otp faktoring


puntaarenas # 2013.02.27. 18:53

Tisztelt Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni, mert nagy a baj. Erdetileg 188 ezer forint tőketartozás az OTP faktoring szerint már közel 900 ezerre nőtt. Közben lehetőségeim szerint törlesztgettem, de mivel munkanélküli lettem ez abbamaradt. Tavaly a faktoring közjegyzőhöz fordult ellenem, akinél sikerült elérnem, hogy részletekben fizethetetek. Ez a közjegyzői végzés 2013 januárban jogerős lett. Januárban és februárban is feladtam a részletet, erre tegnap megjött a végrehajtó felszólítása, hogy 3 napon belül fizessek be 700 ezer forintot. Azonnal írtam egy kifogást és közöltem vele, hogy részletekben törleszthetek egy jogerős közjegyzői végzés alapján, de fogalmam sincs a továbbiakban mit tehetek.
Az Otp faktroring hozzáállása az ügyben döbbenetes. Tisztában vagyok azzal, hogy tartozok és szerettem volna már réges régen részletekben törleszteni, de nem engedték. Mivel elvesztettem a munkámat, csak kis összegeket tudtam volna fizetni, de már így is csökkent volna a kintlévőségük. Ahányszor fenyegetnek mindig más összeget jelölnek meg tartozásnak, egyáltalán nem kommunkálnak velem, sem telefonons sem e-mailben. A köjegyzői részletfizetés engedélyezése után nem voltak hajlandóak csekket küldeni a befizetésre, így a korábban küldött üres csekkeken adtam fel két hónapban a tölesztést.

Kérem , aki tud segítsen, hogyan tovább.

runningman # 2013.03.09. 04:29

Leonella

szerintem Bíróság nélkül is végrehajthatják, ha a hitelszerződést közokiratba foglalták. (Közjegyzős szerződés, ott kellett lenni neked is, a bankosnak is, előttetek olvasta fel a közjegyző). Ilyenkor úgy tudom, hogy végrehajtási záradékkal látja el az iratot a Bíróság vagy a ?közjegyző?, de oda te már nem kellesz, csak beküldik és kész. A két hét talán túlzás.
Ezt is meg lehet akasztani, keress dörzsölt ügyvédet gyorsan.
Ha csak jövedelmed van, akkor könnyen körberöhögheted őket, ha a hitel jelzáloghitel akkor keményebb.

csucsfej # 2013.03.19. 10:48

S.O.S.
Kedves Fórumozók!

Volt egy folyószámlám az Otp banknál amin volt A hitelkeretem.Mivel 2005 év végén bankot váltottam, így az otp küldött 2006-ban egy levelet, hogy megszüntetik a bankszámlámat mivel nincs rajta forgalom.
Tavaly kaptam egy sima levelet az Otp Faktoringtól a szüleim címére ahonnan már 2005 ben kijelentkeztem.
A levélben az állt hogy 98000ft tartozást tartanak nyilván.Ezzel a levéllel nem foglalkoztam és most 1 hete kaptam a szüleim címére szintén egy sima levelet, hogy megindítják a végrehajtási eljárást ha azonnal egy összegben nem fizetek be 180.000 ft-ot.
A kérdésem, hogy most mitévő legyek foglalkozzak e egyáltalán a levéllel, vagy megkeressem őket telefonon vagy levélben, ennyi idő után nem évülhetett el a tartozás? Miért nem tértivevénnyel küldik az ilyen levelet hogy tudják bizonyítani, hogy egyáltalán megkaptam vagy hogy tudok az ügyről?

Sürgősen kellene a segítség előre is köszönöm.

csucsfej # 2013.03.19. 13:08

igen az volt a khr-t most lekértem azon látszik, hogy 2001.03.21 szerződéskötési dátummal 59000ft folyószámla hitekeret

csucsfej # 2013.03.19. 13:09

hívjam fel őket vagy várjak tovább, hogy mi történik?
Letilthatják a jövedelmemből automatikusan? akkor eddig 2005 óta miért nem tették meg???

