Kérlek adjatok tanácsot!


Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.27. 12:28

Tímea meg megkapja az elárverezett lakás árának a maradékát. Ha lesz maradék.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.27. 12:27

Új címet kellene adni a rovatnak: Reménytelen ügyek. Bár Élet lánya kérhet rokontartást az apától.

Tímea1978 # 2010.10.27. 11:21

Kérem adjanak tanácsot mit tehetnék.
2006 ban az akkori élettársammal,építkeztünk.Minden az én nevemre ment.A szocpol miadt.Mikor szét váltunk ,el akartam adni az ingatlant de nem engedte,mondván majd ő meg veszi.ez nem történt meg.Ezek után már fenyegetet hogy ne merjem eladni.Én el költöztem 1 év után ő maradt,és nem tudtam kitenni mert az önkormányzat nem segítet.Hiába fordultam birosághoz,mivel nem emlékszek dátumokra így elutasítottak.És ő még mindig az ingatlanba lakot,és felhalmozta az adósságokat mint víz gáz stb.
Idő közbe a bank is meg elégelte hogy nincs fizetve a törlesztés és felmondta most ott tartunk hogy árverezik az ingatlant.És a felhalmozott adóssgokat rajtam akarják behajtani.Hiába irtam meg hogy nem én halmoztam fel és igazoltam hogy ott sem laktam.Mivel az orák is az én nevemen vannak,rajtam követelik.már a végrehajtónak is kiadták.De én már azóta elköltöztem és a mostani páromnál lakom,és 4 lányom nevelem,a leg kisseb 2 honapos.Ide jött a végre hajtó ur,és a párom,és az anyukája tulajdonát akarta felmérni .Én gyesen vagyok,és a napi megélhetésnk is elég nehéz.Nem tudnám kifizetni ezeket az adósságokat mit tegyek?

Élet333 # 2010.10.17. 16:32

Tisztelt Jogi Fórum!

Tanácsot szeretnék kérni.

Lányomat 20 éve egyedül nevelem, tartom el.

Lányom 12 éves kora óta súlyos ideg betegsége miatt,
mozgásában súlyosan korlátozott.

Nyolc általánost sem tudta elvégezni.
Még soha nem tudott dolgozni.

2004 óta 67% rokkant, havi juttatása 25.65o,- Ft.
Tudatlanságom miatt, meg addig volt rendszeresen munkám csak ekkor százalékoltattam le, mert nem bírtam már egyedül a lakással fent tartani magunkat.

2006-ban én is 100% rokkant lettem. Az én havi jövedelmem 28.500,- Ft.

Sajnos 2011. 04. 15-ével már a lakást is el kell hagynunk, mert kilakoltatnak Bennünket.

A kérdésem a Lányom apja nagyon jó egészségnek örvend hála Istennek. Külön lakást kapott, mert 8 évig ütött bennünket, és megrontónak nyilvánították öt együtt élve.
Van munkahelye, autója és minden luxos műszaki és egyéb luxus cikkei, de az egyetlen gyermekének egy kg kenyeret sem adna.

Kérhetek-e, beperelhetem-e gyerektartásért a Lánya részére, igaz a Lánya már 27 éves, de beteg, és nem tud dolgozni? Még kapcsolatot sem tart a Lányával, pedig 15 percre lakik tőlünk, és a Kislány nagyon rendes.

Köszönöm, hogy elolvasták!
Tisztelettel: Egy Anyuka

Élet333 # 2010.10.13. 10:11

Szép napot Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni!
27 éves mozgásában súlyosan korlátozott kislányom és én, a lakásunkból, 2011. 04. 15-én ki kell költöznünk az utcára, mert sajnos kettőnk rokkant nyugdíja 51 ezer Ft így nem tudtuk már fizetni a jelzáloghitelünk törlesztő részletét, amit amikor felvettünk még volt munkám, de az utóbbi évben munkaügyi központon keresztül sem kellek sehová.

