Eos Faktor?


teprah # 2012.07.20. 18:18

Üdv, nekem az alábbiban kellene egy kis segítség.

2011ben hitelt(hitelkártya) vettem fel a Credigen Bank Zrt.-től, amit rendszeresen fizettem 2012 márciusáig. Onnantól csekket nem kaptam a fent említett pénzügyi szolgáltatótól.
Egy levél jött az EOS Faktor Zrt.-től, miszerint fizessek be nekik 10napon belül 133 059.- forintot. Tavalyi évben volt ennyi a tartozásom, azóta ez év márciusáig 108 842.- forintot a Credigen Bankkal konzultálva, részletekben vissza is fizettem amit csekkekkel tudok bizonyítani.
Miután az Eos Faktortól megkaptam ezt a fizetési felszólítást(amiben bírósági perrel fenyegettek első körben már), felvettem a kapcsolatot a Credigen Bankkal, ahol a telefonos kisasszony közölte velem, hogy ő semmilyen olyan iktatást nem lát a rendszerükbe, hogy átadták volna ezt az EOS Faktornak(érdekes mód később már látták).
Írtam egy ajánlott levelet a Credigennek, hogy kérem az ügy mielőbbi kivizsgálását amire ígéretet is kaptam, azt mondták ez maximum 30napot vesz igénybe.
Mellékletként ezt a levelet elküldtem az EOS Faktor Zrt.-nek is, és kértem őket, hogy míg a Credigen Bank ahogy ígérte, ki nem vizsgálja, hogy egy fizetett tartozás miért lett átadva, addig mellőzzék a már finoman szólva is zaklatást.
Mivel a zaklatás már olyan mértéket öltött, hogy kiborító volt, úgy gondoltam ha ők nem, én kompromisszumkész leszek amíg nem tudok meg többet az egészről, tehát kértem részletfizetést.
Megérkezett a részletfizetési levél miszerint havonta akkor fizessek 10. 060.- forintot. Csakhogy 24hónapon át ami így összesen 241.440.- forint! Pontosabban 251.440.- forint mert már átutaltam nekik 10.000.- forintot.
Újfent felhívtam az EOS-t, ahol azt közölték velem, hogy ez 33%-os kamat ha részletekben akarok fizetni. Mégis mire fizessek újabb 33% kamatot?
Ezen már teljesen kibuktam. Nemcsakhogy fizettem a Credigennek, nemcsak hogy nem kaptam további csekkeket annak idején, hogy tudjak fizetni, azt sem hajlandó senki közölni velem, hogy mennyivel tartoztam, és milyen kamatok egyáltalán? Kamatokra kamat amiről azt sem tudom mire és mennyiről?
Az EOS ügyfélszolgálat annyit közölt, hogy semmit nem fognak levél formájában kiküldeni hanem szóban közli, hogy a Credigen 133. 692.- forint tartozást adott át! Márpedig ez nekem inkább bemondásnak tűnik mint hivatalos kimutatásról!
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogy 108.842 forintot márciusig fizettem +10.000.- forintot átutaltam a részletfizetésre mi alapján követelnek rajtam még(jelenleg) 143.586.- forintot, részletfizetés esetén pedig kamatokkal( ??? ) együtt összesen még 241. 431.- forintot amikor senkitől nem kapok kimutatást mennyi volt tartozásom?
Ezt a részletfizetés megállapodást nem voltam hajlandó aláírni, ellenben a PSZÁF felé jeleztem a problémám most várom a válaszukat. 22.én jár le ennek a határideje, de a telefon már csörgött is.
A mindennapi zargatást a fórum olvasás után meg le sem írom, mindenki ismeri.
Tipp? Tanács? Meglátás?
Bocs, hogy hosszú lett, de így egész.

Sherlock # 2012.07.05. 15:02

Off

Eddig arról volt szó, hogy annyit fizetnek „amennyi jár”. Gondolom akkor ha ők adnak kölcsön valakinek, azt sem szeretnék visszakapni.

On

ates1 # 2012.07.05. 12:25
ates1 # 2012.07.05. 12:18

Ezekre a genetikai hulladékokra kár a szót pazarolni. 5 forintért az anyjukat is ... (azért öt forintért, mert nincs kisebb címlet)

ates1 # 2012.07.05. 12:14

Németországban végrehajtás során lelőttek egy bírósági végrehajtót, és még három embert. Kezdődik a vadászidény! :)

kfgabri # 2012.07.05. 12:13

és a velem való kötekedés és álszemélyeskedés hogy jön ide?
ez a topic az EOS (vagy más faktorcég) konkrét ügyeiről szól, ha majd szeretnék privát csevegni, felveszem veled a kapcsolatot, ígérem.

ates1 # 2012.07.05. 12:07

kfgabri, jobbkezes vagyok.:) Hogy jön ez most ide?

ates1 # 2012.07.05. 12:05

kfgabri, :) Azt hittem munkahelyet változtattál... A bankosoknál ez gyorsan megy. Egyik nap itt, a másik nap ott... Megnézted a felrakott filmeket? Remélem jól szórakoztál.

kfgabri # 2012.07.05. 11:52

az pedig a te egyéni primitívséged, hogy nem tudod mi a szakvizsga, mi a jogász és a banki osztályvezetőség.
a jogász és a szakvizsga végzettség, az osztályvezetőség foglalkozás-beosztás.
a munkaidővel és egyebekkel poénkodás unalmas, több innovációt!

kfgabri # 2012.07.05. 11:43

meggyógyult a bal kezed?

ates1 # 2012.07.05. 11:40

kfgabri, néhány hete még egy osztrák bank osztályvezetője voltál. Lapátra tettek? :) Tudják a munkahelyeden, hogy itt osztod az észt?

