otp faktoring


Vadsuhanc # 2017.06.27. 15:51

csenli

És most a végrehajtó küldött olyan iratot, hogy a két mamitól fog levonni ?

A végrehajtó mikor kereste meg a két mamit ?

csenli # 2017.06.27. 15:36

Igen

Vadsuhanc # 2017.06.27. 15:31

A szereződésben zálogkötelezettek? Nem kezesek ?

csenli # 2017.06.27. 15:23

Férjem tulajdonába volt már akkor is.
Zálogkötelezettként szerepelnek.

Vadsuhanc # 2017.06.27. 15:19

csenli

Akkor onnan kezdjük, hogy 2005-ben amikor a hitelt felvette a kedves férjed kié volt az ingatlan ?

A szerződésben a két mami, hogyan szerepel ? Kezes vagy zálogkötelezett ..

csenli # 2017.06.27. 14:38

Igen, a férjem 1/1 a tulaj.
A Faktoringos hölgy mondta minden egyes telefonbeszélgetés alkalmával, hogy anyósom és a nagyi dologi adós.
Elhiheted, hogy nem magamtól találtam ki ezt.

Segíteni szeretnék nekik, mert jó emberek.... nem érdemlik ezt meg.

Vadsuhanc # 2017.06.27. 14:13

csenli

Nagyon át kellene nézni a szerződést. A két öreg (elnézést, de Te írtad így ) nem mindegy, hogy kezes volt vagy sem.

Szerintem kezesek voltak, így látatlanban, és akkor jogos a levonás.

Ugye a férjedé az egész ingatlan?

csenli # 2017.06.27. 14:01

Kedves Vadsuhanc!

Az adós a férjem, a dologi adósok a férjem édesanyja és a nagymamája.
Anyósommal hívtuk fel a faktoringot, szerintem az sehol se tiltott, hogy felhívjuk.

Én nem szerepelek a hitelbe, mivel akkor még nem is ismertem a férjem. de amikor elindult ez az egész vh akkor nem hagyhattam az öregeket és magamhoz költöztettem őket.
Az sajnos más dolog, hogy a férjem, hogy áll a dolgokhoz...
A kérdésem:
Dologi adóstól tilthatnak-e le a jövedelemből?

Vadsuhanc # 2017.06.27. 13:24

csenli

Talán, ha közölnéd, hogy hány adós van az ügyben? Mert nem kizárt, hogy két végrehajtó jár el.

Faktoringgal Te mit egyezkedsz, ha már végrehajtás van az ügyben ?

Most tudod kinek mit fizettek?

Lassíts és írd le újra - rövideb - de lényegretörően.

csenli # 2017.06.27. 13:15

Kérem segítsenek!

Anyósom és édesanyja haszonélvező a férjem ingatlanán.
Az férjem 2005 környékén vett fel rá hitelt, ahol a két haszonélvező dologi adósként szerepel.
A férjem munkája közben megszűnt, azóta se tálalt munkát...
A napokban mind a ketten kaptak papírt a Nyufigtól, hogy munkadíj, költségátalány és készkiadás jogcímen vonnak tőlük. A nyufig szerint ez az összeg kb 103ezer Ft, a végrahajtó szerint a teljes hitelösszeg kerül letiltásra....
Faktoringgal egyeztettem többször is, ahol azt mondták, hogy se anyósomtól, se a nagyitól nem lesz letiltás.
Most mi az igazság?
A másik kérdésem, hogy egyszerre hány végrehajtó járhat el egyazon ügyben? A férjem végrehajtója jelenleg árverezi az ingatlant.

Köszönöm a választ!

Vadsuhanc # 2017.06.27. 11:17

Kedves ius latratus!

Mindegy mikor? Saját példámat írom. Az OTP Faktoring tavaly megkeresett, hogy 2004 óta egy 400.000. forintos folyószámlához kötött tartozásom ( B hitel ) esedékes lenne amely már 1.200.000. forint. Írtam egy levelet, amelyre a válasz az volt, hogy " üzletpolitikai okok miatt a tartozás rendezésétől eltekintenek ".

Nem kellett megfizetnem. Miért is mindegy ?
( megsúgom a tartozás valós volt )

ius latratus # 2017.06.27. 09:49

Mindegy mikori. A Faktoring pont az a társaság, akiknél van lehetősége az ügyfélnek a megállapított törlesztő részletet ún. személyes konzultáció (náluk: interjú) keretében megváltoztatni.

ken

Van egy azonosítód. Felhívod a központi telefonszámot, kéred az ügyintéződet, s kérd, hogy biztosítson időpontot személyes találkozóra. Abban a megyében kerül erre sor, amelyikben élsz. Meglásd, ad időpontot, csak nem elcseszni a lehetőséget...

