Végrehajtási jog törlése


szinyilka # 2011.04.28. 16:35

1999-ben jegyeztek be végrehajtási jogot a volt férjem 1/4 részben tulajdonában lévő ingatlanára gyermektartási díjfizetés elmulasztása miatt. Mivel az ingatlan lakott volt, az árverés többször sikertelen volt. Idő közben az 1/4 rész 1/2 re nőtt,
2010ben a tulajdoni részt elajándékozta. Ezt jeleztük a végrehajtónak aki ujból elindította végrehajtási eljárást.Az uj tulaj közben bírósági uton kérte a végrehajtási jog felfüggesztését elévülés címen. A bíróság ezt helybenhagyta.
Most a földhívatal értesített, hogy a végrehajtási jogot az ingatlanra törölté, így az ingatlan tehermentes, és a földhivatali illetéket nekem kell megfizetni!
Kérdezem: a végrehajtás eltörlésével a követelés is törlődik?
Miért nekem kell fizetni a földhivatali díjat?
Ha tud valaki segítsen!

végrehajtó1 # 2011.04.29. 07:31

A követelés megmarad csak jogi úton nem érvényesíthető.A főldhivatali díjat fizetni kell mert mert a jogszabály azt írja elő.

szinyilka # 2011.04.29. 11:58

És hogy lehet a követelést megkapni?

végrehajtó1 # 2011.04.29. 12:00

Nem értem.Minek olyan követelés amit nem lehet jogi úton behajtani?

monalisa1 # 2011.04.29. 15:28

Amikor az ex férj a tulajdonrészét elajándékozta, előtte az okiratszerkesztő ügyvéd bizonyára megvizsgálta, hogy az ingatlan per- és tehermentes. (Tehát a földhivatalban a tulajdoni lapon 2010-ben már "tiszta" kellett hogy legyen az ingatlan.) Vagy pedig az ajándékozás bár ingyenes volt, a megajándékozott a jelzálogot "átvette"...

Egy pénztartozás 5 év után elévül., szerintem azt kellene megvizsgálni, hogy az egyes árverezési kisérletek egymást követően mely években voltak - és a legutolsó óta eltelt-e már ama 5 év?!

Külön: azt hogy egy követelés elvileg soha ne évüljön el arról a végrehajtó tud tenni, ha megfelelően teszi a dolgát...

Igaz, ehhez az is kell, hogy a végrehajtást kérő folyamatosságú megbízást adjon neki, különben egyszer-kétszer megpróbál végrehajtani ( lásd árverezési kisérletek) aztán "abbafejezi" a dolgot.

Tehát kellett (volna) hogy időről időre továbbra is érdeklődj, követeld a pénzt!...

Nem tudhatjuk mi is a tényleges, valós helyzet.

Ahhoz, hogy a földhivatali kiértesítés, azaz a jelzálog törlése mégse "a" végső pont legyen a kérdésben, ügyvédnek kell megmutatni az összes papírt, aztán majd ő kinyilatkozik.

monaLuis
laikus hozzászóló

kiváncsiskodo vagyok # 2011.10.02. 09:19

A feltett két kérdésre adott válaszok tanúsítják hogy a választ adó nem a törvényes válaszokat adja, a kérdésekre , teljesen elfogultak a válaszai. Mindezek hová vezetnek hogy nem valós válaszokat kapnak az érdeklődők ? Tény hogy a végrehajtó növendékek válaszaik azt igazolják hogy minden szentnek maga felé hajlik a tenyere. Kérem ha én végrehajtóként így végeztem volna feladataimat mint a jelenlegi végrehajtók bizony már nem élnék. Mert a mai végrehajtók ki sem mozdulnak az irodájukból mindent a neten intéznek, s csak a látszatát keltik a tudásuknak közben hatalmasan tudatlanul nagy
buták.

Gabicsek # 2011.10.02. 19:32

És te válaszoltál a kérdésekre?

