otp faktoring


Tompi # 2013.04.02. 10:39

Tisztelt fórumozok.

Kérdésem a következő lenne. Volt egy tartozásom az Otp faktoringnál. Amiről febr.-ában kaptam egy levelet, hogy kifizetésre került 2012. novemberébe. Előtte jött egy levél hogy le vettek a bárlistáról. Én még 2013 febr. is fizettem be a törlesztőt. (mert nem tudtam, hogy ki van fizetve) Hiszen a megállapodás szerint még kb 2 évig kellet volna fizetnem. Telefonon azt mondták igen rendezve van , nem kell tovább utalnom, sőt kapok vissza pénzt. Én le állítottam az utalást feléjük. Erre kb 2 hete hívtak hogy mért nem fizetek hiszen még 880 ezer forint tartozásom van amit 2019 kellet volna fizetnem 20 ezer forintjával. Kértem hogy küldjenek egy el számolást mert én ezt nem értem, mert az egyik ügyintéző szerint még jár is vissza, a másik szerint meg még tartozom.. Mit tegyek most? Van a kezemben egy papír hogy rendezve vagyok. És állítólag ezt a tartozást ők állítólag az itriumnak is oda adták anno. (Onnan nem jött semmi levél)...
Válaszokat köszönöm

turbo71 # 2013.04.02. 19:07

Tompi ! keress egy ügyvédet és javaslom inditsatok eljárást ellenük . mert ez igy igencsak fura ügynek tünik. amig nem késö.!

Vszilvia # 2013.04.05. 08:26

T. Mindenki!

Nekem is van egy ügyem a Faktoringgal. Sajnos évek óta húzódik, nem nagyon reagálnak a leveleimre, amiben részletfizetést kértem.... most átadták egy végrehajtónak, aki lefoglalta a kocsit. Azt mondta a végrehajtó próbáljak részletfizetést kérni, de hogy??? ha nem reagálnak. Hol tudnék panaszt tenni ellenük? Nem akarok olyan kamatokat fizetni, ami nem az én hibámból gyűlt.Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének.

ius latratus # 2013.04.05. 08:42

Végrehajtó, vagy behajtó mondta neked, hogy kérj részletfizetési lehetőséget? Ha végrehajtó, akkor még elég türelmes, ha behajtó, akkor meg nem nagyon "foglalhatta" volna le a kocsidat.

"Nem akarok olyan kamatokat fizetni, ami nem az én hibámból gyűlt"

Na, ne mondd!

"Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének."

Éppen azon kevés cégek egyike, akik nem változtatják havonta a címeiket. Fejből nem tudom, de a Google segít.

ius latratus # 2013.04.05. 08:43

Megelőztek.

MoZo1 # 2013.04.06. 02:28

Esetleg tud valaki elérhetőséget a Faktoringnak? Én több címet is tudok, de már kétlem hogy azok is jók lennének.

Egy hónapos levél. Több elérhetőség is van:

  • A borítékon feladóként:

1364 Budapest, Pf. 271

  • A levél tetején:

Vállalati Osztály
1066 Budapest Mozsár utca 8.
Postacím: 1364 Budapest Pf. 271
Tel.: 06-(1) 267-6095
Fax.: 06-(1) 485-5017
Email: ugyfelszolgalat@otpfakt.hu

Nem értem miért vállalati, mert cégem már több mint 12 éve nem volt.

  • A levél alján:

Tájékoztatjuk, hogy a budapesti ügyfélszolgálati irodánk elköltözött, új címünk: 1054 Budapest, Vadász u. 12.

  • Az email saját domainen van. A honlapjuk: http://otpfakt.hu. Működik, nézz körül rajta!

Itt találtam személyes ügyfélszolgálati címeket: https://www.otpbank.hu/…tezes/Irodak (Az előző honlapról elérhető.)

Személyes ügyfélszolgálatokkal általánosságban saját tapasztalat:

  • Bármit is mondanak, csak az számít, amit a végén írásba adnak.
  • Bármilyen megállapodást, kedvezményt kínálnak, ott lesz rajta, hogy a követelés jogosságát elismered. Ezt kétszer is nézd át, hogy mire vonatkozik!

Remélem segítettem.


meowmeow

ingatlan58 # 2013.04.27. 16:38

Üdvözlöm!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tehetnék az ügyemben.

Régebben az OTPnél hitelkártyát váltottam ki. Nemfizetés miatt felmondták még annó a hitelt. Áttették az OTP Faktoringnak. A hitelkártya tartozás 200 000.-ft volt, amiből csak kb 180000.-ft-ot hívtam le, a többit a bank vonta le gondolom törlesztőbe.A mai napig 330000.-ft-ot fizettem vissza a Faktoringnak, ennek ellenére mégy 245 000.-ft-ot követelnek, hogy tíz napon belül fizessek meg részükre. A faktoring részletet felmondták. Azt kérdeném, hogy lehetséges -,hogy a 200 000.-ftra + költségeket terhelnek rá még kb 350 000.-ft-ot? Kihez lehet ilyen esetben fordulni?

