Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jog törlése

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.27. 21:34

Valami nem kerek. Amíg folyik a magáncsőd-eljárás, addig a végrehajtás szünetel. Ha pedig eredményesen befejeződik az eljárás, akkor a végrehajtás megszűnik.
A végrehajtónak, ha követelése van veled szemben, azt a magáncsőd-eljárásban kellett volna érvényesítenie.

www.kbs-ugyved.hu

kandiru # e-mail 2018.03.27. 20:44

Tisztelt címzett! Nekem van egy érvényben lévő magáncsődeljárásom.Több hitelezőm van.Volt egy egyességi tárgyalás.Minden hitelező egyetértett az elhangzottakkal. Így az egyik ingatlanomat el kell adnom.Persze idő közben apukám elhunyt így szereztem tulajdon részt egy másikban. A lényeg mindenki visszavonta a végrehajtási jog bejegyzést. De a végrehajtótól jött letiltás a fizetésemre a díjai fejében. Azt szeretném kérdezni,hogy ez jogos-e ? És megteheti-e ? Mert addig nem veszi le,így gátolja a egyezségen kötött bíróságilag engedélyezett megállapodást.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.02.13. 21:53

Se. Végrehajtás megszüntetése iránti pert kell indítani.

www.kbs-ugyved.hu

Dombika # e-mail 2018.02.13. 21:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Hiteltartozás miatt közjegyzői fizetési meghagyás 2011.márciusában jogerőssé vált. Ezt követően azonban nem indult meg az eljárás, a fizetésemből nem vontak le.
A napokban kaptam meg a bírósági végrehajtótól a közjegyző által 2017.októberében kiállított végrehajtási lapot.
Elévülésre szeretnék hivatkozni. A kérdésem: ellentmondással éljek a közjegyző felé (ehhez kell-e illetékbélyeg, vagy van-e vmilyen költsége, amelyet az ellentmondással együtt be kell fizetni), vagy végrehajtási kifogást terjesszek elő a végrehajtón keresztül a bírósághoz?
Válaszát köszönöm.

lajcsó # e-mail 2017.11.24. 15:41

"...és akkor mit nyer vele 10000 Ft-ért, ha helytadnak?
Szerintem semmit."
Na, nehogy ne nyerjen már ebben az esetben!
Amennyiben helyt adnak a fellebbezésének, akkor fellebbezés díja vissza jár.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

gerbera317 # e-mail 2017.11.24. 12:08

Én a 6600+6600-ban sem hiszek. 6600 lesz az csak.

nonolet # e-mail 2017.11.23. 10:11

...és akkor mit nyer vele 10000 Ft-ért, ha helytadnak?
Szerintem semmit.

10000+6600+6600=23200 Ft
áll szemben a
6600+6600=13200 Ft-al.

Sőt még bukik is rajta... a fellebbezés díját.

lajcsó # e-mail 2017.11.23. 08:46

Barangó!

Menj be a Földhivatalba és érdeklődj a lehetőségeidről. Nem kizárt, hogy helyt adnak a fellebbezésednek.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

gerbera317 # e-mail 2017.11.23. 08:43

A fellebbezésnek nincs értelme. Megvizsgálják, jogszerű volt-e az elutasítás, megállapítják, hogy az volt, és és buktad a fellebbezést is. A jogorvoslati eljárás nem hiánypótlási eljárás! Ha pótolod a befizetést, akkor is elutasítanak.
Ehelyett meg kel ismételni a törlési kérelmet, valahogy így:
1) Személyesen elmész a végrehajtóhoz, és kérsz tőle egy újabb törlési megkeresést.
2) Személyesen elviszed az iratot a földhivatalba, sorszámot húzol, beadod, befizeted ennek a törlésnek a 6600 forintját, helyben megvárod a törlő határozatot.
3) Kész.
Ha az a kérdésed, kit zavar az ottmaradt végrehajtási jog: senkit. De ha egyszer el akarod majd adni az ingatlant, a vevőt nagyon (megismétlem: nagyon!) fogja zavarni, a töröltetés pedig nagyon-nagyon nyögvenyelős lesz, mert addigra megváltozik a végrehajtó személye, nem találják az aktát, anélkül meg nem töröltetik, stb., majd ha nagy herce-hurca árán, hetek-hónapok múltával mégis, ugyanúgy 6600 Ft-ba fog fájni, miközben a vevő szépen elállt a vételi szándékától. Akkor már inkább most.
Nem muszáj nekem hinni.

gerbera317 # e-mail 2017.11.22. 23:35

Igénypert kell indítani a végrehajtást kérő ellen. Erről szerintem a bíróság is tájékoztatott az elutasitó végzés indoklásának legvégén.

