E.ON tartozás vs. csoportos beszedési megbízás


monalisa1 # 2011.02.14. 08:41

A fizetés 33%-ig vonhatnak le havonta, egálig. (Ha esetleg más tartozás/kötelezés miatt van már levonás a fizetésből, akkor összesen a bér 50%-áig történhetnek a levonások.)

Ha nem a tiéd a tartozás fordulj bírósághoz és követeld vissza a károdat az okozójától kamatával és költségeivel együtt.

Nyanyika # 2011.02.14. 04:44

Kedves Fórumozok!
A gondom röviden.
EON tartozás van a nevemen.A tartozást nem én csináltam!
Az EON tovább adta az ügyet az EOS Faktor Magyarország Zrt.-nek.
Az összeget ki fizetni nem tudom,és nem is szivessen fizetném ki,mert nem az enyém.
A kérdésem az,hogy a fizetésemböl a késöbbiekben levonhatják-e az összeget.?
A válasz elöre is köszönöm.

monalisa1 # 2011.02.09. 10:05

Személyesen tisztázd hogy miért nem vonták le a számláról a 6.542 Ft tartozást?! (Azt hogy miért adták behajtócégnek azt itt megválaszolni nem lehet.)

Ha meglenne a 2008. évi befizetéseidről a havi csekk, kiderülhet: nem is tartozol neki csak valami adminisztratív tévedés...

Andras1980 # 2011.02.08. 13:04

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni a következő esettel kapcsolatban:

E-ON szolgátatónál 2009 február óta csoportos beszedési megbízással egyenlítem ki a számláimat, limit nincs megadva hogy mennyit vonhatnak le. A számlámon mindig van péánz, eddig nem volt sikertelen levonás.
2010 decemberben kaptam egy levelet egy behajtó cégtől, hogy 6542 Ft tartozásom van az E-ON felé, 2008 júliusa óta. (tehát még a csportos beszedési megbízás előttről).

Az én véleményem az, hogy mivel közel 2 éve átutalással fizetek, ezt a tartozást az E-ON bármikor levonhatta volna a számlámról, ahogy pl tette ezt az éves elszámoláskor is, 46 ezer ft többletet minden gond nálkül leemelt, hozzáteszem jogosan, ennyivel többet használtam az adott évben az általányon felül.

Nem a 6000 Ft zavar, hanem a módszer.

Kérdésem :
Szerintetek jól látom hogy ez a követelés nem jogos? Ti mit tennétek a helyemben? kifizetnétek a 6000 ft-ot, vagy nem? (persze ha levonják a számlámról az ellen semmi kifogásom, de ne behajtón keresztül fenyegessenek)

Üdv : András

Köszönöm a válaszokat