Eos Faktor?


Atti. # 2020.02.20. 20:09

drbjozsef

Köszönöm!

drbjozsef # 2020.02.18. 06:11

Atti.,

Ha van külföldön vagyonod vagy jövedelmed, akkor igen (Ha EU ország, akkor pláne egyszerűen).

Atti. # 2020.02.17. 21:07

Szép estét mindenkinek! Számomra rövid, de annál fontosabb kérdésre szeretnék választ kapni. Említett EOS nevű céggel vagyok nem éppen baráti kapcsolatban. 1,5 milliós tartozásomból nagyon nagy részét befizettem. Mindegy mi volt az, hogyan jött létre.
Nincs magyarországon munkahelyem, nincs ingatlanom, nincs vagyonom (auto, stb). 600.000 ft megfizetése a tét. Igyekeztem a Céggel egyezkedni hiszen fizetni akartam-akarok. Nem hajlandóak engedni. Már nagyon Én sem. A nagy kérdés: A fent említett kondiciók ismeretében, behajtható számukra a tartozásom , vagy sem?
Külföldön vagyok általában. Köszönöm megtisztelő, hozzáértő válaszaitokat, illetve az időt amit erre szántok!
Baráti Üdvözlettel: Atti.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.27. 11:37

:D
Szarva közt a tőgyit. Természetesen soha nem képviseltem az Eost - megvannak nekik a maguk jogtanácsosai -,viszont tényleg ismerik már a nevemet. Tudniillik annyiszor nyertem már pert velük szemben.

De van, akinek nem lehet segíteni. Mert például rossz - nagyon rossz kérdést tesz fel, és amikor erre figyelmeztetik, megsértődik ahelyett, hogy tanulna belőle.

Tamás2890 # 2019.10.27. 08:55

Először is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! Látom, azért itt vannak EOS jogi képviselők, aki próbálják félrevezetni a "tudatlan" kisembereket. Úgy gondolom, ha már van ez a jogi fórum, akkor szabadon lehet kérdezni és remélhetőleg építő jellegű választ is kap, nem pedig flegma kioktatást (pl.: Az úgy van, hogy ha a tisztelt ügyfél méltóztatott volna az első levélre teljesíteni....).

Magamból kiindulva, nem azért kérdezem ami kérdezek, mert jogi diplomám van és 20 éve ügyvédként dolgozom, HANEM azért kérdezek mert nem értek a joghoz.

Ezért a ? az lenne, ha a bank 13.99%-os kamattal számolt (szerződés), akkor az EOS miért 26,5%-tal számol. Ez törvényes?

drbjozsef # 2019.10.27. 07:22

Tamás2890,

Ha az a kérdés, hogy hogyan lehet pár év alatt egy százezres tarzozásból milliós, vagy három-négy évente miért duplázódik meg a tartozás, akkor a válasz az, hogy azt NEM az EOS számítja fel, hanem az eredeti hitelszerződésben kikötött késedelmi kamatot (a fenti példák jellemzően személyi kölcsönnél fordulnak elő, ott gyakran a késedelmi kamat 40-45% is lehet) számítja fel. Amit aláírásoddal elfogadtál.

Tamás2890 # 2019.10.26. 17:58

Az EOS törvényesen mekkora kamatot számíthat fel?

drbjozsef # 2019.10.17. 04:13

Tamás2890,

Ha elolvastad a kiszamolo.hu-s leírást, akkor tudod, hogy az elévülés azt jelenti, hogy bírói úton nem behajtható onnan a követelés. De a jogosult bármikor, bárhányszor kérheti a teljesítést. Önkéntesen fizethetsz akármikor, elévült követelést is nyugodtan.

