Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jog törlése

Gregg88 # e-mail 2016.11.08. 18:46

Voltam a végrehajtónál!
Most rendesebb volt a csaj és segítőkész!
Felvázoltam neki a helyzetet, és megkérdeztem mi mennyi időt vesz igénybe!
A leggyorsabb, ha megkeresem személyesen vagy telefonon (google a barátod) a követelőket és felmondatom a vh-t.
Vagy megkérem egyiküket, hogy küldjön kérelmet az árverés elindításához.
Arra, hogy az adós elindíthatja-e nem nagyon tudott válaszolni.
Ha elindul a folyamat, kb 1 hónap mire lekérik, illetve megkapják a becsértéket. Fél-1 éven belül lenne kitűzve.
Mondom, megveszem én ha úgy alakul.
Jaaaa akkor már más a leányzó fekvése. Akkor előre veszik az ügyet, de hogy ez mennyi időt vesz igénybe, arra megint nem tudott válaszolni.
Az ügyvéd ami levelet állítólag elküldött a végrehajtónak nem kapták meg. Lesz 1-2 szavam az ügyvédhez is! Remélem tértivevénnyel adta fel, ha feladta egyáltalán! Jól mondtátok, itt csak akkor fog történne valami, ha én járok utána.

Vadsuhanc # e-mail 2016.11.07. 21:05

Gregg88! gondolod gerbera viccből írta le a 2016.11.07. 17:19 órakor írt hozzászólását? Szerintem fogd kézen az adóst, told be a végrehajtó iroda ajtaján és okosabb leszel. Persze nem biztos, hogy igazam van.

Vadsuhanc # e-mail 2016.11.07. 20:59

Gregg88!

Utoljára írom le... Figyelj gerberára. Ha nem nem.

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 20:23

Grave7!

Holnap bemegyek a végrehajtóhoz, megkérdezem hogy az adós elindíthatja-e, ha nem, akkor az egyik követelőt megkérem adjon be kérelmet.

Vadsuhanc!
Ez év elején lettek bejegyezve! Igen, tudom kik a követelők. Van magánszemély is és cég is.
Remèlem holnap okosabb leszek.
Mindenféleképp megírom!

Grave7 #   2016.11.07. 18:46

@Gregg88: Jogszabály szerint elsődlegesen végrehajtást kérő ("egyik követelő") kérheti az értékesítést, árverést; tehát ha tudtok legalább az egyikkel beszélni, tegyétek meg és a végrehajtást kérő írásban kérje végrehajtótól az ingatlan árverését.
Ekkor végrehajtó meg fogja kérni az adó- és értékbizonyítványt települési önkormányzattól, majd közli a becsértéket, ezt követően kitűzi árverést. Ennek lefolyása legalább 3 hónap (jogszabályi kötelező határidők miatt).

A gerbera317 által ajánlott Vht. 157. § ezt nagyjából 1-másfél hónapra rövidítette volna, de persze kell az összes végrehajtást kérő és az adós azonos tartalmú nyilatkozata.

Adós is kérheti ingatlana értékesítését, de (tudtommal) a Vht. nem ír erről semmit - szerintem vh.kérő kérelem nélkül, adós kérelmére is lehet árverezni (egyéb határidőket betartva).

Vadsuhanc # e-mail 2016.11.07. 18:30

Gregg88

Azt írtad, hogy az a tulajdonos aki ellen a végrehajtás van folyamatban együttműködő. Tisztázta-e már, Te ( ti) tudjátok-e mi az a négy végrehajtás? Mikor keletkezett, elévült-e stb.

A végrehajtás csak az adós 1/8 részére vonatkozik, hiába haladja meg a tartozás annak értékét. Gerbera 317 nem véletlenül kérdezte volt-e értékbecslés.

Most is azt írom hallgass gerberára.

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 18:11

Én azért is kérdeztem Gerberától, hogy ügyvéd-e esetleg!
Eddig ő adott nagyon jó tanácsokat, és persze te! Sajnos ezen a környéken, nem tudok olyan ügyvédet aki otthon lenne ebben a témában! Ha nem írok ide még itt sem tartanánk az ügyben!

Vadsuhanc # e-mail 2016.11.07. 18:07

Gregg88!

Teljesen OFF a téma, de szeretném, ha tudnád. Ügyvédekkel úgy jártam mint Te. Kértem időpontot ( jó ha öt nap után adtak ) ami után közölték,hogy kell egy hét mire elolvassák. Az úgy kb. 12 nap.

