Végrehajtás munkabérre


Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 13:07

Az is igaz. (Csak én gyökerénél ragadtam meg a problémát.)

nandy # 2010.09.20. 13:04

Munkabérből egyébként sem lehet csak úgy levonogatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.20. 12:54

Harl: igen úgy. Nem adódik hozzá a kamat a kamat alapjához. (Az lenne a kamatos kamat.)

Tudatlan, a munkáltató nem követelheti tőled, hogy téríts meg olyan kárt, amelyet harmadik személy bűncselekménnyel okozott. Ezzel a saját kárkockázatát telepítené rád.

tudatlan74 # 2010.09.20. 12:46

Munkahelyemen a fizetésemből két különböző ügy miatt letiltanak jelenleg 50%-ot és sajnálatos módon egy gépkocsi feltörés miatt a munkáltatom által rám bízott bérlet szelvények értékét a munkáltatom részletekben lekívánja vonni.Kérdezem Öntől jogosan von le a fizetésből a munkáltató ha gépkocsi feltörésről rendőrségi bejelentést tettem illetve hogy két kiskorú eltartott mellett ha az egyikük ráadásul tartós beteg mennyi az a százalék mely a fizetésből jogosan letiltható ilyen esetben?

harl # 2010.09.15. 11:05

Tehát minden évben a 60.000.- Ft 11 %-a, azaz 6.600.- Ft a kamat? És azt nem kell hozzáadni az alap 60.000.- Ft-hoz, mindaddig, amíg nincs törlesztés?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.15. 07:00

Nincs kamatos kamat.

harl # 2010.09.15. 05:46

Tisztelt Végrehajtó!
Ha a végrehajtás alapja (főkövetelés) 60.000.- Ft, amely után 2005. november 01-től kell számítani a kamatot (évi 11 %), akkor hogyan alakul a kamatszámítás? Kamatos kamatot kell számítani, vagy minden évben a főkövetelés az alap? Mikor van az évforduló? Minden évben november 01., vagy december 30. az adott kamatszámítási év vége? Kinek kell kiszámítania a kamatokat? A végrehajtást kérőnek, a végrehajtás alá vont személy munkáltatójának (jelen esetben a munkáltató vonja az összegeket a munkabérből), vagy a végrehajtó szervnek (jelen esetben a megyei bíróság)? Mit lehet tenni, ha a munkáltató, akinek utalnia kellene a végrehajtás alá vont összegeket, szándékosan húzza az időt? Milyen jogorvoslatot lehet kérni? Lehet-e esetleg kártérítést kérni, s ha igen milyen jellegűt (vagyoni vagy nem vagyoni), és milyen mértékben, a főkövetelés összegéhez képest?
Tisztelettel:
Harl