PetiLaci # e-mail 2017.11.22. 20:16

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy használt autót vásároltam 2017.08.23-án, melyet 2017.09.04-én az okmányirodában bejelentettem, a forgalmit a nevemre kiállították, majd egy pár nap múlva a törzskönyv is megérkezett. 2017.10.24-én az illetékes okmányiroda levélben tájékoztatott, hogy végrehajtást jegyeztek be az autóra, az előző tulajdonos adóssága miatt (az okmányiroda jelezte a végrehajtónak, hogy új tulajdonosa van az autónak, de az igényét továbbra is fenntartotta).
Időközben kiderült, hogy a végrehajtó 08.31-ei gépjármű-nyilvántartásban szereplő adatok alapján rendelte el a végrehajtást.
Az ügyben egyelőre nem jutok előrébb, mert a végrehajtó a hitelintézethez irányított (akik mellesleg meghatalmazást kértek az adóstól ahhoz, hogy én a saját autóm ügyében eljárjak...), az illetékes Járás Bíróság is elutasította a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet...
Elvileg bármikor kivonathatja a forgalomból a végrehajtó az autót, ami számomra napi használatú munkaeszköz lenne...de így egyelőre nem "tudom" használni.
Ilyen esetben mit lehet tenni? Milyen megoldás van arra, hogy a végrehajtást töröljék?

Köszönettel,
Péter

barango # e-mail 2017.11.22. 19:27

Tisztelt Ügyvéd úr!

Végrehajtási jogot jegyeztek be ingatlanunkra.
A tartozást,ami miatt ezt bejegyezték,rendeztük,a végrehajtó kérte a földhivatalt a vh.jog törlésére.
Kaptunk egy 6.600 Ft-os csekket a f.hiv.tól,amit sajnos határidőn túl fizettünk be. A föld.hiv. emiatt törölte a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet.
Most 30 napunk van fellebbezni, 10.000 Ft illeték ellenében.
Az iránt érdeklődnék,hogy mivel a végrehajtási joggal senki nem kíván élni,hiszen teljesítettük a tartozásunkat,és ki is adták az igazolást róla,mi történik,ha nem fellebbezünk, és ez az okafogyott végrehajtási jog rajta marad a tulajdoni lapon.
Valamint, mi történik a határidőn túl,a föld.hiv.részére elutalt 6.600 FT-tal
Válaszát előre is köszönöm!

barango # e-mail 2017.11.22. 19:27

Tisztelt Ügyvéd úr!

Végrehajtási jogot jegyeztek be ingatlanunkra.
A tartozást,ami miatt ezt bejegyezték,rendeztük,a végrehajtó kérte a földhivatalt a vh.jog törlésére.
Kaptunk egy 6.600 Ft-os csekket a f.hiv.tól,amit sajnos határidőn túl fizettünk be. A föld.hiv. emiatt törölte a végrehajtási jog törlésére vonatkozó kérelmet.
Most 30 napunk van fellebbezni, 10.000 Ft illeték ellenében.
Az iránt érdeklődnék,hogy mivel a végrehajtási joggal senki nem kíván élni,hiszen teljesítettük a tartozásunkat,és ki is adták az igazolást róla,mi történik,ha nem fellebbezünk, és ez az okafogyott végrehajtási jog rajta marad a tulajdoni lapon.
Valamint, mi történik a határidőn túl,a föld.hiv.részére elutalt 6.600 FT-tal
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.10.07. 21:31

Semmit nem kell csatolnod.

www.kbs-ugyved.hu

colle # e-mail 2017.10.07. 19:06

Légy szíves tudnátok abban segíteni, hogy árverési kifogásnál lehet -e azt kérni, hogy az állításom igazolására kérem a T. Bíróságot, hogy szíveskedjék hivatalból beszerezni a fenti számú végrehajtási ügy iratait. Vagy nekem kell ezeket csatolni? Köszönöm!

Blackjack21 # e-mail 2017.10.07. 09:41

pontosítok: az árverés megsemmisítését kérheti, nem pedig a végrehajtás megsemmisítését (ahogy te felvetetted)

Blackjack21 # e-mail 2017.10.07. 09:40

megsemmisítést kérhet (határidőben benyújtott vh. kifogás formájában) , új indítását sztem nem!

colle # e-mail 2017.10.07. 09:26

Kedves szakértők! Van -e olyan esemény, amikor az árverési vevő kérheti, hogy semmisítsék meg a végrehajtási eljárást és indítsanak egy újat? Köszönöm!

