Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


peggy99 # 2019.03.21. 18:37

Sziasztok!

Kerestem, de nem találtam a kérdésemre a választ.Lezajlott az árverés, megtörtént a kifizetés megkaptuk az árverési jegyzőkönyvet, ennek 30 napja.
Kérdésem, hogy a végrehajtónak van valami határideje, hogy meddig kell megküldenie a Földhivatalnak a bejegyzési kérelmet, vagy törlési kérelmet? Mert a Földhivatal felvilágosított, hogy ők még erre az ingatlanra nem kaptak semmit. Illetve ha bárki megtámadta volna az árverést arról már kapnunk kellett volna valamit? Addig míg széljegyen nem vagyunk a tulajdoni lapon semmit nem tudunk intézni a közműveknél.

Előre is köszi!

gerbera317 # 2019.03.17. 10:21

Hétezer. Plusz a pénzbírság, ha a fellebbezés nyilvánvalóan alaptalan.

benö1 # 2019.03.17. 09:56

Tisztelt Fórumozók!
Tud valaki segíteni?
Ingatlanárverés esetében a végrehajtási kifogás elbírálását követő fellebbezésnek mennyi az illetéke?
Köszönöm!

peggy99 # 2019.03.13. 14:20

Nagyon köszi!

gerbera317 # 2019.03.13. 13:20

Törlik.

peggy99 # 2019.03.13. 11:56

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az árverésen vet ingatlanra most rákerült széljegyre egy végrehajtási jog egy Zrt-től. Ez mint árverési vevőt akadályoz valamiben, vagy azt is törölni fogják?

Előre is köszi!

gerbera317 # 2019.03.13. 07:41

A leírásból úgy tűnik, te nem vagy adós Hát vedd meg te. Árverésen.

gerbera317 # 2019.03.11. 20:52

A végrehajtási kifogásról végérvényesen lekéstél. A kártérítési pert kár is így megindítanod, mivel abban a legfőbb (és egyetlen) bizonyíték a végrehajtót elmarasztaló végzés lenne.
Beavatod a fórumot abba, hogy szerinted hogyan sértette meg a végrehajtási eljárás szabályait a végrehajtó azzal, hogy valaki más magasabb vételi ajánlatot tett?

vesztes vevő # 2019.03.11. 17:26

Olyan kérdésem lenne, mint vesztes árverési vevő, a végrehajtási kifogást midnenképpen be kell adnom mielőtt kártérítési perre megyek a végrehajtóval?

A vht-ben az van, hogy végrehajtási kifogás áll rendelkezésre mint jogorvoslati lehetőség. azonban a végrehajtó a jogszabálysértő intézkedésével szemben kell benyújtani. csakhogy az már événél több hogy volt.

gerbera317 # 2019.03.08. 21:56

Rendőrsééég? Jó, hogy nem a gyámhivatal. Ez nem viccfórum, ember!
A te utad a végrehajtási kifogás a végrehajtó mulasztása ellen. Nem rendőrség, nem gyámhivatal, nem Kar. Bíróság.

Berni0216 # 2019.03.08. 19:37

Egyet elfelejtettem, hogy a vh-val beszélni sem tudok mert ügyfélfogadási időben sem tartózkodik az irodában.
Rendőrségen lehet esetleg feljelentést tenni a vh. ellen, mert a vh. kart már hívtam de őket sem foglalkoztatja a dolog.
Nem tudom, hogy most milyen lépést tegyek, hogy el is érjek valamit.

Berni0216 # 2019.03.08. 19:30

A birtokbaadást többször is kértem telefonon , levélben is , arra hivatkoznak , hogy 30 nap eltelt az árverés óta.
A 154. § - ra hivatkoztam , mivel a 154.A § erre az ingatlanra nem vonatkozik, mert több éve lakatlan.
Az autóval mit tudnék tenni?

gerbera317 # 2019.03.08. 07:45

Kérd újra az átadást. A kérelemben emeld ki, hogy az adós és az ő jogán lakók az ingatlanból kiköltöztek, a kulcsot neked átadták, így a 154. § szerinti átadás feltételei fennállnak. Jegyezd meg, hogy nem ragaszkodsz a helyszíni átadáshoz, a 154. § szerinti átadás történhet irodai intézkedéssel is, csak legyen meg, mert a közművel átírásához szükséged van rá.

