Eos Faktor?


bodzi # 2013.08.15. 12:17

Tisztelt EOS_Faktor_Zrt!
akkor vizsgálgassuk: 4 éve kérésemre ügyfélszog. irodán személyesen megszüntetek előfizetés csomagot(tel,net,tv)vagy is a szerződést. vissza adom a setap boxot telefon készüléket még a kábeleket is
(amik ugye kellenek hogy használni tudjam a szolgáltatásokat) átadom-átveszem jegyzőkönyv vég számla kiállítása ott azonnal pénztárba befizetem széles mosoly köszi!!! utánna uj előfizetést kötök tehát nem szököm kanadába mint -e szép hazánkból sokan nem változik a cím,név stb! azóta is előfizetésem aktív ha véletlen kések azonnal felszólító sms ököráron! nade mi gátolta meg a T-comot hogy ha maradt tartozásom küldjön csekket,morcos levelet,fizetési felszólítást,drága sms-t stb.....? csak magukat uszította rám.
ha meszüntetem a szerződést nem kellett volna adataimat törölniük? vagy éppen ezért nem talállták a címem? csak maguk tudták kinyomozni?

Üdvözlettel egy tartozását el nem ismerő!

Szilvia0801 # 2013.08.15. 10:00

Attika de ezt földi halandó nem tudhatja ki van a vonal másik végén. Ő csak megrémül, hogy egy követeléskezelő cég folyamatosan zaklatja és végrehajtással fenyegetőznek.

Moncsi68 # 2013.08.15. 09:58

Nem is akarok,mert úgy érzem én lerendeztem az ügyet az igazolásokkal! Azt,hogy ők megvették a követelést,ami nem jogos,kérjék a pénzüket az Inviteltől!!

Moncsi68 # 2013.08.15. 09:55

Nem is szoktam felhívni őket,hiába küldik az smst.Van két telefonszám amin hívtak mindjárt be is írtam a nevüket,nem is veszem fel,de sajnos hívtak már olyanról is amit nem ismertem,akkor beleszaladtam a csőbe:)

wers # 2013.08.15. 09:53

EOS nem tudja, és nem is fogja vizsgálni, jogos-e a követelés, mert ők csak behajtói másnak.
Arra viszont tökéletesen alkalmasak, hogy idegeire menjenek az ügyfélnek (hátha: add meg magad, előbb szabadulsz)

Végrehejtást sem ők fognak kérni, ha látják, több a költség veled, mint a várható haszon, kapsz egy levelet, hogy perindítási javaslattal vosszaküldik ügyedet a követelést kérőnek.

Ezért javasolta KBS, hogy egyelőre ne csinálj semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 09:53

Nagyon régen megírták joghoz értő emberek,
Mondjuk te megírtad, az igaz.

Dr.Attika # 2013.08.15. 09:50

Mint már megírtuk e fórumon, az EOS-nál a telefonszámon egyetemista lányok jelentkeznek be, akik 300-500 Ft-os óradíjért ülnek ott. Fogalmuk sincs a jogról, a követeléskezelésről. Mondják azt, amit a felvételükkor elmondtak nekik, hogy azt és ezt kell mondani, ha valaki telefonál.
Nagyon régen megírták joghoz értő emberek, hogy nem szabad ilyen "eosos" céggel szóba állni, főleg nem szabad részükre fizetést teljesíteni. Sajnos mégis szóba állnak velük emberek.

Szilvia0801 # 2013.08.15. 09:49

Moncsi!

Leírtam, hogy hova és kikhez kell fordulnod.
A telefonálgatás csak felesleges idegeskedés és pénzkidobás.
a "fejnél" kezd ne a lábnál.

Moncsi68 # 2013.08.15. 09:41

A készségességről és a hozzártésükhöz inkább mélyen hallgatnának.Hiába próbálja az ember az érveit elmondani,meg sem hallgatják csak fújják a hülye betanult szövegüket.Ja és még ők csapják le a telefont!

Dragos Károly R. # 2013.08.15. 09:23

forduljon hozzánk bizalommal

munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére

Van olyan, aki ilyen nyájas, ügyfélbarát gazdasági társasággal nincs megelégedve? :)

az elévülés a követelés jogalapját és annak összegszerűségét nem érinti-”írják.

Arról azonban nyájas barátaink bölcsen hallgatnak, hogy az elévülés nem más, mint az igénynek az idő múlásával történő elenyészése, azaz az elévült követelés bírói úton nem kényszeríthető ki, ami nem zárja ki, hogy az adós önkéntesen teljesítsen.

Gondolom ezt szeretnék elérni kedvenceink is a folyamatos telefonálgatásokkal és egyéb tisztességes módszerekkel.

Persze az is igaz, hogy: "pacta sunt servanda".

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 08:49

Ezzel sem kell foglalkozni?
Hát nem nagyon.

EOS_Faktor_Zrt. # 2013.08.15. 08:37

Tisztelt Bodzi!

Az EOS Faktor Magyarország Zrt. követelésével kapcsolatos bejegyzésére reagálva tájékoztatjuk, hogy az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 143. § (2) bekezdése alapján az előfizetői szerződésekből eredő polgári jogi igények egy év alatt évülnek el, amelyet a késedelem, illetve a hibás teljesítés bekövetkezésétől kell számítani.