Blackjack21 # e-mail 2017.10.06. 21:44

Fején találtad a szöget! :)

Ha teljes körű lebonyolítást vállalt a kolléga, akkor illene ezt végig vinnie becsülettel.

:):) #   2017.10.06. 21:32

Blackjack21!
Köszönöm a választ!
:)
Egy kicsit olyan érzésem van, hogy ezeket a lebonyolítással megbízott ügyvédnek kellene végig zongorázni, no de ez van.

Blackjack21 # e-mail 2017.10.06. 21:15

pont egy hasonló ügyem van.

Ahogy a vh. kérőt a vh. eljrárásban nyilatkoztatja a végrehajtó, hogy adós minden avagy melyik ingatlanára kéri bejegyeztetni a vh. jogot, úgy a vh. kérő is szinte bármikor (kivéve ha árverezik) hozzájárulhat ahhoz, hogy valamelyik ingatlan kikerüljön az eljárás alól.
Tekintettel arra, hogy a vh. jog törlését - erre irányuló vh. kérői nyilatkozat vagy jegyzőkönyvbe mondott nyilatkozat alapján - a vh. foganatosítja a földhivatali osztály felé irányuló megkeresésével, érdemes megkérdezni, hogy a vh. eljárással kapcsolatos költség, díj, készkiadás stb. miként alakul.
Ha a vh. kérő akként nyilatkozik a megkeresésedre, hogy a 80.000,- Ft részére - mint kedvezményezett részére - történő letétbe helyezés esetén kiengedi a vh. alól a vétel tárgyát képező ingatlant, akkor nyert ügyetek van. Én a pénzletétből való kifizetés feltételéül szabnám a vh. kérőnek a teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt -, és a vh.-nak címzett nyilatkozat megadását.

sok sikert kívánok!

:):) #   2017.10.06. 20:37

Tisztelt Fórumozók!

Ingatlan adás-vétel lenne folyamatban immár 2 éve. örökölt ingatlan, sok-sok tulajjal/örökösök/. A lebonyolítással megbízott ügyvéd, felkerestette velünk a külföldön élőket, időközben elhunytak örököseit stb. Nehezen, de sikerült begyűjtenünk a többi tulajt, vagy a meghatalmazásokat.
Engem a húgom hatalmazott meg, aki külföldön él. és itt kezdődik a problémám. Az ő részére V.h. van bejegyezve kb. 300000 Huf, a ráeső részértéke max 80000 Huf Ügyvédünk azt mondta, keressem meg a Végrehajtó Urat, Ő azt mondta keressem meg a jogosultat. Most éppen itt járok.
Kérdésem az lenne, ha nem tudok, többet fizetni, mint amennyi a ráeső rész, akkor van olyan, hogy nem veszik le a V.h.-át? Vagy nem tudjuk eladni emiatt?
Tudomásom szerint, másik ingatlanra is be van jegyezve az adósság. Húgom nem tudja rendezni, legjobb szándéka ellenére sem.A vevő 2 éve vár....
Mi a legjobb amit tehetek?
Válaszokat előre is köszönöm!

Devon89 # e-mail 2017.09.18. 11:21

Köszönöm a válaszokat, egyébként rendes volt és adott :)
Hozzáfűzném, hogy az eljáró ügyvéd inkompetensnek bizonyult ezért lecseréltél a vásárlók, bár kompetenciája már megkérdőjelezhető volt a nem létező igazolások bekérésekor, így értékesítettem a lakásom majdnem a becsérték kétszereséért.

gerbera317 # e-mail 2017.09.12. 18:27

Nem fog ilyen nyilatkozatot tenni a végrehajtó, mert - ahogy az KBS is írja - mert a vh-jog törlése teljesítés esetén törvényi kötelezettség. Tessék felfogni.

Devon89 # e-mail 2017.09.12. 18:10

Mert a tulajdoni lapon egy, a K&H reszerol bejegyzett vegrehajto jog van
A masodik egy KFt. (A K&H eladta neki ezutan a tartozast), aki nevere a zalogjog kerult egy eve. Valamiert a ket osszeg nem egyforma, es ezert gyanakvo az ugyved, pedig a teljes tartozas le lett kozolve vh altal.