Banktartozás, segítségeteket kérném! SoS


Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.29. 09:13

Nyugodj meg: le fogja tiltani a fizetésedet is. De ha sürgős, akkor külön kérheted is rá, még hálás is lesz a figyelmeztetésért.

huszi75 # 2010.09.29. 08:22

sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy mit tud csinálni a végrehajtó akkor,ha az ingatlan 50%-a anyám nevén van,a másik 50%-a beleértve engem is 5 felé oszlik?A testvéreim is el veszíthetik a részeiket,ha árverésre kerül a sor?Mekkora az esélyem hogy a ház árverésre kerüljön,mert az/1 800 000ft-ot amit nem értek hogy lehetett ekkora,mert a kölcsönöm 1 100 000 volt/nem fogja fedezni a autóm,tv-ém.Van fizetésem ilyenkor mért nem vonja onnan a végre hajtó.
Előre is köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.28. 14:13

A joga megvan. Foglalhat bármit, amiről nem tudják nyomban igazolni, hogy az nem az adós tulajdona. (Illetve nem bármit, mert az alapvető bútorok, személyes tárgyak, ruházat mindenképpen mentes.)

bitike # 2010.09.28. 14:08

köszönöm a választ.
Attól,hogy nem szívesen,attól még vihet?Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.28. 13:37

Az nem lenne jó ötlet, mert visszajöhet rendőrökkel, a kíséret költségeit pedig ráverik az élettársadra.
Egyébként a végrehajtó nem szívesen foglal ingóságot, különösen nem olyat, amelyről harmadik személy azt állítja, hogy az övé.
Mindamellett fizetni kellene, és akkor nem lesz mitől félni.

bitike # 2010.09.28. 13:34

Kedves fórumozók!
Az élettársi kapcsolatomba hoztam magammal egy végrehajtási ügyet.
Az élettársam lakásába vagyok bejelentve,tulajdonom ott nincs.A kérdésem az lenne,hogy a vh elvihet onnan bármit is?Esetleg létezik olyan,hogy a végrehajtót be sem engedi?Megteheti?Köszönöm a választ.

nandy # 2010.09.19. 19:08

Nem számít. Ha sem az adós, sem az adóstárs nem tudja megfizetni a különbözetet, akkor bármely ingatlant árverezhetik.

Csilla0825 # 2010.09.19. 17:14

Köszi a választ! És ha az adóstárs ingatlana sokkal többet ér, mint az elárverezett ingatlan, illetve a banktartozás?
Pontosan fogalmazva. Egy vásárláskor 9 milliós ingatlan amire most a svájci frank emelkedése miatt 12,5 milliót kéne visszafizetni, az adóstárs ingatlana meg 25 milliót ér.

kovacsz # 2010.09.19. 16:44

Viszik azokat is + a fizetések 33 %-át.

Csilla0825 # 2010.09.19. 16:43

Sziasztok!

Mi történik abban az esetben, ha a lakás árverezésre kerül és lesz fennmaradó összeg amivel tartoznak a banknak, az adósnak nincs az árverezett lakáson kívül ingatlan vagyona, sem ingó, az adóstársnak azonban van ingatlan is és ingó is. Ez esetben hogy történik az eljárás? Kitől mit vonnak? Köszönöm a segítséget!

szomoruvagyok # 2010.09.15. 13:59

Sziasztok!
Ha valaki jár erre aki tudja a választ a kérdéseimre és meg is írná azt nagyon megköszönném!!!

Az előtörténet olvasható, Én nyitottam a forumot..A történet azóta bővűlt természetesen, a raiffaisen szólt, hogy elkezdni vonni a férjem fizijének a 33%-át, viszont Nekünk több tartozásunk is van, ezért ugye elmehetnek a fizetése 50%-ig, kérdésem az lenne , hogy tudunk e ez ellen tenni valamit?
Hogy ne vonják le az 50%-ot, csak max. a 33-at?
Az 50% levonásával, gyakorlatilag utcára küldenek a 4gyerekkel........Indokolható e ez?hogy csak a ++%-ot tiltsa a 3 bank összesen??vagy nem tudjuk ezt megtenni?
a 33%-kal még van esélyünk a túlélésre de az 50%-kal már nem igen.....

a másik ilyen jellegű kérdésem, hogy a ház 99%-os elvesztése, és, hogy a 4 gyerekkel ne legyünk kitéve a behajtási procedúrának, albérletet keresek, van egy ismerősőm aki épp kiköltözik külföldre és kiadná a házát teljes brendezéssel, ebbe minden bele tartozik, mikró hütő tv mosógép mosogatógép ágyak szekrények, minden, ha ide átköltözünk akkor ezek a tárgyak ugye biztonságba vannak?
a ház nem a mi tulajdonunk ls benne a ruháinkon kívül semmi nem lesz a miénk, ugye ebbe a házba nem jöhetnek be?
Főleg mert az ismerősőm a garázst az éppen félkészben lévő plussz egy szobával együtt lezárná, ide tenné be a saját személyes holmiait, így ide még nekünk se lesz bejárásunk.

