Eos Faktor?


Warior # 2011.11.16. 11:37

Miért a kezes a hibás? nem egészen értem? nem a kezes élvezi a felvett pénzt HA nem aki fel veszi a pénzt ! Vagy a kezes könyörög a felvevőnek,hogy vedd már már fel a pénzt mert jól akarok járni hehe:) A kezes dolga,hogy felelősséggel tartozik ha a fő adós nem fizet !(ill ha nincs kezes akkor az adós nem kap kölcsönt). Ez idáig rendbe is van ! De ha fő adóstól már vonják a pénzt, ill a bank nem kérte a be hajtást a kezesre, csak az adósra kérte ,akkor az eos miért kérte mindkét személyre a végre hajtást. Ez volt a gond ! Lehet,hogy már le járt a 35 nap ezt már a végrehajtó tudja ! Azt meg mindenki saját maga dönti el,hogy lesz e kezes vagy nem(én tudom,hogy többet nem leszek).A szent írás meg más tészta !

gerbera317 # 2011.11.15. 22:26

azt tudom,hogy többet az életbe kezes nem leszek).Ezt most meg tanultam

Más meg elolvassa a Szentírás idevonatkozó szakaszát, és erkölcsi parancsként értelmezve az abban foglaltakat, nem hajlandó kezességet vállalni.
A magukat vérig sértve érző kezesek pedig gondolkozzanak el egy kicsit azon, hogy vajon ki viszi be a kölcsönadót a málnásba: az adós vagy a kezes? Bizony, bizony, a kezes! Úgyhogy ne tessék csodálkozni, ha a kölcsönadó először a készfizető kezest igyekszik megnyúzni!

Az még nem világos, hogy ha még nem járt le az inkasszó 35 napos függőben tartása, akkor a végrehajtó hogyan állapíthatta meg a behajthatatlanságot?

Warior # 2011.11.14. 19:16

Értem remélem az adós rendezi az ügyét velük és engem békén hagynak . Nem szeretnék más helyet fizetni majd a jövőben !(azt tudom,hogy többet az életbe kezes nem leszek).Ezt most meg tanultam !

végrehajtó1 # 2011.11.14. 17:27

Ha letelik a függőban tartás (35 nap) akkor lekerül.

Amig ki nem fizeted addig nem hagynak békén.

Warior # 2011.11.14. 17:20

Azért,hogy az inkasszót vegyék le a számlámról, vagy ezt meg teszik maguktól? Amúgy ha azt mondta,hogy nem be hajtható, akkor meddig hagynak békén? Választ előre is köszönöm !

Pistike67 # 2011.11.14. 15:18
EOS a F-
  • o---S
Nekem is irogattak hasonló követeléseket valami 2009-es UPC tartozás miatt. Rákérdeztem: aláirás, Sz-ig.szám, hasonlók---
  • ? Mert én ugyan be nem mentem az UPC-hez szerződést kötni, tudtommal ......
Azok nélkül az iratok nélkül, és aláirás hiányában a szerződés nem érvényes. Lázzadt az ürge a drót másik végén: de aztán azt mondta...., majd a biróság----
  • A nevemen nincs semmi: sem munkahely: sem ők nem tudnak egy aláirt szerződést produkálni......
Most mi is lesz..? Fogalmam nincs, de nem is érdekel igazán.
végrehajtó1 # 2011.11.14. 14:41

Ha nem behajtható akkor minek akarsz írni?

Warior # 2011.11.14. 13:50

Tisztelt Fórumozók !

Nos az Eos fakor ügyben (2011.11.10. 14:48). Amit írtam, nos itt járt egy végrehajtó, aki le írta,hogy fedezet hiányába a követelés nem be hajtható ! Kérdésem az,hogy írjak e még kifogást a Bíróságnak az inkasszó miatt? vagy az Eos-nak ? Választ előre is köszönöm !

Dr.Attika # 2011.11.11. 16:40

Igen. Küldje el őket melegebb éghajlatra. ( így szalonképesebb.)
Egyébként érdemes megnézni ennek a cégnek a mérlegeit , hogy mennyit kaszál rendkívüli árbevételként úgynevezett beazonosíthatatlan befizetés jogcímen. Ezek azok a pénzek, amit szerencsétlen emberek befizetnek nekik, de a konkrét hitelezőkhöz nem jutnak el.