Berni0216 # 2019.03.07. 18:54

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Január elején vásároltam az mbvk-n egy ingatlant, a kulcs megvan, a házba bejutottam, viszont birtokbaadás nem történt a vh. felől. Kértem írásban is, de nem foglalkoznak velem.
Származhat valamilyen hátrányom ha a vh. nem adja birtokba az ingatlant? (közművek visszakötése stb.)
A másik probléma pedig, hogy az ingatlan udvarán az adós árverezés alatt álló autója áll, amiről a vh. nem vesz tudomást és el sem akarja szállítani. Ilyen esetben lehet tárolási költséget felszámolni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # 2019.03.04. 14:30

Van ilyen is. Igen.

Mohenkó # 2019.03.04. 14:00

Az a helyzet, hogy ez nekem is eszembe jutott, de senkitől nem tudom a telefon számot megszerezni... azt is olvastam, hogy ha kiköltözött és nem lakják az ingatlant, két tanúval fellehet törni az ajtót... hát...megtenném, ha legális.

gerbera317 # 2019.03.04. 13:30

Keresd meg az adóst, és kérd el tőle a kulcsot.

Mohenkó # 2019.03.04. 13:24

Mit tudtok javasolni... Végrehajtásból vásárolt lakás már a nevemen van. A volt tulajdonos kiköltözött, de a kulcsot nem adta le. A végrehajtó meg akarja várni a moratórium végét a birtokbaadáshoz, miközben a lakás üres és birtokba vehetném...Milyen módját javasoljátok a birtokbavételnek? Köszenettel várom a lehetőségeket!

gerbera317 # 2019.03.04. 07:44

Néztem egy végrehajtási kiírást
Árverésnek hívják...
közérdekű használati jog
Ez többnyire a közüzemi szolgáltatók vezetékjoga. A telken (fölötte vagy a földben) valamilyen vezeték fut. Ez a jog mindaddig fennmarad, amíg ki nem találják a bluetooth-os víztovábbítást.

MachuPicchu # 2019.03.04. 00:21

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában, ezért kérném a segítségeteket.
Néztem egy végrehajtási kiírást, ott az szerepel, hogy "közérdekű használati jog" nem törölhető. Mi ez a jog, mik lehetnek ilyen jogok, esetleg miért nem törölhető? (Bár lehet, hogy olyan válasz érkezik, amit nem kell magyarázni.)
Előre is köszi a választ

Satti # 2019.03.03. 20:11

Köszönöm

gerbera317 # 2019.03.03. 11:22

Inkább az utóbbi. A jelzálog bejegyzéséhez szükség volt a haszonélvező beleegyező nyilatkozatára is. És ha már ott volt, aláíratták vele azt is, hogy fedezet-értékesítés esetére lemond a haszonélvezetéről.
Az új tulajdonosra meg a 138. § (6) vonatkozik.

drbjozsef # 2019.03.03. 08:18

Ez esetben vagy hibásan lett kiírva az árverés, vagy az özvegyi jog tulajdonosa a érintett a végrehajtás alatt lévő tartozásban : adós, adóstárs, kezes, zálogkötelezett. Ezen utóbbi esetekben valóban törlik az özvegyi jogát.

Satti # 2019.03.02. 22:23

Valóban nem értettem. Köszönöm.

Az özvegyi jog 2004-ben lett bejegyezve. Első jelzálog jog (amit végül az adós nem fizetett) 2007-ben került bejegyezve. És az első vh. jog 2017-ben kerül bejegyezve. Emiatt is volt a kérdésem.

gerbera317 # 2019.03.02. 21:37

Látom, nem érted. Azt kell megnézni, hogy az árverési hirdetményen szereplő végrehajtások vh-joga között van-e korábban bejegyzett, mint az özvegyi jog. Biztos, hogy van, csak gondoltam, most már elárulom. Baxi...