végrehajtás kérdések


Petike35 # 2017.07.23. 11:09

Akkor mire gondoltal? Leirnad bővebben? Mert nekem fogalmam sincs ehhez.

ius latratus # 2017.07.23. 11:04

zz24

Nem éppen erre gondoltam. Keress egy ügyvédet!

Petike35 # 2017.07.23. 10:33

Arra hogy elengedi a tartozàst a vègrehajtast kèrő, realisan mennyi esely van? Szokott ilyen lenni. Köszönöm a vàlaszt, meg a lentebb irtakra is.

Petike35 # 2017.07.23. 10:21

Szerintem ha bűncselekmènygyanuja van egy dologban, a vègrehajtàs kèrő meggondolhatja magàt es eltekinthet a dologtol.

Petike35 # 2017.07.23. 10:17

Erre valljuk be vajmi kevès esely van, èn is azt olvastam, hogy a fő górè a helyzetben a vègrehajtast kèrő,esetleg vele lehet alkudozni.
Kúriahoz lehet mèg fordulni? Strassbourg?
Illetve valami rendkivüli felülvizsgalat?
Vagy polgari peresre vinni a dolgot?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.23. 10:13

Persze. Például a végrehajtást kérő megszán, és kéri az eljárás megszüntetését.

Petike35 # 2017.07.23. 09:40

Sziasztok.
Ha a vègrehajtas jogerőre emelkedett, mert a fellebbezest elutasitottak, van mèg valami lehetőseg? En ugy hallottam ha csak minimalis is, de van. Köszi a vàlaszt.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.23. 09:13

De.

Nem kapott az adós értesítést a becsértékről, benne a jogorvoslati kioktatással?

Ildiko-5 # 2017.07.23. 05:47

Az ingatlan kikiálltási ára nem az ingatlan becsértéke?

Bea1 # 2017.07.23. 05:06

A hitelfedezeti érték meg az ingatlan értékének 80%-a, és ennek a 70%-ára értettem.

Bea1 # 2017.07.23. 05:04

"Mit kell tennünk, ha a kikiálltási árat alacsonynak tartjuk?"

Elvileg a közjegyzői okiratnak tartalmaznia kell, hogy a hitelfedezeti érték hány százalékáért lehet eladnia a hitelezőnek az ingatlant.

Általában 70%.

Ildiko-5 # 2017.07.23. 04:42

Tisztelt Fórumozók!
Édesanyám nevén lévő ingatlan végrehajtás, ill. elektronikus árverezés alá került. Mit kell tennünk, ha a kikiálltási árat alacsonynak tartjuk?
Az ingatlan kikiálltási ára 8 900 000 Ft, de 89 m2 szerepel a végrehajtótól kapott árverési hirdetménybe. Ezt a házat mi felújitottuk egy emeleti résszel, ami plusz 96 m2, tehát az ingatlan értékét nagy mértékben növeli. Az ingatlan haszonélvezeti joggal terhelt, haszonélvező nem adós.
Amit még nem tudok "kibogózni", hogy kihez forduljak, ha a még fenálló adósság összegét szeretném megtudni. Vállalkozói hiteltartozás ami jelzálogként szerepel, az ki lett fizetve (szerintem), de a vállalkozói központ azt mondja, hogy a végrehajtótól kérjünk elszámolást, a végrehajtó pedig azt, hogy a vállalkozói központtól. Akkor most kitöl is?

Grave7 # 2017.07.22. 22:13

@villingen: Nem végrehajtási kérdés, de érdemes lenne egy ügyvédet felkeresni és megvizsgálni az 1952. évi III. törvény 2. § (3) bek. alkalmazásának lehetőségét.

ZZ24 # 2017.07.22. 20:46

Igen, nagy valószínűséggel áthajózunk a büntetőjog területére, a vállalkozásáról annyit, hogy az is más nevén fut, ő a háttérből irányít. Az biztos, hogy az autót a kölcsön átvételével egyidőben vette a bizalmasa nevére.

A fedezet kérdését részben talán megoldaná, ha a tulajdonában lévő pár ingóságot be tudnánk vinni az okiratba. Ha jól tudom van egyfajta közjegyzői lajstrom ingóságokra, ez technikailag hogyan működik? Pl. Vannak antik bútorok, lámpák, képek a tulajdonában. Ezeket hogyan lajjstromozzák?

ius latratus # 2017.07.22. 18:51

Még annyit, hogy nem tudni, mennyire a vállalkozáshoz kellett a pénz, elindította-e azt a bizonyos vállalkozást, egyáltalán: nem egyszerű átverésről van-e szó. Arra akarok kilyukadni, hogy talán a büntető határán egyensúlyozik a dolog.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 18:37

A tartozáselismerésnek nem kötelező tartalmi eleme a fedezetmegjelölés.

ZZ24 # 2017.07.22. 13:30

Köszönöm a választ. Azt hiszem meg tudnánk oldani, hogy közjegyzői okiratba foglaljuk a szerződést, mert nagyon nyeregben érzi magát ez az ember és azt hiszi, hogy bármit megtehet.

A kérdés, ha sikerülközjegyző elé citálnunk a gazembert és alá is írja, azzal a kérdéssel mit csináljunk, hogy ő fedezetet nem fog fölajánlani a közjegyző előtt sem, hiszen hivatalosan nincs a nevén semmi, értelemszerűen a bizalmasát sem fogja behozni készfizető kezesként, akinek a nevén az autó van. A közjegyző elkészítheti a papírt fedezetmegjelölés nélkül is?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 11:54

A kérdésem:mit tudok tenni.
Nem túl általános ez a kérdés egy kicsit?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.22. 11:53

Kaptál választ, nem? (Annak ellenére, hogy a tényállásod részben téves, részben hiányos volt.)

