Elévülés


Remorse07 # 2017.11.25. 20:28

Köszönöm a választ!


Válaszotokat el?re is köszönöm!

Burn Out # 2017.11.25. 19:46

Remorse07: ha most nem is kell vele foglalkoznod, de ha majd bármelyik magyarországi közjegyzőtől kapsz egy fizetési meghagyást, akkor ellentmondással élhetsz elévülésre hivatkozással.

Grave7 # 2017.11.25. 19:24

@M777: Az mbvk.hu weboldalon van hivatkozás kb. minden jogszabályra amit a végrehajtó alkalmaz, abban megtalálod a végrehajtó díjazásának számítási módját.

Kérdéseidre a válaszok sorrendben: Onnantól, hogy ő intézi az ügyet. Jegyzőkönyv. Jogszabály határozza meg. Jogszabály határozza meg. Nem lehet, hanem az.

Dr.Attika # 2017.11.25. 15:25

Nagyon sok ilyen szélhámos írogat ilyen leveleket. ha valaki fizet jól jártak ha nem akkor a 110,- forintos postaköltség sem nagy veszteség. Nem kell vele foglalkozni.

Remorse07 # 2017.11.25. 14:48

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy ajánlott levelet a Consequence Kft.-től, hogy fizessek be nekik 15.987 Ft-ot, mert 2008. 04. 13-án (!!!!) szabálytalan jeggyel utaztam a Cegléd-Budapest Nyugati vonalon. Ha nem fizetem be, végrehajtást kezdeményeznek.. A vicces az egészben az, hogy soha sem jártam arra, vonattal végképp nem..
Ilyenkor mi a teendő?
Eddig miért nem kerestek???
Meg amúgy is, mi a sz*r ez??
Válaszotokat előre is köszönöm!!


Válaszotokat el?re is köszönöm!

M777 # 2017.11.24. 13:49

Kedves gerbera317!Köszönöm mindenre kiterjedő válaszodat.Nem jogi gyorstalpalót szerettem volna elvégezni ezen a fórumon.
Kérdezni azért lehet...

gerbera317 # 2017.11.24. 13:23

Ez itt nem jogi gyorstalpaló tanfolyam, hanem egy fórum. Ha ezekre annyira kíváncsi vagy, vitasd őket kifogás kereteiben, és majd a bíróság kioktat ezekről (ennek a tanfolyamnak a díja 15 ezer Ft).

M777 # 2017.11.24. 12:53

drbjozsef, gerbera317, köszönöm a válaszokat!Lenne még valami.A bérletiltást foganatosító végrehajtót letartóztatták(?!).Emiatt új végrehajtóhoz került az ügy.Az elszámolásában ő mikortól számolhat el díjat és minden egyéb valós és sokszor nem valós költséget? A kiszállást mivel bizonyítja? Van munkadíj, költségátalány, készkiadás, utazási költségátalány, plusz a jutalék!Mi a különbség a készkiadás és a költségátalány között? A munkadíjban mit számol el, ha van jutalék is? A havi bérletiltásból is megy 8% vh jutalékra. Ez mind külön jogos tétel lehet? Közben a végrehajtó semmit nem tesz, max levelet ír és postáz. De leginkább a kapcsolat is e-mailben megy.

gerbera317 # 2017.11.24. 07:51

M777
A végrehajtónál. Ha akarod kifogásold meg
A végrehajtó a végrehajtási költségekkel díjjegyzékben köteles elszámolni. Iyet befejezéskor vagy szünetelés megállapításakor állít ki. Az ez ellen előterjesztett vh-kifogással lehet a díjfelszámítást megtámadni. Minden, ennél korábbi akadékoskodás idő előtti. A sávos díjszámítás (munkadíj, jutalék, általános költségátalány) miatt nem árt felkészülten nekiugrani egy ilyennek.
Egyébként a végrehajtó "kiszállása" 8500 ill. 9500 Ft, + minden további megkezdett óra egységesen 6000 Ft, de utóbbi csak hosszan elhúzódó helyszíni eljárásoknál fordulhat elő, tehát pl. kilakoltatásnál, vagy ha ellenszegülés miatt rendőrt kell hívni; csakhogy az ilyennél az adós is jelen szokott lenni, így utólag igencsak nehéz ezt vitatni. Nem "röppennek a tízhúszezrek" tehát, s ha mégis, akkor majd meg lehet támadni. De hogy a "kiszállás" megtörtént, azt a végrehajtó tudni fogja bizonyítani. A kifogás tárgya legfeljebb a "tízhúszezrek röpködése" lehet.
A végrehajtó jutaléka nem a felszámított, hanem a behajtott ügyértékhez igazodik. Ha ezt figyelmen kívül hagyja, ugyanúgy, a díjjegyzék ellen lehet kifogást emelni.
Az elévülésnél több mindent figyelembe kell venni. Az, hogy mikori a vh-lap, éppen nem irányadó.

firenze # 2017.11.24. 07:07

drbjozsef, köszönöm a válaszát.

drbjozsef # 2017.11.24. 05:37

Ez esetben nem évül el a várakozó 2011-es befogadású vh lap?
Ha semmilyen végrehajtási cselekmény nem történt a vh lap kiállítása óta, akkor elévülhetett.

