Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


akomadi # 2020.04.20. 10:33

akhilleusz48
Most hívtak a faluból (nem a végrehajtó), hogy kiköltöztek a lakók már majdnem egy hónapja. De nem igazán lehet örülni, mert állítólag borzalmas állapotok vannak. A környéken elterjedtek miattuk a patkányok, az udvarban trágyahalmok. Bent a házban meg ki tudja, milyen állapotok uralkodnak. Azt sem tudom, mihez kezdjek így.

gerbera317 # 2020.04.19. 17:48

Mármint azt is.

gerbera317 # 2020.04.19. 17:45

Nem kell ennyi felesleges adat. Elég az árverési jegyzőkönyv ügyszáma, és máris lehet a kérelemmel folytatni.
Ha már grafomániára biztatunk valakit, akkor inkább azt tanácsoljuk, hogy kérje a végrehajtótól a jegyző értesítését.

drbjozsef # 2020.04.19. 17:23

Akkor jó.

Szerintem annak nincs kötött formája, vagy formanyomtatványa.

Csak írsz egy levelet, tiszelt végrehajtó, ügyszám, adatok, személyes, az ingatlané, az árverésé, miegymás, kérem a fent nevezett ingatlan kiürítését, mivel a Vht. 154/A.§(1) szerint az adós határidőben az ingatlanból nem költözött ki. Kelt mint fent tisztelettel Fülig Jimmy.

Persze, ajánlott tértis, vagy ha lehet méginkább e-papír legyen.

lucius35 # 2020.04.19. 12:59

Még nem csúsztam le...

drbjozsef # 2020.04.19. 11:39

lucius35,

Nemrégiben?

Az kevés lesz. Mikor írtad alá az árverési jegyzőkönyvet? Mikor fizetted meg a teljes vételárat? Érkezett-e kifogás a tudomásod szerint, "megtámadta"-e az adós az árverést?

(Egyébként vészhelyzet végéig nincs lakáskiürítés, szóval pár hónapot várni fogsz, ha moratóriumba csúszunk akkor egy évet is, pláne, ha a fenti dátumok miatt esetleg már lecsúsztál a jogvesztő határidőről is)

lucius35 # 2020.04.19. 11:12

Üdv mindenkinek!

Nemrégiben vásároltam egy ingatlant árverésen de az adós aki az ingatlanban lakik nem hajlandó átadni a házat.

Ingatlan kiürítési kérelmet kell írnom a végrehajtónak de nem tudom, hogy néz ki egy ilyen kérelem. Esetleg valaki tudna segíteni ebben?

Előre is köszönöm a segítséget.

akhilleusz48 # 2020.04.17. 10:25

akomadi

teljes mértékben igazat adok.ugyanebben a cipőben járok mint te,azzal a különbséggel,hogy én tudtam mi várható(elhúzódhat a birtokba adás akár 1 vagy másfél évig is..több ingatlant vettem,az első után szembesültem azzal,hogy itt az árverési vevőnek kuss van..(idézőjelben).(.a végrehajtónál szarba se vettek.)
az ingatlant az adós az egymás között megbeszélt időpontban elhagyta(jó..2x még kért 1-1 hetet)de a végén kiköltözött.a birtokba adás jegyzőkönyvét is normálisan kitöltöttük(vizóra,áram állás)végrehajtónak nem is kellett "közbe avatkoznia".(kulcs átadas stb)..
a másik 2 ingatlan üres volt azokat minden procedúra nélkül megkaptam.magánemberként mióta online árverés van ez a 4.ingatlan amit vettem,ezzel egy kicsit több a probléma(1 éve tart-egyenlőre széljegyen vagyok)

azért tulajdonosként neked is vannak jogaid.hátra dőlni nem kell...simán bejelentkezhetsz az ingatlanba,elvégre a saját tulajdonod...(ki is jelentheted a bentlakókat(igaz ez már lehet nem annyira törvényes,mert bent laknak.(igaz én volt,h 11 embert jelentettem ki az egyik ingatlanból probléma mentesen)...tulajdonosként felújításokat is csinálhatsz a házon.kicsit kipofozzuk a bejárati ajtót.lekapom,elviszem majd hozom..(ablakok ugyanez)...

gerbera317 # 2020.04.14. 18:24

Árverező vagy licitáló: Hát nem mindegy? Ezekből úgyis több van. Árverési vevő viszont csak egy. Ti erről diskuráltok.

tmiloka # 2020.04.14. 16:20

@Grave7 marmint a licitalora,ugye?

Grave7 # 2020.04.14. 15:03

@tmiloka: Jól érted, az árverezőre nincs hatással az, hogy a hirdetményben fel van tüntetve a zálogjogosult.

tmiloka # 2020.04.14. 12:59

Jo napot,a kerdesem az lenne, hogy engem mint vevot erint barmifele hatrany azert mert Zalogjogosult bekapcsolodasa fel van tuntetve a hirdetmenyben? Vagy ha jol ertem akkor a befolyt licit osszegbol eloszor ot fizetik ki majd mindenki mast,ergo engem semmifele hatrany nem er ha egy ilyen ingatlanra licitalok?koszonom ,szep napot

gerbera317 # 2020.04.12. 13:11

Aha. Nehéz lenne csak egyetlen topikban megkérdezni ezt?

