Végrehajtási jog törlése


berkiata # 2018.09.24. 15:34

Kedves kbs!
Segítségét kérném.Végrehajtás alatti ingatlant szeretnénk vásárolni. Vételi szándéknyilatkozatot tettem amiben kikötöttük ,hogy az összeget az adásvételi szerződést követően 30 napon belül az ingatlan tehermentesítése után utalom a végrehajtó számlájára .A vételár összege éppen fedezi a tartozást.Az ajánlatom akkor érvényes , ha a tulajdonjog átruházásának időpontjában az ingatlan per teher és igénymentes.
A kérdésem a következő :a végrehajtó elfogja fogadni a tehermentesítés iránti kérelmét az eladónak mielőtt én a vételárat a számlájára folyósítom? Vagy ez lehetetlen? Az eladónak saját pénzéből kell előbb kifizetnie? Amit kétlek , hiszen nincs neki .De akkor már én minek utalnám a végrehajtó számlájára az összeget?Vagy neki elég a szándéknyilatkozat és teljesíti a tehermentesítés az általam átutalt összeg megérkezése előtt? Köszönettel :Ata

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 13:17

a befolyó vételár felét megkapod Te
Lehet, hogy több mint felét.

drbjozsef # 2018.09.19. 12:04

Nem, ha nem vagy adós Te is, akkor alapesetben természetesen a Te részedet nem árverezik.

Viszont, ha máshogy nem megy az értékesítés, kérheted a végrehajtót, hogy a Te részedet is vonja be. Ekkor egyben árverezik 1/1-ben az ingatlant, a sikeres árverés esélye sokkal nagyobb, a befolyó vételár felét megkapod Te, a többi megy a hitelezőknek. Ha marad efölött pénz (végrehajtás költségeinek is levonása után), megkapja a tesó, ha kevebb folyik be, akkor folytatódik ellene a végrehajtás.

Durcás # 2018.09.19. 11:38

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretnék véleményeket kérni:

2000-ben szüleim a családi házukat rám és a testvéremre íratták, nekik haszonélvezeti joguk van az ingatlanon.
A testvérem tulajdoni hányada a rengeteg terhelés miatt végrehajtás alá került 2006, és 2007 években. Érdeklődés hiányában nem történt árverés.
Kérdésem az lenne,ha a szülőket elveszítem, és lekerül az ingatlanról a haszonélvezeti jog, milyen eljárásra számíthatok?
Ha az ingatlan értéke alig haladja meg a tartozás összegét,akkor az én részemre is igényt tarthat a bank (vagy végrehajtó)?
Segítséget előre is köszönöm!

Durcás

gerbera317 # 2018.07.19. 06:23

Az árverési vevő ne törődjön a terhelésekkel, mert azok mind törlésre kerülnek a tulajdonjoga bejegyzésével egyidejűleg. Ha az árverési vevő akkora buzgómócsing, hogy tulajdoni lapot kér az ingatlanról, akkor azokat a bejegyzéseket keresse, amelyek ténylegesen korlátozhatják a tulajdonjogát (lakottan kellett volna meghirdetni az ingatlant), a hirdetményre pedig "elfelejtette" a végrehajtó felvenni: haszonélvezeti jog, nem adós tulajdonostárs (stb.), Érdekes lehet még a perindítás ténye is, de az annyira nem.

nonolet # 2018.07.18. 22:02

Karoly81

A baloldali menüben >> publikációk

http://www.jogiforum.hu/publikaciok

Ott van pár jó írás, olvasd el!!! őket.

Grave7 # 2018.07.18. 19:36

@Karoly81: Van egy téma ami csak erről szól, olvass el belőle 20-40 oldalt, és utána ott tedd fel a megmaradt kérdéseidet:
http://www.jogiforum.hu/forum/41/24237

Karoly81 # 2018.07.18. 19:27

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben szeretném a segítségeteket/véleményeteket kérni.
Kinéztem egy ingatlant az MBVK oldalán. Lekértem a nem hiteles tulajdoni lapot, amin az alábbi releváns bejegyzések szerepelnek:

6. Törölt: Jelzálogjog, 14M kölcsön és járulékai, OTP 2017.01.26.

7. Törölt: elidegenítési és terhelési tilalom a 6. pontra vonatkozóan

8. Végrehajtási jog, 12M főkövetelés, OTP 2016.10.19.

9. Végrehajtási jog, 110e főkövetelés telefonszolgáltatás jogcímén, Intrum Justitia, 2017.01.24.

10. Jelzálogjog, 14M kölcsön és járulékai, a 6. sorszám alatt törölt jelzálogjog ranghelyén, Intrum Justitia, 2017.01.26.

