végrehajtás kérdések


Fruskagóra # 2018.11.20. 13:25

Summa summárum ha egy adag kakiról tesz fel a végrehajtó fényképet és elad egy aranyrögöt melyről csak a vh kérő tud hogy mi is az, ez ma magyarorszagon rendben van. A valotlan fényképközlés senkit nem hat meg. Ezt hibaztam egyedül h a bíróságra adtam be a kifogást nem a végrehajtóhoz. Így van kedves kbs megérdemlem biztos. Itt nagyon jóindulatú emberek vannak legalabb annyira mint amennyire jogállam magyarország. Magunkba nézhetnének egyen páran. Bravó és köszönet az építő hozzászólásokért.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.20. 12:19

Van ilyen. Elrontja saját erőből (mert hanyag, nemtörődöm vagy csak nem ért hozzá), aztán pedig kárhoztat másokat, hogy miért nem segítenek. (Helyrehozni azt, amit ő maga helyrehozhatatlanul elrontott.)

wers # 2018.11.20. 11:06

Biztos elolvastad, amit gerbera írt? Az a rossz hírem, ha jobb, hozzáértőbb válaszára vársz, hosszasan kell várnod.
A válasz nem attól jó, hogy tetszik-e.

Fruskagóra # 2018.11.20. 10:49

Ja gerbera a kérdőjelek egy lekezelő smile lett volna amit érdemelsz.

Fruskagóra # 2018.11.20. 10:48

Gerbera virágszalam valymi kevésbé érdekel h te mit hiszel el. Ép elméjű, empatikus segítőkész válszt várok nem pocskondiázást. Beszélgess a rokonságoddal ide segítségért jövünk nem vérszívásért tisztelettel. Amit írok az igaz, amit te írsz az semmi. De látom a stílust korábbról rad nem vagyok kíváncsi????

gerbera317 # 2018.11.20. 10:01

OFF Ha úgy érzed, cinikus vagyok, akkor miért nem teszel ellene? Például úgy, hogy törekszel arra, hogy a kérdésedben ne legyen valótlan állítás. ON

Negyed áron nem lehet ingatlant árverezni. Olyan van, hogy a becsérték feléért (100, 70 és 50 százalékos minimálárak léteznek, de 25 százalékos nem létezik.
Ha esetleg úgy lett negyedáras, hogy a becsérték is eleve fele volt a piaci értéknek, az ellen lehetett volna tenni, ahogy azt más írja itt. És az ellen is lehetett volna tenni, hogy az árverési rendszerben ne más ingatlan fotója legyen feltöltve az ingatlanhoz.
Ha pedig a végrehajtó a végrehajtási kifogásról szóló oktatásban azt írja, hogy a kifogást nála kell előterjeszteni, az azt jelenti, hogy nála kell előterjeszteni, nem máshol. De ezt sem hiszem el neked; a bíróság csak ezért nem utasít vissza egy kifogást.

Fruskagóra # 2018.11.19. 21:27

Vadsuhanc a gerbera cinikus volt nem lényeg, nyilván nem egy mondat a story. 40 millio volt az ár amikor behitelezték árverésnél 20 lett. A minimál ár 10, amit megkifogásoltam de elutasították mert életvitelszerűen nem lakom így lehet 50 %on árverezni. DE NEM EZ A LÉNYEG. Hanem hogy nem arról tettek fel képet amit árultak hanem egy romos házról. Ez a bajom. Elvonták a lehetőséget h feljebb licitálják.

Vadsuhanc # 2018.11.19. 21:20

Fruskagóra

Az árverés előtt kaptál egy ingatlan becsértékéről szóló tájékoztatást. Azt kellett volna megtámadni.

Fruskagóra # 2018.11.19. 20:57

Igen negyedáron. Máshol kéne ezzel próbálkozni? Ez igen tömör, okosabb nem lettem.

gerbera317 # 2018.11.19. 20:42

Ingatlan negyedáron? Máshol kéne ezzel próbálkozni.

Fruskagóra # 2018.11.19. 20:33

Üdvözlet! Elkövettem azt a hibát, hogy a végrehajtási kifogást nem a végrehajtóhoz hanem a bírósághoz adtam be. A végrehajtoban nem is bíztam a kifogásom épp az volt hogy egy 150 éves parasztházról tett fel fotót és úgy árverezte el a 14 éves ingatlanomat. A bíróság elutasította a kifogást mert eleve hozzá nyújtottam be nem pedig a végrehajtóhoz. Van ötlet, hogy mit lehet tenni? El is kelt a 40 milliós házam 10 millióért..

Grave7 # 2018.11.19. 19:02

@OF-K: Az előtte lévő rendelkezésekkel együtt, a leírt sorrend szerint kell értelmezni és alkalmazni a jogszabályt. Tehát:
61. § (1) - levonásnál a nettó bért kell figyelembe venni;
61. § (2) - 33%-ot, adott esetben 50%-ot lehet levonni a nettó bérből;
62. § (1) - amikor az előzőek szerint levonás történik, egy bizonyos összeget meg kell hagyni az adósnak.
(munkabérnek minősül a nyugdíj is, a Vht. 7. § definíciója szerint)

A letiltás megkezdésekor a munkáltató megnézi, hogy a nettóból történő 33/50% levonás után mennyi marad az adósnak, ha kevesebb maradna, mint a mentes összeg, akkor nem vonhat le annyit.
pl. nettó 50.000 Ft-ból 50%-ot vonna, de ezzel 25.000 Ft lenne ami megmarad az adósnak - ezért nem vonhat 50%-ot, hanem csak annyit (21.500 Ft), hogy 28.500 Ft megmaradjon.
(persze vannak kivételek)

Hangsúlyozom: Te hiába írod, hogy "csak az e fölötti részből" lehet 33/50%-ot vonni, de a jogszabály nem ezt mondjha, hanem a 61. § szerint, a nettó bérből kell számítani a 33/50%-ot.

