Eos Faktor?


terzo # 2011.10.25. 09:38

Kedves brumi80!
Nálam hasonló a helyzet!
Én is beszéltem velük telefonon, akkor még nem fenyegettek ennyire.
Aztán tegnap felhívott egy "hölgy (?)" aki már telefonon is kezdett fenyegetni, hogy az "aláírt" részletfizetési megállapodásnak nem tettem eleget..
Semmiféle papírt nem kaptam tőlük, és nem írtam alá...

A mai SMS:
"Az EOS Faktor Zrt-vel kötött részletfizetése esedékessé vált, a jogi eljárás elkerülése végett fizessen határidőre!
Tel: 06-1/887-9010"

Én már mindent elveszítettem, a családomat, a munkahelyemet, a 17 éves autómat, most már semmi másom nem maradt, csak az életem!

Mennyit ér egy 57 éves férfi, aki 175 cm magas és 59 kg????

terzo # 2011.10.25. 09:30

Ezt már az egyik topicban leírtam, de úgy gondolom, hogy inkább ide tartozik:
"Az egyik banknál volt egy 240 0000 Ft-os hitelkártyám, amit nem tudtam törleszteni, mert munkanélküli lettem.
2011.09.05-én kaptam a banktól egy levelet, hogy a tartozásom Tőkekamat. 339 177 Ft, a késedelmi kamat: 46 186 Ft, amit ha jól számolok összesen: 385 363 Ft.
Mivel az összeget nem tudtam befizetni, 2011.10.19-én kaptam egy SMS-t, hogy "saját érdekemben hívjam fel a 06/1/887-9010-es telefonszámot.
Ma 20-án fel is hívtam és kiderült, hogy Ök az EOS Faktor Zrt, és a banki tartozásomat teljes összegben fizessem be. Mivel nem rendelkezem ekkora összeggel,azt ajánlották, hogy fizessek be 25-éig 28 000 Ft-ot, akkor hajlandók a hitelemre részletfizetést adni.
Este 18:49-kor ismét hívtak, hogy hétfőig 24-éig fizessek be 28 500 Ft-ot, és amennyiben az összeget befizetem, akkor kapok 24 hónapos részletfizetési lehetőséget, havi 28 500 Ft törlesztő részlettel.
Így lett a 385 363 Ft-os tartozásom 684 000 Ft (!!!!).
Kissé ideges lettem, hisz ez közel 200 %-os kamat!!!
A megállapodásról, az összeg részleteiről semmiféle írott anyagot nem kaptam.
Felháborítónak tartom, hogy a 385 363 Ft-os tartozásom, hogy lett 684 000 Ft????
Még annyit, ha nem fizetek, jönnek és végrehajtják!
Nagyon megköszönném, ha ezt valaki értelmesen elmagyarázná nekem.
Államilag támogatott uzsora kamat???"

brumi80 # 2011.10.25. 07:22

Szép jónapot mindenkinek!

Engem 2 hete keresett fel elóször ez a eos-os csoport mobilon.Közölték a tartozás lényegét és ajánlatott tett további részletfizetési lehetöségekre.Közölték hogy minden hó 26.ig kell fizetni de mivel 6-10 között kapok pénzt nem fog menni.Azóta jönnek a külömbözö jellegü fenyegetö sms-es.Felhivtam öket és kérdezem hogy ez mi is mert szóba segitökészek voltak smsbe pedig az ellenkezője.Erre mondták hogy ezt a számitógép mindekinek küld ilyet.Mivel csekket fognak küldeni de azt se küldték ki igy hogy fizessek?2 hét után kell e aggodnom attol hogy esetleg házhoz jönnek és becsöngetnek vagy továbbra is telefonálgatnak?A többi forumozónál látom hogy hetek honapok telnek el és még semmi

terzo # 2011.10.25. 04:29

Fenyegetés helyet munkát akarok!!!!
Ahol még esetleg pénzt is kereshetek....

Mano2011 # 2011.10.24. 15:50

Hihetetlen hogy ilyen fenyegetések megengedettek manapság...

végrehajtó1 # 2011.10.24. 14:49

:)

terzo # 2011.10.24. 14:37

Most érkezett SMS:
Szeretné, ha önnel szemben kényszerintézkedéseket foganasítanánk?
Aláírás: EOS Faktor....

