otp faktoring


Vadsuhanc # 2017.04.06. 21:04

Tisztelt Grave7!

..."Az OTP Faktoring meg 99%-ban nem hülye, hogy olyankor is végrehajtásról beszéljen amikor nincs...

Akkor én csak az 1 százalékkal talákoztam :-)

( Nem tartom kizártnak, hogy a kérdező kihagyott valamit, és valójában kinek teljesített mrgállspítani és hogy volt-e végrehajtás.....)

Valódi és őszinte tisztelettel irányodba..

Grave7 # 2017.04.06. 20:54

@Vadsuhanc: Nem értelek.
Geriszon009 2017.04.06. 19:25-kor:
akkor tekintik csak lezártnak a hitelemet, ha megfizetem a bírósági végrehajtó költségeit

Az OTP Faktoring meg 99%-ban nem hülye, hogy olyankor is végrehajtásról beszéljen amikor nincs.

gerbera317 # 2017.04.06. 20:52

Igazad van, tényleg nem végrehajtót vagy végrehajtást emleget. Akkor mégis, hogyan hoztam be a végrehajtót?
Tudod, én még nem okostelefonon, meg annak a nyomkodásán szocializálódtam, hanem nyitott szemmel jártam. És emlékszem öreganyám sparherdje fölötti háziáldásra, ami egy mai szemmel furcsának tűnő gondolkodásra tanította az olvasóit. Ez pediglen így szólt: Hol hit, ott szeretet; hol szeretet, ott béke; hol béke, ott áldás stb. Ez úgy oda-vissza, tudod.
Geriszon irkája pedig azt indította be nálam, hogy: hol végrehajtás, ott végrehajtó; hol végrehajtó, ott végrehajtási költség stb. Magam sem értem, hogyan, de elég hamar rájöttem a végrehajtási költség emelgetéséből, hogy bizony, itt végrehajtási kényszer hatására állapodott meg a kérdező a faktorral, nem pedig féktelen teljesítési vágyból. Ööö... ez így már dereng valamennyire?

Vadsuhanc # 2017.04.06. 20:04

Tisztelt gerbera317!

Amennyiben Geriszon kérdésről van szó ismételten megjegyzem nem beszélt végrehajtásról.

Amit írsz nekem mindig érthető, ha nem visszakérdezek és ha akkor nem akkor elmagyarázod és akkor megértem:-)

Irányodban tisztelettel és mindig köszönettel .

gerbera317 # 2017.04.06. 19:56

Végrehajtót emleget. Olyan pedig nem terem minden zöld fán, csakis a végrehajtási eljárásban. Én meg - talán rájöttél már - nem az a fajta vagyok, akinek külön a szájába kell rágni, hogy "tudod, ilyen izé... végrehajtó". Nem tudom, ez így érthető-e.

Vadsuhanc # 2017.04.06. 19:10

A kérdező nem mondta, hogy volt végrehajtás elrendelve az ügyben.....

Tisztelettel.

gerbera317 # 2017.04.06. 17:53

Ha előbb itt kérdeztél volna, ezt a választ kaptad volna:
A faktor valószínűleg örömmel fogja fogadni a szándékodat, sőt, jelentős kedvezménnyel jöhetsz ki a dologból, DE tudd, hogy a végrehajtási költségeket is meg kell fizetni.
Ehhez képest itt vagy pofára esve, a pénzt a faktor beszedte tőled, és ha határidőre nem fizeted ki a végrehajtót, a kedvezményedet is elveszíted.
Alaptalan a hőzöngésed. Egy megállapodásra hivatkozol. Egész biztos, hogy abban benne van az is, hogy a végrehajtót is ki kell fizetned. Mindig beleveszik. De ha itt most mégsem volna, az semmiképpen sincs benne, hogy a végrehajtót a faktor fizeti ki. Egyedileg nem szabályozott esetben a törvény rendelkezése számít, eszerint pedig a végrehajtási költségeket az adós viseli.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.06. 17:47

ha megállapodtam velük
Ha.

drbjozsef # 2017.04.06. 17:46

Ha már végrehajtás alatt volt a tartozásod, és a végrehajtó dolgozott vele, akkor a költségeit az adósnak meg kell fizetnie. Ha őt kihagytad a megegyezésből, az az ő költségeit nem érinti.