11. Elidegenítési és terhelési tilalom a 10. pontra vonatkozóan,

12. Végrehajtási jog 110e főkövetelés, Dunamenti Vízmű, 2017.01.26.

13.Önálló szöveges bejegyzés elutasítva a 8. sorszám alatt bejegyzett végrehajtási jog átjegyzése iránti megkeresés az Intrum Justitia javára, 2018.02.24.

14.Árverés kitűzésének ténye

Az ingatlan kikáltási ára 20M. A minimum ár 10M és látszólag (vagy csak egyelőre) nincs érdeklődő.

Tegyük fel, hogy 15M-val sikerül megnyernem az árverést.
A kérdéseim:
Mik az engem terhelő költségek a továbbiakban? Ugye a végrehajtási jogokat fedezi az összeg, amit fizetek, de mi várható ezen felül? Mi történik a jelzálogjoggal? Azért is én leszek a felelős?

Fentiekből a hasonló ügyekben jártassággal bíróknak nyilvánvalóan kiderül, hogy laikus vagyok a témában, ezért is fordulok hozzátok! Természetesen fel fogom keresni az ügyben eljáró végrehajtót, csak nem szeretnék "vaksötéten" odamenni.

Segítségetek előre is köszönve:
Karoly

Grave7 # 2018.07.14. 10:16

@jimboka1:
Ezen adatok alapján milyen lehetőségeink vannak?
Elolvastad egyáltalán amit Vadsuhanc 2018.07.13. 16:54-kor írt? Ha igen, tedd meg azt.

miért nem írták ki árverezésre az autóval együtt
Te írtad korábban, hogy "az autóját elárverezték. 2013 ig lezárult ez a folyamat." és "Az autós ügy lezárult," - egy befejezett ügyben miért kellett volna árverezni?!

Ismét mondom, tulajdoni lap alapján ellenőrizni kell, hogy milyen tartozásról van szó, aztán pedig a végrehajtóval felvenni a kapcsolatot.

jimboka1 # 2018.07.13. 19:18

Köszönöm a gyors választ.

Ezen adatok alapján milyen lehetőségeink vannak?
Igazából arra gondolok, hogy miért nem írták ki árverezésre az autóval együtt vagy miután az autókat elárverezték, a végrehajtó miért csak ül a lakáson és érdemben nem csinált semmit az elmúlt 4 évben?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Grave7 # 2018.07.13. 16:07

@jimboka1: Szóval voltál/tatok a földhivatalban és megnéztétek a tulajdoni lapot. A tulajdoni lap kell a továbbiakban is, a III. részben a bejegyzett terheket ellenőrizni. Ott szerepel:

  • a terhelés típusa (zálogjog, végrehajtási jog, vagy más),
  • a tőkeösszeg (kamat, költség nélkül),
  • a tartozás jogcíme (nem mindig írják ki),
  • melyik tulajdonosra vonatkozik (pl. "utalás: II/5." A II. rész 5. pontjában bejegyzett tulajdonos)
  • a jogosult neve és címe,
  • jó esetben még a végrehajtó neve és/vagy hivatkozási száma is.

Ezen információk alapján lehet beazonosítani, hogy milyen tartozás miatt van a teher az ingatlanon és annak törlése érdekében kivel kell felvenni a kapcsolatot.

jimboka1 # 2018.07.13. 15:18

Bocsánat. Sajnos nem vagyok a téma szakértője.
A lakáson banki hitel van.
Az autós ügy lezárult, így a lakással kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
A lakás 1/10 e édesanyámé. 1/10 az enyém maradék a testvéremé.
És édesanyám 10% után nem kaptunk semmi levelet csak véletlenül a földhivatalban derült ki.

Vadsuhanc # 2018.07.13. 14:54

Nem vagyok ügyvéd, de azért kicsit könnyítsd meg az ügyvédek dolgát.

..."Van egy lakásunk, ami a bank által inkasszó alatt áll...”"

Ez alatt mit értesz? ( ilyen nem létezik )

....."hogy a lakás 1/10 én, ami az ő tulajdona a földhivatalban végrehajtási jog került be..."

Milyen ügyben? Az autós vagy esetleges más ügyben? Kié a többi 9/10 rész.

Egyébként édesanyádnak be kell menni a végrehajtóhoz - akinél az autós ügy volt - és tájékoztatást kérni, hogy mi van az üggyel. Ha a tartozást megfizette és erről a végrehajtást kérő is így nyilatkozik akkor kérnie kell a végrehajtót, hogy a földhivatalt keresse már meg, hogy végrehajtási jog törlésével kapcsolatos eljárást indítsa meg. Ennek díja 6.600. forint lesz.

jimboka1 # 2018.07.13. 14:22

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Édesanyámnak még 2013 ban volt egy bírósági végrehajtóhoz került tartozása, akkor az autóját elárverezték. 2013 ig lezárult ez a folyamat.

