Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási jog törlése

Vadsuhanc #   2017.06.26. 14:43

meli18!

Mellesleg a ház eladása ügyvéd előtt fog történni. A vevőnek el kell mondani a gondot és az adás-vételt nyélbeütő ügyvéd tudni fogja mi ilyenkor az amit meg kell tennie. Ő legalább az iratokat is látja, itt akik értenek hozzá meg nem.

Vadsuhanc #   2017.06.26. 13:56

meli18!

És hogyan vásároltátok meg a házat ezelőtt 10 éve bejegyzett végrehajtási joggal?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.06.26. 13:10

Azt tudod, melyik végrehajtó jár el az ügyben?
(Biztos, hogy végrehajtás? 50-es évekből, magánszemély javára?)

www.kbs-ugyved.hu

meli18 # e-mail 2017.06.26. 12:17

Tisztelt Fórumozók,

10 éve várásoltunk egy házat tulajdoni lapján szerepel az 1950-es évekből 21 984 Ft végrehajtási jog egy személy részére,kiről a nevén kivül semmi információnk nincs.Az irattárban és semmilyen hivatalban nincs infó erről a személyről.Töröltetni szeretnénk,mert a házat eladnánk.
Mit lehet ilyen esetben tenni?
Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

főállásúanya # e-mail 2017.05.26. 12:06

Az egyik ismerősömnél az lett a végem hogy a volt tulaj zártörés miatt feljelentették, és 20 ezer forint pénbírságot kapott, röhögött az egészen. Szomorú...

gerbera317 # e-mail 2017.05.23. 15:48

mberika
A vevő igénypere nem ér semmit. Az az autó azért volt lefoglalva, hogy azt ne lehessen eladni, sem jó-, sem rosszhiszeműen. És a vevő jóhiszeműsége sem korlátozhatja a végrehajtást kérő kielégítéshez való jogát. Én nem javaslom az igénypert.
Az adós viszont bűncselekményt követett el, ld. Vht. 104. § (3). Tudasd vele, ha nem akar sitten megrohadni, akkor gyorsan vissza a vételárat, és akkor hajlandó vagy összetépni az adásvételi szerződést.

főállásúanya # e-mail 2017.05.23. 15:04

Az a gond, hogy amikor megvetted, már le volt foglalva, hiszen be volt jegyezve rá az elidegenítési és terhelési tilalom. Az adós nem adta le a forgalmit és a törzskönyvet a végrehajtónak, így rosszhiszeműen megvezetett. Szerintem igényperelni kellene, de érdeklődhetsz a www.adotartozas.hu oldalon is, mert a NAV-os autóknál is gyakran előfordul ez az eset. valószínűleg köröztetni fogják az adós autóját, ha a végrehajtó el akarja szállítani, és Tőled veszik el....

Vadsuhanc #   2017.05.01. 08:39

mberika

Össze fognak futni. A feljelentés áttételéről hozott határozatban benne van, hová küldték meg a feljelentésedet. Ott érdeklődj hogyan áll az ügy. Nagy valószínűséggel várhatod a gépjármű lefoglalását is.
Sajnos sok bosszúságod és kellemetlenséged lesz.

Én azért csak megírnám a Tolna megyei NAV.nak a történetet, hogy ne csak Neked legyen kellemetlenséged.

mberika # e-mail 2017.05.01. 08:27

Vadsuhanc!
Bács-megyében lakom a feljelentést is itt tettem de az illetékes a Budapesti mert az autót ott vettem a foglalást a Tolna -megyei Nav tette az autóra és a szálak nem nagyon akarnak összefutni.A feljelentés után 2 héttel kaptam egy határozatot amiben közlik,hogy átadták az ügyet az illetékes kapitányságnak,ez márc.24-én volt azóta semmi.

Vadsuhanc #   2017.05.01. 08:17

Kedves mberika!

Mi lett a rendőrségen tett feljelentéseddel?
Ha nincs folyamatban lásd gerbera317 válaszát.
Tegyél ott is feljelentést. Nem értem a rendőrséget.
Sajnos az az érzésem, hogy rövid távon nem jössz ki jól az ügyből.

mberika # e-mail 2017.05.01. 08:01

Vadsuhanc!