Nincs semmi lehetőség, törvény arra, hogy valaki, Önkormányzat megvegye és tovább bérelhessem a lakást?

Vagy súlyos betegségünk miatt kapjunk egy 25 m2-es önkormányzati lakást?

Van ilyesféle járható út,vagy adjuk fel és lesz ami lesz?
Tudom nagyon sokan vagyunk ebben a cipőben.
Mindannyiunk nevében kérdezem!!!!!!!!!!!

A kölcsönt rezsielmaradások miatt vettük fel újra és újra, mert kiadták végrehajtónak és így mindig a duplája lett.

Ez egy ÖRDÖGI KÖR amelyből nincs kiszállás.
Sajnos már rokoni Baráti összefogás sincs!
Addig vannak rokonaink és Barátaink amíg valami érdek fűzi hozzánk, Őket.

Tehát most ketten vagyunk, a Lányommal, és még nagyon sok Családdal együtt akik rettegnek a 2011. 04. 15-től!

Köszönöm, hogy elolvasták!

Tisztelettel, Egyik elkeseredett Anyuka

gica34 # 2010.10.10. 18:17

Bocsánat ez nem ide kellet már rájöttem!!! Elnézést!

gica34 # 2010.10.10. 15:05

Jó napot! kérem adjon tanácsot! Húgom és én örököltük húgom hitelt vett fel mikor édesanyánk meghalt hogy engem kifizessen az anyai részből Apám volt a adós társa.Utána Apánk is elhunyt hagyatéki tárgyalás megvolt fél éve, most húgom jelentkezett hogy új hagyatéki tárgyalást indít merthogy A jelzáloghitel amit ö felvett apám volt az adóstársa. Most azt mondja hogy a hitelt is örököltem de ez az előző hagyatéki végzésben nem szerepel. Örökölhetem én azt a hitelt amiben Apám csak adóstárs volt?? Indítható ilyen formában új hagyatéki? Kérem segítsen hogy jobban megértsem mit is tehetek én?? A házból nekem járó pénzt nem fizette ki mert nincs rá pénze ! Mit tegyek?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.25. 08:12

Gica: nem raknak ki, ha kifizetitek a tartozást. Talán még abban is meg lehet egyezni a hitelezővel, hogy részletekben, vagy vegyetek fel valami adósságkiváltó kölcsönt.

Megértem a keserűségedet, de nem mi vállaltuk azt a kezességet, hanem a férjed.

gica34 # 2010.09.25. 05:25

Akkor ha jól értelmezem csak várhatom hogy milyen módon tesznek ki a lakásomból. az oké hogy vissza perelhetem tőle de ki tudja vissza adni amit tíz év alatt össze kínlódtunk??? Senki! Hát nem vigasztaltak meg de köszönöm a válaszokat!!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 16:27

Nemigen szokott vevő lenni a lakott ingatlanra. Hiszen ennek az lehetne az egyetlen értelme, hogy majd szeded a bérleti díjat. Csakhogy ezek a lakók rossz adósok, hiszen azért árvereztek. Így aztán bérleti díjat se fognak fizetni - és már árverezhető ingatlanjuk sincs.
HA meg azért árvereznek lakottan, mert haszonélvező van, akkor attól még bérleti díjat se követelhetsz, csak várhatod, hogy mikor hagyja abba a lélegzést.

Strobel # 2010.09.24. 16:18

tudna valaki tanácsot adni?

Strobel # 2010.09.24. 15:35

pf.ha tudnám a választ nem kérdezném.
nem tudom!mert a lakott ugyan olcsóbb,de aki bent lakik nem lehet kitenni,a beköltözhető drágább,viszont jár vele minden tovább jog is..haszonélvezeti stb.
nem tudom,ilyen ügyekben semmi jártasságom!
viszont örülnék ha nem kéne még éveket várnom a pénzemre,ha már végre itt tartunk...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 15:19

Te milyen ingatlanra árvereznél szívesebben: lakottra vagy beköltözhetőre?