Mi lenne a bankokkal, ha senki sem fizetne? -Döghalál.

Vagy jönne az IMF egy újabb bankmentő csomaggal... El lehet húzni még egy darabig. De ami késik, nem múlik.

kfgabri # 2012.06.27. 14:44

írtam emailt.

Mariskanéni # 2012.06.27. 14:43

És esetleg privátban lehet veled beszélni?

kfgabri # 2012.06.27. 14:28

Nem, nem ügyvédkedem.
Szakvizsgázott jogász vagyok vállalati-banki vonalon.

Mariskanéni # 2012.06.27. 14:12

Kedves kfgabri!Megkérdezhetem,hogy te ügyvéd vagy?

kfgabri # 2012.06.27. 11:21

Könyörgöm, elszámolás, üzletszabályzat, hirdetmény.
Addig csak találgatunk.

Mariskanéni # 2012.06.27. 11:17

Értelek én téged!Rosszul fejeztem ki magam!Arra gondolok,hogy adott egy tartozás,fizeti az ember és nemhogy csökkent volna a tartozás,nő!Arra vagyok kiváncsi ilyen esetben mit lehet tenni!Jönnek ilyen olyan kamatokkal,kezelési költség,adminisztrációs díj stb...

kfgabri # 2012.06.27. 10:09

Kezdjük az elején.
A gazdasági társaságok pénzügyi beszámolói hozzáférhetőek.
Az adatokból következtetések levonhatóak.
Azonban ezen adatok és a tartozások jogcíme és összegszerűsége közt nincs összefüggés.
Afféle adoma volt, amit Attika megosztott, de, ha valós a tartozás, akkor nem érdemes Robin Hood-ot játszani.

Mariskanéni # 2012.06.27. 10:04

Ez mindegyik cégre vonatkozik?(Eos,Dunacorp,Credit express,Intrum stb)

kfgabri # 2012.06.27. 08:05

Elszámolást kérni.
Tisztázni a követelés jogalapját és összegszerűségét.
Egy dolog, hogy éhbérért dolgoztat, egy dolog, hogy hatékonyan telefonálnak és másik dolog az, ha a tartozás valós és ők a jogutódok.

Mariskanéni # 2012.06.27. 05:55

Tisztelt Dr. Attika!Azt kérdezném a hozzászólások elolvasása után,hogy akkor mit kell tenni az Eos ellen?

marien # 2012.06.27. 05:41

Köszönöm Dr Attika válaszát igy akkor tehát nem fizetek és még a kapcsolattot sem veszem fel velük, csak ezek a fenyegetőzések szégyenbe sem akarok maradni sem a munkahelyemen sem a faluban, mert ahogy olvastam ezek mindenre képesek. Mégegyszer nagyon köszönöm!!!!


Sziasztok! Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak és most én is tanácsért segitségért fordulok hozzátok! A problémám a következ?: ma kaptam egy leve

Dr.Attika # 2012.06.26. 15:45

A mérleg szerint kifizetett munkabért osztottam az alkalmazotti létszámmal. Nyilván ez egy átlag. Nézzétek meg a mérlegbeszámolójukat. Elérhető, nyilvános. Meg fogtok döbbenni. Főleg a bevétel-nyereség paritáson. Az osztalékon meg pláne. 1 millió eurót visz ki a hamburgi tulajdonos a sok jóhiszemű(balek)befizető révén.

kfgabri # 2012.06.26. 15:34

Attika, amellett, hogy részben egyetértek, picit pontosítanék.
Egy behajtó bére az EOS-nál fele annak, amit írtál.

Dr.Attika # 2012.06.26. 15:23

Kedves Marien!
Olvassa vissza kérem ezen topicot. Elismerem elég hosszú.Az elején leírtam, hogy aki az EOS Faktornak fizet az megérdemli a balek jelzőt. Semmilyen jogi jogosítvány nincs ennek a cégnek. Ha másnem ,nézze meg ezen cég 2011. üzleti évre vonatkozó beszámolóját. Borzasztó, hogy mennyi pénzt szednek be az Önhöz hasonló tisztességes, de jogilag tudatlan emberektől a semmire.
Az alkalmazottak ( telefonon zaklatók) átlag munkabére 3 és fél millió forint évente. A cég nyeresége adózás előtt közel egy milliárd. Adózás után, 650 millió. Osztalék az egyszem német tulajdonosnak 350 millió. A többi eredménytartalék.
Mégegy lényeges adat: jogi tevékenységre 0,- Ft-ot fordítottak tavaly. Vagyis csak fenyegetőznek és nem indítanak jogi eljárást, mert nem lennének sikeresek.
és mégegy: ezt a sok pénzt 89 millió üzemi költséggel szedik be. ( Üzemi költség alatt csak a telefon, posta költég értendő.)