Autó visszaadása a banknak


JayJay # 2015.01.24. 21:05

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Grave7 # 2015.01.24. 16:52

@JayJay:
A kocsit a bank "veszi vissza" és a tartozást csökkentik annak (a kölcsönszerződésben meghatározott módon csökkentett) értékével.

A végrehajtó legfoglalja és árverezi a vagyontárgyakat, a befolyt vételárral pedig a vonatkozó jogszabályok szerint számol el.

Nagyon ritka az, hogy pont a fizetés 50%-át vonja le közvetlenül a munkáltató és utalja át a végrehajtói letiltás alapján (mivel kölcsöntartozás esetén az általános szabály a 33%; a fizetés bizonyos összeg feletti része meg korlátozás nélkül levonható).

Ezért valószínűsítem, hogy több tartozás és így több végrehajtási eljárás (és letiltás) van folyamatban, ha pont a fizetése 50%-át vonják le. A munkáltatótól kérjen kimutatást a levonásokról és másolatot a letiltás(ok)ról.

A végrehajtó nem korlátozhatja a letiltás mértékét saját hatáskörben - ilyen kedvezményt a végrehajtást kérő (a követelés jogosultja) adhat és ezt meg kell írnia a végrehajtónak, aki ez alapján tud intézkedni a munkáltató felé a letiltás módosításáról. Tudomásom szerint ennek nincs jogszabályi akadálya, noha hallottam már olyanról, hogy a végrehajtó azt mondta 'ez képtelenség'.
Persze a végrehajtást kérő hozzájárulása szükséges, és neki nem kötelessége bármilyen kedvezményt is biztosítania.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.24. 16:51

Ha 50%-ot vonnak, akkor több végrehajtás is folyik vele szemben.

JayJay # 2015.01.24. 15:19

Üdvözlök mindenkit!
Édesanyámnak előző évben a végrehajtó vissza vette a kocsiját. (Chevrolet lacetti). Majd kapott egy levelet amiben az állt, hogy 6millio Ft ot ki kell még fizetnie. Havonta a fizetése 50%át levonjak tőle, a kocsira.
A kérdésem az lenne, hogy lehet kérvényezni, azt, hogy kevesebb összeget vonjanak le tőle? Vagy felesleges mert úgy sem foglalkoznak vele?!
Előre is köszönöm a segítséget!

Grelin # 2012.08.31. 10:54

Rendben nem ijedek meg!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Üdv.: Grelin

Dr.Attika # 2012.08.31. 08:14

Szép napot Önnek is. Ne adja oda.Nyilván a bank a vételi jogát akarja gyakorolni. Ahhoz viszont az szükséges, hogy az autó átadása ( jogász nyelven: tradíció ) megtörténjen. Ennek hiányában a bank nem szerez tulajdonjogot. Ahhoz, hogy a bank megkaphassa az autót az szükséges, hogy dolog kiadása iránt pert indítson. Ezen perben ha a bíróság jogerősen elrendeli a dolog kiadását, akkor léphet a bírósági végrehajtó.
Ne ijedjen meg a névjegykártyás, fénymásolt meghatalmazással jelentkező behajtóktól.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.31. 08:07

Felteszem, vételi joga van a banknak.

Grelin # 2012.08.31. 07:58

Szép napot Mindenkinek!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni ! 2012.08.22.-ei dátummal a Bank azonnali hatállyal felmondta a kölcsönszerződésemet. Hozzáteszem a banki kimutatás alapján befizettem 3 168 915,- és jelenleg még 6 720 322,-ot követelnek, a felvett kölcsön 2007-ben 4 947 388,- volt.
A bank írásbeli felszólítása alapján köteles vagyok a bank megbízottjának az autót birtokba adni? Kaptam már olyan tanácsot, hogy önkéntesen ne adjam át az autót, csak ha bírósági végrehajtásról szóló végzéssel jönnek érte! Mit tegyek??
Köszönöm!

Grelin

Gabicsek # 2011.01.29. 20:02

Jucus07!
Ne reménykedj, hogy kevesebb a hiteled, mint amennyit felvettél, ha 2008-ban vetted fel! Én 2007. őszén vettem új kocsit, 2,4 milla hitellel, akkor még jó CHF árfolyamon. 3,5 éve nyögöm a majdnem dupla annyi törlesztést. A kocsi értéke kb. 1,3 milla (jó esetben), a CHF tartozás 3,5 év törlesztéssel mostani átszámolással 2,9 millió. Szerinted ha elvitetném a bankkal, mi is lenne? Eladnák kb. 700 ezerért, aztán mindenféle költség, stb, és kihoznának még vagy 3 millió tartozást, amire végrehajtást tennének.
Tehát mindenképp először beszélj a bankkal, hogy hitelátvállalással el tudod-e adni az autót, ha igen, milyen konstrukcióval vállalhatná át a vevő.
Ismerősöm adott el autót, egyre nagyobb volt a kocsi értéke és a fennálló hitel-tartozás közti különbség. Úgy hirdette, hogy ajándékba adja az átírási költségeket. Így vitték el, és inkább ezt fizette ki (jóval kevesebbet) mint ha a kocsit eladta volna kp-ért piaci áron és ki kellett volna fizetni a kocsi értéke és a banki hitel közti különbséget.

