem. Teljesen igaz, hogy aki tisztességes az mindig megszívja. Nekem van látható jövedelmem, bankszámlám, így vagy kifizetem a mostani költséget, vagy az aPEHnak lesz honnan leemelnie az összeget. (Persze kamatostól.)

Nincs valami használható ötletetek, mit tegyek? Nyújtsak be panasz a végrehajtó ellen, hogy nem tájékoztatott semmiről? Mire megyek vele? Utána az én érdekemben fog eljárni, ha mondjuk nekem adnak igazat?

Félreértés ne essék, én a pénzemhez akarok jutni és nem hátráltatni a végrehajtást. Hajlandó is lennék kifizetni bizonyos ingatlanok után a kért összeget, de nem mind után, de fogalmam sincs melyik helyrajzi szám mit takar, mekkora a területe, mekkora az értéke.

Szívesen fogadnék (akár közületek is) egy jogi képviselőt, aki eljárna az ügyemben. Persze ha megéri.
Azt még nem mondtam, hogy a végrehajtó, a földhivatal és az adós tőlem 200 km-re van.

Várom válaszotokat. Köszönöm.

osmi # 2010.02.25. 08:23

Imma!
Köszönöm!.... és így látatlanban még szép is és telhetetlen.Mások ezért vagyonokat fizetnek..., én meg csak így ingyé....örök hálám, remélem két napig kitart.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.24. 18:00

:) Lehet. Még tavaly is annyi volt.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 16:25

lehet, hogy 2004-ben mégcsak 3e Ft volt a minimál.

végrehajtó1 # 2010.02.24. 15:08

osmi!

Ha nem adja ki az iratokat akkor jelents fel.Az alább leírtam hogy hol.

Kivizsgálják és választ fogsz kapni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 14:56
  1. a végrehajtási eljárásban 1%, de legalább 5000 forint, legfeljebb 200 000 forint, ha a végrehajtás foganatosítása a fővárosi bírósági, illetőleg a megyei bírósági végrehajtó feladatkörébe tartozik, 3%, de legalább 8000 forint, legfeljebb 450 000 forint;
Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 14:56

*

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 14:55
  1. a végrehajtási eljárásban 1%, de legalább 5000 forint, legfeljebb 200 000 forint, ha a végrehajtás foganatosítása a fővárosi bírósági, illetőleg a megyei bírósági végrehajtó feladatkörébe tartozik, 3%, de legalább 8000 forint, legfeljebb 450 000 forint;
Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 14:40

Nagyon okos és ügyes vagy!

A végrehajtási illeték a követelés 1%-a.

Nézd meg már tételesen, hogy miből tevődik ki az 50e Ft költség és időben mikori.

A költségek felezése bekezdést meg ne feledd!

osmi # 2010.02.24. 14:07

Az első mondatodat légy szíves ismételd meg, nagy szükségem van rá! Úgy képzelem, hogy pont az elévülési idő miatt írtak a vh.-t kérőnek tavaly ősszel, nyilván a scontós ügyek között volt. Ha így van nincs elévülés? Továbbra sem értem, hogy hat éve folyó vh.-ról letiltásból értesülök. Az aktát szerintem ideadta volna ha lenne. A vht.-i lapot kaptam meg /2004.dec.-i,vhtó érkeztette 2005.jan./20.000 követelés,vh.-t kérőnek 3000-,+ 1.300-,/ennyit előlegezett?/
A letiltáson a tőketartozás 11.300,- ,meg az egyebek, közel 50.000,-.
Érti ezt valaki?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 13:34

Osmi!

Én tudom, hogy te egy okos nő vagy. Meg fogsz érteni.

Azért kell, hogy kikérd az iratokat, hogy lásd, hogy történt-e a végrehajtó részéről intézkedés. Ha nem történt, akkor a végrehajtást kérés napjától számított 5 éven belül a követelés elévül. Ha a végrehajtó intézkedett csak nem kaptad meg a kiküldött értesítést, akkor az utolsó végrehajtási cselekménytől kell számítani az 5 év elévülési időt. Érdemes számolgatnod, mert az sem segít rajtad, ha a Kamarához fordulsz.

osmi # 2010.02.24. 13:19

Imma...!
Elküldhetem a fenébe, de az eljárás marad...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 11:32

Nem volt egyáltalán vh cselekmény egészen 2009. őszéig.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.24. 11:26

Csakhogy a legutolsó végrehajtási cselekménytől kellene.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 11:12

A végrehajtást kéréstől (2004.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.24. 11:05

Honnan kellett eltelnie annak az öt évnek?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 11:00

Szerintem is jelentsd be az Ügyészségen és kérd az iratokat kiadni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.24. 10:56

Osmi!

Ha eltelt az 5 év, akkor küld a végrehajtót a fenébe.
Nem is kezdte meg a végrehajtást.

végrehajtó1 # 2010.02.24. 10:56

ha ilyen kupi van panaszold be a vh-tót a kamaránál a Nyomozó Ügyészségen és a megyei bíróság elnökénél.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.24. 10:50

Stimmel. A végrehajtást kérő bejelentette a végrehajtónak hogy fizettél neki x összeget. A törvénynek megfelelően kifizette a végrehajtás költségeit. A végrehajtó megállapította, hogy így még tartozol x-végrehajtás költségei összeggel. Ezt pedig behajtja rajtad.