Beleástam ide magam, jól felidegesítettem mindenkit ( főleg gerbera 317-et és KBS-t ), de tudnod kell, hogy visszamenőleg elolvastam az itteni hozzászólásokat és amit az ügyvéd(ek) nem vállaltak ( határidő miatt, vagy a szaktudásuk volt kétséges ) az itt adott válaszok alapján megoldásra került. Gerbera317 válaszainak és tudásának " egyezredmilliomod " részének " összegereblyézéséből " elértem azt, hogy két végrehajtási eljárást is töröltek már, költségek megfizetése és ügyvéd nélkül.

Én hallgatnék gerberára, de a kérdésed konkrét legyen :-)

Gerbera 317. Köszönöm a válaszod !

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 17:57

Én mindent leírtam, amit eddig tudni lehet az ügyről! Én sem tudok többet, az ügyvéd meg... Azért kerestem meg ezt a fórumot.
Semmilyen becsérték nem lett közölve velünk. Sőt még értesítést sem kaptunk, hogy végrehajtási jog van az ingatlanon, holott kellett volna (nekem azt mondták).
Inkább nem illetném a végrehajtót szavakkal, nekem lassan olyan mint Columbo felesége, mindenki beszél róla, de senki nem látta. Ennyire megközelíthetetlen lenne? ügyfélfogadási időben mentem, illetve az ügyvéd is, mégsem beszélhettünk vele, meg persze elég elutasítóak voltak.
Azért is kérdeztem, tud-e valaki megbízható ügyvédet, aki kezébe venné a dolgokat és kicsit megsürgetné az ügyet.

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 17:49

Nem a szavakon lovagolunk, ember! A tényállást tisztázzuk, mert te - talán észrevetted - konkrét választ vársz, miközben a tényeket csak félig-meddig közölted.

Az attól függ. A becsértéket már kiközölte a végrehajtó?

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 17:28

De az ügyvédnek lett írva meghatalmazás a részéről, hogy eljàrhat ebben az ügyben, mivel messze lakik.. De azt is meg tudom oldani, hogy el jöjjön. Felesleges a szavakon lovagolni. Kb mennyi időt vesz igénybe szerintetek,míg kitűzik az àrverést. Köszönöm a segítséget mindenkinek!

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 17:19

"Beadjuk"??? Ha nem vagy fél az eljárásban, aligha terjeszthetsz elő ilyen kérelmet.

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 16:53

Természetesen semmi akadálya! Eddig nem volt szó erről a megoldásról, noha már a legelején megfordult a fejemben.
Ha beadjuk azt a kérvényt, hogy tűzze ki az árverést, mennyi ideje van kitűzni?

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 16:27

Gregg,

Mi akadályozza az 1/8-ados adós-tulajdonostársat abban, hogy bemenjen a végrehajtóhoz, és kérje tőle, hogy haladéktalanul tűzzön ki árverést az ingatlanára?

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 16:25

Vadsuhanc,

Az ügyvéd lepattintása a szőke csajszi által nem végrehajtási cselekmény. Szerintem a harmadik személy által előterjesztett kérelem sem az. Azonban, ha a végrehajtó a kérelmet továbbítja a felekhez azzal a tájékoztatással, hogy kérelmet terjeszthetnek elő, már végrehajtási cselekmény.

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 15:39

Természetesen együttműködő az akinek a nevén a végrehajtás van! Mindenféle megoldás érdekel! Ha muszáj megveszem én az 1/8-ad részét! Nincs árverés alatt!
Azt hogy lehetne elérni, hogy elindítsák az árverést?
Talán az egyik követelővel fel tudom venni a kapcsolatot, akkor neki kéne kérnie az árverés megindítását?
Megfordult ez is a fejemben mint megoldás!
Az ingatlanra olyan ajánlatot kaptam, ami jóval meghaladja a piaci értékét! Ezért sem szeretném veszni hagyni!
Már a szerződés is kész, de addig nem tudunk haladni, még rajta van a vh.

Vadsuhanc # e-mail 2016.11.07. 14:52

gerbera317

2016.11.07. 14:17-kor Gregg88-nak adott válaszoddal kapcsolatban kérdezném, hogy van-e annak következménye, ha a végrehajtó a kérelem ellenére sem értékesíti az ingatlant? A kérelem végrehajtási cselekménynek minősül-e, ha erről ( kérelemről ) a végrehajtó jegyzőkönyvet vesz fel?

Köszönöm.

runningman # e-mail 2016.11.07. 14:46

Folyamatos árverésen van már ez az ingatlan?
Mert ha igen, akkor valaki a tulajdonostársak közül beaktiválja az ismételt árverést, majd megveszi a becsérték 50-70%-n az 1/8-d részt. Eképp törlődik az 1/8-ról minden, a hitelezők úgy jártak. Majd eladjátok az ingatlant a vevőnek. (Ilyenkor épp megkaphatja az 1/8 volt tulajdonosa az 1/8-d árverési vételára és az eladási vételár nyolcadrésze közti különbséget tőletek a korrektség jegyében, ill motiváció gyanánt.)