Ugye ide nincs joga senkinek bejönni?
mert ez olyan mintha egy hétig anyumnál vagy anyósomnél nyaralnánk, ide se jöhetnének be mert épp itt vagyunk ugye?
Nagyon jutányos áron megkanánk az albérletet de nem szeretném az Ö tárgyait veszélyeztetni, ezért nagyon szeretném tudni a választ.

Mindenkinek köszönöm aki ír!

szoszkeandika # 2010.09.10. 14:20

Sziasztok, üdv mindenkinek. én még uj vagyok itt.Lenne egy kérdésem.Ingatlanértékesitéssel foglalkozom,a lakohelyemen van egy felmondott hitelű ingatlan.Most mondták fel opcios jogú az ingatlan. Nem vagyok leszerződve a bankal az értékesitésre, de ismerem a családot és tudnék rá vevőt, aki kifizeti a hitelt meg némi kp-ét is ad a családnak.Felhivtam ma a bankot aki felmondta a hitelt, mondtam hogy csak ismerős vagyok de tudnék segiteni eladni, erre rámförmedtek hogy én felkerestem a családot de várnak személyes egyeztetésre és ott megbeszéljük.Tényleg felkerestem őket mert ismerem de szerintem az a fontos hogy el legyen adva és a bank is meg a család is megkapja a pénzét.De igy jobban jár a bank is hiszen el lehet adni és nem kell kilakoltatni.Az igaz hogy foglalkozom banki ingatlanok értékesitésével, de ez az ingatlan nincs annál a követeléskezelőnél akikkel én le vagyok szerződve. A kérdésem az lenne hogy mivel támadhatnak engem mert várnak egy személyes találkozora a bank igazgatójával ,mert én csak segiteni szertnék hiszen igy kapnak ők is az eladási árból. és nem a likvidértéken van eladva az ingatlan.

Csilla0825 # 2010.08.31. 16:29

Bocsánat a kavarásért:-) Köszönöm a választ!

nandy # 2010.08.31. 16:19

Jajj, nagyon megkeverted... a nettó fizetés 33%-át vonják majd.

Csilla0825 # 2010.08.31. 16:06

Köszönöm a választ! Még egyetlen kérdés. A bruttó fizetésem 33%-át vonják le a bruttó fizetésemből, vagy a nettó fizetésem 33%-át vonják a nettó fizetésemből, vagy a rosszabbik eset, hogy a bruttó fizetésem 33%-át vonják le a nettó fizetésemből.
Köszönöm a választ előre is!

végrehajtó1 # 2010.08.30. 14:00

ekkor csak a fizu marad 33%-ig letilthatják.

Csilla0825 # 2010.08.30. 13:29

A lakásom értéke a vásárláskor 9 millió forint volt, ennek megfelelő svájci frank került felvételre hitelként. Mivel a forint gyengült, a törlesztés emelkedett. Eladnám a lakást, azonban fentiek miatt természetesen a banknak visszafizetendő tartozás is több lett. 10 millió forintért tudnám eladni a lakást, a banknak azonban 12,4 millió forintot kellene visszafizetnem. A 2,4 millió forintot nem tudnám kifizetni, így az eladás nem lehetséges. A kérdésem az, ha elárverezi a bank a lakást, a fennálló tartozásnak mi lesz a sorsa? További ingatlan, vagy ingó vagyonom nincs. A fizetésemből levonhat a bank? Amennyiben igen, milyen mértékben? A segítséget köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.08.17. 17:56

mi a különbség a végrehajtó és a behajtó között?

Végrehajtó=hatósági jogkörrel felruházott személy akinek a feladata a tartozások beszedése
behajtó=különbözö követelésecégek alkalmazottjai.Hatósági jogkörük nincs.annyi joga van mint neked

szomoruvagyok # 2010.08.17. 15:03

szia, nem ugyan annál van,

nem túl nagy a ház :)

Sajnos ha vissza mennék dolgozni rosszabbúl járnánk, mert a középső gyerekek ikrek, így utánuk dupla gyes jár 6 éves korukig, különben anyukám tudna vigyázni a kicsire, 1 éve keresek részmunkaidős állást amit lehetne így is, meghallják, hogy 4 gyerek és ennyi......:)

sajnos a hosszabb lejárat szerintem se segít, de amióta nem fizetjük a hitelt jött még egy két olyan megoldás amiről eddig nem is lehetett hallani, így remélem, hogy sikerül valami megokdást találni..