Te az OTP Faktoringgal állapodtál meg. A végrehajtóval nem. Ha már végrehajtás volt, vele is kellett volna.

Geriszon009 # 2017.04.06. 17:25

Tisztelt Szakértők,

Avval a problémával fordulok Önökhöz, hogy volt az OTP faktoringnál egy hiteltörlesztésem. Rendszeresen fizettem csekken minden hónapban majd 3 héttel ezelőtt felhívtam őket, hogy szeretném a hátralékot egyben kifizetni. Meg is mondták az összeget és ki is fizettem a maradékot. Erre a héten kaptam tőlük egy levelet, hogy akkor tekintik csak lezártnak a hitelemet, ha megfizetem a bírósági végrehajtó költségeit is. Kérdem én, ha megállapodtam velük hogy mennyit kell kifizetnem akkor, hogy jön hozzá még ez a költség is? Mi ilyenkor a teendő? Előre is köszönöm a segítséget.

ius latratus # 2017.03.23. 05:57

Január 13.-i dátummal pedig felmondja a hitelkártyát”.

Nem az OTP Faktoring mondta fel(sic!) a hitelkártyád.

Érdemes ezzel valahova fordulni?

Persze. A számlavezető bankodhoz, s átutalod a pénzt.

dolgozomami # 2017.03.23. 03:09

Tisztelt Szakértők, Hozzászòlok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyire jogos az OTP faktoring részéről az, hogy pl. jan.12.-i dátummal küld értesítést arròl, hogy fizessünk meg 14 642 Ft-ot, mert elmaradás van. Január 13.-i dátummal pedig felmondja a hitelkártyát.
Azòta megállapodás született és fizetjük is, ezért nem ez a kérdés hanem az, hogy idő sem volt a tartozás rendezésére.
Érdemes ezzel valahova fordulni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

dolgozomami # 2017.03.23. 03:09

Tisztelt Szakértők, Hozzászòlok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyire jogos az OTP faktoring részéről az, hogy pl. jan.12.-i dátummal küld értesítést arròl, hogy fizessünk meg 14 642 Ft-ot, mert elmaradás van. Január 13.-i dátummal pedig felmondja a hitelkártyát.
Azòta megállapodás született és fizetjük is, ezért nem ez a kérdés hanem az, hogy idő sem volt a tartozás rendezésére.
Érdemes ezzel valahova fordulni?

Köszönöm a válaszokat előre is!

drbjozsef # 2017.02.27. 11:33

Vesztes,

azt a hitelkeret szerződést kellene alaposan és értőn tanulmányozni. Fogadni mernék rá, hogy nem konkrét összeget írtál alá, hanem csak induló összeget, és benne van valahol a kitétel - minimum az ÁSZF-re utalással - hogy a bank mikor és hogyan módosíthatja a keretet. Minden bizonnyal jogosan változtatta.

Dr.Attika # 2017.02.27. 07:16

Ilyen ügyek miatt szüntette be az OTP az "A" illetve "B" hitelkereteket. Nem volt rossz dolog, mert a havi fixeseknek nem kellett megvárni a fizetést, hanem egész hónapban tudtak vele gazdálkodni. Annyi volt a hitelkeret amennyi rendszeres jövedelem érkezett, így más biztosítékot nem is kért a bank. A gond akkor jött amikor a rendszeres jövedelem megszűnt. A hitelkeretet nem volt kötelező kimeríteni. Sokan úgy gondolták, hogy ez talált pénz.

miui # 2017.02.27. 05:01

@Vesztes. Gondolom mikor elköltötted a 380ezret, nem fordult meg a fejedben , h csak 30ezer lenne jogos.
Semmi értelme perelni.

runningman # 2017.02.26. 20:56

Elképzelhető, ha egyben ki tudnád fizetni a tőke felét alku után azt mondanák, hogy akkor a többitől eltekintenek. Feltéve, hogy eddig semmit sem tudtak beszedni tőled. Csak gondolom nincs erre 300.000 ft.