Mano2011 # 2011.10.22. 12:18

Köszönöm a segítségeteket!

végrehajtó1 # 2011.10.22. 12:06

Ne küldj nekik semmit.

Ha kell enkik valami akkor járjanak utána.
Gyed-ből nem vonnak le.

Mano2011 # 2011.10.22. 11:51

Mit tanácsoltok? A levelet kidobom, de akkor várjak amíg bíróságra kerül? Az anyukám nevén van, de nekem kötelességem az EOS-nak elküldenem a hagyatéki végzést? Ahogy a korábbi bejegyzéseket olvasgatom, inkább nem bíznék meg bennük. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha GYED-et kapok abból is vonhatják a 33%-ot, ha van egy bedőlt hitelem? Köszönöm.

peszton # 2011.10.21. 14:15

Üdvözlet!
Én csak informálódni szeretnék a Expressz Hitelcentrum-ról.
Náluk szeretnék hitelt felvenni.S nem tudom mennyire korrekt cég.Valaki csak ismeri , s vett fel már náluk valamilyen hitelt.
SÜRGŐS!!!!!!
Előre is kösszönöm a válaszokat.
Zsolt

végrehajtó1 # 2011.10.21. 13:59

Ha tudtok, kérlek segítsetek.

Miben segítsünk?

Mano2011 # 2011.10.21. 11:42

Sziasztok!

Nekem is az EOS-al vannak problémáim. Tegnap kapott tőlük az édesanyám egy felszólító levelet, hogy fizessen, és ha jót akar magának hívja a 06-1/887-9020-as telefonszámot. Ezzel annyi a probléma hogy anyukám meghalt tavaly júniusban. Érdeklődnék, hogy ha hagyatéki végzésben elismertem annó (2011.01) a tartozást (78000), akkor kell-e foglalkoznom egy sima levéllel? Mivel azonban teljesen nem vagyok benne ezekbe a dolgokba ma felhívtam őket cirkuszolni, ugyanis most küldték el a 2011.08.22-én kelt engedményezési nyilatkozatot is. A telefonba nem közölték, hogy a beszélgetést rögzítik, letagadhatom? A tartozást a Credigen adta át nekik, ott aszt mondták, hogy ilyenkor a szerződést nem írják át az én nevemre. Lehet problémám ebből? Annó felkereste a Credigent is, de azoktól 8 hónapig semmit nem kaptam, pedig írtam nekik hogy fizetnék. Most meg jön ez a sima levél...anyukám nevére. Ha tudtok, kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm előre is. Remélem érthetően írtam, és ki tudtok belőle jönni.

Dr.Attika # 2011.10.18. 10:44

Ha nem ajánlott vagy tértivevényes, akkor "melegirattárba" vele.

peszton # 2011.10.18. 10:28

Üdvözlök mindenkit!
Én ma ilyen levelet kaptam tőlük:
Tárgy Felszólitás a fizetési meghagyásos eljárás előtt!!!
Foglakozzam vele?

peszton # 2011.10.18. 10:20

hali

ius latratus # 2011.10.11. 18:50

Hááát, ha engedményezési nyilatkozatot mutatna be a Jóistentől, akkor lenne pár nyugdíjas, aki...

Dr.Attika # 2011.10.11. 18:45

Ha a Zeusz Villámdíj Beszedő Kft. küldözgetne leveleket az augusztusban becsapódott villámok díjának megfizetése iránt, szerintetek hányan fizetnének?

ius latratus # 2011.10.11. 18:43

Nem lesz ott engedményezési szerződés, mert akkor egy hónappal ezelőtt nem fizette volna meg az E.On felé a tartozását.
Hogy a rendszerből "törölték" az meg teljesen kizárt, valami nem kerek. De ez meg már az én bajom, szokás szerint hozom a formám...

végrehajtó1 # 2011.10.11. 18:03

Ha kaptál az engedményezésről utólag is bizonyíthatóan levelet akkor az eosnak kell fizetned.
Ha nem akkor az eonnak.

Ha nem kaptál és az eonnak fizetted ki akkor ne foglalkozz az eossal.Majd ha fizmh-t bocsátatki mondj ellent és a bíróságon elveszti a pert.