Jamina # 2010.08.17. 14:47

A másik, nem tudom ugyanazon banknál van-e mindkét hiteled, de úgy tudom, az is előfordulhat, hogy nem fizeted az egyiket, akkor a másikat is felmondják?

Jamina # 2010.08.17. 14:45

Remélem a hosszabb lejárat valóban segít megoldani a problémátokat. Mert ahogy én láttam, általában csak minimális mértékben csökken a törlesztő, viszont +10 évig tart. Nem tudom, ez egy 400 ezres törlesztőnél hogy alakul. TÉnyleg vhogy el kell hogy gondolkodj, hogy Te is munkát vállalj és a legkisebb gyereket is add bölcsibe.

Még egy megoldás, ha nagy a ház, beszerzitek az engedélyeket, és nyittok egy magánovit? Vagy ez irreális lenne?

Zuglóban 85 ezret kérnek egy magánoviban egy gyerek elhelyezéséért, és az ovi tul. képpen 1 nagy családi ház, 24 gyerekkel. Nyilván átalakítások, engedélyek kellenének, de viszont jelentős bevételt eredményezne.

szomoruvagyok # 2010.08.17. 14:39

Kedves Végrehajtó!

Hú, a férjemnek van Das jogibiztosítása, és mindig ha van valami felhívjuk őket és itt is folyamatosan olvasom, hogy mik a jogaim, és mire számíthatok, sőt ugye jogásznál is voltunk, na meg hetente egyszer bemegyünk a bankhoz is.
De most ez egy kicsit meglepett, mi a különbség a végrehajtó és a behajtó között?

Még egy kérdés amire nem kaptam pontos választ, Maga a bankos behajtók sem tudták megmondani, ha a férjem fizetéséből elkezdik a letiltást és azzal nincs gond akkor is van ez a behajtásos procedura?

Köszönöm válaszát!

szomoruvagyok # 2010.08.17. 14:35

Kedves Jamina!

Köszönöm, hogy írtál.
A mi házunk palotának számít a szemünkben, nagyon sokat gyüjtögettünk és küzdöttünk érte.
De különben teljesen igazad van, mi is azért költöztünk vidékre, hogy picit nagyobb legyen a ház, de mondjuk a szocpol előírása szerint még nem is elég nagy 6-unknak, pláne nem 7-ünknek.

Ha eljön a kiköltözés akkor szerintem albérletbe megyünk, de azért reménykedem, hogy ez nem következik be.
Azon probálgatnak rendezgetni, hogy hogy csináljanak hosszabb lejérató kisebb összegű hitelt, csak a törvényváltozás miatt ez most nem lehetséges, ezért várunk, a behajtást a másik banktól "várom" a személyi hiterl miatt.......

A gyerekeket miért vennék el??? : )))))))

kapnak enni inni, szerencsére ilyen veszély nem fenyeget : ))

Nem a gyerektv miatt aggodom, hanem ha bejönnének és az el akarnák vinni akkor a gyerekeim tuti hiszti rohamot kapnának, meg nem szeretném, hogy Ők bármi ilyen részesei legyenek.

Köszönöm, hogy írtál, nagyon aranyos vagy! :)

Jamina # 2010.08.17. 14:19

A kérdező (későbbi) fizetéséből vonhatnak?

Még egy megoldás lehet, menjen el ő is dolgozni, és a maradék 15 milliós tartozást albérlet mellett próbálják meg kifizetni részletekben. Ha nincs rokon akihez költözhetnének az albérlet az egyetlen megoldás.
Nem akarom ijeszgetni a kérdezőt, de remélem ugye nem kerül terítékre, hogy esetleg a gyerekeket elveszik tőlük? (ezt a végrehajtótól kérdezem)

végrehajtó1 # 2010.08.17. 14:12

A gyerekszobában lévő kicsi tv, gyerek cuccnak számít?

Biztos hogy nem foglalják le.

Ezeket ha lepapírozzuk akkor így nem vihetik el?

Egyből nem viszi senki el.Ha mégis lefoglalják akkor igénypert kell indítani.

Ha nem engedem be Őket annak milyen következménye lehet?
Ha nem engedi be a behajtót semmi következménye nincs.Kicsit óbégat a kapu elött fenyegetődzik aztán vissza ül a kocsiba és el megy.

Később a végrehajtót engedje be.

a fizetésének hány százaléka tiltható le?ez maximalizálva van?
a 4 kiskorú és az egyéb kiadások (csak valós kiadások) befolyásolják ezt a százalék mértéket?

ha egy letiltást kap akkor 33 ha többet akkor max:50%-a fizunak.
A kiadások nem befolyásolják