Perelni csak a dokumentumok átnézése után, amit jó ügyvéd néz át.

Vesztes # 2017.02.26. 20:48

Udv!

A kerdesem az lenne,hogy van-e ertelme perelni az otp faktoringot.
2007 nyaràn 30.000,-ft folyoszamla hitelt vettem fel a gyesemre ami 25.650,-ft volt.
Erről irtam alá szerződest az otp-vel.
Ugyan abban az evben ferjem fizetese az en szamlamra lett utalva igy az otp 387000,-re emelte a hitelkeretet...
2008,-ban csokkent a jovedelem a szamlan es a keretet csokkentette es 50000,-ft elvett.
Így maradt 330.000,-ft tartozás.
Most ott tartunk az otp fsktoringal hogy szerintuk a tőke 560 ezer körül van és ők több mint 3 milliót követelnek rajtam!
Az erdekrlne hogy ez a koveteles jogos-e?
Mivel en csak 30 ezerről irtam szerződest alá!
Eszem ágába nincs ennyi pénzt fizetni nekik,ugy hogy a jövedelmem 25650,-ft.
De ők azt mondjàk fizessek 24000,-et havonta nekik!

Grave7 # 2017.02.21. 14:11

@jucus1979: Meg lehet próbálni, a végrehajtást kérő OTP Faktoringtól függ, hogy engedélyezik-e.
Figyelmeztetlek, ha a kamatokat el is engedik, a költségeket (amit a faktoring előlegezett és a végrehajtó díjazását is) meg kell még fizetned a tőkén felül.

jucus1979 # 2017.02.21. 12:37

Egy kis segítségkérés!Otp faktoringnál volz egy felmondott hitelem 346000ft,tegnap érkezett egy levél egy végrehajtótól ahol már összesen 930000ft akarnak behajtani!Csak a tőke kamata 430000ft!Kérdésem az lenne hogy érdemes még a faktoringtól méltányosságból kérnem hogy engedjék el a kamatokat ha pár napon belül kifizetem a tőke összegét teljes egészében?

Dr.Attika # 2017.02.13. 14:02

Tisztelt erika811!
Először is azt kell tisztázni, hogy a MKK követeléskezelőként vagy már engedményesként küldte a levelet. Ha követeléskezelőként, akkor meg kell nézni a csatolt meghatalmazást, hogy jogosult-e egyezségkötésre.
Ha engedményesként lép fel, akkor azt kell vizsgálni, hogy szabályos-e az engedményezés. Ha jogosított az egyezségre, illetve szabályos az engedményezés, akkor tegyen olyan egyezségi ajánlatot, amit elfogadás esetén azonnal tud teljesíteni.

gerbera317 # 2017.02.13. 13:26

A kamatnak megfelelő összeggel simán lehet játszani, de van, aki még ennél is merészebb, és bejön neki.

Erika811 # 2017.02.13. 11:15

gerbera317 persze én is igy gondoltam pénzzel együtt megyek és mennyire legyek merész 500000ft a tartozás?!

gerbera317 # 2017.02.13. 11:07

Lehet egyezkedni, ha a pénzt is bemutatod hozzá. Ha csak simán érdeklődsz, el fognak hajtani.

Erika811 # 2017.02.13. 10:50

Tisztelt Fórumozók szeretnék tanácsot kérni olyan embertől aki volt ilyen cipőben vagy esetleg ért a jogi dolgokhoz! Van egy MKK behajtós dolog a kezünkben még van közel 500000ft tartozás lehet egyezkedni a behajtó céggel egy összegben történő kifizetés esetében hogy mondjuk ki hozzom 300000ft-ért? Meddig lehet alkudozni velük? Érdemes van tapasztalata valakinek? Kérem aki hasznos infóval tud segíteni ne tartsa magában!!! Köszönettel Erika