Ördögfioka # 2011.01.26. 13:54

közjegyzői-ügyvédi papirral nem lehet használatbaadni a kocsit és az fizeti helyettem a részletet???

Ördögfioka # 2011.01.26. 13:52

tanulság valoban,,mert ezekről a dolgokrol nem tájékoztatnak...csakakkor nézünk nagyot,mikor kijön a fizetendő tartozás....teljes szivás.....

Ördögfioka # 2011.01.26. 13:52

tanulság valoban,,mert ezekről a dolgokrol nem tájékoztatnak...csakakkor nézünk nagyot,mikor kijön a fizetendő tartozás....teljes szivás.....

sztivi # 2011.01.13. 12:20

Csak a tanulság miatt másoknak
Végrehajtás alatt álló kocsimat vitte el a bank, aki előzetesben úgy tájékoztatott hogy nem kell fizetni az elszállításért, ezzel szemben 84.000 Ft-ot számláztak ki.Tudomásuk volt a végrehajtásról, így nem tudom jogos volt-e az elszállítás és a végrehajtó mit fog szólni ehhez.( 200.000Ft tartozás miatt tette rá végrehajtó a kezét. A kocsi 1.7 mill ér) Azóta sem tudom kijelenteni, és a költségek ketyegnek. Ki a hunyó? Valószínű én mert az ügyfél az első!!(akit a gilotinba tesznek)
cssztivi

Jucus07 # 2011.01.13. 10:14

Köszi, monalisa1. Az az "esetleges többleti különbözet" esetünkben több, mint 1 mFt a CHF-nek köszönhetően + a banki díjak és egyéb költségek. Szerintem ha "szerencsések" vagyunk közelebb lesz a 2 mFt-hoz. Ezt nem tudom zsebből kivágni, ha hitelt vennék fel rá, amit egyébként nem kapunk (már utána jártunk), több lenne a törlesztője havonta, mint amennyit levonhatnak. És mindkettő ezer év meg egy nap... Meg nonszensz, hogy a semmire vegyek fel hitelt. Szerinted ilyenkor mit kell csinálni???

monalisa1 # 2011.01.12. 16:59

SOKKAL jobban járnál ha gyorsan vevőt találnál a kocsira, ő a végrehajtónak fizet, a hitelkülönbözetből esetleges többleti különbözet a tiéd maradna.

A visszavett kocsikat NAGYON nyomott áron adják tovább a kereskedésben, tehát egyrészt a hiteltartozás, másrészt az eladáskori jelentős árveszteség - kétszer is megszívnád a dolgot.

A lefoglalást követően 30 nap áll az adós rendelkezésére, hogy a kocsira szerezzen prívát vevőt - élj ezzel a lehetőséggel!

Külön: ha az egy hónap letel és nem az adós viszi be a kocsit a végrehajtó által megadott kereskedésbe, külön ezért 60.000 Ft-ot számítanak fel - jó ezt tudni.

Jucus07 # 2011.01.12. 07:51

SENKI NEM VON SEMMIT, mint írtam még nem adtuk vissza a kocsit. Ha már vonnák, akkor nyilván tudnám, hogy mennyit vonnak. Köszönöm a válaszod.

végrehajtó1 # 2011.01.11. 15:12

von valaki 50%-ot?Ki és miért?

Egyébbként kaptál választ:1 letiltás 33 több max.50%.

Jucus07 # 2011.01.11. 14:39

És még nem adtuk vissza az autót, csak szeretném tudni, mire számíthatunk...

Jucus07 # 2011.01.11. 14:38

Köszönöm.

Jucus07 # 2011.01.11. 14:36

Nem tudom miért ködösítenék, amikor választ szeretnék kapni. És még mindig az első hozzászólásomban, az első kérdésre! Konkrétan az autó visszaadása ügyében még mindig. K&H és autóhitel tartozás. Nekem nem mindegy, hogy 33%-ot vonnak, vagy 50%-ot.

végrehajtó1 # 2011.01.11. 14:24

Ne ködösits.Írd le ki és mikor milyen címen tilt.

Jucus07 # 2011.01.11. 14:06

Kedves Fórumozók!
Tudja valaki, hogy egy tartozásra letilthatják-e a fizetés 50%-át? Ha igen, milyen esetben? Köszönöm a választ.

guba # 2011.01.10. 14:57

Tudom guba,de a más konstrukció az az, hogy már most is több lenne a törlesztő. A 10 év a max., nem lehet tovább nyújtani.

Én nem erre gondoltam. Ha bedobjátok a törölközőt, a bank a piaci ár alatt adja el az autót kb. 30%-al, és a különbséget tőletek fogja behajtani. Keressetek vevőt.

Jucus07 # 2011.01.10. 14:43

Köszönöm a válaszokat Végrehajtó1, most mennem kell, de még holnap visszanézek az utolsó kérdésemre a válaszért. Üdv.

Jucus07 # 2011.01.10. 14:33

Tudom guba,de a más konstrukció az az, hogy már most is több lenne a törlesztő. A 10 év a max., nem lehet tovább nyújtani.