Kérhetem még a letiltást?


végrehajtó1 # 2011.01.14. 19:50

jav:25

végrehajtó1 # 2011.01.14. 19:49

jav:25

végrehajtó1 # 2011.01.14. 19:48

28%-áért elvihető.

Jabitte # 2011.01.14. 18:45

Akkor még egy kérdés felmerül. Mennyiért árverezheti el az autót? Ha az autó értéke a becslés alapján 680 ezer, de csak negyede ajánlat érkezik az árverésen, akkor azért az összegért is eladják, vagy van erre valami szabályozás? Válaszotokat köszönöm. Jabitte

C a s a b l a n c a # 2011.01.13. 14:09

A kötelezett egyébként sem választhat, hogy a végrehajtási eljárás során milyen eljárási cselekmény foganatosítható.

Tehát úgy fog kinézni, hogy elárverezik a gépjárművet a fennmaradó összeget pedig letiltják a jövedelmedből. Ha esetleg a munkaviszonyod időközben megszűnik, akkor következik az ingatlan...

Ez is egy példa arra, hogy kezdődik a hajléktalanná válás...

végrehajtó1 # 2011.01.12. 19:32

Túlságosan nagy a tartozás.Ez letiltásból nem jön be pár hónap alatt.Jogszerü a gk. foglalás.
Beszéljen a vh-val hátha .

Jabitte # 2011.01.12. 18:47

Tisztelt Végrehajtó! Ma kézhez kaptam egy gépjármű foglalási jegyzőkönyvet, egy 2006-os banki tartozás miatt. A tartozást nem vitatom, csak eddig semmi papírt nem kaptam, hogy nyilatkozhassak, miként szeretném tartozásom rendezni. Az autóval munkába járok, tehát ha lefoglalják veszélybe kerülhet a munkahelyem is. A behajtást kérő cég munkahelyemnek ismeretlent írt be, holott több, mint 10 éve folyamatos a munkaviszonyom,ugyanazon cégnél, tehát a hitel bedőlésekor tudtak a munkahelyemről. Vagyis arra akarok kilyukadni, hogy miért nem tiltották le a munkabéremből.
Most, hogy a végrehajtási lapot kézhez kaptam, kérhetem még a végrehajtás megszüntetését az autóra, és munkabérből való letiltást? A tartozás 2006-ban 310 ezer Ft volt, ez mára majdnem 1 millióra duzzadt.Az autó értékét 680ezerben állapították meg.
Várom válaszát. Köszönettel. Jabitte.