Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2019.07.30. 11:20

Érvényes rá akkor is, csak a vége más lehet az eljárásnak. Tehát, ha nem költözik ki határidőre, ugyanúgy kérni kell a kilakoltatását, amit a végrehajtó a jegyző tájékoztatásától számított 60 nap elteltével foganatosít. Ha ez már belelóg a moratóriumba, akkor a végrehajtó egy újabb intézkedésben állapítja meg a kilakoltatás elhalasztását. És itt vehet más fordulatot az eljárás, szó szerint idézve: 182/A. § (2) A végrehajtó a lakás kiürítésének elhalasztásáról jegyzőkönyvet készít, amelynek másolatát megküldi a feleknek. (3) A bíróság - erre irányuló végrehajtási kifogás esetén - a kiürítés foganatosítására utasítja a végrehajtót, ha a) a kötelezett vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult.
Tehát a végrehajtó köteles elhalasztani a kilakoltatást, de szabályos végrehajtási kifogásra a bíróság ennek ellenkezőjére utasíthatja.

Akron # 2019.07.30. 11:06

Sziasztok!

Árverésen szeretnék ingatlant vásárolni. Felkerestem az adóst, nem hajlandó együtt működni, nem fog kiköltözni. Az ügy bele fog csúszni a moratóriumba. Az adósnak több ingatlana is van. Kérdésem: akkor is érvényes rá a kilakoltatási moratórium ha tudna egy másik ingatlanjába költözni?

Köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2019.07.27. 11:08

@Tomi1234
154/A. § (13) Az ingatlan kiürítése során a végrehajtást kérő jogai és kötelezettségei az árverési vevőt illetik meg.
Ha tehát a végrehajtást kérőt képviselheti meghatalmazott, akkor az árverési vevőt is.

gerbera317 # 2019.07.27. 11:06

Ha árverési vétel, akkor nincs c) pont, csak b) pont: árverési vétel esetében az árverés napján.
Ugyanezt mondja a Vht. 154. § (2): Az ingatlan után az adó és más köztartozás az árverési vevőt az árverés napjától terheli.
Árverés napjának az árverési jegyzőkönyv aláírásanak napját kell tekinteni.

benö1 # 2019.07.27. 10:59

Tisztelt Szakértő!
Vagyonszerzési illetékkel kapcsolatban kérek segítséget.

Az illetékkötelezettség keletkezését az Itv.3.§.(3)b,c
alapján kell értelmezni?
"b) árverési vétel esetében az árverés napján,

  1. * ingatlannak, ingónak, vagyoni értékű jognak bírósági, hatósági határozattal történő megszerzése esetén a határozat jogerőre emelkedése, véglegessé válása napján,"

Azaz:A legutoljára elbírált végrehajtási kifogás jogerőre emelkedésének napja?

Amb.bell # 2019.07.26. 16:07

Az ingatlan birtokbaadásakor az árverési vevőnek mindenképpen jelen kell lennie vagy közjegyzői meghatalmazást követően meghatalmazott útján is átveheti az ingatlant?

Tomi1234 # 2019.07.25. 16:00

Persze, hogy érdemes. Nekem volt olyan aki felfogta, ugyan kért 1 hónap haladékot de magától kiköltözött még így is 1 hónappal hamarabb mintha ki kellett volna lakoltatni. Azt a végrehajtó megmondja, hogy ők jogosnak tekintik e.
Amúgy nem intéz mindent ez téves gondolat. Ő csak megjelenik a rendőrséggel és kidobják őket. Neked kell intézned a dolgok nagy részét, a kipakolást, zárat...

Mateusz86 # 2019.07.25. 11:33

A jegyzőkönyv aláírásától számítva elvileg 30 napja van kiköltözni az adósnak, illetve 15 nap van ezután a vevőnek, hogy kérje a birtokba adást (ami a jegyzőnél 60 napig áll).

A birtokba adási kérelem jogos, ha azt a jegyzőkönyv aláírásától számított 30 napon belül kértem? Vagy azt mindenképp a 30. és a 45. nap között kell kérni?

Érdemes beszélni az adóssal, hogy mi a helyzet? Kiköltözik-e, vagy sem, vagy intéz mindent a végrehajtó?