Van egy lakásunk, ami a bank által inkasszó alatt áll.

Viszont kiderült, hogy a lakás 1/10 én, ami az ő tulajdona a földhivatalban végrehajtási jog került be a végrehajtó által. Erről nem kapott semmilyen levelet vagy felszólítást. Rajta kívül a többi tulajdonos, közöttük én sem kaptam levelet. 2006 óta ez a bejelentett címünk.

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen lehetőségeink vannak, mert a bank felé a tartozás rövidesen lejár és szeretnénk az ügy végére járni.

Segítségét, esetleges fáradozásait előre is köszönöm.

Grave7 # 2018.06.12. 17:24

@B.Trixi: Minden tulajdonostársat értesít, az ingatlan-nyilvántartásban (gy.k. a tulajdoni lapon) szereplő címen. Ha volt címváltozás de nem jelentette be a tulajdonostárs, akkor magára vessen.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.10. 10:24

A nagy nyilvánosságot "értesíti róla".

B.Trixi # 2018.06.10. 08:03

Köszönöm!
Még egy kérdésem: ha a végrehajtó kitűzi az árverést, arról csak az adóst, vagy minden tulajdonostársat értesít?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.10. 06:49

(Jutalék csak a behajtott tartozás után jár. Még pontosabban: a hitelező számára behajtott tartozás után.)

nonolet # 2018.06.09. 23:12

"Árverés esetén, nemhogy a bankoknak valami, de még a végrehajtói jutalék sem fog befolyni. Így a bankok nem fogják megadni az engedélyt a végrehajtási jog törléséhez? "

???!

A sikeres árveréssel értelemszerűen megszűnik a jog is.

Hiszen: ha elkelt, akkor már többé nincs mire bejegyezni...
Nemdebár?

Az árverési vevő pedig tisztán kapja meg.

B.Trixi # 2018.06.09. 22:35

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm korábbi hasznos tanácsait és kiigazítását is, amikor hibásan szóltam hozzá más ügyéhez. Konkrétan az előárverezési jogosultnak " az árverés legmagasabb licit összegét ki kell fizetni". Sajnos akkor itt a fórumon valaki erre figyelmeztetett hibásan és én hibásan adtam tovább.
Most is a tanácsát várom: tehát adott az ingatlan több tulajdonossal. Az egyik tulajdonos II/8-ad részére két különböző banki követelés miatt 6 millió és 46 millió Ft. értékű végrehajtási jog van bejegyezve. Ennek a végrehajtói jutaléka 8%- kal számolva kb 4 millió forint. Viszont az ingatlan két-nyolcad részének forgalmi értéke kb. két millió forint.Árverés esetén, nemhogy a bankoknak valami, de még a végrehajtói jutalék sem fog befolyni. Így a bankok nem fogják megadni az engedélyt a végrehajtási jog törléséhez? Megszabadul e valaha az ingatlan a végrehajtási jogtól?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.28. 09:55

Valóban 8%, és természetesen öt éves elévülési időn belül követelhetik Öntől.

mirigy # 2018.05.28. 09:31

Tisztelt Ügyvéd Úr,
A tavalyi évben indult egy végrehajtási ügy ami ennek az év március-áprilisában levonásra került a béremből.A végrehajtó iroda levelében szerepel a behajtási jutalék ami 1%. Most viszont május végén küldtek egy levelet amiben azt jelzik hogy rosszul írták az 1%-ot, mivel az 8% lenne.
A kérdésem az lenne hogy nekem ezt az összeget köteles vagyok-e kifizetni miután már rég lezárták az egész eljárást, mivel kifizettem minden követelésüket.

Válaszát előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.27. 19:34

Valami nem kerek. Amíg folyik a magáncsőd-eljárás, addig a végrehajtás szünetel. Ha pedig eredményesen befejeződik az eljárás, akkor a végrehajtás megszűnik.
A végrehajtónak, ha követelése van veled szemben, azt a magáncsőd-eljárásban kellett volna érvényesítenie.

kandiru # 2018.03.27. 18:44

Tisztelt címzett! Nekem van egy érvényben lévő magáncsődeljárásom.Több hitelezőm van.Volt egy egyességi tárgyalás.Minden hitelező egyetértett az elhangzottakkal. Így az egyik ingatlanomat el kell adnom.Persze idő közben apukám elhunyt így szereztem tulajdon részt egy másikban. A lényeg mindenki visszavonta a végrehajtási jog bejegyzést. De a végrehajtótól jött letiltás a fizetésemre a díjai fejében. Azt szeretném kérdezni,hogy ez jogos-e ? És megteheti-e ? Mert addig nem veszi le,így gátolja a egyezségen kötött bíróságilag engedélyezett megállapodást.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.13. 20:53

Se. Végrehajtás megszüntetése iránti pert kell indítani.