edith76 # 2013.03.24. 08:21

2008-ban az Otp-nél nyitottam egy bankszámlát,de mivel változott a munkahelyem és nem érkezett rá jövedelem ezért nem használtam.Az igazság hogy meg is feledkeztem róla.2009-ben jött az EOS-tól egy levél hogy van rajta 20.000FT tartozás,gondolom a számlavezetési dij + egyéb költségek.Utána semmi.Múlt héten én hivtam fel az EOS-t,eddig kűlföldön voltam,és nem is foglalkoztam ezzel.Beazonositott a hölgy,és mondta hogy átvette az OTP Faktoring 2010-ben,akkor 39.000Ft-os tartozással.Tőlük a mai napig nem jött semmi levél.De 2009 óta semmi,egyik cégtől sem.Várjam meg amig jelentkeznek,vagy hivjam fel őket hogy áll az ügy?Gondolom ha bármit tovább lépnének,akkor előtte kűldenének egy levelet,hogy nekik fizessek inkább,mint a végrehajtónak,gondolom az összeg olyan 50.000 körűl lehet,ha eddig igy kamatozott??!!Köszi a választ

monalisa1 # 2013.03.24. 10:39

A banknak már nem- már csak a végrehajtónak fizethetsz., ha nem tudsz egyösszegben fizetni próbálj részletet kérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.24. 10:43

Ne viccelj már! Honnan veszed, hogy végrehajtási szakaszban van az ügy?

monalisa1 # 2013.03.24. 10:52

Nemde be az vagy hogy má' beakarják rajta vasalni a pénzt?

edith76 # 2013.03.24. 11:12

monalisa1 ! Ezt az én hozzászólásomhoz irtad,vagy másnak?Mert ha nekem,akkor nem lehet végrehajtás alatt az ügy,mivel azt megelőzi azért Tőlük egy levél felém nem?Azért kérdeztem,hogy mivel nem jelentkeznek,akkor hivjam fel én Őket?

monalisa1 # 2013.03.24. 11:21

Ha évekig nincs pénzmozgás a számlán emiatt "írni" nem fognak, de a különböző díjak, költségek attól még rakódnak. E-mailban írj nekik., ha csak részletben tudod rendezni a tartozást jelezd azt is.

monalisa1 # 2013.03.24. 11:27

2009-től mostanáig tényleg nem kaptál a banktól egyetlen levelet sem? Oké ezt neked kell tudni, de nem ritkán van úgy, hogy az ügyfél nem válaszol rá (...), a bank megunja a várakozást - eladja behajtónak a tartozást.

monalisa1 # 2013.03.24. 11:31

Mint írod: külföldön voltál, nem is foglalkoztál vele... 2010-től mostanáig úgyszintén nemigen...

edith76 # 2013.03.24. 11:54

Köszönöm! Igen,de a leveleimet átvette édesanyám,és nem jött azóta semmi.Igen a bank el adta az Eos-nak,aki 1 levelet irt még 2009-ben azt hiszem,és visszaadta az OTP.F-nak.Talán az összeg miatt,hogy nem olyan sok?Nem tudom ezt csak én gondolom.Most sem jelentkezett senki,én kerestem az EOS-t és ott mondta a hölgy,hogy nincs náluk már rég.Akkor keressem meg őket?Egyébként ez elévűlne valamikor?

edith76 # 2013.03.24. 12:00

Igen,valóban nem foglalkoztam vele,megmomndom őszintén hogy el is felejtettem,hogy volt ez a kártya.Mert amik jöttek közben azokra reagáltam.Ez most is csak igy derűlt ki,hogy én hivtam fel az EOS-t,mert emlékeztem hogy volt náluk valami régebben.Biztos furcsa,hogy valaki a tartozásának akar utánajárni,az EOS-nál is furcsállotta a hölgy,hogy ha nem kűldtek semmi,miért telefonálok :)

monalisa1 # 2013.03.24. 12:20

Mint írod 2009-ben kaptál utoljára levelet, onnantól az elévülés 5 év. (Neked kell tudni megkockáztatod-e hogy "lapítasz" 2014...-ig annak reményében h időközben nem jön uj levél, vagy rendezed tartozásodat.)

Megjegyzem egy tartozás soha nem évül el hanem 5 év után jogilag már nem érvényesíthető.

edith76 # 2013.03.24. 13:05

Értem,Köszönöm szépen a választ! Úgy gondolom inkább felhivom ,és rendezem,még nem nagy az összeg.Üdv.

greenpeace # 2013.03.24. 15:58

Mit jelent ez a mondat:
"5 év után jogilag már nem érvényesíthető"
Azt, ha valaki adós és tartozik egy bank felé, akkor ha nem kap levelet és felszólítást 5 éven keresztül, akkor utána már jogi úton nem hajthatják be róla?
Nekünk egy barátunk már lassan 3 éve nem kap semmi felszólítást a bankjától, hogy ennyivel és ennyivel tartozik nekik. Éppen a napokban mondta, hogy valószínű elfeledkeztek róla :)
Ha jól emlékszem nem sok, kb.: 200e ft-os tartozása volt a bank felé, de mivel nem fizetett átadták egy behajtónak. A behajtó hívta, és a barátunk azt mondta neki hogy bemegy a bankba és rendezi egy részét. Be is ment, és a bankos kisasszony azt mondta neki, hogy jelzik a behajtónak hogy rendezett belőle egy bizonyos részletet. Ő is felhívta a behajtót, és mondta neki hogy befizetett ennyit és ennyit, ezért ne hívja. Be kellett diktálnia a befizetett csekk számát, és ezzel el is volt intézve.
Azóta eltelt 4 év, és valószínű a pár százezres tartija már jóval félmillió fölött jár, de nem kap levelet és felszólítást sem!
Ezért is kérdeztem, hogy mit jelent az hogy "5 év után jogilag már nem érvényesíthető"?

