Mi lesz ebből?


timi8305 # 2011.06.23. 10:07

Tisztelt Fórumozók!

Elsőre talán butaságnak,és apró gondnak tünik a problémám,de a házamat akarják egy kutyáért!!!!!!2010.februárjában hozzámkerült egy westi kutyus.Ez volt a hirdetés:"Családi okok miatt eladó egy hétéves gyönyörű tenyésszemlés Westi szuka kutya.Ár 35.000ft.Kizárólag szerető gazdit keresek a kutyusnak.Esetleg ingyen elvihető későbbi almából származó kölyökért.(természetesen korrekt szerződéssel)"Ekkor a vétálár 35000ft.-volt.Mivel útbaestünk nekik,a férje a hölgynek debrecenbe tartott így Füzesabonyban megállt pihenni,és én oda utaztam be a kutyusért.A szerződésben a következőképpen néz ki:(eladó-vevő -kutya adataia)...a vevő megveszi az alábbiak szerint.A kutya jelenlegi vételára30000ft.A megállapodás szerint a vevő a vételárat később fizeti meg az eladónak.Vevő vállalja,hogy a kutyát legkésőbb 2011.03.30.-ig befedezteti és az alombol származó egy darab kiskutya teljes vételárát átadja az eladónak(melynek összege nem lehet kevesebb mint 50000ft)ezen összeg átadási határideje 2011.05.30.Amennyiben a fedezés bármilyen okbol meghiusul a vevő legkésőbb 2011.05.30.-ig köteles megfizetni az eladónak 40000ft vételárat.)Tanu nem írta alá a szerződést,a kutyát nem lehetett befedeztetni,egyszer tüzelt,engem lehülyézett a hölgy hogy nem jol csináltuk,a törzskönyvet nem adta át csak a másolatát,ebböl derült ki már otthon hogy a kutya 2002 junius 23.-án született,azazmár a 8.életévét töltötte és nem 7-et.Később közölte telefonon hogy a kutya füle beteg.,és hogy milyen gyakran kijön rajta stb.(tenyésztőknél érdeklődtem nem fajtabetegségröl van szó!!!)Egyépként a 8.-évükben járó kutyák már öregek,nem adhatta cvolna tenyésztésre.Már így utólag borzasztó sokat informálódtam,sajnos későn,most becsapva érzem magam.A hölgy telefonon megfenyegetett,elpereli a házamat meg mindenem,most ügyvédjétöl kaptam fizetési felszólítást.Mit tehetek?Nem vagyok gazdag,sokszor enni nincs mit,3 kisgyerek van és egy kosárnyi felmondott hitel,és közüzemi számla elmaradás,én elvesztettem a munkahelyem csak a férjem dolgozik.Mi szertjük a jószágokat,a kutya velünk alszik:)Kérem segítsen,most mit tehetek?????Előreis köszönöm válaszát!!Sürgős lenne!!

zolltomi # 2011.03.29. 16:47

Sajnos én már nem tudok mit mondani, csak egyet! Akitől vetted biztos, hogy átvert! Eltitkolt előlled egy nagyon fontos és az adásvételt befolyásoló tényt: az autó végrehajtás alatt áll... Ez nem csalás? Nem vetted volna így meg, ő meg ki tudta ezzel a kis hallgatással csalni belőled a pénz! Én már mindenkit, mindenhol feljelentettem volna...

motoroska # 2011.03.29. 04:58

Igen annak a nevén van, de akkor már rég nem az eredeti tulajdonába volt az adás vétel, és még amikor a srácnál volt, sztem akkor se volt rajta záradék, mert 2010 márciusba vette, de 2011 januárba raktak rá záradékot ő meg 2011 márciusba adta el

zolltomi # 2011.03.28. 19:40

Persze, mert az adásvételt követően biztosítást kötött rá, de nem ment be az okmányirodába átiratni saját nevére. Valahogy ő mégis csak tudhatta, hogy mi van a kocsival, mert nem hinném hogy csak pár napra akart autót venni! Eladta gyorsan neked és mélyen hallgatott a problámáról... Az biztos, hogy még annak a nevén van a kocsi, aki ellen végrehajtási eljárás indult! Ez tuti! A végrehajtók nem igazán szokták elszúrni...

motoroska # 2011.03.28. 19:32

Hát értem, legszívesebben ezt tenném, de ez évekig is elhúzodhat.
Nekem meg kellene autó, vagy pénz, hogy vegyek másikat.
Legszívesebben szét bontanám, és eladnám darabokba, de mivel jó autó, és nincs szívem ehhez :(
Figyeljetek már. Van csekk róla, hogy Zentai márk 2010 májusba megkötötte a biztositást, be is fizette, és ez azt jelenti hogy akkor már nem halászi úrnál volt az autó. Ez is azt bizonyitja hogy a behajtócég 2011 januárba jogtalanul raktak rá záradékot.

