Nyugdíjletiltás


ratata46 # 2017.06.24. 11:09

Grave7
Köszönöm válaszát, igaza volt a már letiltás alatt lévő összegről kapott tájékoztatást anyukám. Megkapta az eddig kapott nyugdíját.

gerbera317 # 2017.06.21. 10:21

Linnax! A levonás nem ilyen hétköznapi dolgokon dől el, hogy az adós védett korú vagy sem, cukros vagy sem, az utca páros oldalán lakik-e vagy a páratlanon. A szabályokat a Vht. 74. §-a rögzíti, azt kell elolvasni. Ha a jogi fórumot sikerült megtalálnod, talán a Vht-t is sikerül majd, például itt: https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Linnax # 2017.06.21. 09:59

Én - mivel "védett" korban vagyok - járadékosból rokkant nyugdíjas lettem. Ezzel a változással már levonhatnak 50 %-ot?

Grave7 # 2017.06.15. 18:08

@ratata46: Ha kiemelkedően magas (285.000+) lenne a nyugdíja, akkor lehet 50% felett is levonni.
A korábbi leveleken és a mostanin szereplő végrehajtói ügyszámokat (ABC.V.XYZ/ZYXX) hasonlítsátok össze, ha az elejétől az évszám végéig megegyezik kettő iraton, azok ugyanarról a tartozásról szólnak. Tehát lehet, hogy csak a már letiltás alatt lévő összegek jogcímének/arányának változásáról kapott most értesítést.

ratata46 # 2017.06.15. 15:41

Anyukám nyugdíjából vonnak 50-%-ot. Postán kapja a nyugdíjat, de most kapott a Nyugdíjfolyósítótól egy levelet, hogy még egy plusz összeget (letiltási rendelvény adós terhére foganatosítottuk) vonnak le juniustól. Szeretném kérdezni hogy ez így lehetséges-e lehet-e többet vonni mint 50 százalék?

janos552 # 2017.04.06. 08:27

Köszönöm szépen..további szépnapot

gerbera317 # 2017.04.06. 07:16

Mint egyébként: egy letiltás esetén 33 százalékot, több letiltás esetén további 17 százalékot.

janos552 # 2017.04.06. 07:04

Köszönöm...már csak annyit,mennyit tilthat le...

gerbera317 # 2017.04.05. 11:08

A végrehajtó nem foglalkozik azzal, hogy rokkantnyugdíj vagy rokkantsági járulék. Kiadja a letiltást, és majd a folyósító tudni fogja (mert tudnia kell), hogy az letiltás alól mentes juttatás-e. Ez az ő felelőssége. És ha úgy igazolja vissza a letiltást, hogy a mentes juttatás, akkor a végrehajtó azt tudomásul veszi. Mert végrehajtónak meg az a felelőssége, hogy a feltárt jövedelemet letiltotta-e.
Az esélyegyenlőségről szóló szemrehányó kommenteket meg nem itt kéne előadni. Szerintem.

janos552 # 2017.04.05. 05:16

Rokkantnyugdijas voltam már nem hivtak be felülvizsgálatra,kórházban voltam tetemes összegről szól a számla...84-ből 72-öt kell befizetni...mig sokan semmit..ennyit az esélyegyenlőségről..is

drbjozsef # 2017.04.04. 18:16

(összegét, jogalapját, vagy elévülését, ugye. Vagy az már benne van a jogalap fogalmában?)

Grave7 # 2017.04.04. 18:11

@janos552: Ha valóban 'rokkantsági járadék' jogcímen kapod az ellátást, akkor az a NYUFIGhoz kiadott letiltás alól mentes (minden szó, pontos fogalmazás lényeges).

1994. évi LIII. törvény
74. § Mentes a letiltás alól [...]
.d) a rokkantsági járadék és a vakok személyi járadéka, [...].

Hogy jön ide a MOKK? Esetleg arra célzol, hogy fizetési meghagyást kaptál - ha igen, miért nem azt írod?
Akkor érdemes ellentmondanod a fizetési meghagyásnak, ha megalapozottan tudod vitatni a követelés összegét vagy jogalapját; egyébként csak növekedni fog a tartozásod.

janos552 # 2017.04.04. 13:02

T. Hozzáértők rokkantsági járadékomból mennyi vonható le?Mokk. Illetve érdemes e ellentmondanom ?

Vh-ügyes # 2014.08.12. 04:43

automatikusan nem, azonban a családjogi tv szerint ő is adóssá tehető (de az egy külön eljárás és abban azért vitatható...)

ircsi55 # 2014.08.09. 13:47

Udv.mindenkinek.Szemelyikolcson tartozasom van amit fizetek is akoveteleskezelonek am jobban jarnek ha a fizetesembol tiltanak le mert igy kevesebb lenne a levonas.Azonban az uriember azzal fenyegetozik hogy akkor a ferjem nyugdijabol is tiltani fog.Az volna a kerdesem hogy ezt valoban megteheti e ugyanis a kolcson egyedul az en nevemen en vettem fel a ferjem nem szerepel a kolcsonszerzodesben semilyen jogcimen.Valoban tilthatnak tole ha semmi kozze hozza csak azert mert a ferjem Koszonom a valaszt

ahamima # 2014.07.14. 11:42

draki84

Egy letiltás esetén az ellátás 33 %-a, több tartozás esetén az 50 %-a helyezhető levonásba.
1994. évi LIII. törvény 68/A. §.