vegre # 2011.10.13. 12:14

egy gyors kerdesem lenne:
ha megallapodok a vh kerovel reszletfizetesben, a vh. jogot mikor veszik le az ingatlanrol? a megallapodaskor, vagy csak miutan a tartozas teljes egeszeben kifizetesre kerult?
elore is koszonom a valaszokat

végrehajtó1 # 2011.10.13. 12:23

Akkor ha teljes tartozást kifizetted.
Előtte minek?Hogy el add?
:)

vegre # 2011.10.13. 12:32

azert hogy a rajta levo jelzalog miatt ne mondja fel a bank a szerzodest

azert verem a fejem a falba, mert tok egyertelmu, hogy az egesz rendszer ugy van kitalalva, hogy garantaltan lehetetlenne tegye az adossag rendezeset

en jelzem a hv keronek hogy vallalom a tartozas megfizeteset, ezzel el is lehetne rendezni mindent

ehelyett (mivel a vegrehajtasi jog az ingatlanon marad) a bank felmondja a hitelt, o is vh-t ker, igy egyszerre ketfelol tamadnak, es mivel a hitel miatt KHR-listara kerulok, garantaltan nem tudok hitelt felvenni, amibol torleszthetnek. elarverezik a hazat (ha tudjak). mindketten kapnak valamennyit a fillerekert elarverezett hazbol, es mindkettojuk fele marad hatalmas tartozasom, amit ezek utan nyilvan nem fogok onkent fizetni, tilthatjak a fizetesembol, es mivel a felajanlott reszlet kb. duplaja a letilthato 33%-nak, igy mindketten sokkal kesobb kapjak meg a penzuket (a felajanlott havi osszeg fele megy mindkettojuknek), mintha normalisan, emberi modon megoldottuk volna azzal, hogy mikor azt mondtam 'hadd fizessek' akkor rabolintanak...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.13. 12:37

Ha végrehajtást kérő kéri a feloldást, akkor törlik a vh-jogot. Természetesen normális hitelező ilyet csak akkor tesz, ha valami nagyon erős biztosítékot kap.

(Nemrég egy végrehajtást kérő képviseletében tető alá hoztam ilyen ügyletet.)

vegre # 2011.10.13. 12:49

Kovács_Béla_Sándor:

ez egy bizalomgerjeszto valasz, koszonom :)
tehat azt mondod, ha irok egy kimerito, eszerveket tartalmazo szamszerusitett indoklast a vh. keronek (vagy ezt a vegrehajtonak kuldjem? bar akkor mar mindkettonek, az a biztos), akkor elkepzelheto hogy sikerul a lelkukre beszelni?

hogy kicsit arnyaljam a helyzetet: a nevemen tobb ingatlan is van (ez egy lakohaz, ahol elunk, illetve korulotte kb. 5 helyrajzi szamon udvarok/kertek/garazs/stb). jelzalog csak a lakozhazra van, igy a tobbin nyilvan rajta maradhat, ahogy az automat/motoromat sem adom el amig a tartozast nem rendezem, igy azert maradna meg biztositeka a vh.keronek

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.13. 12:51

A végrehajtót kihagyhatod, neki ebben nincs szava. A végrehajtást kérőt kell meggyőznöd. Még mielőtt a jelzálogjogosult bekapcsolódna.

vegre # 2011.10.13. 13:17

koszonom!
ujjakat keresztbe, remeljuk a legjobbakat :)

kutyuskaka # 2011.10.14. 18:13

Kaptam egy fizetési meghagyást,amit az akkori barátom vett át a postástól.2010 év elején.Neki nem volt meghatalmazása sem.A levelet nem láttam,nem adta ide és én ezért nem tudtam védekezni a levéllel szemben.Ez amikor értesültem róla,2011.01 hónapban volt.Az autómat
lefoglalták és kivonták a forgalomból.3 kislányom van és a középső tartós beteg.A kezelőorvos által kiadott papírral elmentem a végrehajtóhoz,hogy nekünk szükséges az autó a kezelések miatt.Ezt elutasították.Akkor kaptam egy levelet,hogy kifogásolom e még az eseményeket?Én válaszoltam,hogy igen!Ekkor kaptam egy levelet,hogy jogerőre emelkedett a levél és jönnek az autóért.Akkor még a 15 nap helyett 12 nap telt el és jogerőre nem emelhették volna.Ezt is kifogásomban leírtam.Ezt elutasították és azt mondták,hogy én nem időben válaszoltam és ezért utasítják el.Ekkor elküldtem a feladószelvény másolatát,amiben látható,hogy én időben feladtam a levelet.Átkértem a területileg illetéke Bíróságra,mert azóta el kellett költözzek a betegség miatt.Erről egy szó sem jön!
Azóta kb.1 hónapja még válasz nem jött.Mit tegyek?Több szabályt megsértettek és arról nem írnak és nem helyezik át ide!Hova forduljak?Mit csináljak?Tisztelettel:Ildikó.

