EMFESZ számlák


ferba1 # 2011.03.08. 14:52

Nekem is hasonló számlát küldött az EMFESZ. A március végi leolvasást elcsúsztatták, mivel akkor volt gázár emelés, több mint 100m3-t átkonvertáltak a drágább kategóriába. Ráadásul az én számlámban még egy szorzási hibát is becsempésztek, valamint a részszámlákban szereplő MJ értékre is rátettek 6,000 MJ-t.
Szerintem is csak az 1250 Ft alapdíj illeti meg őket.
Egyébként én sem fizettem ki ezt a számlát. Ez csak egy huncut próbálkozás a részükről, már TV-ben is balhé van belőle.
Teljesen hülyének nézik az embereket és még fenyegetőznek is... ez felháborítóan gusztustalan. Sajnos sokan vannak, akik ellenőrzés nélkül befizetik ezeket a számlákat.
Kitartás!
Üdv.
Mindenkinek

végrehajtó1 # 2011.03.08. 14:36

Azzal hogy berhajtóknak adja azzal még mindig egyhelyben toporog az Emfesz.
Azt nem tudom hogy jogos-e.

Tedd át valamelyik másik topicba hátha tudnak segíteni.

Csipkebokor # 2011.03.08. 09:22

T.Fórumozók!
Az EMFESZ ügyfele voltam, csop.megb-sal fizettem.
Jan.3-án és jan.12-én diktáltam óraállást: 6141 m3-t mindkétszer, mert 1 hónapig nem tartózkodtam itthon.
Kaptam jan-ban számlát, abban 6141-ig elszámolták a fogyasztást és a dec-i alapdíj volt benne.
A tájékoztatás szerint a jan-i alapdíj (1250Ft) őket illeti.

Most kaptam 2db számlát. Az egyik teljes elszámolás a kezdetektől dec.31-ig (egy becsült óraállással), a másik jan.1-12-ig 6141 m3-ig a fogyasztás.
Mindösszesen 491 + 1400 = 1891Ft-ot követelnek még.
Problémám:
A második számla abszolút jogtalan, mert a jan-i számlában 6141-ig kifizettem a fogyasztást.
Az első számla zűrös, nem olyan intervallumokkal számol, mint a havi számlákon volt, a díjemeléseknél mindig más óraállást vesz, mint a havi számla szerint volt, van ami hiányzik belőle...

Szerintem 1250 Ft lehetne a követelésük, de semmi más.

Írtam nekik egy emailt, hogy tisztességtelen a két számlájuk. A bankban letiltattam a két számla kifizetését.

Azzal fenyeget a kísérő levélben az EMFESZ, hogy 15 nap késedelem után behajóknak adja át a követelését.

Kell valamit tennem?
Kösz, Csb