Köszönettel,
G

ius latratus # 2013.03.24. 17:02

Mit jelent az, hogy a bank "felé"?

"Ezért is kérdeztem, hogy mit jelent az hogy "5 év után jogilag már nem érvényesíthető"?"

Semmit.

monalisa1 # 2013.03.24. 18:27

greenpeaca

A barátodnak 4 éve homokban van a feje, mit gondol jól van ez így? A semmittevéstől, de főleg a nemfizetéstől a tartozás miért is tünne el?! (A késedelmi kamat továbbra is ketyeg, a költségek egyre csak rakódnak.) Levélben tisztázni a dolgot, az írás megmarad a szó elszál.

A bank "felé" ill. a banknak tartozást egyugyanazt jelenti: kinek melyik kifejezés tetszik jobban.

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.03.24. 18:32

Előfordulhat hogy a behajtó cég azóta "csomagban" eladta egy másik behajtónak a tartozást - erről nemigen szokták külön értesíteni a feleket -, aztán egyszer csak jön egy levél egy eddig nem ismert behajtótól. Szóval a banknál utána kellene járni a dologoknak.

greenpeace # 2013.03.24. 18:45

Köszi! Elküldöm ezt az oldalt a barátunknak, talán elgondolkodik...
Szép estét!

monalisa1 # 2013.03.24. 19:15

Bocs még a következő: mivel itt több százezer forintos tartozásról/követelésről van szó, kérjen mérséklést, részletfizetést.

runningman # 2013.03.25. 14:59

Nem kell feltétlenül futni a tartozások után*. Van ami megtalál, borsos kamatokkal, díjakkal, büntetésekkel növelve - ezt Bíróságon tisztázni kell. Nekem eddig EGYETLEN olyan ügyem sem volt, hogy a Bíróság az ellenség által megálmodott összeget teljes egészében megítélte volna. MINDIG érdemes volt eléjük vinnem az ügyet.

Ha meg egy tartozásról megfeledkeznek (macerásnak, behajthatatlannak, stb ítélik) és kifutnak az időből, annak örülni kell - zsebedben marad néhány tízezer, százezer vagy néhány millíó ft.

Parkolási büntetéseket néha célszerűbb befizetni az elején, bár én 20 évig nem fizettem, most - speciális helyzetben - fizetni kényszerülök. Egy ideig még.

/*szerintem/

Mariskanéni # 2013.03.29. 13:33

Kedves Fórumozók!

Szeretném kérni a tanácsukat!

Olyan ügyről lenne szó,hogy egy jelzálog alapú hitelt felmondtak!Nem fizette az exférj a törlesztőt,erről felszólítás nem jött se ajánlva,se másképp!Az Otp-ról beszélünk,aki jogelőd engedményezte az OTP Faktoring Zrt-nek!Kint volt személyesen egy úr,hogy megállapodjanak a részletfizetésben,minden papír alá lett írva és azt mondta,hogy küldi a papírokat (részletfizetési megállapodás stb)Ez hónapokkal ezelőtt volt,azóta semmi!
Aztán jött egy levél az ingatlan kényszer értékesítésére történő kijelölés!
Csak akkor van lehetőség a részletfizetésre ha a 3. személy végrehajtást kérővel megyegyezik!Ki a 3. személy?
Végrehajtás jogszerűen van folyamatban!Ez azt jelenti,hogy már nincs lehetőség megállapodásra???
Azt írja még:

  • Ha Önök megegyeznek az OTP Faktoring Zrt. kérelme alapján indult végrehajtási eljáráson kívüli végrehajtási eljárás jogosultjával és ezt hitelt érdemlően igazolják Társaságunk felé,akkor van lehetőségünk Önöknek részletfizetési megállapodásra ajánlatot tenni!2 részletet megfizetni és a végrehajtási költésget kifizetni akkor lehet szüneteltetni!Nem tettek még ajánlatot,de közel 10 millió ft-os tartozásról van szó!Mennyi lenne erre a reális törlesztőrészlet amit engednének????

Olyasmi áll még a levélben,hogy ha nem értünk egyet forduljunk a békéltető testülethez,álláspontját alátámasztó bizonyítékokkal!