tomi10000 # 2011.10.19. 17:06

Tisztelt Végrehajtó 1 !
A végrehajtó által követelt összeget befizettem az általa előírt határidőn belül. Ennek ellenére a határidő előtt három nappal már bejegyeztette a végrehajtási jogot ingatlanjaimra. Most jöttek a csekkek a Földhivataltól, hogy fizessem a törlést. Tudom, az én bajom, hogy 44000 nyugdíjam van, de akkor most fizessem? Miből? Milyen jogon? Vagy jogtalanságon? 20 napja küldtem el a bíróságnak a végrehajtási kifogást fenti tartalommal, és nem történt semmi.....

végrehajtó1 # 2011.10.20. 13:16

Szerintem kérj a főldhivataltól illeték mentességet, ha a vagyoni jövedelmi helyzeted nem teszi lehetővé a befizetését.

tomi10000 # 2011.10.21. 18:33

Köszönöm a válaszodat. Nem tudtam, hogy létezik ilyen lehetőség. Csak az a baj, hogy az ilyen esetek továbbra is folytatódhatnak. Nyugodtabb lennék, ha az alapvető szabályokat betartanák a hatóságok...

gerbera317 # 2011.10.30. 23:57

tomi10000:
20 napja küldtem el a bíróságnak a végrehajtási kifogást fenti tartalommal, és nem történt semmi...

A Vht. 138. § szerint a végrehajtó az ingatlan adatainak beszerzését követő 3 munkanapon belül intézkedik az ingatlan lefoglalása iránt. A fizetési felhívás pedig nem ad 15 napos határidőt, hiszen a felhívás haladéktalan fizetésre szólít fel! A felhívásban a követelés összege 15 napos fizetésre van kiszámolva, de az csak egy tájékoztató adat: ha később fizetsz, akkor több lesz, ha előbb, akkor kevesebb.
Nincs az a bíróság, amelyik a végrehajtót ezért elkaszálná. Majd jön az elutasító végzés, amiből megtudod, hogy a kialakult helyzetért magad vagy a felelős, hiszen a követelést ismerted, az önkéntes teljesítésre megvolt a lehetőséged, senki nem kényszerített arra, hogy várd meg a végrehajtást, úgyhogy a végrehajtó helyesen alkalmazta a Vht. 5. § szerinti vagyoni kényszert. Szerintem ráérsz ezt megkapni.
Még lehet egy olyan utózöngéje a dolognak, hogy a vh-kérő végrehajtási kifogást terjeszt elő, mert a végrehajtó előbb befejezte az eljárást, mint ahogy ő bejelenthette volna a ingatlanok lefoglalásával járó 6600 forintok behajtása iránti igényét, amit a végrehajtó valószínűleg nem szedett be tőled. Ha nem késik el a kifogása, akkor a bíróság kötelezni fogja a végrehajtót az eljárás folytatására ezeknek az összegeknek az erejéig.

tomi10000 # 2011.11.11. 17:51

Kedves „gerbera 317” !

Köszönöm a szakszerű válaszodat, igazán hálás vagyok érte.
Mindazok mellett, hogy egy kicsit ijesztő is számomra.
A végrehajtást gyakorlatilag nem vártam meg, (nem húztam-vontam a befizetést) mert a semmiből jött egy végrehajtási felszólítás, aztán szinte egy időben a végrehajtási bejegyzések az ingatlanokra. (Fokozatosság elve ???) Ez egy 2000 évben elmaradt iparkamarai tagdíj volt…
Ma érdekes telefonhívást kaptam az Iparkamarától. Tőlem kérdezték meg, hogy befizettem-e a pénzt, meg hogy ha igen, akkor kinek? Mondtam, igen a végrehajtónak még szeptember 30-án. Nagyon csodálkoztak, eltelt másfél hónap, de a végrehajtó elfelejtette átutalni a pénzt nekik (a végrehajtást kérőnek)…Mindezek mellett megkérdeztem a hölgyet, hogy mért volt erre szükség, mért nem küldtek egy fizetési felszólítást nekem, hiszen megúszhattuk volna olcsóbban is. A válasz az volt, hogy ők küldtek ugyan, persze nem tértivevényesen..
Azt nem is részletezem, hogy a végrehajtó megküldte nekem a végrehajtás befejezéséről írt jegyzőkönyvet szept. 29 keltezéssel amiben már szerepelt a másnapi befizetésem…
Most kérdem én: Így működik Magyarországon a végrehajtás gyakorlata? Mért érzem úgy, hogy itt már nem a valós tartozások megszűntetéséről van szó, hanem bizonyos csoportok pénzéhes kapzsi magatartásáról, akik a törvényt saját értelmezésben gyakorolják. Mért érzem úgy, hogy a végrehajtó, meg a fölhivatal nagyon jó haverok lehetnek?? Mért érzem úgy, hogy ez már szinte súrolja a szervezett bűnözés fogalmát???
Üdv.
tomi10000

khaika # 2011.11.15. 09:15

Segítsetek!

