végrehajtás


lajso68 # 2010.09.14. 05:21

Szervusztok!

Hozzáértőtől szeretnék kérdezni, segítséget, tanácsot kérni.
Sajnálatos okok(betegség+válság) engem nyugdíjaztak, feleségem munkanélküli lett, megrendült az anyagi helyzetünk. Több hitelkártyánk és szem.kölcsönünk bedőlt, felmondták őket. Szolgálati lakásban lakunk, azt nem vihetik. Van egy kis autónk, amire pár forint a részlet, Erste Leasingnél részletre vásároltuk. Nyugdíjas lettem, de mellette dolgozom most pár forintért. A nyugdíjam és a fizetésem egy számlára érkezik. Ha a fizetésemet a feleségem számlájára utaltatom, akkor abból is vonnak?
Kérdésem lenne:

  • Mennyit vonhatnak a fizetésemből?
  • Vihetik, foglalhatják az autót is, úgy, hogy azt egy másik banknál hitelre vettem?
  • Kaptam egy fizetési meghagyást, átvettem, ilyenkor hogyan tovább? Egyben nem tudom kifizetni, de még sajnos 6 részletben sem, gondolom jön a végrehajtó.Sorban állnak majd a bankok éveken keresztül, ahogy az egyiket törlesztettem, úgy jön a másik? Mi van, ha a többi is végrehajtás alá kerül?
  • Nincs nagy értékű ingóságom, régi műszaki cikkeim, ütvefúró, könyvek, ezeket is elviszi?

Kérlek segítsetek pár jó tanáccsal.
Szervusztok, előre is köszönöm:lajso

Petike_88 # 2010.09.12. 15:15

Kedves Fórumozok!

Jogi tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben:

Egyéni vállalkozóként értékesítettem egy Kft.-nek 5 millió forint értékben terméket. A kft. az árut elszállította, ellenértékét azonban nem fizette meg. Rendelkezésemre áll aláírt adásvételi szerződés, továbbá aláírt szállítójegyek. A számlát viszont eddig nem állítottam ki, ugyanis nem fizetés esetén is meg kellene fizetnem az ÁFA vonzatot. Az adós kft. -nél az APEH végrehajtást jegyzett be adóhátralék miatt márciusban. A kft. valószínűleg meg fog szűnni. A kft. ügyvezetője készfizető kezességet vállalt a tartozásra. Mik lennének a helyes jogi lépések a követelés érvényesítése irányába? Állítsam ki a számlát? Ha megszűnik a kft. akkor van mg jogosultságom számlázni?

Úgy gondolom egy ügyvédet mindenképpen fel kell keresnem, csak előtte meg szeretném tudakolni, hogy nagyjából mire számíthatok.

A segítséget előre is köszönöm.

nandy # 2010.09.12. 13:40

Kezdjük azzal, hogy a behajtónak semmihez sincs joga azon kívül, hogy levélben, személyesen (küszöböt nem lépheti át!), vagy telefonon felszólít a fizetésre.

A végrehajtó bemehet a lakásba akkor is, ha az nem a te tulajdonod. Foglalhat is, ha a körülmények alapján valószínűsíthető, hogy az ingóság a te tulajdonodban van.

lajso68 # 2010.09.12. 13:28

Szervusztok!
Szakembertől szeretnék kérdezni!
A végrehajtó vagy behajtó ugyan olyan joggal rendelkezik (jöhet be és foglalhat) egy magán lakásban is, mint egy szolgálati lakásban?

Köszönöm:lajsó68

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 21:08

Minden követelésre igaz, feltéve, hogy tényléeg elévült.

nandy # 2010.09.02. 21:07

Tehát ha valaki megkérdezi itt a fórumon, hogy mit tegyen, mert a 10 évvel ezelőtti tartozása miatt a hitelező végrehajtási eljárást indított (mert az adós nem mondott ellent a fizetési meghagyásnak), akkor arra az a jó válasz, hogy...
... indítson pert a végrehajtás megszüntetése iránt, elévülésre hivatkozva?

Vagy ez csak a parkolási esetekre vonatkozik?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 20:55

Az igaz, de a követelés jogcíme nem vltozik meg. Ezért, ha a követelés már a végrehajtható okiratba foglalt döntés meghozatala előtt elévült, akkor arra a végrehajtásban is lehet hivatkozni. Konkrétan végrehajtás megszüntetése iránti pert lehet rá alapozni.
De ez a konkrét esetben valószínűleg nem áll fenn.

nandy # 2010.09.02. 20:13

De van. Az elévült követelést végrhejatani sem lehet.

Arra gondoltam, hogy ha az adós nem mond ellent a fizetési meghagyásnak, hiába évült el a követelés, akkor is lesz egy jogerős, végrehajtható okirat.