OF-K # 2018.11.19. 17:53

Bocsánat, de mégsem értem...
62. § (1) A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének.

Ezen § szerint a 28.500,- Ft. mentes a végrehajtás alól, azaz nem lehet levonni belőle sem 33, sem 50 %-ot, csak az e fölötti részből.

Világosícccson már fel valaki...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.19. 16:04

Igen; igen; becsléssel; vagy.

Enike0415 # 2018.11.19. 15:52

Üdvözlöm!
A kérdésem van egy ingatlan aminek kettő tulajdonosa van. Az egyik tulajdonosnak a részére rá fogják rakni a végrehajtás. El lehet-e árverezni fél tulajdont? A másik félnek van-e elővásárlási joga? És hogy állapítják meg az értékét mármint az ingatlannak? Vagy mi alapján indul az árverezési érték?
Köszönöm

OF-K # 2018.11.19. 15:24

Ok, köszönöm.

gerbera317 # 2018.11.19. 15:12

Nem. Sem a jogszabály nem ezt mondja, sem az előző hozzászólásomból nem ez következik. Most, hogy konkrét összegre kérdeztél rá, a válasz: százezerből egy letiltás esetén harmincháromezret, több letiltás esetén ötvenezret lehet levonni.

OF-K # 2018.11.19. 14:56

Akkor úgy vélem, hogy jól értelmeztem, hogy csak a 28.500,- Ft. feletti rész vonható letiltás alá.
Magyarul: ha van pl. 100.000,- Ft. nyugdíjam, akkor 71.500,- Ft. 33, vagy 50 %-a vonható letiltás alá.

gerbera317 # 2018.11.19. 12:41

1 letiltás esetén, ha a nettó fizetés/nyugdíj (F) > 37.905 Ft, akkor a levonás = F * 33% + (F * 67% – 142500), tehát akármennyi a F, a munkavállaló legalább 28.500 Ft-ot, de legfeljebb 142.500 Ft-ot kaphat kézhez. A kiterjesztési szabály a 212.686,57 Ft-ot meghaladó fizetést érinti.
Több letiltás esetén, ha a nettó fizetés/nyugdíj (F) > 57.000 Ft, akkor a levonás = F * 50% + (F * 50% - 142500), tehát akármennyi a F, a munkavállaló legalább 28.500 Ft-ot, de legfeljebb 142.500 Ft-ot kaphat kézhez. A kiterjesztési szabály a 285.000 Ft-ot meghaladó fizetést érinti.
Gyermektartás esetén további kiterjesztési szabály alkalmazandó, olyankor a munkavállaló legfeljebb 57000 Ft-ot kaphat kézhez.
Ha a jogszabályra vagy inkább kíváncsi, akkor ld. Vht. 61-63. §§.

OF-K # 2018.11.19. 09:40

Én úgy hallottam, hogy a nyugdíjból történő végrehajtói letiltás az alábbiak szerint megy:
A nyugdíjból a mindenkori minimál nyugdíj összegéből (jelenleg 28.500,- Ft.) nem lehet letiltani, letiltással csak az e felett lévő összeget lehet terhelni 33 ill. 50 %-al, és nem a teljes nyugdíjat. Jól tudom?

terika23 # 2018.11.13. 13:10

Igen, én is így gondolom, ezért érdekelt volna, hogy ez kb. mennyi idő?

gerbera317 # 2018.11.13. 13:07

A munkavállaló kifizette a törzstőkét
Mármint az adós. És nem a törzstőkét, hacsak a végrehajtást kérő nem rendelkezett így.
A kérdésed tévedésen alapul. A végrehajtó saját hatáskörben nem tesz ilyet. Itt az adós megegyezett valami egyösszegű teljesítésben a végrehajtást kérővel, aki erre kérte a letiltás felfüggesztését (nem visszavonását!). Ha az adós novemberben megfizeti a megegyezés szerinti összeget (és a jutalékát) is, akkor majd a végrehajtó végleg feloldja a letiltást. Ha viszont nem fizet, akkor elrendeli a letiltás folytatását.

terika23 # 2018.11.13. 12:59

A munkavállaló kifizette a törzstőkét, erre a végrehajtó küldött egy végzést a munkáltatónak a letiltás visszavonásáról. Ez volt okt.5-én. A kamat még fennáll, de jelenleg a munkáltató nem kötelezett arra, hogy foganatosítsa a letiltást, mert a végrehajtó küldte a végzést, amiben erről rendelkezik.
Az adós rendezi a tartozást, elvileg novemberben még, de van-e erre valamilyen eljárási szabály, ha az adós törleszt akkor mennyi időn belül adhat ki újabb letiltást mondjuk a munkáltató felé a végrehajtó?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.13. 12:55

Pardon?
Miért vonta volna vissza a végrehajtó a letiltást, ha még maradt tartozás, és miért hívna fel ismét a letiltásra, ha egyszer már visszavonta?

terika23 # 2018.11.13. 12:47

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy letiltás foganatosítása befizetés esetén mikor indul újra?
Részletesen: munkáltatóhoz érkezett letiltás, abból a törzstőke fizetve lett teljesen, a kamat még fennmaradt, ami nem éri el a minimálbért. okt. 5-énvel adta ki a végrehajtó a letiltás visszavonását, amennyiben november hónapban nem történik kifizetés, hány napon belül küld a végrehajtó újabb letiltási végzést a munkáltató felé?

A válaszokat köszönöm!