zolltomi # 2011.03.28. 19:26

Aki az eladó és közted volt az nem csalt????? Dehogynem! valami ennél a pontnál sántit... Ha nincs mit vesztened, menj a rendőrségre, ne takargass egy számodra idegent!!!! Ne azzal foglalkozz, hogy lesz-e valami az ügyből vagy sem! Nem vagy jós! Amúgy meg ha nem lesz, nem került egy vasadba se! De előbb-útóbb lesz!!!!!

motoroska # 2011.03.28. 19:20

Ez nem jó ötlet, mert bármikor eljöhetnek az autóért. Akkor jelentsem most fel a behajtócéget???

végrehajtó1 # 2011.03.28. 19:01

Minden olyan iratot csatolj be amivel a feljelentést alá kivánod támasztani.(másolatban)

motoroska # 2011.03.28. 18:59

Küldjem el az adás-vételit, hogy bizonyitsam hogy igazam van???

végrehajtó1 # 2011.03.28. 18:46

Ha akarsz akkor tegyél.Írásban.
Semmit nem veszítesz vele max. a tértis posta költséget.

motoroska # 2011.03.28. 18:32

Én akarnék tenni.
Ma felhívtam a behajtócéget, hiába magyaráztam nekik hogy a tulaj eladta 2010. márciusba, de maguk 2011 januárba raktak rá záradékot.
Leszarják, azt mondták, vagy jelentsem fel, de nem hiszik lesz belőle valami, vagy adjon egy címet és eljönnek az autóért elviszik elárverezni.
Rendőrségen is volt anyum, és azt mondták, ha nem találják meg akkor nem tudnak sok mindent tenni.
De itt nem történt meg csalás, mert eladó, még akkor eladta, amikor nem volt rajta záradék. Max aki megvette tőle, nem iratta át és úgy adta el nekem. Okmányhamisitás nem hiszem hogy történt, mert én aláírtam a papírt, egy tanúval, a másik tanút ő adta és ennyi.

kovacsz # 2011.03.28. 14:45

Rendőrségre felesleges menni mivel nincs csalás.
Ráadásul mikor és kiknek az aláírása van a jelenlegi adásvételi szerződésen?
Lehet hogy csináltál egy okirathamisítást?

végrehajtó1 # 2011.03.28. 07:50

Ez esetben minek nyitottad ezt a topikot, ha semmit nem akatsz tenni??

motoroska # 2011.03.28. 04:36

De ebből nekem mi hasznom lesz, mert a tartozást tuti nem fizetik ki.

zolltomi # 2011.03.27. 20:44

De menj be a rendőrségre és jelentsd fel csalásért azt akitől megvetted, úgyanis ezért adták el neked a kocsit! Balekot kerestek szándékosan... Te lehet, hogy jóhiszemű voltál de az eladó biztos nem! Azt meg csak tudod kitől vetted? Ha tényleg így van, csalásért vádat emelnekés talán a bíróságon vagy esetleg még előtte hajlandó lenne megegyezni veled! A végrehajtás ezzel párhuzamossan menni fog, az már csak akkor szűnik meg ha valaki kifizeti a tartozást!

motoroska # 2011.03.27. 15:26

Akkor inkább be se menjek a rendőrségre????

zolltomi # 2011.03.27. 13:16

Az autót már nem fogod tudni forgalomba helyezni, amig ki nem fizeti valaki az adósságot, sajna... Vagy vársz amíg kifizetik és nem tudsz semmit csinálni, vagy kifizeted te és polgári peres utat kezdeményezve megpróbálod visszaszerezni...

motoroska # 2011.03.26. 18:02

Bizonyitékkal nem érek el semmit, hogy a tulaj eladta 2010 márciusba, de amikor a behajtócég rárakta a záradékot az 2011 januárba volt, és akkor már rég nem a tulajé volt a kocsi

motoroska # 2011.03.26. 18:00

Azt mondta, hogy ha nem találják meg a tettest, akkor lezárul az ügy és átirathatom az autót.
Ha pedig megtalálják akkor peres úton behajtják tőle!

monalisa1 # 2011.03.26. 17:12

Nem mondott az ügyvéd nem valót, csak...
Beállsz a sorba /hátulra/ aki a valamikori tulajt keresi, és te is futsz a pénzed után.

végrehajtó1 # 2011.03.26. 17:09

Hát persze ha lezárul az ügy akkor .Okosat mondot:)

motoroska # 2011.03.26. 16:53

Ügyvéd miért mondta azt, hogy ha lezárul az ügy akkor átiratható lesz az autó!

motoroska # 2011.03.26. 16:52

Hogy nézzek utána, amikor bementem az okmányba és nem voltak hajlandóak tájékoztatni az autóról :@ ???

végrehajtó1 # 2011.03.26. 16:49

Az állam ha nem is tökéletes de működik és jó.:)

De te voltál felelőtlen , mert megvettél olyan gépjárművet aminek nem néztél utána, illetve még az sem volt gyanus hogy nem írták át....

motoroska # 2011.03.26. 16:45

Mit a kocsit el nem árverezik???
Én 300e vettem a kocsit, 260e tuti nem fizetnék ki.
Jóhiszeműen látják hogy nem akarok csalni, rendőrség nem tudja megoldani?
Elárverezik, és se kocsim se pénzem :O??
Milyen állam ez? :|