Atis77 # 2011.11.11. 13:04

Dr. Attika

Köszi a választ .Akkor ha legközelebb hivnak elküldöm őket a ..........ba

Üdv.

UI.

Akkor a feleségemé is lassan lejár :D bár ott a t. volt a szemtelen.

Dr.Attika # 2011.11.11. 12:52

Tisztelt "Atis"!
Mi itt a kérdés?
Elévült. Különben is olvashatta e topicban, hogy EOS-ssal nem szabad foglalkozni.Értsék már meg.

Atis77 # 2011.11.11. 12:44

Tisztelt Fórumozók

2008 májusába albérletben kötöttem t-home-nál kábel tv-re előfizetést, majd 2009 januárban elköltöztem onnan. A kisöreg aki az alsó szinten lakott kérte hogy maradjon az előfizetés majd ő fizeti. Beleegyeztem, de sajnos nem fizették.(hívtak 2009 húsvétkor hogy kikapcsoltál) Nem kaptam semmilyen felszólítást és miegyebet, sőt 2009 tavaszán be is mentem a t-hez és rákérdeztem van -e valami adósságom, és azt a választ kaptam hogy nincs semmi a nevemen. Ugy kb 3 hónapja zaklat az eos hogy fizessek már 62e ft ot valamire(Erre a címre ezt kihuztam belőlük) Meg is egyeztem részlet fizetésben, de egyre bunkóbbak és nem tudom kifizetni ha akarnám se. Hivatkozhatok erre ha legközelebb zargatnak? " 2003. évi C. törvény (az Elektronikus Hírközlésről) 143. § (2) bekezdése szerint: „Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el." Előre is köszönöm a választ.

Warior # 2011.11.10. 13:48

Tisztelt Fórum !

Olyan gondom van,hogy 2006-ban elmentem kezesnek ! és az Eos faktor át adta be hajtásra ! ez miatt inkasszó került a számlámra, sajnos nincs munkahelyem, 28500 Ft kapok, fel hívtam a bankot és ők azt mondták,hogy ők nem kérték rám a végre hajtást, csak az adóstól kérték ! Az Eos kérte rám meg az adósra a végrehajtást ! Amit fel vettek anno 506 ezer Ft volt ! most 1 millió 225 ezer Ft lett belőle ! azért ez durva ! Hogy miért nem fizettek, az más téma. Én úgy tudtam,hogy először a fő adóst kaszálják, és ha az nem megy akkor jön a kezes ! De nekem azt mondta az adós,hogy tőle vonják a pénzt ! Tőlem is el vittek egy kisebb összeget ! Úgy tudom,hogy mentes pénzből nem utalhat a bank ? Élhetek kifogással a Bíróság felé? Beszéltem az Eos-sal és nem voltak taplók, segítőkészek voltak ! Lehet,hogy csak azért mert nem én vagyok a fő adós?

uveggomb # 2011.11.10. 13:27

Nekem is volt szerencsém a napokban kapcsolatba kerülni az Eos-al. 1250 Ft-os állítólagos E-on tartozásom van 2010-ből. Lekértem az E-ontól a folyószámla egyenleget 2009-ig visszamenőleg, ott ez nem szerepel. 2130 ft-ra jött ki az E-os követelése. Fenyegető sms-t küldtek, mire úgy gondoltam, kifizetem ezt az összeget, mert ha fizetési meghagyást bocsátanak ki, az min. 3000 ft, ha ellentmondással élek, akkor per lesz. Pár napra rá 1 -finoman fogalmazok- nem túl intelligens ember arrogánsan felhívott reggel 1/4 8-kor, hogy baj lesz, ha nem fizetem be a 2130 Ft-ot. Mondtam neki, hogy egyrészt nem tartozom, másrészt ennek ellenére befizettem. Megkértem, hogy ezt az alpári stílust fejezzék be, mert nagyon irritál. Eltelt néhány nap, újabb sms jött. Aztán írtam nekik 1 szép levelet, mellékelve az e-on folyószámla kivonatot, és kértem, hogy küldjék vissza a pénzemet sürgősen. Másolatban elküldtem az E-onnak is, hogy rendezzék le egymás között az ügyet, engem meg hagyjanak békén.
Gondolom, pont olyan stílusban foglalkoznak a dologgal, mint amit megismertem róluk.
Adok nekik 30 napot, és a felügyeleti szervükhöz fordulok. Nem az összeg nagysága miatt.

végrehajtó1 # 2011.11.10. 11:45

Nem kell felvenni.