Depi # 2017.07.22. 11:33

Milyen információt írjak még le?

villingen # 2017.07.22. 11:21

Tisztelt.gerbera317.
A 2017.07.17. 14:42-ei fórumon megadott kérdésre,szeretnék választ kapni.Gyermektartás-díj végrehajtásának abba a szakaszába értem,amikor az ingatlanra való végrehajtásra(került volna )sor.Viszont a bíróság által kiállított végrehajtói-okirat,és az önálló bírósági-végrehajtónak való megküldése között,több mint három év telt el.A három év alatt,ötször adtam be ugyanazt a végrehajtás iránti kérelmet( és,nem rendeltek el hiánypótlást,nem szólított fel a bíró-tehát szabályosan lett kiöltve,amit ügyvéd is megerősített-a helyi panasznapon meg nem tudtak mit mondani),amit a bíróság csak három év után foganatosított!Ez azért volt fontos,mert a három év alatt,ugyanannál a bírónál,pert indítottak ellenem,amit természetesen meg is nyertek,ugyanannál a bírónál-így a végrehajtás korlátozódott,egy csekély összegre és az eredeti végrehajtási cél-így nem érte el célját.Konkrétan tartozott az adós egy fél lakás árával,de mire végrehajtották volna,peren megnyerte az egész lakást az én részemmel együtt,így semmit nem kellett fizetnie,sőt még engem marasztaltak el.Tudatos bírói,bírósági manipuláció-gondolom némi anyagiak fejében-Tény:ha a bíróság időben végrehajtásra adja a tartozást akkor nem ér sem anyagi,sem pedig erkölcsi nagyon nagy kár.A kérdésem:mit tudok tenni.Válaszukat köszönöm.

ius latratus # 2017.07.22. 11:03

Ez így kevés információ (a sok fölösleges szöveg mellett), ennek megfelelően születhet csak válasz.
1.) Emelkedhet.
2.) Akár.

Depi # 2017.07.22. 10:33

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.Édesapám elhalálozása után (2010) a tulajdonában lévő házat örököltük a következő felosztásban: 1/2 édesanyám, 1/4 nővérem (csak apáról féltestvérem), 1/4 én. Az ingatlanon jelzálog jog van ( én lakásvásárlási hitelem ami rendszeresen fizetve van).
2016-ban Földhivatali bejegyzést kaptunk miszerint végrehajtási jog került az ingatlanra 100 082 Ft főkövetelés és járulékai erejéig. A tartozás a nővérem valamilyen közüzemi tartozása 2015 előttről.
Ő 2015 óta külföldön él és semmi jövedelme illetve más vagyona nincs az országban.
Kérdésem az lenne, hogy ez az összeg időközben emelkedik-e, illetve árverezést írhatnak-e ki az ingatlanra.

Köszönöm válaszuk!

Rexor # 2017.07.22. 06:57

Csak lépésenként. Mivel nem foglalták közjegyzői okiratba a szerződést első körben fizetési meghagyást kellene kibocsátani a kölcsönvevővel szemben. ha ellentmond perré alakul. Ezt követően lehet megpróbálkozni a végrehajtással.

ZZ24 # 2017.07.22. 00:49

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:

Sajnos a testvérem igen jóhiszemű és naív ember és behálózta egy magát vállalkozónak mondó nagyon rossz ember. Felvázolt neki egy üzleti tervet, hogy mihez szeretne pénzt kérni, elég hitelesen meg is győzte, hogy a kölcsönből indítandó vállalkozásából visszafizeti a neki nyújtandó pénzösszeget. Lényeg a lényeg, hogy a testvérem a megtakarításait felbontotta és odaadta ennek az embernek több részletben. Két tanú által ellenjegyzett, írásba foglalt kölcsönszeződés készült az ügyletről. A szerződésben konkrétan semmilyen fedezet nem lett megjelölve, hiszen a kölcsönvevőnek hivatalosan nincs semmi a nevén, így nagy pénzt kölcsön adni valakinek a hülyeség és a naívság Nobel díját érdemelné sajnos. A pénz átadása után az illetőnek az volt az első dolga, hogy az egyik bizalmasa nevére vett egy nagy értékű luxusautót, amit saját maga életvitelszerűen használ nap, mint nap üzembentartói papírokkal. Fekete munkából hetente százezres tételeket keres meg, luxus életvitelt folytat, de a testvéremnek egy forintot sem adott még meg a pénzéből, a háta mögött gyalázza és az ismerőseinek dicskeszik, hogy mekkora balekot fogott. Már több, mint fél éve lejárt a határidő a kölcsön visszafizetésére, de semmit nem hajlandó visszafizetni, sőt hitegeti a testvéremet, hogy nemsokára rendezni tudja.

A kérdésem az, hogy itt a jog eszközeivel lehet valamit tenni? Hiába az aláírt szerződés, ha nincs fedezet? Fedezetelvonást csak az követhet el, akinek van vagyona? Ilyenkor mi a helyzet, ha bizonytható, hogy a kölcsönpénzből rosszhiszeműen autót vett a bizalmasa nevére, de az autót csak ő használja és a bizalmasa is bizonyíthatóan rosszhiszemű?