levonás túlfizetése


zünüke # 2011.01.28. 22:27

Bocsi de most láttam a kérdést.A Vitári ügyvédi iroda nagy kegyesen vissza utalt 21 000 ft-ot a végrehajtó számlájára.Ebből további 3000 ft-ot vont le az ügyvéd,kezelési költség cimén.Igy tehát:a 71 000 ft-ból lett 21 000 ft,majd 18 000 ft.Van jogom az ügyvédi irodától pontos, tételes számla kivonatot kérni?Mégis mire vontak ennyit le egy év alatt?Mert ilyen igazolást egyenlőre még senkitől nem tudtam beszerezni.

végrehajtó1 # 2011.01.26. 15:44

Ki?

zünüke # 2011.01.26. 13:43

Ma telefonon közölték,hogy 21000 ft-ot visszautaltak,és nem többet(?)Kérdésemre,hogy a többi pénz mégis mire ment,az volt a válasz,hogy kamatra..de egyszer már levontak 45 000 ft kamatot.Most az 50 000 ft-ot.Az egész tőke összeg viszont 103 000 ft volt,erre jött a végrehajtói dij, meg a többi.Igy lett 188 000 ft.És ezen felül még levehetnek plussz kamatot a levonás végén?Mégis mennyi a kamat "határ"?103 000 forintos tőke összegre?

végrehajtó1 # 2011.01.26. 10:09

Nekem az a véleményem hogy ha a vh-tó 188 000Ft letiltásást kéri a Nyufigtól és a Nyufig 254 600 Ft-t tilt le akkor elsősorban a Nyufig hibázott.Nem a vh-tó vagy a z ügyv. iroda.Másodsorban a vh-tó hibázott mert vissza kellett volna utalni az adósnak.

Elég kuszának tünik mert mindenki mosni akarja a kezét.

Tegyen feljelentést az ügyészségen.

zünüke # 2011.01.26. 00:58

A "levonás túlfizetése"azóta sem lett megoldva.A birósági v.elismeri,hogy túlfizetés történt,csakhogy a pénz nem náluk van,-mondták.A letiltást végre leállitották januártól,de evvel még a pénz nincs meg.A végrehajtói iroda hivatalossan visszaigényelte az ügyvédi irodától,a túlfizetést.Egy hete ott arról biztositottak,hogy napokon belül utalják,ma már megint azt sem tudták miről van szó(mármint az ügyv iroda).Személyesen pontossan hatodszorra járok a végrehajtónál,aki ezekszerint nem tud mit tenni,az ügyv.i-ba (Vitári)nem igazán lehet privátilag bemenni,most akkor hová menjek?Végül is pontossan 71000 ft-ról van szó.Megeshet,hogy a pénzemet valaki "beakarja nyelni"mert nem tudok másra gondolni.

végrehajtó1 # 2010.12.17. 15:59

Bár ennyi leirásból nem derül ki semmi.De lehet hogy a nyufig hibázott.

végrehajtó1 # 2010.12.17. 15:56

A végrehajtónak dokumentáltan el kell tudni számolni a pénzzel.Ha nem tud jelentse fel az ügyészségen.

zünüke # 2010.12.17. 13:20

Vettem egy telefont valakinek aki nem fizette,sajnos tőlem levonták pontosabban a nyugdijjamból.A levonás összege a birósági végreható által kiállitott irat szerint 188 000Ft.Ezt elkezdte vonni a NYUFIG.Amikor ez az összeg lement még mindig vontak,ekkor már 254 600 Ft-nál jártam.Elmentem a végrehajtó irodába,hogy egyeztessünk de ők azt mondták forduljak az ügyvédi irodába aki a felperes telefontársaságot képviseli.Elmentem.Ők azt mondták,hogy náluk sincs semmiféle pénz a végrehajtó milyen hülyeségeket beszél?az ő nyilvántartásuk szerint 181 705Ft lett levonva legalábbis ezt látják a gépben.Visszamentem a végrehajtóhoz aki még mindig nem tudta hol keressem a pénzem.Illetve küldött egy faxot az ügyvédi irodába,hogy túlfizetésem van,állitsák le a letiltást.Az ügyvédi iroda akkor is azt állitja,hogy őnáluk semmiféle pénz nincs akkor lehet a felperes számlájára ment.Ezt viszont visszakell igényelni és én privátilag nem tudom csak ők.Tehát a pénz ami közel 50ezer forint NINCS MEG!Egymásra mutogatnak,küldözgetnek ide oda.Kérem segitsenek mit tudnék tenni,mert a pénzemre szükségem van.Köszönettel