A Polgári törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 327. § (1) bekezdése alapján a követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás, a követelés bírósági úton való érvényesítése, továbbá megegyezéssel való módosítása - ideértve az egyezséget is -, végül a tartozásnak a kötelezett részéről való elismerése megszakítja az elévülést. Ez azt jelenti, hogy az elévülési idő újból kezdődik.
Továbbá, ha a jogosult a követelését menthető okból nem tudja érvényesíteni, akkor az elévülési idő nyugszik, azaz nem számít bele az elévülési időbe.

Tájékoztatjuk, hogy az elévülés a követelés jogalapját és annak összegszerűségét nem érinti.

Álláspontunk szerint egy követelésről általában nem lehet kijelenteni, hogy elévült, hanem egyedileg szükséges megvizsgálni a fenti szempontok alapján.

Tájékoztatjuk továbbá, hogy adatvédelmi kérdéseivel kapcsolatban a www.eos-faktor.hu honlapon, az ügyféltájékoztató anyagok közt elérhető adatvédelmi szabályzatunkban tájékozódhat.

Társaságunk készséggel áll rendelkezésére egyedi problémájának kivizsgálása céljából, ezért kérjük, forduljon hozzánk bizalommal és észrevételét, beazonosításra alkalmas módon küldje meg a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címre. Kollégáink, problémájának kivizsgálását követően Önt írásban értesítik.

Üdvözlettel,

EOS Faktor Magyarország Zrt.

EOS_Faktor_Zrt. # 2013.08.15. 08:36

Tisztelt Moncsi68!

Az EOS Faktor Magyarország Zrt. követelésével kapcsolatos bejegyzésére reagálva kérjük, hogy észrevételét szíveskedjék megküldeni – egyedi azonosításra alkalmas módon, ügyiratszám vagy személyes adatok megadásával – a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címre, ahol munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére, beadványát kivizsgálják és erről Önt írásban értesítik.

Üdvözlettel,

EOS Faktor Magyarország Zrt.

Szilvia0801 # 2013.08.15. 08:31

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.08.14. 17:58

„Már elnézést,de milyen tartozást fizessek meg? Minden számlát banki bizonylatokkal tudok igazolni!”
Akkor meg mi a probléma?

Moncsi68 # e-mail 2013.08.14. 21:24

Az,hogy továbbra is zaklatnak,hogy fizessek!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.08.14. 21:29

Ne törődj vele!

Dr.Attika # e-mail 2013.08.15. 07:41

Könnyű ezt így tanácsolni. Pl. ügyfél közli, hogy szomszédasszonya becsönget este, hogy napközben itt volt egy hölgy az EOS-tól és hagyott egy nevet meg egy telefonszámot, hogy a tartozás ügyében kereste és sürgős visszahívást kér.

Ezzel sem kell foglalkozni?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 08:26

Ja, hogy nem csak te. És akkor mi van? Egybillió légy nem tévedhet, együnk szart?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 08:24

Nem-e? 08:09?

Szilvia0801 # 2013.08.15. 08:17

KBS,ezzel csak az a baj, hogy nem csak én kérdőjeleztem meg a hozzászólásodat.
Úgy tűnik eléggé szelektíven olvasol.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 08:16

Ha valakitől egy másik személy olyan tartozást követel, ami nem létezik, akkor ügyvédként is csak azt tudom mondani: ne törődjön vele. Mit mondhatnék? Hogy perelje be? Az ilyen nemleges megállapításra vonatkozó keresetet idézés kibocsátása nélkül elutasítja a bíróság.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 08:14

Mert költesz hozzá egy nem létező tényállást, direkt félremagyarázod, amit írtam.

Szilvia0801 # 2013.08.15. 08:10

KBS köszönöm, hogy végre sikerült a nevemen szólítanod.

Egyébként miben nyilvánult meg a rosszhiszeműségem és a demagógiám?
Mert mertem megkérdőjelezni azt a beírásodat miszerint:

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.08.14. 21:29

Ne törődj vele!

www.kbs-ugyved.hu

Ügyvéd létedre ezt te sem gondolhattad komolyan. Vagy legalábbis remélem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.15. 07:52

Szilvi, továbbra is ugyanazt a rossz szagú, demagóg dumát nyomod, amit eddig is. Ráadásul rosszhiszeműen.

Szilvia0801 # 2013.08.15. 07:30

Moncsi!

Egyébként ahol a " tartozásod" volt oda kell menni első nekifutásra és megkérdezni, hogy a végrehajtó felé jelezték-e a tartozás kiegyenlítését.
Ugyanis nekik kötelezettségük lejelenteni ha ki lett egyenlítve az adósság.
De minden befizetésről szóló igazolást vigyél magaddal.

Szilvia0801 # 2013.08.15. 06:50

Ők kevesek ehhez de egy próbát megér.
A helyedben megkeresném az EOS felügyeleti szervét.
Mint minden intézménynek, gazdasági szervezetnek, nekik is van "felettesük".

Moncsi68 # 2013.08.15. 06:35

Esetleg lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni?

Moncsi68 # 2013.08.15. 06:33

Azért kiváncsi lennék az EOS képviselőjének véleményére is!Most miért nem kommentel valamit!