árverezés


tircsi # 2010.04.28. 17:11

Valaki????
Hová tüntetek Kedves Fórumozók?

tircsi # 2010.04.24. 17:43

Kedves fórumozók!
Egy olyan kérdésem lenne hogy létezik olyan, hogy ha elárvereznek egy ingatlant ( 25Mft-os családi házat 9Mft-ért…)de nem mint önálló Bírósági VH. hanem egy megbízott cég ( szóval bírósági eljáráson kívűl ) akkor az adásvételi szerződést az árverező cég ügyintézője,tu lajdonosa…akár kije írja alá helyettünk????
Illetve mennyi napot kell biztosítani a Vevőnek részünkre az ingatlan elhagyására?
A választ előre is köszönöm!

ideges # 2010.04.16. 05:08

Köszönöm az érdemi tanácsokat !
Nem jártas az ilyen esetekben nekem sokat jelent.
És nem az olyan megjegyzések, melyeket végrehajtó1 irt.
Lehet élcelődni mások baján.

ObudaFan # 2010.04.15. 18:47

Azt, hogy árverés nélkül annak adod el, akinek te szeretnéd, ha ezzel a teljes követelést és a vh. költséget be lehet hajtani a vételárból.

ideges # 2010.04.14. 17:42

Mit jelent az, hogy árverési hatállyal megvenni az ingatlant ?

nandy # 2010.04.14. 17:05

Próbáljatok megállapodni a végrehajtóval, vagy még inkább a végrehajtást kérővel. Gondolkodjatok el azon, hogy milyen biztosítékot tudnátok még felajánlani, és kérjetek haladékot. Vegyetek fel hitelt a saját ingatlanotokra, és abból fizessétek ki a tartozást, vagy vegyétek meg árverési hatállyal az ingatlant.
Más megoldás nincs, a tartozást muszáj kifizetni a tesó helyett.

ideges # 2010.04.14. 17:01

Tudom, jó reggelt.
De mivel több száz km-re lakunk Tőlük és eddig csak azt tudtam, hogy minden OK.
Valaki még tud tanácsot adni ?

végrehajtó1 # 2010.04.14. 13:54

ideges

jó reggelt!:)
Miért most ébredezel ez ügyben amikor már késő...

pazs # 2010.04.14. 13:38

Csak úgy lehet megakadályozni, ha megállapodtok az árvereztetővel, aki szerintem csak akkor egyezik bele, ha kifizetitek a tartozást. Utána persze, aki kifizette, követelheti az eredeti adóstól, a testvéredtől.
A haszonélvezet alapítása semmilyen módon nem akadálya az árverezésnek, sőt.

ideges # 2010.04.14. 13:35

Tisztelt Fórumozók !
Kérdésem:szüleim házára jelzálogos hitelt vett fel testvérem, melyet több hónapja már nem tud fizetni. Árverezésről is kaptak már okiratot. Hogyan tudnám ezt megakadályozni ? Pl.: ha rámiratják a ház haszonélvezeti jogát.
Az ötleteket és segitséget előre is köszönöm !