Milyen szempontok alapján foganatosítja a végrehajtó a letiltást több ügy esetén?
Hogy miből és hogyan tudja kielégíteni a végrehajtást kérőt.

És a vh költségek elszámolását hol tudom ellenőrizni?Olyan kiszállási, utazási és egyéb költségekre röppennek a tízhúszezrek, ami meg sem történt.
A végrehajtónál. Ha akarod kifogásold meg, de azt is nála kell, szóval nem túl esélyes.

drbjozsef # 2017.11.24. 05:29

firenze : igen, onnan számít.

M777 # 2017.11.23. 22:39

Öt vh eljárás van egy vh kérőtől. Ebből háromban 50% erejéig bérletiltás van folyamatban, amelyik 2011. és 2012.évekre vonatkozó vh lap alapján megy. A várakozókból az egyik 2011. évi vh lap, ez alapján eddig még nem kezdeményeztek letiltást, de egy másik 2012-es évre vonatkozóra már folyik a letiltás
. Ez esetben nem évül el a várakozó 2011-es befogadású vh lap? Milyen szempontok alapján foganatosítja a végrehajtó a letiltást több ügy esetén? És a vh költségek elszámolását hol tudom ellenőrizni?Olyan kiszállási, utazási és egyéb költségekre röppennek a tízhúszezrek, ami meg sem történt.Ha megegyezés van a vh kérővel az eredeti követelésnél kevesebb összegről,amit a vh kérő elfogad, a végrehajtói jutalék ezen összeg alapján kell, h. elszámolásra kerüljön, vagy a végrehajtó a teljes követelésre kérheti a díját?

firenze # 2017.11.20. 08:14

Szép napot kívánok mindenkinek.
Végigolvastam az elévüléssel kapcsolatos fórumot, de hozzá nem értőként nem találtam egyértelmű választ arra vonatkozóan, hogy mely időponttól számítható az elévülés.
2017. november 15-én vettem át a MOKK fizetési meghagyását, melyet az EOS Faktor Zrt.kezdeményezett. A fizetési meghagyáson a követelés lejártának napjaként 2010.07.19. dátum szerepel. Ettől az időponttól számítható az elévülés kezdete?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Grave7 # 2017.11.16. 20:08

@Pact: Egyszerre 4 (NÉGY) témában is megkérdezed ugyanazt?
Látom a ctrl+c, ctrl+v megy, de az olvasás már nem - pont emiatt nem fogsz választ kapni, mert az egyik témában csak 5db hozzászólást kellett volna visszaolvasnod.

(Igen, ezért sajnos én is mindegyik témában megírom ezt.)

alfateam # 2017.11.16. 16:47

Egy felszólítást?! Támadni, minek?

alfateam # 2017.11.16. 16:45

A korábbi tájékoztatások hiánya ill. elévülés alapján
érdemes-e megtámadni a felszólítást?

Pact # 2017.11.16. 16:40

Sziasztok,

A lenti esetben szeretnék jogi tanácsot kérni:

A MÁV Start Zrt. egy 2012-es követelést kíván behajtani
rajtam egy követeléskezelőn keresztül.

A követelésről korábban soha nem kaptam értesítést a
vasúttársaságtól, illetve a behajtás jogalapjául szolgáló
eset is 5 éves.

A korábbi tájékoztatások hiánya ill. elévülés alapján
érdemes-e megtámadni a felszólítást?

Ha igen mi ennek a jogi menete?

drbjozsef # 2017.11.03. 20:25

Értem, köszi szépen.

premike # 2017.11.03. 16:08

Nagyon szépen köszönöm Sherlock!

Sherlock # 2017.11.03. 14:04

... és ezt át is ültették a magyar jogba? Mert anélkül ez csak ajánlás, vagy ilyesmi, nem?

A rendelet közvetlenül (átültetés nélkül) alkalmazandó. Sőt, kifejezetten tiltott rendeletet "átültetni". Az irányelvvel kevered.

drbjozsef # 2017.11.03. 10:11

... és ezt át is ültették a magyar jogba? Mert anélkül ez csak ajánlás, vagy ilyesmi, nem?

Sherlock # 2017.11.03. 08:40

Egy év alatt évül el a 1371/2007/EK rendelet 60. cikk (2) bek. szerint. Az ombudsmannak volt ezzel kapcsolatban 5-6 éve egy vizsgálata.

http://eur-lex.europa.eu/…HU/TXT/HTML/?…

premike # 2017.11.02. 23:52

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném kérdezni, hogy a MÁV pótdíjakból származó követeléseknek mennyi az elévülési ideje.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Vh-ügyes # 2017.10.19. 20:59

vgabesz

víz 5 év
villany, gáz 2 év
telefon 1 év

az elévültség joghatásának kiváltása pedig egy szigorú protokoll...