Kuplung65 # 2020.04.12. 12:31

Kereskedelmi ingatlan jelen esetben ABC, iroda, üzlet ami kisebb átalakítással étterem vagy ruhabolt is lehet. A lényeg az, hogy nem lakik az ingatlanban senki, nincs bejelentve sem állandó, sem ideiglenes címmel az adós.

drbjozsef # 2020.04.12. 11:13

Van baj az emberednél.
Az biztos, hogy ügyvédje nincs, ez lehet neked inkább szerencse... :D

Wagner úr # 2020.04.12. 11:02

Kedves adósom ezt ragasztotta ki, ez a legújabb. :)
Már tulaj vagyok, már csak az Orbán moratórium végét várom...

Wagner úr # 2020.04.12. 10:59
gerbera317 # 2020.04.12. 07:08

Mi az a 'kereskedelmi ingatlan'?

Kuplung65 # 2020.04.12. 07:00

Tisztelt Fórumozók!

Néhány hete árverésen vásároltam egy kereskedelmi ingatlant. Az adós nem lakik az ingatlanban, néhány ingósága van csak ingatlanon belül.
Az árverés ellen végrehajtási kifogás érkezett a végrehajtóhoz/bírósághoz. Kérdéseim:

milyen reális időkereteken belül várható döntés a bíróság részéről manapság?
a szóban forgó árverésnél érvényes a kilakoltatási moratórium abban az esetben, ha nem akarják átadni az ingatlant?
számomra nem világos, hogy a jelenlegi vészhelyzet miatti rendelet korlátozza-e kereskedelmi ingatlanok birtokba adását?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Wagner úr # 2020.04.11. 17:16

Tmiloka kezdd el az elejétől végigolvasni a fórumot, benne van minden kérdésedre a válasz.

gerbera317 # 2020.04.10. 18:56

Nem "felé", baxi!
Egyébként pedig éppen most írtam meg (már sokadszor) egy szomszédos topikban, hogy mit mikor. Keresd meg itt: https://www.jogiforum.hu/forum/41/43007

tmiloka # 2020.04.10. 05:43

Jo napot,kis segitsegre lenne szuksegem.Arveresen vett ingatlan,jegyzokonyv alairasa ota eltelt 30nap de meg mindig nemtortent semmi.az ados az ibgatlanban lakik tovabb,nyilvan kilakoltataso moratoriom alairom,a kerdesem h milyen lepeseket tudok tenni illetve kell tennem,es milyen hataridokkel?gondolok itt a vegrehajto fele benyujtando kilakoltatasi kerelemre.ezt moratorium ide vagy oda be kell nyujtanom idoben igaz?mi erre az ido.Illetve valoszinu az ados meg fellebezi a tortenetet,h a jelen alas szerint elvesztette munkajat,vagy h kisgyermek is van a csaladban(nem tudhatom),ezek megalapozottnak tekintendok vagy alaptalanok es elutasitjak?

Wagner úr # 2020.04.08. 20:08

Hát ez az, hogy mire topikokra vadászik a vevő, addigra már belelépett valamibe.
Az eár leírás részletesen taglalja a licit feltételeit, viszonylag egyszerű is a történet.
Regisztráció, licit, fizetés. Szóba sem kerül garázda tulaj, kifogás elbírálása egy év plusz moratórium stb... Persze ez nem is az eár része, de azért egy figyelmeztetést megérne pár apróság...
Kifizettem a kecót, akkor meséli az ügyintéző csaj, hogy most voltak vidéken és a tulaj felrobbantotta a házát. Mondom mi van??? Jaaa, hát ez előfordul.
Az utána következőkről már itt szembesül az ember a fórumon.
Hála az itt segíteni akaró szakembereknek.
Én voltam ügyvédnél, azt mondta, ő nem is kell ehhez. Fizetés, költözés/költöztetés.
Na persze, alapesetben.
Szóval tényleg kell egy végrehajtásban járatos ügyvéd, utána lehet gondolkodni...
Amennyiben tudom azt, amit itt végigolvastam, akkor én nem veszek házat, az tuti.

alsovonal # 2020.04.08. 18:19

Ne bánkódj, lesz ez még így se.

legszívesebben visszakérném a pénzt

Nem hiába írják több topikban is az igazán hozzáértők, hogy az ingatlanárverés nem való kezdőknek, vagy ha igen s ez az én szerény véleményem, ne sajnálják a pénzt jogi képviseletre...

akomadi # 2020.04.08. 17:59

Miért licitáltam? Mert nem volt más módom vidéki házat venni. Olyan beteget ápolok, aki mellől max. 1 órára mehetek el "békeidőben". Mi nem két hete vagyunk vesztegzár alatt, hanem 11 éve. Vagy akkor forduljunk itt fel a 4 fal között, ha nem tudok utazgatni? És akkor sem igazságos, hogy mindenki érdeke megelőzi az árverési vevőét. Akkor miért van ingatlan árverés, ha büntetik a vevőt? Miért nem számított erre, miért nem számított arra, miért nem törődik bele, hogy esetleg soha nem lesz övé az ingatlan. Aki meg felelőtlenül elkótyavetyélte az ingatlanját az még évekig ellakhat az ingatlanban és minden jogszabály, törvény őt védi. Mintha én miattam veszítették volna el a házukat. Igen, egyre jobban aggódom, hogy soha nem kapjuk meg a házat, mert annyira hozzászokik az adós, hogy mindig kap valami mentőövet és beleéli magát, hogy soha nem kell elköltöznie. Már legszívesebben visszakérném a pénzt, elment már a kedvem az egésztől.