Hol lehet egyezkedni a bankkal? stb.

előre is köszi a választ

Cicera # 2013.05.16. 16:03

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.2013.03.07-én személyes tárgyaláson voltam a Faktoringnál, az ügyemhez kinevezett ügyintézőnél.Írtunk egy kérelmet, amit ő elvileg leadott elbírálásra.Azt mondta, hogy kb.2-3 hét múlva kapom a határozatot. Azóta eltelt 2 hónap és sehol semmi.Felhívtam az ügyintézőt,hogy miért nem kaptam még meg a levelet.Erre azt a választ adta, hogy várjak türelemmel, jönni fog a papír, csak nagyon sok az ügy, és még nem tartanak az enyémnél.Kaptam még előzőleg tőle 6 db bianco csekket, ezen fizettem már be valamennyi pénzt, hogy legalább addig is törlesszek, de mivel nincs még mindig határozatom, fogalmam sincs,hogy mihez tartsam magam.Azt szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen törvény szabta határidő, amin belül a kérvényre kötelesek válaszolni?Előre is köszi!

Gábor010 # 2013.05.17. 19:10

Sziasztok!
Mi 2007-ben vettünk fel egy deviza alapú (svájci frank) jelzáloghitelt az OTP-től aminek az összege 2.820.000
Ezt a szerződést 2009-ben bontotta fel a bank és adta át az OTP Faktoringnak. Velük kötöttünk egy részletfizetési megállapodást, melyben az áll, h a tartozást 73000ft-tal 60 hónapig kell fizetni. Az első részlet 2009 novemberében volt esedékes. Azóta rendszeresen fizetjük már 43 hónapja, ami eddig 3.066.000ft és a tartozásunk most 5.230.000ft amit a frank árfolyammal magyaráznak.
nekem két kérdésem lenne, és ha tudtok rá választ azt nagyon szépen köszönöm.
Az első kérdésem, hogy egy behajtó cég számolhat-e valutában, ha a megállapodáson nincs nincs szó valutáról, csak arról amit leírtam?
A másik pedig, h jogilag támadható-e az ügy?
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.
További szép estét!

perdy # 2013.06.06. 07:49

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy a fizetesembol mennyit vonhat le a faktoring? a hitelkártya tartozásom miatt már megegyeztem velük és fizetem is a részletet, most viszont a folyoszamla miatt kuldtek ertesitot,hogy lehetosegem van reszletfizetesre. viszont a fizetesem 60%at a hitelek teszik ki sajnos mivel korabban elvesztettem a munkahelyem es felhalmozodott a hitel.mit tudok tenni? kerhetem e ,hogy kesobb fizethesem vagy milyen kovetkezmenyekkel jar ha nem tudom fizetni? koszonom elore is a valaszt.udv.

végrehajtó1 # 2013.06.06. 08:09

Faktoring semennyit sem.

vd anita # 2013.07.08. 09:38

ÜdV!

A kérdésem a következő lenne!
A cégünk alvállalkozóként dolgozik építőipari területen.
A fővállalkozó éppen csak fizetgeti a számlákat.
Nagyon sok pénzel tartozik, ennek java része lejárt követelés.
Szeretnem kérdezni, hogy az OTP Faktoring foglalkozik ilyen fajta követelések behajtásával...
Ha nem akkor kihez érdemes fordulni.

A válaszokat előre is köszönöm.

draki84 # 2013.08.27. 05:54

Üdv! egy 2007es tartozásról küldött az otp faktoring utógondozó egy nyilatkozatot hogy:
a: elismerem e a tartozást
b: adóságrendező hitelt veszek fel
c: részletfizetés
d: tartozás rendezésére fel ajánlom az ingatlanom
2. Nem ismerem el a tartozás
Kérdésem az lenne érdemes e ezzel foglalkoznom vagy nem? Mert ingatlanom nincs, és a hitelt se fogom tudni egy összegbe befizetni.

Pummancs # 2013.10.05. 15:25

Üdvözlök Mindenkit!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az OTP Bank felmondott két szerződést, ami 2016-ban járt volna le. Átkerült a faktoringhoz. 4 éven át korrekten voltak fizetve. Amikor felmondták őket már kezdtem a tőkét törleszteni. a havi 40.000Ft tal szépen kifutott volna a svájci frank miatt 1.600.000.re felfutott hitel. a másik kisebb értékű forint alapú- eredetileg 350.000Ft értékű. amikor átkerült a faktoringhoz 4 év törlesztés után mindkettő az eredeti értékkel jött át. Azaz Mintha újra egy 7 éves hitelt írtam volna alá. Az a kérdés, hogy mi lett így a már befizetett kb 2 millió forinttal?