Lace # 2011.10.11. 17:55

Sziasztok!
Ma kaptam az eosztól felszólító levelet,hogy 156.000 Ft tartozásom van villanyszámlára és,hogy nekik kell befizetnem.
Viszont több,mint egy hónappal ezelőtt ezt az EON-nak már kifizettem.
Felhívtam mind a 2 céget:
EOSZ-tól kapott válasz:

  • Minket nem érdekel,hogy az EON-nak már kifizette a tartozását,mi átvettük ezt x napon az energiaszolgáltató cégtől,így onnantól kezdve nekünk tartozik.

EON: -Valóban megkaptuk az említett összeget azonban már tovább adtuk tartozását a behajtó céghez és a mi rendszerünkből már töröltük.

  • Erre kérdem én akkor mivan a pénzzel amit befizettem??
  • Valóban érkezett a számlánkra ennyi összeg Öntől,de nem tudtuk azonosítani befizetését,így nem tudtuk azt mire vélni.

Mondtam,hogy akkor adják vissza a pénzt és akkor átutalom az EOSZ-nak.
Sajnos azt nem tehetik meg.
Mondom akkor utalják át ők.. Az nem áll módjukban.
A végén már kutyához nem méltó módon beszéltek velem,ezért letettem a telefont és gondoltam megkérdezem itt,hogy erre van-e valakinek ötlete?
Ilyenkor mi van a befizetett pénzzel??
Követelheti 2x is ugyanazt az összeget??
Számomra ez hihetetlen!
Elnézést a szövegkörnyezetem miatt,de nagyon ideges vagyok.
Előre is köszönöm ha valaki tud választ adni.

végrehajtó1 # 2011.10.09. 12:57

Ilyen szépen rajtad kívül csak szijÁrtó pötike tud beszélni::)

Zoé66 # 2011.10.09. 11:48

Sokszor az emberek abba nem gondolnak bele, hogy miért érdekelné bármelyik behajtó irodát is az ő problémája? Ők is emberek, ugyanúgy fizetnek számlákat, ugyanazok a kiadásaik, problémáik vannak. És? Ha valakit megkeresnek azzal, hogy adóssága van, az komolyan nekiáll siránkozni, hogy de neki ilyen meg ilyen problémája akadt?! Miért érdekelné őket, ha közben az adóst sem érdekli az ügyintézőé?

Végig olvastam az összes kommentet, és szó mi szó, fogtam a fejem. Felvettél hitelt, elköltötted jogilag más pénzét, és most jön a sírás - rívás hogy vissza kell fizetned, keresed a kis kapukat, hogy kibújhass a felelősség alól.
Ugyanez igaz a közüzemi tartozásoknál is, használtad azt a szolgáltatást, amire előFIZETTÉL. Kell fűtés? Kapsz, díj ellenében. Kell gáz? Szintén. És így tovább. Akár tetszik, akár nem, semmit nem adnak ingyen, így kötelességed azokat kifizetni.

Kicsit gondolkodjatok már el! Én magam is fizetek rezsit, munkanélküli vagyok 3 hónapja, mégis megoldom, már csak azért is, hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe, mindemellett, 2-3 naponta állásinterjún rostokolok, és naponta lapozom az álláslehetőségeket, és minden lehetséges helyre küldöm az önéletrajzom, hátha egy végre összejön! Nem pedig siránkozok a szolgáltatóknak, hogy "jaj, most nincs munkám x ideje". Mindent lehet, csak akarni kell, és nem biztos, hogy azon kéne agyalni, hogy jelentsem fel a behajtó irodát, meg hogyan meneküljek el előlük, nehogy megtaláljon a végrehajtó!

végrehajtó1 # 2011.10.01. 07:03

Olvasd vissza a topikot és meg fogod tudni.(Úgyis van erre időd)

Kovácsmama36 # 2011.10.01. 06:50

Mit jelent az, ha az EOS Faktortól kap a szomszédom, először egy zöld, majd egy piros értesítőt 06 1 887-9000 telefonszámmal hogy "saját érdekébe sürgősen hívjon fel?"
És mi van, ha nem hívja senki ezt a bizonyos "faktorosokat"? mivel a szomszédom meg tavasz óta ismeretlen helyen tartózkodik.
Ez egy új behajtási cég?
Ó de sok dolguk lehet, nem úgy mint nekem, hogy nincs munkám és itt ülök a nagyanyám nyakán.