Animal # 2010.09.02. 19:23

A letiltási papiron szerepel a neve és onnan tudom az ügyvéd kilétét.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 14:09

Ha már végrehajtásra kerül az ügy, akkor nincs jelentősége annak, hogy korábban elévült-e vagy sem…
De van. Az elévült követelést végrhejatani sem lehet.
Csakhogy itt nem jön szóba az elévülés. 2006. óta nem telt el még öt év; de ha korábbi is a követelés, volt fizetési meghagyás, ami megszakította az elévülést, és az újra indult. A végrehajtási cselekmények ugynígy megszakították.

mikor emlitettem miről és melyik ügyvédről van szó
Nocsak. Te honnan tudod, melyik ügyvédről van szó? Mit csinál egy ügyvéd a végrehajtásban?

Animal # 2010.09.02. 13:23

Nem etettlek. Elözö nap beszéltünk telefonon, hogy másnap menjek be. A telefon beszélgetéskor mikor emlitettem miről és melyik ügyvédről van szó akkor már legszívesebben levágta volna a telefont. Amugy Raics Tamás Hajdúszoboszlón a végrehajtó. Másnap amugy meg a titkárnője fogadott buta üres kifogással.

végrehajtó1 # 2010.09.02. 13:20

végrehajtót felkerestem, de az letagadtatta magát, és nem tudtam tisztázni magam

Na ne etess.Minden héten kötelező fogadónapot tartani.Nem tudja letagadni magát.Menj be és nézzd meg az iratokat.

nandy # 2010.09.02. 12:53

Ha már végrehajtásra kerül az ügy, akkor nincs jelentősége annak, hogy korábban elévült-e vagy sem...

Elévülésre akkor hivatkozhattál volna, ha a fizetési meghagyásnak ellentmondasz (elévülésre hivatkozva). De nem tetted.

Animal # 2010.09.02. 12:26

És mi van az elévülési idővel? Elküldtem az adásvételi másolatát is a végrehajtónak illetve az ügyvédnek. Semmi elözménye nem volt ennek a parkolási pótdíjnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:17

Hát, Animal, nem sokat. A munkáltató le fog tiltani, különben kezesként felelne.

Egyébként nincs végrehajtás végrehajtható okirat nélkül. Szóval kaptál fizetési meghagyást, amire nem reagáltál, jogerőssé vált. Éppen lehet, hogy mindenki (parkló cég, bíróság, végrehajtó) hülye, és csak te vagy egyedül helikopter - de ennek azért kicsi a valószínűsége.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:14

és ha közben az ingatlan értékesítve lett,vi
Perfeljegyzés lesz a tulajdoni lapon, a kutya nem veszi meg úgy. Ha mégis, akkor a vevő is tűrni lesz köteles a végrehajtást.
Nem lehet olyan egyszerűen szabadulni az adósság alól, barátom.

Animal # 2010.09.02. 12:10

Azútán érdeklödnék, hogy a munkáltatómnak most küldték ki a letiltási papirt a végrehajtó egy olyan parkolásért ami több mint 4 éve lehetet (én nem tudok róla), mivel 2006 február óta nincs autóm. Én semmi féle értesítést nem kaptam illetve felvilágosítást sem, hogy hol, mikor és milyen autóval. A végrehajtót felkerestem, de az letagadtatta magát, és nem tudtam tisztázni magam.
Mit tehetek ilyenkor?
S.O.S.

kova77 # 2010.08.26. 16:37

ha megnyerik...mert az sem biztos hogy tudják-e bizonyítani amit szeretnének....és ha közben az ingatlan értékesítve lett,visznont nem lett új ingatlan vásárolva belőle akkor mi történhet...már bocsánat,hogy ennyire előre szaladok,de szeretnék tisztán látni,mik a lehetőségek...az igazat kell írjam,mert csak ebben az esetben lehet pontos választ is kapni....szerintem....

kova77 # 2010.08.26. 16:31

szóval ha jól értelmezem a dolgot akkor a végrehajtó tovább folytatja a végrehajtást a tulajdonosok ellen,de csak polgári per után teheti ezt meg,az viszont évekig elhúzodhat,mint tudjuk....és ha meg is nyerik akkor tudják folytatni a végrehajtást...

pazs # 2010.08.26. 16:20

igaz :)
szerintem ez a munkánk egyik érdekessége: általában ki kell találni, hogy igazából mi van a szavak mögött.

végrehajtó1 # 2010.08.26. 16:16

De ő legalább őszintén írt!:)

Sok kérdező hátulról nyomul:)

pazs # 2010.08.26. 16:11

Így van, de pont azért mondtam ezt így, mert a kérdező is őszintén megosztotta velünk a tényállást... nyilván egy ilyen perben azt is megkérdezik, hogy a testvérnek honnan volt pénze a vételárra illetve hogy mi történt a vételárral.

végrehajtó1 # 2010.08.26. 16:09

Mind ezt a vh kérőnek kell bíróságon külön perben bizonyítania.Ha meg nyeri akkor az új tulajdonos köteles lessz tűrni a végrehajtást.

De ezt először meg kell nyernie...

pazs # 2010.08.26. 15:46

Igen, érinti - mivel a testvéreddel kötöttél szerződést, vélelmezik a fedezetelvonó jelleget és így a hitelező továbbra is ráteheti a volt tulajdonaidra a kezét.

kova77 # 2010.08.26. 15:27

gyere lőjjél,csak nehogy visszapattanjon:))