Végrehajtási jog törlése


fules40 # 2016.04.03. 17:34

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megtudni, hogy önálló bírósági végrehajtó köteles-e részemre eredeti, hiteles példányt kiadni a végrehajtási jog törléséről.
Álláspontja szerint nekem csak másolatot tud adni, mivel ő hivatalból elküld egy eredeti példányt a földhivatalhoz és nem lehet még egy "forgalomban", nehogy dupla ügyintézés történjen....
Nem találtam erre vonatkozó részt a végrehajtási törvényben, így vonatkozó jogszabály is jól jönne a válaszhoz.

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 11:15

Ha már széljegyen van a törlés, akkor nem kockáztat nagyot a vevő.

Szomorú örökös # 2016.03.04. 10:49

KBS
Nem fontos, csak azért érdekel, hogy mennyi ideig tart, mert egy ingatlan minden valószínűséggel részben értéksítésre fog kerülni és végrehajtási jog van rajta, ami nyilván rendezve lesz. És gondolom hogy mivel az értékesítés csakis részleges, így akár ebben nem zavarhat, mivel az ingatlan másik része a mostani tulajdonos nevén marad, aki miatt ugyebár a végrehajtási jog be lett jegyezve. De persze egyértelműen a mielőbbi rendezése a cél.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 07:28

2-3 hét a kérelem benyújtásától számítva.
Miért fontos?

Szomorú örökös # 2016.03.04. 06:17

KBS
Köszönöm a választ. És nagyjából mennyi átfutási ideje van ennek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 06:14

Az adóhatóság tudja megtenni.

Szomorú örökös # 2016.03.04. 06:12

Kedves Szakértők! Egy ingatlanon a NAV által bejegyzett végrehajtási jog törlése a tartozás megfizetése után csakis ügyvédi segítséggel megoldható a Földhivatalnál, vagy ezt maga a tulajdonos is meg tudja önállóan tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.12. 20:27

Ja, próbálkozhatsz esetleg a magáncsőddel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.12. 20:27

"Adósnak lenni annyi, mint fizetni vagy megnyúzatni."

Kriszti81 # 2016.02.12. 17:27

Ezzel csak az a gond, hogy a követelők a fél tartozás kiegyenlítése a járható út , hogy aztán részletfizetést kapjak. Na most ez összegszerűen 1.5- 2 millió ha csak a felét nézem a részletek meg kb ha csak 20 ezerrel törleszteném havi plusz 100 ezer.
Ezek szerint akkor esélyem sincs semmire.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.12. 12:46

Ez nem tűnik komplexnek egyáltalán. Vagy kifizeted a teljes tartozást, vagy imádkozol, hogy ne legyen vevő az ingatlanra.
Megpróbálhatsz megegyezni a végrehajtást kérővel részletfizetésben, de ilyenkor már az csak akkor esélyes, ha nincs vevő.

Kriszti81 # 2016.02.12. 11:40

Sziasztok! Van egy elég komplex végrehajtási problémám és szeretnék ez ügyben egy kis segítséget kérni. Jelenleg végrehajtás árverezés alatt áll az ingatlanom. Most már tudnám fizetni a hátralékaimat is, de nem tudom hogyan álljak neki, hogy ne vigyék el a fejem fölül a lakást, mert két kisgyerekkel nem is tudnék hová menni.

gerbera317 # 2016.01.23. 14:04

Nem igazán értem a kérdéseidet (szerintem, te még annyira sem), de valószínűleg arról van szó, hogy végrehajtási és/vagy jelzálog jogokkal terhelt ingatlant vennél. És az érdekel, akad-e ügyvéd, aki egy ilyet nyélbe tud ütni. Erre a válasz: persze, hogy van. A másik kérdésed, hogy mennyi idő egy ilyen. Ez csak azon múlik, van-e annyi önerőd készpénzben, hogy megelőlegezd a tehermentesítéshez szükséges összeget. Ha van, akár néhány nap alatt tehermentes lehet az ingatlan.

molzolee # 2016.01.23. 12:45

Persze mindenképp ügyvédet fogadunk csak azt szeretnem tudni h időben ez az égész herce hurca mennyi idő . IKovacs Béla Sándor : ok , hogy nem feltétele de ki az aki pl egy ilyet ilyen terhelt lakásra bevállalja a tulajdonjogi bejegyzést ... Köszönöm a válaszokat !

gerbera317 # 2016.01.23. 11:08

Amúgy is ügyvédet fogadtok az ügylethez, ő majd tudni fogja, hogyan kell tehermentesíteni az ingatlant. Létezik megoldás, de ne itt akard megismerni a részleteket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.23. 10:28

Összekeversz valamit. A vevő tulajdonjoga bejegyzésének nem feltétele a jelzálog vagy végrehajtási jog törlése.

molzolee # 2016.01.23. 10:21

Tisztelt fórumozók !
A kérdésem a következő lenne :
A kiszemelt lakáson van banki hitel , illetve több végrehajtási jog ( közüzemi számlák , közös költség stb ).
Mint vásárló , ha ezeket az összegeket személyesen befizetjük , minden behajtó irodába illetve a bankba , mennyi az az idő ameddig mi egy "tiszta" tulajdoni lapot kapunk és a mi nevünket be tudjuk iktatni mint tulajdonos. A pár naptól - pár hónapig tartó idő intervallumot hallottam - mondtak . Én úgy értelmezem , hogy a végrehajtói követelmény ugyan megszűnik A behajtó felől de a behajtó és a tulajdoni lapot kiadó intézmény közötti kommunikáció akar több hónapot is igénybe vehet .
Válaszaikat előre is köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 18:39

Egy.

Vercsike # 2015.03.09. 17:43

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a tulajdoni lapon két végrehajtási jog bejegyzés van.A törlés illetéke 6600Ft.lesz az ingatlanra vonatkozóan vagy vh.jogonként értendő(2*6600).

Vh-ügyes # 2015.03.09. 10:52

feltétlenül fontosnak érezted, hogy nyalints egyet...

gerbera317 # 2015.03.09. 07:30

OFF
helyesebben használod szép magyar nyelvünket

Miről beszélsz, ember? Aki "felézik", annál nem én használom a nyelvet "helyesebben", hanem ő használja a nyelvet kifejezetten rosszul. Érted a különbséget? Jártál te már nyelvtanfolyamra? Akkor bizonyára tudod, mennyire véresen komolyan veszik ott az - nevezzük így - igevonzatokat; a négyválasztós tesztfeladatok 20-25 százaléka ezekre van kihegyezve. Akkor pont a magyarban engedjük meg ezt a tahó pongyolaságot? Akinek pedig nem inge, ne vegye magára.
Amúgy nem is Mici írta, hanem Vercsike, de mindegy.
ON

Vh-ügyes # 2015.03.08. 10:07

a hiba ott van, hogy "népművelés" köntösébe bujtatva (és nem "bújkálva" ugye tudod...) szűnni nem akaróan kéjelegsz azon, hogy helyesebben használod szép magyar nyelvünket, mint mások (akik segítséget szeretnének, nem nyilvános alázást) és még össze is pacsiztok...

gerbera317 # 2015.03.08. 09:32

Az csak egy "off" volt. Aki a "nem off-ok" kedvéért jár ide olvasni, az is megkapta, amit akart. Hol a hiba?

Vh-ügyes # 2015.03.07. 06:59

ha ez titeket szórakoztat, hát "sekély e kéj..."

ius latratus # 2015.03.06. 20:20

Így legyen ötösöm!
:)
Vagy ezt miattam nem hagytad ki?