Ha nincs végrehajtáson, esetleg valaki kölcsönadhat a tulajdonostársak közül 20.000 (200.000, 500.000) Ft-t annak a tulajdonostársnak (ha együttműködő) akin a 4 vh van és - miután a rövid határidőre nem fizette meg a kölcsönt - vhajtást kértek (elsősorban az ingatlanra ha ezt így lehet még), de ha van ellene 4 végrehajtás akkor az ingatlannak kell sorra kerülnie mert mást már mindent lefoglalt a vhajtó amihez hozzáfért. Utána megveszitek a kibulizott árverésen az 1/8-t a törvényi minimumon és eladjátok a házat. (Az 1/8 volt tulaja megkapja zsebbe a különbözetet,hogy legyen együttműködő)

Persze ezt lezongorázni néhány hónap.

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 14:17

A törvény betűje szerint az árverésen kívüli értékesítést a feleknek együtesen kell kérniük. Tehát nem mondott rosszat az a "titkárnő": valóban szerezze be az összes szükséges nyilatkozatot az, akinek az ügylethez elemi érdeke fűződik, meg akinek hernyótalpas volt az anyja. Tény, hogy a végrehajtó erre nem kötelezhető, ha egyébként nincs kedve hozzá.
Nem kötelezhető, de kérhető. Kérni pedig így kell:
Alulírott Gregg88 adós kérem a T. Végrehajtót, hogy az ilyen-olyan ingatlanomat, XY nevű vevőnek, ennyi-annyi becsértéken a Vht. 157. § szerint szíveskedjék eladni. Kérem továbbá, hogy szíveskedjék az érintett végrehajtást kérők hasonló tartalmú nyilatkozatát is beszerezni. A tulajdonostársak 157. § (3) szerinti beleegyező nyilatkozatát beszereztem, mellékelem. Tisztelettel: Gregg88.
Ha az ügyvéded nem ezzel állított oda, akkor persze, hogy még a legszőkébb munkatárs is könnyűszerrel lepattintotta. Ez van.

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 13:29

Az ügyvéd bement, a végrehajtóval nem is tudott beszélni, a titkárnője vagy vmi kis csaj lepattintotta azzal, hogy fel kell keresni az összes követelőt és megkérni őket, hogy vetessék le a végrehajtást! A vevő már elég türelmetlen, nem akarnám elszalasztani.
Elég töketlen ez az ügyvéd, amikor mondtam hogy mit kéne csinálni mondta, hogy ne oktassam ki.
De hát ha nem ért hozzá!!!!!!

gerbera317 # e-mail 2016.11.07. 13:24

Nem sikerült sajnos elintézni

Az mit jelent? Az ügyvéd megpróbálta, de a végrehajtónál elakadt a dolog, vagy maga az ügyvéd volt töketlen?

Gregg88 # e-mail 2016.11.07. 11:06

Gerbera317!

Nem sikerült sajnos elintézni, más ügyvédet szeretnék megbízni! Esteleg ön tudna ebben segíteni, vagy ajánlani valakit. Sürgős lenne!

Gregg88 # e-mail 2016.10.07. 23:12

Köszönöm szépen!
1 halvány reménysugár!

gerbera317 # e-mail 2016.10.07. 21:30

Az ügyvéd azt mondta nincs rá semmi megoldás

Az gáz. Mondd neki, hogy Vht. 157. §.

Gregg88 # e-mail 2016.10.07. 20:37

Kedves fórumozók!

Ingatlan eladásról lett volna szó!
Ez egy örökölt ingatlan, hárman vagyunk tulajdonosok.
A probléma, az egyik tulajdonosnak a részén (nem én) 1/8-ad van a nevén, végrehajtási jog van bejegyezve 4 azaz 4.
Ez 1 falusi ingatlan ami felújításra szorul, a kínált vételár 6 millió forint, ami szerintem bőven meghaladja az értékét.
A baj csak az a 4 végrehajtás meghaladja a teljes vételárat.
A követelők, cégek illetve magánszemélyek, nem NAV.
Van-e valami lehetőség, hogy ne szívjon a 7/8-ad az 1/8-ad miatt?
Illetve, lehet-e foganatosítani bennük, hogy ha nem fogadják el az 1/8-ad rájuk eső részét, kb hagyjuk az ingatlant szétrohadni és még annyit se látnak belőle.
Az hogy adjuk el a 7/8-ad részét nem fog működni, mert nincs olyan hülye aki így megvenné. Az ügyvéd azt mondta nincs rá semmi megoldás, de ezt nem akarom elhinni.