Az oka, hogy nem küldött fizetési meghagyást, _feltehetőleg_ (!) az, hogy elévülhetett a követelés, és nem akarja felesleges költségbe verni magát. Talán egy FMH-t még küld, hátha benézed, és nem mondasz ellent, de ha tényleg tudja, hogy elévült (ugye, te nem tudhatod biztosra), akkor peresíteni nemigen fogja. De ez csak tipp.

gerbera317 # 2019.10.16. 20:17

Az úgy van, hogy ha a tisztelt ügyfél méltóztatott volna az első levélre teljesíteni, akkor a jogosult nem méltóztatott volna további négy-öt levelet küldeni. És ugyanebből kifolyólag a tartozás sem méltóztatott volna tovább duzzadni. Nem látom be, hogy ezt miért egy jogi fórumon kell megtudnod, magadtól miért nem méltóztatol rájönni.

Tamás2890 # 2019.10.16. 18:34

Köszönöm a gyors választ!
Még egy ?

Hogy lehet az, hogy az EOS-ra 2012-ben egy bank engedményezett egy tartozását és azóta az EOS 5-6 levelet küldött (nem ajánlott) az új ügyfelének...és nem történt semmi (jogi per, fizetés letiltás)....csak tovább duzzadt a tartozás?

drbjozsef # 2019.10.16. 18:10

Tamás2890,

Az ilyen pénzkövetelés elévülése 5 év.

Hogy ezt mikortól és hogyan kell számolni, mi a megszakadás, mi a nyugvás, ésatöbbi, azt olvasd el itt :

https://kiszamolo.hu/…elevulesrol/

Nem egyszerű, és fontos, hogy TE soha nem fogod tudni biztosra, hogy elévült, legfeljebb vélelmezheted, az EOS-nek nem kell neked semmit igazolnia, legfeljebb a bíróságon fog kiderülni, ha odajut az ügy.

Tamás2890 # 2019.10.16. 17:54

Tisztelt Fórum!

Egy EOS Faktoring követelés mikor évül el? Pontosan hogyan értelmezhető az elévülés?

Ugyvedvalaszol.com # 2019.08.30. 14:54

george64

Fizetési hajlandóság esetén az EOS alkalmanként hajlandó az egyeszségre, főleg, ha látja ő is, hogy egyéb módon behajthatatlan. Ezt Önnek kell tudnia, hogy van-e behajtható vagyona, letiltható fizetése.

Kollégáink élőszóban is állnak rendelkezésére.


AZ ÜGYVÉD VÁLASZOL
Jogorvoslat Azonnal
https://ugyvedvalaszol.com

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.30. 14:22

Jogi Fórum...

george64 # 2019.08.30. 13:48

Az EOS faktor tól kaptam egy levelet UniCredit bankszámla tartozásról.250 000 ft tőketartozás ami mára 750000 ft-ra rúgott.Van e lehetőség alkudozni az EOS-sal egyösszegű befizetésről kb.500000 ft. Vagy esélytelen? Inkább egyezzek meg velük részletfizetésben?

drbjozsef # 2019.08.13. 12:15

akkor írjak a Közjegyzői Kamarának egy levelet, melyben elutasítom az egészet.

Feltételezem, inkább azt mondta, hogy adj be ellentmondást a fizetési meghagyásra válaszul (mindezt 15 napon belül).

Ha szerinted a követelés jogtalan (esetleg elévült), akkor mondj ellent. Mi ezt nyilván nem tudhatjuk.

Ha igazad van bármelyikben, nem fogják tudni behajtani. Ezt lehet, hogy végül polgári perben fogják kimondani, és az eltart egy ideig.

Ha nincs igazad, akkor ki kell fizetned, az eljárás költségeivel megfejelve, és be is hajtják rajtad.

Te döntésed, te kockázatod.

Azért azt érdemes tudni, hogy a "jogtalan a követelés" az a köznyelvben meg a jogi eljárásban gyakran nem ugyanazt a fogalmat jelöli...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.13. 12:08

véletlenül átsiklottam felette

Nem lehetett könnyű.