Tomi1234 # 2019.07.25. 10:21

Sziasztok,

Kifizettem a lakást, be is jegyeztek már széljegyre de a tulajdonos nem lakik bent. Tudjuk, hogy külföldön vannak, nem is vettek át az árveréssel kapcsolatban semmilyen iratot. Viszont valaki havonta 1-2szer megjelenik a lakásban bulizás céljából esténként (szomszédok elmondása szerint), valószínűleg a tulajdonos gyerekei. A kilakoltatásra még nem adott időpontot a végrehajtó, kb 3-4 hét múlva lehet esedékes. Én kinyittattam az ajtót és zárat cseréltem. Megállja e a helyét az ha azt állítom, hogy az ajtót nyitva találtam amikor odamentem és kicseréltettem a zárat - tekintve, hogy az én tulajdonom és szeretném megakadályozni, hogy illetéktelenek bejussanak - és birtokba vettem, jegyzőkönyv 2 tanúval plusz lefényképezve minden a lakásban és 30 napig őrizve. Egyébként nagyjából lomok vannak csak, több éve nem laknak már benne. Vagy mindenképp várjam meg a végrehajtót. Mielőtt kérdeznétek, azért nem vártam tovább, mert nem akartam, hogy akik bejárnak szándékosan kárt tudjanak csinálni.
Tulajdonképpen, ha ők többet nem jönnek ide a lakáshoz ebből semmilyen probléma nem lehet!?
Vagy ha esetleg 2 hónap múlva próbál valaki bejönni, hogy hol vannak a cuccai akkor elég a saját birtokba adásit mutogatnom, hogy 30 napig őriztem?
Kell e nekem egyáltalán szóba állnom az adóson rokonával? Én gondolnám, hogy nem.
Egyébként írtam nekik chaten többször is, próbáltam hívni őket de nem válaszoltak.

Tanácsokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2019.07.24. 08:44

Van-e jogalapom arra nézve,hogy a káromat a végrehajtón érvényesítsem?
Nincs. Vagy talán be tudod bizonyítani, hogy a végrehajtó lényegesen megsértette a végrehajtási eljárás szabályait? Kétlem.

benö1 # 2019.07.24. 08:36

Tisztelt Szakértő!
Vh.az árverési jegyzőkönyvben egy hibát vétett amit saját hatáskörben javított.Adós ennek ellenére vh-i
kifogással élt,amit első fokon okafogyottság miatt érdemi vizsgálat nélkül a bíróság elutasított.Adós fellebbezett,ami 3hónapja nem került felterjesztésre
másodfokra.Mire a másodfok elbírálja + moratórium
8-10 hónap csúszás a birtokba kerülésig egy hibás mondat miatt.
Kérdésem:Van-e jogalapom arra nézve,hogy a káromat a végrehajtón érvényesítsem?

gerbera317 # 2019.07.24. 05:59

Mi lehet a háttérbe
Te magad írod: külföldről vár tértivevényt. De arra aztán várhat, így sosem lesz a tietek az ingatlan.
kifogást emeltünk
Milyen kifogást? Szabályszerű végrehajtási kifogást? Vagy csak jeleztétek neki, hogy ez így nem tetszik?
Azt kellene tudni, kivel levelezget külföldre. Ha az adóssal, azt azonnal meg kell támadni végrehajtási kifogással, hivatkozva a Vht. 46. § (1) b) pontjára, mely szerint a külföldön tartózkodó adóssal a végrehajtó nem levelezget külföldre, hanem ügygondnokot rendel a részére, és annak kézbesít, és ez alapján állapítja meg a jogerőt.
Ha nem az adós van külföldön, akkor meg a tulajdoni lapon látszik, ki az. Ebben az esetben sürgősen ismételje meg a küldést, ne pedig vakarózzon. Ha nem teszi, akkor ez ellen kell kifogással élni.

peggy99 # 2019.07.23. 17:30

Sziasztok!

Árverésen sikerült “nyernünk” a licitáláson ennek már 6 hónapja. Az ingatlan lakatlan, az árát kifizettük. A végrehajtó nem adja birtokba, amíg nem adja birtokba addig meg semmit nem tudunk intézni mármint villany gáz stb...merthogy a széljegyen sem szerepelünk. Többszöri személyes megkeresésünkre adott egy jegyzőkönyvet mely szerint ő tértivevényt vár vissza külföldről kb 4. hónapja...kifogást emeltünk.
Mi lehet a végkimenetele az ügynek? Mi lehet a háttérbe hogy nem engedi birtokba az ingatlant?
Mit tehetünk még?