Nem kell ezért sírni...

terzo # 2011.11.10. 10:56

Felháborító

Újabb fejlemény EOS Faktor témában: valahonnan kinyomozták az előző lakcímemet, ahol a volt Párom lakik. Másfél éve költöztem el és most naponta Őt hívogatják...

Mi köze van a volt Páromnak az én tartozásomhoz?

Undorító módszer, szerintem ez már kimeríti a zaklatás fogalmát...

A volt Párom az előbb sírva hívott, hogy állítsam le Őket, de hogyan?

PéterGé # 2011.11.09. 13:54

Kedves fórumozók!

Engem is zaklat az EOS faktor. A követelésük jogos, albérlők által rámhagyott 2006-os UPC számlatartozásra hivatkoznak.

Kötbérrel, kamattal együtt irreálisanmagas, 110 000 ft körüli összeget követeltek.

Március és július között 45000 Ft-ot utaltam nekik, ám anyagi gondok miatt mostanáig nem tudtam fizetni. Azt mondták, ha októberi-novemberi (két) részletet nem fizetem be a héten, akkor jogi útra terelik az ügyet.

Az átutalt 45000 ft ellenére a tartozásom a mai nap 90000 ft!

Ha jogi útra lépnek, az mennyi plusz költséget jelent?
Hagyjam, hogy inkább a fizetésembóől vonják a tartozást, így legalább nem "kamatozik" az összeg?

Az egyösszegű befizetésre nincs lehetőségem jelenleg.
December végén lehet a munkahelyem is megszűnik.
A nevemen nincs semmi.

Mit tegyek?

terzo # 2011.11.08. 14:50

Kedves Dr.Attika!
”Nézzék már meg ennek a cégnek a mérlegét (interneten elérhető), hogy hány millió forintot könyvelel el rendkívüli árbevételként évente, mint beazonosíthatatlan követelést.”

Egy kicsit számolgattam:
2011.09.05-én kaptam a Credigen Banktól egy levelet, hogy a tartozásom
Tőkekamat: 339 177 Ft, a késedelmi kamat: 46 186 Ft, amit ha jól számolok összesen: 385 363 Ft.
Úgy tudom, hogy az EOS Faktor a tartozást 10%-os áron veszi meg.
A 385 363 Ft 10%-a: 38 536 Ft.
EOS Faktor követelése: 28 500 Ft x 24 hó = 684 000 Ft
EOS Faktor nyeresége: 645 464 Ft.

Interneten található adatok:
Pénzügyi adatok:
Az jelentős, 13,4 %-os forgalomnövekedésnek köszönhetően a 2006/07-es költségvetési év várakozáson felül zárult az EOS Csoport számára. Az EOS 203,8 millió euróról 231,1 millió euróra növelte eladásait. Az 51,5 millió eurós adózás- és kamatfizetés előtti eredmény (EBIT) úgyszintén jelentős, kb. 11,9%-os növekedést mutatott , a kamatfizetés, adózás, értékcsökkenés és amortizáció levonása előtti eredmény (EBITDA) pedig 60,7 millió euróra nőtt.

Jól számoltam????

Timipepe # 2011.11.08. 07:32

Kedves Dr.Attika!
Köszönöm válaszát.
Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az EOS megvásárolta a követelést az EON-tól míg édesapám élt. Hogy mikor azt nem tudjuk még kb. sem. Ezért fizettük be az örökségnek megfelelő összeget. Úgy gondoltuk ezt az összeget jogosan követelheti, befizetés után pedig lezárul az ügy. Ezek után nem nyúlhat hozzá édesanyám nyugdíjához? (mert más nincs amit elvehetne).
Köszönöm.

Dr.Attika # 2011.11.07. 20:25

Tessék már eldönteni, hogy az EOS követelés végrehajtható, vagy peresítés előtti nem végrehajtható. Teljesen ellentmondó amit írt.

