jogerőre emelkedett fizetési meghagyás


Alexu # 2010.11.02. 18:39

Tisztelt Cím!

Segítségeteket kérném!
Egy bankkal szemben volt tartozásom és a per első fokon és másodfokon is elutasított, mely szerint a végrehajtás szüneteltetését kértem volna. a végzésben leírják, hogy ugyan rosszul élünk, de nem annyira hogy a végrehajtást ne kezdjék el.
Csak a fizetésemből tudnak tiltani, ezért ha letiltják a 33%-ot 77.000,- Ft marad a családra (3 fő). Ebből kellene minden hónapban megélnünk úgy, hogy fizetjük a gázt, villanyt, vizet,egyéb rezsit a gyermekem étkeztetését, az iskolába az egyéb dolgokat és még együnk is. Valahogy úgy gondolom, hogy ebből egy bíró megél akkor meghajolok előtte. sajnos a férjem munkanélküli lett, úgy hogy eléggé sújtva vagyunk és nehezen élünk, ha még le is tiltják akkor végünk van. A bíróság szerint menjek szoc segélyért, ami nálunk 5 ezer szerintük ez segít, ami szerintem elég baj hogy nem a megoldást keressük, hanem szociális rászorult legyek, ami számomra eleve is kellemetlen.Hibáztam, hogy nem vettem fel előbb a bankkal a kapcsolatot, de nem is akarják felvenni velem a kapcsolatot és teljesen elfordulnak, leveleimre nem kapok választ. Akkor hol az igazság, hibáztam, de nem is volt miből fizetnem, de próbáltam megoldást keresni és senki nem segít.
Kérem valaki segítsen mit tehetek ha a másodfok is elutasított és fellebbezésnek helye nincs.

mouse # 2010.10.17. 08:15

A vh lapot 2009 6.30.állították,letett volna elévülésre hivatkoznom?vagy még tehetm a 15.nap vh kifogásra 7en pénteken lejárt még kifogással élhetek vagy már lőttek ennek.Nem kaptam semmi téris levelet,még meglepőbb h fiz meghagyást sem.

mouse # 2010.10.17. 05:00

Talán bíróságtól kellett volna kapnom,De én nem kaptam ez biztos!!!!!!!!!Ilyenkor mit tehetek a vh meg hülyének néz!!Mondom a tőkét rendezni akarom,de az összes többit nem!az már sokk!!

mouse # 2010.10.17. 03:29

OKé,de nem küldtek fizetési meghagyás felszólító levelet,egyből a végrehajtó küldött 2levelet 1.vhlap,2.vhi fizetési felszólítás.Ezek szerint nekem kellett volna kapnom Fizetési meghagyásról 1levelet??Honnan bíróságtól??100%én ilyet nem kaptam.vh felfüggesztést kitől kérhetek,és mire hivatkozni??

kismukk # 2010.10.16. 19:14

mouse:
a fiz.meghagyás peren kívüli eljárás.Ha nem mondasz ellen, amikor kiküldik a fmh-t, akkor jogerőre emelkedik és végrehajtható.
Amit tehetsz, kérjed a végrehajtás felfüggesztését.

mouse # 2010.10.16. 14:55

Hogy lehetséges nem vol fiz.meghagyás és perről sem tudtam.mégis végrehajtanak?Lehetséges h 21.században nincs olyan törvény a mi az emberek védelmében van,ja költséget rám sózták,de azt hiszem nem fizetem ki ami van tőke177ezer telefon tartozásból azt igen de ezt sem kellene, mert nincs térítvényes levelem,a többit nem hagyom.

Tyson925 # 2010.10.08. 17:20

10 ezer minusz van a közösköltséges számlámon. Ügyvédi költség és illeték címén, mivel ők azt már kifizették. Ezen kívül az eljárás megszüntetésért is kell valami 5 ezret fizetni, az most jött ki a bíróságtól.

pazs # 2010.10.08. 14:04

mi az, hogy "rád terhelte"? Nem adtál okot az eljárásra, nem kell kifizetned, hacsak a bíróság így nem rendelkezik vagy így állapodtok meg.