Strobel # 2010.09.24. 15:02

Üdvözlet!

tanácsra lenne szükségem,várom valaki mihamarabb válaszát.
Én mint végrehajtást kérő,végre sok év után eljutottam odaáig,hogy talán megkapjam a gyermektartásdíjat az adóstól,ami közel 1 M Ft!
A napokban kaptam értesítést a végrehajtótól az ingatlan becsértékével kapcsolatban.
Kérdés: milyen módon van nagyobb esély a sikeres árverésre,hogy megkapjam a pénzem,ha lakott,illetve ha beköltözhető minősítésben kerül árverezésre a ház?
várom a választ,és előre is nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 13:27

Nem gica, a végrehajtó nem indíthat ilyen pert. A végrehajtást kérőt tájékoztathatjátok a fedezetelvonónak tartott ügyletről. De őt sem kötelezhetitek, hogy eljárást indítson.

nandy # 2010.09.24. 12:50

A hitelező jogosan kéri tőletek a teljesítést, így a végrehajtás ellen nem tehettek semmit.
De az általatok megfizetett összeget, és annak járulékos költségeit kérhetitek az adóstól.

gica34 # 2010.09.24. 10:45

És ezt a végre hajtónál tegyük meg??

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 10:15

Lehet rá hivatkozni, hogy az ajándékozás fedezetelvonó jellegű volt, bár ezzel ti nem mentesültök a végrehajtás alól. De esetleg lesz miből kifizettetni az adóssal, amit a férjeden hajtanak ne helyette.

gica34 # 2010.09.24. 10:10

Kérem aki tud segítsen férjem készfizető kezesnek ment de az illető nem fizette visz a kölcsönt öt kezese volt összesen de közülük csak a férjemnek van ingatlan a nevén az is csak 1/2rész. Már végrehajtás alatt van a dolog, hiába felbeleztünk semmit sem értünk el vele.A tag meg éli világát vett házat és ügyesen a kk. fia nevére íratta. Mit tehetek annak érdekében hogy házunk megmaradjon van négy kiskorú gyermekem nem tudnánk hova menni ha elárverezik. Vagy ilyenkor mi is a teendő??? segítsen valaki!!!

izombizony # 2010.09.02. 12:24

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:11

Számlával lehetne. De az asztal amúgy sem foglalható, és egyébként is elhiszi a legtöbb végrehajtó az ingóról bemondásra is, hogy az nem az adósé. Mondjuk, egy nagy értékű és könnyen értékesíthető dologról már nem biztos...

izombizony # 2010.09.02. 12:06

Köszönöm. És ha jönnek a végrehajtók Édesanyámék ingatlanába foglalni, akkor mivel igazolják, hogy az az asztal Édesanyáméké és megvolt már 2 éve is?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:04

Tulajdonképpen nem felel a tartozásért, az a lány "különvagyona".
Csakhogy.
Közös szerzemény mindaz, amit a házassági életközösség alatt akár együttesen akár külön-külön szereznek. Ennek a közös vagyonnak a rá eső felével a leány felel a korábbi tartozásaiért. Ez praktikusan azt jelenti, hogy egyrészt az életközösség ideje alatt vásárolt ingatlanok, ingók mégis csak foglalhatók, és a közös rendelkezésű bankszámla is inkasszálható.

izombizony # 2010.09.02. 11:54

Elnézést nem halt meg. A megöröklést rosszul fogalmaztam, szóval a tesomra átszállhat-e az adósság, pusztán azáltal, hogy feleségül vette.

C a s a b l a n c a # 2010.09.02. 11:53

A házasság alatt keletkezett tartozások egyetemlegesen (nem fele-fele arányban!) terhelik a házastársakat.

Nem, az adósságot a férj nem örökölheti, de ha a lány élne, akkor sincs jogilag köze hozzá, hiszen még a házasság előtt keletkezett a tartozás.