Jana199 # 2019.08.13. 12:02

Kedves Fórumozók,
olvasgattam a hozzászolásokat, de olyannal nem találkoztam, mint amilyen az én problémám. ( vagy lehet, véletlenül átsiklottam felette). 2009-ben volt egy UPC szolgáltatásom, majd 2010ben elköltöztem onnan és megszüntettem a szolgáltatást. Sajnos 3 havi számlával voltam elmaradva, de amikor bementem felmondani a szolgáltatást, akkor ezt rendeztem. Sajnos azóta rengetegszer költöztem, így ez a papír már nincs meg. 2012-ben kaptam először egy levelet az EOS Faktortor, utána olvastam ennek a cégnek, így nem foglalkoztam vele, hisz nem volt jogos a követelés. 2012 és 2015 között összesen 10 levelet kaptam tőlük, melyben folyton más összegeket soroltak fel, hol kevesebbet, hol többet. Ezt is nagyon furcsáltam, hogy lehet, hogy pl 2014 májuásban 155ezerrel tartoztam, majd 3 hónap múlva kaptam egy levelet, amiben csak 130ezerrel. Majd 4 és fél év csend. Tegnap kaptam egy levelet Fizetési Meghagyásról. Felhivtam végül ezt az EOS Faktort, közöltem velük a tényeket. Arra a kérdésre, hogy egyáltalán miért tartozom én nekik, nem tudtak választ adni, csak annyit, hogy anno a UPC szolgáltatásom megszűnt. Nincs értelme az egésznek. Annyit mondott még az ügyintéző, hogy ha nem akarom elfogadni, akkor írjak a Közjegyzői Kamarának egy levelet, melyben elutasítom az egészet. Az EOS Faktorral nincs szerződésem, a UPC-vel volt, amit megszűntettem a tartozást rendeztem. Mégis követelnek rajtam majd' 200ezer Ft-ot. Mit lehet ilyen esetben tenni? Fizetni nem vagyok hajlandó, mivel egyáltalán nem jogos a követelés!

A válaszokat előre is köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.03. 06:14

(Nem csak az illetéket kell megfizetni, hanem az érdemi keresetet is elő kell terjeszteni. Ennek elmaradása is megszüntetésre vezet. Továbbá az is, ha a bíróság a keresetet tartalmazó irat visszautasítja - akár közvetlenül, akár az eredménytelen hiánypótló felhívás miatt. Vagy ha a felperes eláll. Vagy ha a per folytatását hat hónapi szünetelés alatt senki nem kéri. Etc. Egyébként nem mondtam, hogy érdemes erre játszani.)

drbjozsef # 2019.07.03. 04:44

1ügyfél,

Ha ellentmond a kötelezett, akkor a jogosultnak kell pert indítania, ami úgy kezdődik, hogy a bíróság felszólítja az illeték befizetésére. Sok jogosult, főleg, ha tudja, hogy elévült a követelés, ezt már nem teszi meg, ezért a pert döntés nélkül megszünteti a bíróság. Ez azt jelenti, hogy bármikor újra indíthatja a pert a jogosult (hiszen nincs döntés), de azt is, hogy az érdemi döntés hiányában az azt megelőző FMH sem számít az elévülés megszakításának.

1ügyfél # 2019.07.02. 20:44

"...a pert a bíróság érdemi döntés nélkül megszünteti..."
Ezt hogyan kell értelmezni, mit takar, mikor következhet be?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.02. 19:57

Akkor az még pont időben volt. (Bár ha ellentmond a kötelezett, az eljárás perré alakul, és a pert a bíróság érdemi döntés nélkül megszünteti, akkor nem szakadt meg az elévülés.)

1ügyfél # 2019.07.02. 15:58

A Kjö-höz érkezés időpontja.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.02. 07:56

Postára adást vagy kézbesítést?

1ügyfél # 2019.07.01. 21:11

Fizetési meghagyás-t.