Tyson925 # 2010.10.08. 14:02

Tiszteletem!

Az volna a kérdésem, hogy a közös képviseletet "ellátó" társaság fizetési meghagyás keretében szerette volna rajtam behajtani... A probléma csupán az, hogy én a közös költséget befizettem, ezt csekkekkel igazolni is tudtam. Mint kiderült, egyszerűen NEM frissítették az adatbázisukat és amikor a tartozásom elért egy összeget figyelmeztetés, levél vagy bármi nélkül küldték is a meghagyást a bíróságra. Mivel tudtam bizonyítani, h kb az aktuális havi közös költséggel tartozom, a meghagyást visszavonták, ugyanakkor az minden járolékos költséget (illeték a meghagyás végett, és megszüntetése miatt is, ügyvédi díj, ezek egy részét felírták a közös költséges számlámra) rám terheltek. Tehát, ott állok, hogy befizettem a csekkeimet a közös képviselő pedig ezért cserébe még egy 15-20 forintos költséget még rámterhelt. Eléggé aggályosnak tartom a dolgot, hiszen ha ezt így meg lehet tenni, akkor akár üzletszerűen is lehet nagyban ezt művelni, hiszen az ügyvédi költséget simán lenyelheti a cég, hiszen saját ügyvédet alkalmaz. Kérdésem az lenne, hogyan tudom rendezni az ügyemet, hogy juthatok a pénzemhez?

willis77 # 2010.09.10. 07:24

Tisztelt végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszát!

manó2004 # 2010.09.09. 16:24

Most jut eszembe! A végrehajtás miatt a nevemet bejegyezték exem tulajdoni lapjára! Ebben az ügyben ennek van szerepe?

manó2004 # 2010.09.09. 15:57

T. Végrehajtó 1!

Akkor most ismét fogok kapni a Végrehajtótól majd egy levelet? A közjegyző Békéscsabai. Én Pesti. Ennek van valami jelentősége?
Itt is meg lehet egyezni x részletekben? Ha nem, akkor
először a munkabérből tiltják le, és ha nem lehet utána mennek a folyószámlámra és -1.200.000,-Ft-tal terhelik meg? Akkor a jelenlegi bank is felmondja a hitelemet!
Mi itt az első lépés. Ingatlanom nincs, autóm nincs. Nincs semmim, csak munkahelyem még. Én szeretném valóban rendezni, és mielőbb kikerülni ebből a helyzetből!
Másik kérdésem lenne még: Gyermektartásdíj behajtása címen a végrehajtó juliús 17.-én küldött a munkáltatónak egy levelet, (gondolom fizetési letiltást). A munkáltatója azóta sem válaszolt. Tudok valamit tenni? Innen is már 100e Ft-om lenne. Szóval elvileg innen is lenne pénzem, de még sincs!

Köszönöm a válaszát!

végrehajtó1 # 2010.09.09. 15:26

Azért te már rutinos vagy.Letíltják ezt te is tudod.Ill. még ott a bankszámlád ha van.

manó2004 # 2010.09.09. 14:56

Kedves Jogászok!

Ma megkaptam én is az első MOKK által kiadott fizetési meghagyást. Most mi történhet? 15 nap a jogerőre emelkedésig. Munkanap vagy naptári nap? Ha sikerül minden tervem és nem jön közbe még rosszabb, ezt még ki fogom tudni fizetni. (150.000). Elkezdtem fizetni, havi részletekben, de ekkor jött a letiltás, és azóta nem kapok gyerektartást sem, így nem tudtam tovább fizetni a részleteket. Nagyon összejöttek a dolgok a legrosszabbkor. Ezek alapján holnap, vagy bármelyik napon újra fogok kapni ilyen tartalmú levelet. Ez már 1.200.000,.Ft. Hát erre esélyem sincs egy összegben kifizetni. Mi fog velem történni? Mire számítsak? Végrehajtós ügyem már volt, velük még meglehetett állapodni, hogy x idő alatt megfizetem a perelt összeget, olyan is volt, hogy a fizetésemet tiltották le 33 %-ban, 6 hónapig. Most is fog jelentkezni végrehajtó? Munkabért tiltják le, vagy a folyószámlámat teszik nekem is mínuszba? Nincs semmim. Ez teljesen új, mire készüljek fel?
Annyi, de annyi bajom van. Szívesen dolgoznék másod, mellékállásban is csak, hogy ebből minél hamarabb kikerüljek, de valahogy nem jön össze még ez se!