Az EOS még öt év múlva is fog Önöknek felszólítást küldeni. Ilyen balekokra utaznak, akik kézhez vesznek egy felszólító levelet és fizetnek mielőtt meggyőződnének annak jogosságáról.
Hányszor kell még e topicban leírni, hogy az EOS leveleket helyezzék "meleg irattárba", égessék el vagy terheljék vele a környezetet.
Amit befizettek 4.000,- Ft-ot az soha nem fog eljutni az ereeti jogosulthoz, hanem az EOS-t gazdagítja. Nézzék már meg ennek a cégnek a mérlegét (interneten elérhető), hogy hány millió forintot könyvelel el rendkívüli árbevételként évente, mint beazonosíthatatlan követelést.

Timipepe # 2011.11.07. 20:03

Sziasztok!
Édesanyám, testvérem és én "örököltünk" 4.000.- Ft hagyatéki vagyont és 180.000.- Ft EOS végrehajtandó összeget, melyről csak édesapánk halála után lett tudomásunk.
Az örökségünk teljes összegét befizettük az EOS-nak.
Jogszabályszerűen jár-e el, ha további követelése van felénk, hiszen tudtommal az örökös csak a hagyatéki vagyon mértékéig felel.
Folyamatosan küldözgeti a fiz.meghagyásos eljárás előtti leveleket édesanyámnak, akinek sajnos a vérnyomása mindig az egekbe ugrik ilyenkor. Mit tehetünk?
Segítségeteket köszönöm.

terzo # 2011.11.05. 04:26

didier

"Egy 70 % -os fizetés miért visszalépés a munkanélküliséghez képest?"

Azt hiszem ez volt a kérdés.

Épp azzal válaszoltam, hogy reményem sincs, arra, hogy munkát találjak, legalábbis eddig, és az egy évi próbálkozás után valahogy a remény kezd elszállni...

Hát igen, a 70%-os fizetés előre lépést jelentene, és közben a levont 30%-kal csökkenne a tartozásom is!
Ebben teljesen igazad van, csak hát a baj, hogy végre legyen már miből levonni...

Én nagyon is elégedett lennék a 70%-kal is...

Így már OK?

didier # 2011.11.05. 00:39

terzo

Abszolút igazad van - sajnos...
Csak éppen a kérdésre nem válaszoltál.

terzo # 2011.11.04. 21:36

"Egy 70 % -os fizetés miért visszalépés a munkanélküliséghez képest? Ráadásul azzal a tartozás is csökken... Itt nagyon nagy szemléletbeli problémák vannak..."

Mert már egy éve kuncsorgok munkáért és nem kellek senkinek...
Akkor amikor a Város Gazdálkodás nem vesz fel parkoló őrnek, akkor amikor a végzettségemnek megfelelő állásra jelentkeztem és azt mondták, hogy túlképzett vagyok, amikor egy egyszerű betanított munkára azt mondják, hogy "hát meg tudnám csinálni, de ez egy fiatalos csapat", akkor az ember már kezdi azt képzelni, hogy mi a francért is élek???

Ez lenne a nagy szemléletbeli probléma...

Kinek a részéről????

terzo # 2011.11.04. 21:26

"Amikor felvetted nem jutott ez az eszedbe?Csak most hogy fizetni kell?"

Nem, ugyanis akkor volt jól fizető középvezetői állásom. Az amerikai multi elment Kínába, a gyárat bezárták, én meg 40 éves munkaviszony után életemben először munkanélküli lettem!
Amikor az ember nettó 120 - 140 ezret keres, akkor is mérlegel, hogy mennyit bír ki...

Akkor mivel volt egy Credigen Bankos áruvásárlási kölcsönöm, mint jól fizető adós a Credigen megajándékozott egy hitelkártyával én meg elfogadtam.
Amikor megszűnt a munkanélküli segélyem, ezt a kártyát éltem fel, vagyis ebből éltem...

A 240 ezer Ft-os hitelkeretből csinált az EOS 684 000 Ft-ot. Erre írtam az államilag támogatott uzsora kamatot ...

Hetente elküldök kb. 20 pályázatot különböző állásajánlatokra és 57 évesen senkinek sem kellek...

Magyarul öreg vagy, dögölj meg!!!
Történt 2011-ben Magyarországon!!!