Vadsuhanc # 2017.06.27. 08:45

Mikoriak?

ken buchanan # 2017.06.27. 08:37

Köszönöm!!!!

Az egyik személyi kölcsön, a másik folyószámlahitel.

Vadsuhanc # 2017.06.27. 08:09

Itt nem csak erről van szó. Egyáltalán milyen tartozásod van ? ÉS mikori ?

Ugyanis, lehet a 9.000. forintot is életed végéig fizeted mert az éves kamatra sem elég rosszabb esetben a tartozásod ( fizetés ellenére ) nemhogy csökken, hanem növekszik.

NEm számolsz a kamatokkal.... Ami ugyanúgy ketyeg.

ken buchanan # 2017.06.27. 07:50

Ők annak ellenére hogy tudattam velük a havi bevételeimet és kiadásaimat, amikből elvileg látniuk kellett volna hogy igencsak szűken vagyok az ő törlesztőik nélkül is, mégis úgy "érezték" hogy a havi 2x 9 ezer Forint az vállalható.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 18:48

Kedves ken buchanan!

És az OTP Faktoring mit mondott a kérdésedre? Mert itt lehet bármit mondani, ha Ők nem engedélyezik.....

ken buchanan # 2017.06.26. 18:44

Üdv, sziasztok!

2db tartozásom van a Faktoringnál, Egyik 300 ezer, másik 400 ezer Forintról.

Tudom, másokéhoz képest egyáltalán nem tűnik drámainak, de jelenleg az általuk megállapított 9-9 ezer Forintos havi törlesztő is nagy nehézségeket okoz.
Le lehet-e "alkudni" havi 5-5 ezer Forintos törlesztőre? (az is fizetési hajlandóság)

Köszi szépen!

Vadsuhanc # 2017.05.01. 17:43

Köszönöm szépen gerbera317!

Megírom. ( Nagyon elfáradtam nem elég a saját sok még ez is )

:-)

Még egyszer köszöngetem szívesen tisztelettel holnap is :-)

gerbera317 # 2017.05.01. 17:33

Igen, Vht. 41. §.

Vadsuhanc # 2017.05.01. 17:21

Tisztelt gerbera317!

Egyáltalán tegyünk valamit, ha nem a párom ügyében intézkedik az OTP Faktoring?

Köszönöm válaszod.

gerbera317 # 2017.05.01. 17:13

Dehogy érted. Ha az egyik megfizette, a másiknak már nem kell. Feltéve, hogy az egyik valóban megfizette. Ha ilyenkor a másik ellen is indul végrehajtás, az már alaptalan, és sikerrel lehet kérni a megszüntetést. Vht. 41. §. Sose állítsd, hogy érted, ha nem érted!

Vadsuhanc # 2017.05.01. 15:43

Tisztelt gerbera317!

A Faktoring új eljárást akar kezdeményezni a meglévő ( megmaradt tartozásra )

Ráadásul a férj ellen elrendelt végrehajtási számra hivatkozva. ( egyetemleges adós)

Tudom,hogy hihetetlen. Maradjunk csendben? Mert nem párom elleni eljárásban követel, hanem a volt férj ellen, hogy Ő nem teljesített.

A párom teljesítésről kezünkben minden.

Nagyon hülyén írtam le...............

Értem én a Vht. 41-et, de a követelés nem a párom elleni végrehajtásra van alapozva... ( így hülyén leírva )

Bocsánat, de kicsit ideges vagyok.

gerbera317 # 2017.05.01. 15:16

A Vht. 41. § a ti barátotok.

Vadsuhanc # 2017.05.01. 13:13

Tisztelt gerbera317!

Párom és (volt ) férje ellen az OTP Faktoring ( fizetési meghagyás ) végrehajtást kezdeményezett külön-külön 2008-ban 900.000. forint tőke és cca. 900.000. kamat és pluszz költségek megfizetése tárgyában. Évi 20 % plussz 6 % kamat.

Kedvesem kifizetett 2010. év ( januártól ) 3.600.000. forintot a munkabéréből levonva. A munkáltató 2017-ben nem vont tovább a fizetéséből. ( A volt férj nem törlesztett )

Most az OTP faktoring jelentkezett és tulajdonképpen azt követeli, amit 2008-ban. A bibi, hogy nem a kedvesem ellen kezdeményezett eljárásban, hanem a volt férj elleni eljárásban.

Mit tanácsolsz mi után járjunk utána ?

A törlesztésről szóló kimutatás meg van.

AZ OTP Faktroing új végrehajtási eljárással fenyegetőzik ( Nem jelentette be a végrehajtónál, hogy követelése nem teljesült )

Rövid iránymutatás ?

Köszönöm....