Várom mielőbbi megnyugtató válaszukat!

végrehajtó1 # 2010.09.09. 14:47

Ja ést ezt célszerü az árverés kitűzése elött lebonyolitani

végrehajtó1 # 2010.09.09. 14:46

El lehet adni, de ehhez kell a végrehajtó is.Rajta keresztül.Az adós hozhat vevőt és kérheti az ingatlan eladását árverési vétel hatályával de árverésen kívül becsértéken,Ez a kérelmet a vh-nál terjeszthető elő.De eladható a fent leírtak alapján az eladó és a vevő által megegyezett értéken is (ami lehet kevesebb mint az értékbecslés összege) ha az ebből befolyt pénzösszeg fedezi a teljes tartozást és a vh-tó költségeit is.

willis77 # 2010.09.09. 14:24

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni,hogy végrehajtási értékbecslés után,(önkormányzati emberke megy ki az ingatlanra),el lehet-e adni az ingatlant,vagy csak árvereztetni lehet,és ha az eladás müködik mi a módja?Egyeztetni kell a végrehajtó irodával is az eladási szándékról?Illetve mennyi idő áll rendelkezésre eladni,vagy esetleg lizing szerződést kötni stb…,?
Nagyon szépen köszönöm!

C a s a b l a n c a # 2010.09.09. 09:56

Az rajta van a fizetési meghagyáson. Egyébként ha nem terjeszt elő egyik fél sem kifogást, akkor jogerőre emelkedik 15 nap múlva.

batyuné # 2010.09.06. 18:52

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, ha kaptam fizetési meghagyást, de a jogerőre emelkedésről a bíróság nem hozott ellenem, mint magánszemély ellen végzést, akkor jogos a végrehajtási eljárás megindítása? Ugyanis kikértem a bíróságról a peranyagot, és nincs benne a végzés a jogerőre emelkedésről.

Egyjogász # 2010.09.03. 08:16

Na ma magkaptam az első jogerőre emelkedett e-fmh-t.

Viszont ha a MOKK honlapon az adott ügynél rákattintok a jogerős fmh-ra, az e-vh lapot kijelzi ugyan, de nem nyitható meg (azaz még nem került az e végrehajtási rendszer élesítésre).

Na és akkor most mi van?

A MOKK-nak nem az e-fmh-ra vonatkozó törvény hatályba lépésének napjától kellene biztosítania a rendszer teljes körű működését?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:26

Hülye fórummotor!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:25

ha nem hajtanak végre vagy ha nem szólítanak fel öt évig.
Nincs vagy. Végrehajtható határozatba foglalt kvetlés elévülését már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg.

(Mellesleg ezt a kérdésed előtti utolsó hozzászólásban már írtam. Gyorsabb lett volna, ha gépelés helyett olvasol.)

fatima # 2010.09.02. 12:15

Sziasztok!

Tudtok már olyan személyről aki a fizetési meghagyást is megkapta az ingatlandepotól?,

Üdv: Fatima

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.27. 23:55

És az eljárás megindításának, az elévülésnek vagy az ellentmondásnak a határidejét mióta számítják munkanapokban?

ragyasdezso # 2010.08.27. 20:18

Egyjogász

Az Fmhtv. 58. §-ának (3) bekezdése alapján a MOKK FMH rendszere útján végzendő eljárási cselekmények szempontjából az alábbi napok a munkanapokban megállapított határidőkbe nem számítanak bele.

2010. július 1.
2010. július 2.
2010. július 6.
2010. július 7.
2010. július 8.
2010. július 9.
2010. augusztus 23.
2010. augusztus 24.
2010. augusztus 25.
2010. augusztus 26.