A NAV azt mondta élő tartozás aminek a határideje márc 22-én lejárt,ami a legjobb én ki sem fizethetem csak a tulajdonos.Itt bezárul a kör tehetetlen vagyok és nagyon szomorú,hogy ilyen a jogrend hiába vagy törvénytisztelő a végén mégis Te jársz pórul a zsivány piti csalók pedig élik világukat minden következmény nélkül!

gerbera317 # e-mail 2017.04.30. 23:35

A lefoglalt ingóság elidegenítése bűncselekmény. A rendőrség nem foglalkozik komolyan a te feljelentéseddel. De ha a NAV tesz feljelentést, azt már komolyan veszik, és az adós a sitten végzi.

Vadsuhanc #   2017.04.30. 17:50

mberika

És a NAV mit mond ? Élő a tartozás vagy az rendezve van ? Ezt a kört lefutottad vagy még nem ?

alfateam # e-mail 2017.04.30. 15:40
mberika # e-mail 2017.04.30. 15:37

Vadsuhanc!Feljelentettem a rendőrségen az autót nem foglalták le sőt azt mondták járjak vele nyugodtan van rajta 1 év műszaki addig majd történik valami,szó szerint idéztem.Én nyugodtam jártam vele amíg nem küldött a biztosító egy emailt,hogy törlik a biztosításomat mert nem írattam át az autót.Biztosítást nem kötnek rá így nem is használhatom.

Vadsuhanc #   2017.04.30. 15:02

mberika!

Első munkanapon nagy lendülettel a rendőrségen tegyél feljelentést. A bűncselekmény minősítését hagyd a hatóságra ( zártörés vagy csalás )Te csak a tényeket add elő.

Ennek veszélye, hogy a gépkocsit lefoglalják Tőled. Viszont, ahogy leírtad más megegyezésre nincs lehetőség.

Erősen javaslom ügyvéd meghatalmazását.

Kérlek vedd figyelembe jogilag képzetlen mivotomat.

mberika # e-mail 2017.04.30. 14:45

Próbálkoztam az árát visszakérni és felejtsük el egymást de nem óhajtotta visszavenni, illetve azt mondta negyedáron abba természetesen nem mentem bele erre az volt a válasz úgysem tudok vele semmit sem csinálni az autót pedig kivihetem a roncstelepre mert nem járhatok vele.Mivel nincs a nevemen nem köthetek rá biztosítást.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.04.30. 09:28

Nem kell az az autó neked... Te a vételárat kéred vissza...

www.kbs-ugyved.hu

mberika # e-mail 2017.04.30. 07:40

Kedves Tagok!Vásároltam egy autót,törzskönyvvel,forgalmival,az eredetvizsga is rendben volt csak az átírásnál derült ki, hogy NAV foglalás van az autón.Így nem írják a nevemre,a tulajdonos nem együttműködő ill.de ha fizetek neki még x összeget akkor leveteti a foglalást(vagy nem).Nem akarok vele foglalkozni én kifizettem amit az autóért kért nem gondolom.hogy még fizetnem kéne neki.Kérdeztem mi a garancia,hogy tényleg rendezi azt mondta az ő szava,hát köszi ebből már megjöttem.Feljelentettem a rendőrségen,de eddig nem történt semmi.Milyen lehetőségeim vannak,hogy ez az autó az enyém legyen ha már fizettem érte?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.11. 19:45

Ez véletlenül nem az az ügy, amelyikről más nicken már kérdeztél? Ahol az adós arra hivatkozik, hogy bár a tulajdonjogát elvesztette, de feléledt a haszonélvezete, amelyet a tulajdonszerzésekor töröltek?

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.11. 19:41

Ha az ingatlan tulajdonosa egyben az ingatlan haszonélvezője 100%-ban.
Csak hogy ilyen nincs.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2017.03.11. 16:32

Igen.

balmis # e-mail 2017.03.11. 14:38

T.Szakértő!
Ha az ingatlan tulajdonosa egyben az ingatlan haszonélvezője 100%-ban. De végrehajtás során elveszíti az ingatlanát, tehát új tulajdonos lép a képbe. Ilyen esetben a haszonélvezeti jog törölhető lesz? Köszönöm!

Vadsuhanc #   2017.02.24. 15:55

JAjj elfelejtettem, leírni... csak nyóóóc általánosom van nekem is. Semmi közöm az ügyvédi pályához. Nem vagyok kiválasztott.

Na jóóó befejezve.

Vadsuhanc #   2017.02.24. 15:33

ius latratus:)

:-)

Egyet elfelejtettél....! Kihirdetni a kérdező barátjának az általad hozott és neki kedvező ítéletet! :-)