ártatlan1 # 2013.10.07. 12:26

Az OTP Bankot beperlő adós 2007-ben vett fel nyolcmillió forint összegű, svájci frankban nyilvántartott hitelt. A jogerős ítéletet kimondó Pécsi Ítélőtábla szerint teljes egészében érvénytelen a kölcsönszerződésnek az a feltétele, miszerint "a hiteldíj (kamat és kezelési költség) változó mértékű, melyet a hitelezők jogosultak egyoldalúan megváltoztatni" - olvasható lapban, amelynek az ügyvéd azt mondta: ügyfelei e döntés nyomán mindösszesen olyan összegű törlesztőrészletet kötelesek fizetni, mint amennyit a szerződés megkötésének időpontjában fizettek.

A megyei napilap - idézve a bíróság határozatából - azt írja: "a szerződés semmilyen mértékben nem rendelkezik arról, hogy a módosításra okot adó tételek (bankközi hitelkamat, fogyasztói árindex, jegybanki alapkamat, állampapírok hozama, lakossági hitelek kockázati tényezői...) változását a hitelezőknek milyen mértékben és arányban kell, illetve lehetséges figyelembe venniük".

A lap közlése szerint a Pécsi Ítélőtábla megállapítja azt is: „e hiányosságok a hitelező javára indokolatlan és egyoldalú előnyt, az adósok terhére indokolatlan és egyoldalú hátrányt teremtenek, ezáltal megvalósul a szerződés egyensúlyának olyan eltolódása, mely megalapozza a kikötés tisztességtelenségét, ezáltal a szerződési feltétel semmisségét.”

Léhmann György szerint a szerződés helyreállításának természetesen bírósági útja is lehetséges, "de ott van az én egyezségi ajánlatom is, melyet néhány hete készítettem és eljuttattam többek között Orbán Viktor miniszterelnökhöz is" - tette hozzá. Elmondása szerint az általa elkészített egyezségi mintában mindkét fél visel kockázatot.

Remélem ez a rés a pajzson.
Sok sikert mindenkinek és további szép napot.

Sherlock # 2013.10.07. 13:53

A jogerős ítéletet kimondó Pécsi Ítélőtábla szerint teljes egészében érvénytelen a kölcsönszerződésnek az a feltétele

Szerintem a Tábla is elcsodálkozna, ha ilyet mondott volna.

Lassan ez a Lehman Brother is eltűnhetne.

ártatlan1 # 2013.10.07. 15:25

Sherlock!

Most beszéltem az ügyvédúrral és kimondta a Pécsi ítélőtábla,hogy a kölcsönszerződés azon pontja teljesen egészében érvénytelen...ez van el kell fogadni,hogy valaki megtalálta a kiskaput,mert ahol a nagy kapu van ott kelleni mellette kiskapunak is amely lehet rossz és jó is.

További szép napot.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.07. 17:25

Olvasta már valaki azt az ítéletet?

bcsilla89 # 2013.10.16. 17:32

Kedves Fórumozók!
A lakáshitellel rendelkezők segítségét szeretném kérni szakdolgozatom elkészítéséhez. A lakáshitelről írok és ehhez készítettem egy kérdőívet, amit a szakdolgozatomban szeretnék felhasználni. Kérem segítség munkámat a kérdőív kitöltésével, ami természetesen név nélkül történik.
Köszönöm! Személyes véleményt is szívesen elfogadok az egyéb megjegyzés rovatban!
ripet.hu/feedback.php?kid=3f68f47dfd5218f054687d07f6585271

Lütyő1 # 2014.03.07. 09:52

Kedves Fórumtársak!

az alábbi megállapodást kaptam a Faktoringtól(OTP)..A 2011.02.11-i állapot 1392629 huf a tartozásom, 2014.02.04.-ig befizetve326400 ft. Erre küldtek egy részletfizetési megállapodást, ami 2029.01.25.-ig szólna, a teljes fizetedndő összeg 7140322 ft lenne...A részletek már nem is érdekesek. A kérdésem az lenne, hogy pontosan honnan jön a hétszeres összeg, és miért kellene nekem 15 évig havi 38000 ft-al törlesztenem egy kb egymilliós szerződést? Természetesen még nem írtam alá, szeretnék tanácsot kérni, mit lehetne tenni ezügyben? Természetesen a tartozás él, és törleszteném is, de valahogy nem egészen fizetnék érte 7 milliót, tehát kb a hétszeresét...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:00

30% körüli késedelmi kamatot fizetsz. Személyi kölcsönönre, folyószámlahitelre láttam én már 45%-ot is.

Ez az ára annak, hogy nem egyben kell fizetned. Ha sokallod még mindig kifizetheted egy összegben is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:00

Bocs, megint viccelődik a motor.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:01

De végül is tökéletesen passzol a te kérdésedre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.07. 10:03

Jut eszembe. Nem is kell az egészet egyben kifizetned. Ha a teljes, adott napig számított hátralékot kiegyenlíted, akkor a maradékot az eredeti szerződés szerinti részletekben fizetheted tovább.

Lütyő1 # 2014.03.07. 10:31

Köszi a gyors választ! Ha egyösszegben ki tudnám fizetni, akkor nem kellene a részlet..De ilyen áron ez gáz. Mit lehetne tenni szerinted, hogy ne ennyi legyen?