Üvözlettel: ahamima

draki84 # 2014.07.14. 09:30

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy a bíróság tartozás után tilthat e a rokkant ellátásból 33%-ot? sajnos mozgás sérült vagyok és szerencsére még ebből a kis pénzből is szeretnének.

kétkedő007 # 2013.04.12. 17:25

Tiszteletem Mindenkinek!
Kérdésem lenne, mivel én laikus vagyok és biztos másképp is látom a dolgokat.
Történ, hogy 2013.03.-hónapban kaptam egy inkasszót a számlámra amit Takarékszövetkezetnél vezetek. Ez akkor 28.010Ft volt amit letiltottak. Úgy tudtam az én ellátásomból nem tilthatnak(bányász egészségkárosodási járadék(végleges)). Bementem a Takarékszövetkezethez de elküldtek a végrehajtóhoz, mondván hozzájuk ez az inkasszó kérelem érkezett és ők nem vizsgálnak semmit. Elmentem, a végrehajtó a Vht.79§-ra hivatkozik én pedig a Letiltás alól mentes juttatások 74§ e)205 az egészségkárosodásra tekintettel járó keresetkiegészítés, az átmeneti keresetkiegészítés, a jövedelemkiegészítés, az átmeneti jövedelemkiegészítés, a bányászok egészségkárosodási járadéka.
2013.04.hó.ban ismét letiltottak de most a 83.790Ft bányász egészségkárosodási járadékomból 52 821,00 és 1 235,00 Ft-ot, számításom szerint 63%-át letiltották, a mindenkori öregségi nyugdíjat 28.500-at hagyták meg.
Itt van 2 kiskorú gyermekem, munkám nincs.
Mit tehetnék, hova fordulhatnék, hogy jogos -e a letiltás ill. az inkasszó? Miért nem kell figyelembe venni nekik a mentes juttatásokat? Ki értelmezi rosszul a Törvényt?
A válaszukat előre is köszönöm!

babikaa # 2013.03.24. 00:26

Tiszteletem!

Ha rokkantsági járadékból volt letiltás, de a jogszabály változása miatt a levonás megszűnt, és most kártya helyett postai úton kérné az illető a járadékot az megoldás lehet? Így nem tudnak a későbbiekben "vonni", visszatartani tőle akkor sem ha változik megint a jogszabály? (más terhelhető vagyona egy rész tulajdon egy lakásban amin már végrehajtás van)

Köszönöm!

mucika54 # 2013.03.20. 14:30

Érdeklődni szeretnék, hogy a nyugdijamból van letiltás és azt szeretném tudni, hogyha letelik akkor a Bank küld e róla értesitést? vagy akinek tartoztam vagy a Nyugdijfolyósitó küldi e.?
Válaszát előre is köszönöm

mucika54 # 2013.03.12. 09:03

Érdeklődni szeretnék, hogy van a nyugdíjamból letiltás és most márciusban még lett volna 7 ezer Ft és ugyanúgy mint eddig 42 ezret vontak le. A letiltáson ott van leirva részletesen hogy kamat összesen ennyi? fölkövetelés ennyi? és megkérdeztem a nyufigot azt mondta igen letelt de utána meg jön a kamat én nem értem az miért nincs akkor a letiltásban feltüntetve? válaszát előre is köszönöm

gerbera317 # 2013.01.24. 11:36

A Szentírás "és ketten lesznek egy testté" megállapítása a jogban nem értelmezhető, ezért ti továbbra is 2 személy vagytok, 2 jövedelemmel, amelyek több végrehajtás esetén 50% erejéig letilthatók.

mucika54 # 2013.01.23. 21:38

Én érdeklődni szeretnék, hogy mind a ketten férjem és én is nyugdíjasok vagyunk. Mind a kettőnknek van 2 letiltásunk a nyugdíjunk 50 %-át vonják lehetséges az ha egy háztartásban lakunk, hogy mind a kettőnknek a fele nyugdíjunkat levonják. Válaszukat előre is köszönöm

perszepolisz # 2012.02.11. 15:32

érdekesség, hogy az újfajta rokkantsági ellátások, amelyek jelenleg még csak nevükben változtak összegükben nem a végrehajtás alá nem vonható jövedelmek közé tartoznak az 1994. évi LIII törvény szerint. Persze gondolom ez addig tart amig az állam észbe kap.

Rorie* # 2012.02.08. 20:40

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
Már folyamatban van az ügy kikérése a bíróságról, amint a kezünkben van tovább tudunk lépni!
Mindenkinek szép napot kívánok!