Előre is köszi!

Wagner úr # 2019.07.23. 13:02

Értem, köszönöm Gerbera

gerbera317 # 2019.07.23. 11:52

Sem az adós kiköltözési kötelezettségének, sem a kilakoltatás kérésének, sem a kilakoltatásnak nem feltétele a tulajdonjog bejegyzése. Mindenhol csak az alapul szolgáló végrehajtási cselekmény, és az attól eltelt határidő a feltétel. A törvény sem "új tulajdonos"-t emleget, hanem mindenhol "árverési vevő"-t.

Wagner úr # 2019.07.23. 11:46

Sziasztok, az létezik, hogy kedvenc VH-m kilakoltatja az adóst egy hónap múlva, de még nem vagyok rajta a tulajdoni lapon, mint új tulaj?
Üdv: Wágner

Csuklósbusz # 2019.07.20. 15:49

Valinéni: Én lehet tudok neked olyan vállalkozót mondani aki ingyen házhoz megy és elviszi az 1000db gumiabroncsot,akkor is ha használt selejtek.

Amb.bell # 2019.07.20. 13:16

Mi az oka a csúszásnak? Vh kifogások?

Wince # 2019.07.20. 12:34

Sziasztok, 1eve huzodik a birtokbavetelem ezert adodik a kerdesem: behajto, " kilakoltato ceg" eziranyu igenybevetele teren mik a tapasztalataitok? Jogi illetve eredmeny szempontjabol. Koszonom

Grave7 # 2019.07.20. 09:00

@Amb.bell: Kérheted. Aztán a végrehajtó majd eldönti, hogy engedélyezi-e vagy sem.
Lehet megérné ezt nem a kilakoltatás napján megkérdezni, hanem már korábban, mondjuk jövő héten?

Amb.bell # 2019.07.20. 06:06

Köszönöm a válaszod!
kérhetem a végrehajtótól, hogy az egyik lakóépületben legyenek elhelyezve az ingóságok 30 napra vagy majd ragaszkodni fog a raktárhoz? - 2 ház van a telken egy hrsz alatt, 1/1 ben lett árverezve

gerbera317 # 2019.07.20. 05:54

A végrehajtó sem nem munkaügyi-, sem nem adóellenőr. Az általad felvetett dolgokba nem üti bele az orrát. A lakatosra pedig ne kelljen várni, ha tényleg szükség lesz rá. És ne töketlenkedjen! Ha fúró kell, legyen neki; ha flex kell, legyen neki; ha hosszabbító kell, legyen neki! Nincs olyan, hogy jaj, haza kell érte ugrani.

Amb.bell # 2019.07.20. 05:36

Igen, értem, azonban a gyakorlatban ez hogy néz ki? Meg kell felelni valami elvárásnak pl. ahogy írtam számlaképesség, a zárnyitásnál van e valami speciális dolog vagy ha nem nyitják ki akkor hívom az ajtóhoz a lakatosom (aki nem feltétlenü lakatos szakmával bír) és kinyitja?
Köszi előre is!

gerbera317 # 2019.07.19. 16:25

Közölte, hogy mit biztosíts. Te meg közlöd vele, hogy "tessék, íme". Mi a a problémád?

Amb.bell # 2019.07.19. 15:58

Tisztelt Fórumozók!

A segítségetek szeretném kérni kilakoltatás kapcsán.

A végrehajtó majd ki fogja jelölni a napot ugye a kilakoltatásra, mely felhívásban felkér h a megfelelő lakatost, rakodót, járművet és zárható helységet biztosítsam.

A kérdés az lenne, hogy ezeknek számlaképeseknek kell e lennie?
illetve gondolok itt a családban van aki tudna zárat nyitni, kocsit bérelek, rakodók ismerősök és a raktár pedig egy bérlemény. Ez így kivitelezhető e vagy nem.
Iletve magán az árverezett ingatlanon két ház is van, az egyikbe betudjuk e majd tárolni az ingóságokat és ott lezárni vagy a végrehajtó majd ragaszkodni fog az egyéb raktárhoz?

Köszönöm a segítségeteket előre is.