Tud valaki olyanról hogy a végrehajtó jelzálog jogot jegyez be az ingatlanra végrehajtási ügyben elmaradt gyermektartás miatt?

Ha a tartozás időközben kiegyenlítésre kerül le lehet-e ezt vetetni?

Illetve ha már rajta van a jelzálogjog akkor csak ugy lehet eladni, hogy akinek a nevére be van jegyezve a jelzálogjog annak fizetni kell a Bíróság által megszabott gyermektartásdíjnak megfelelően?

Gyanítom hogy azért van rajta, hogy mindenképpen fizetnem kelljen.

Kérek segítséget! Sürgős lenne!

gerbera317 # 2011.11.15. 21:38

khaika:

Ilyen nincs. A végrehajtó nem jelzálogjogozik, hacsak nem adóvégrehajtóként.

Ha az adósnak van vagyontárgya, azt a végrehajtó lefoglalja. Ingatlan esetében ez a végrehajtási jog bejegyzésével valósul meg. Ha az adós kifizeti a tartozását, a foglalás nem tartható fenn, ezért a végrehajtási jogot is töröltetni kell az ingatlanról.

A tartásdíj-tartozás annyiban speciális, hogy havonta újrakeletkezik, de ez a feloldás folyamatát nem befolyásolja: a tartozás megfizetésekor a foglalást meg kell szüntetni az adós vagyontárgyain akkor is, ha az adós néhány héttel később újra tartozni fog.

Illetve ha már rajta van a jelzálogjog akkor csak ugy lehet eladni, hogy akinek a nevére be van jegyezve a jelzálogjog annak fizetni kell a Bíróság által megszabott gyermektartásdíjnak megfelelően?
Ezt a kérdésedet a sok részeseset miatt nem lehet értelmezni. Ha mégis ugyanarra gondolunk, akkor a következő a helyzet: A törvény szerint a lefoglalt ingatlanra vonatkozólag jogot (tehát tulajdonjogot is!) csak azzal a feltétellel lehet szerezni, hogy az a végrehajtást kérő végrehajtási jogát nem sérti, és a végrehajtás célját nem hiúsítja meg. Tehát ha valaki eladja a lefoglalt ingatlanát, és akad olyan marha, aki meg is veszi, akkor az új tulajdonos az ingatlan értékének erejéig felel a végrehajtást kérő(k) követelésének kielégítéséért.

gerbera317 # 2011.11.15. 21:55

tomi1000:

a semmiből jött egy végrehajtási felszólítás
Ezt nehéz elhinni. Végrehajtás csak akkor rendelhető el, ha a végrehajtandó határozat jogerős, és a teljesítési határidő eredménytelenül eltelt. Egy végrehajtandó határozat nem emelkedhet jogerőre úgy, hogy nem ismertetik a felekkel. Úgyhogy a végrehajtó felhívását meg kellett előznie egy fizetési meghagyásnak, ezt megelőzően pedig a kamarád tett egy erőtelen kísérletet a tagdíj behajtására.
A válasz az volt, hogy ők küldtek ugyan, persze nem tértivevényesen.
És ha csak sima levelet küldenek, azt már el sem kell olvlasni? És ha tértivevényes lett volna? Akkor meg ugyanarra a sorsra jut, mint a fizetési meghagyás, nem?

Ej, ej, kedves ártatlan tomi1000, a te meséd ezer sebből vérzik...

tomi10000 # 2011.11.16. 13:42

Kedves gerbera317 !

Biztosan nagyon felkészült vagy, és fiatal. Talán pont ezért nem látod a lényeget. A történetem (ami nem mese) bizonyára ezer sebből vérzik.. Mint ahogy az egész ország.
A Magyar Hírlapban meg ilyesmit olvasok:

"Amíg egyre nő azok száma, akik ellen végrehajtást indítanak, száz végrehajtó luxusúton vett részt Amerikában. A programok közt szerepelt: focimeccs, Los Angeles-i városnézés, helikopterezés Las Vegas felett."

Nem kell, hogy válaszolj, csak gondolkodj el azon, hogy itt tényleg minden rendben van ?

Isten óvja Justitiát !

Üdv.
tomi10000

végrehajtó1 # 2011.11.16. 14:07

Blikkben olvastad?:)

De ha így is lenne mi abban a gond?A vh bevételeit, költségeit, stb stb... kormányhatározat írja elő.Nem ő találja ki.

Ha sok végrehajtás van sokat keres.De ez minden szakmára igaz .