Tatozás magánszemélynek.Mit tehetek?


Dr.Attika # 2010.03.11. 14:30

A korrekciót a személyiség topicba tette be, pedig azt fix ideírtam. A fórum technikája szarakodik.

Dr.Attika # 2010.03.11. 14:20

Irtam, hogy nem jó helyre írtam be, de nem ment át. Remélem ez átmegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.11. 14:11

Cicik????
:O)
Küldhetnél az anyagból, Kolléga!

Raymond # 2010.03.11. 12:43

Tudom,hogy uzsoraszerű először ügyvéd előtt írtunk egy évi 11% kamattal járó adóslevelet,de amikor megkaptam a lakáshitelt és már csak az ő lemondó nyilatkozata hiányzott na akkor hozzátette ezt a néhány kitételt,de én írtam alá bár ne tettem volna.Az ügyvéd erről nem is tudott

Dr.Attika # 2010.03.11. 11:57

Itt nem a ciciknek, hanem a képmásnak (arc) van jelentősége. Ha a leánya nem közszereplő, akkor a képmását csak engedélyével lehet fel tenni a netre. Ha ezt engedély nélkül teszi valaki, akkor megsérti a leánya személyiségi jogait és cca. 1 millió kártérítésre kötelezhető és annyit tán meg is ítélnek.

monalisa1 # 2010.03.11. 11:57

Mire egy ilyen per jogerősen lezárul akár 2-3 év is eltelhet, tehát a márc. 15-i dátum miatt már ne nagyon izgasd magad.

Fogadj ügyvédet mert nagyon uzsoraszerű a kamat és maga a követelés tartalma is, azt pedig a törvény tiltja.

Mindeközben intenzíven áruld tovább a házat/házakat de az árral muszáj lemenni 75-80%-ra mert ebben az ingatlanforgalmi pangásos időben reálisan soha nem lesz rá vevő.

Az egész végeztével remélve az egyik házad megmarad, a pénzbeni tartozásról meg majd dönt a bíróság.

Szóval kell egy jó ügyvéd - akár a szomszédos megyékben is megpróbálhatsz keresni. (A napi kapcsolat e-mailban és/vagy telefonon megolható.)

"Lisa"
laikus hozzászóló

Raymond # 2010.03.11. 11:10

rosszul írtam márc 15 ig:(

Dr.Attika # 2010.03.11. 11:02

Ha május 15-ig kell visszadni a pénzt, akkor az még időelőtti. Hiába megy a rokon a bíróságra. Egyébként sem fog a jó rokon a bírósághoz futkosni, mert a 6% perilletéket neki kell először leperkálnia.

Raymond # 2010.03.11. 10:32

Az esetem a következő!

Van 2 ingatlanom és vettem egy ingatlant az egyik rokonomtól oly módon,hogy 8 millió lakáshitel+ 4millió forintról adóslevelet irtunk amiben az szerepel ,hogy idén május 15 ig kamatmentesen visszadhatjuk,de utána 25% éves kamat+ ha eladom a 2 házat és nem neki adom oda a pénzt akkor visszamenőleg is jár+25% éves kamat és gyorsított eljárással eladhassa azt amiben lakunk.
A 2 ingatlanomat nem sikerült még eladnom próbáltam hitelt felvenni rájuk elutasították.Most ott állok,hogy van 3 házam ,de pénzem nincs felajánlottam a 2 ingatlan tulajdonjogát a rokonomnak nem kell neki,azt is felajánlottam amíg el nem adom addig havi részletet fizetek kamatokkal együtt az se jó neki.HA keddig nem lesz meg a 3,5 millió már csak annyival tartozok,bíróságra viszi a dolgot és mind 3 házamat elárverezteti+ ügyvédi költséget bírósági illetéket is ki kell majd fizetnem!Mit lehet tenni .hiába ajánlok fel bármit mindenképp bíróságot akar!Bíróságtól kérhetek részletet vagy 3,5 millió forintnál esélyem sincs?A tartozás természetesen jogos ezt nem is vitatom.csak így nagyon nehéz mert kereshetek albérletet.Valakinek van valamilyen tippe mit tehetnék még?Vagy költözzek ki nézzünk albérletet és mind 3 ingatlant adjam át a rokonomnak?Köszönöm!