otp faktoring


Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.20. 14:09

Inkább ne jogászkodj...

Vadsuhanc # 2018.09.20. 12:11

Általam igen tisztelt Grave7!

Távol áll tőlem, hogy pont Neked mondjak kicsit ellent amikor Te olyan sokat segítettél nekem a válaszaiddal amelyeket eredményesen használtam fel.

Azt írtad: „... " hanem az elhunyt által kötött szerződés szerint folyamatosan teljesítsen az örökös (a saját nevében)..."

Az örökös csak akkor tud a saját nevében a hagyatéki teher vonatkozásában teljesíteni, ha megállapodik a hagyatéki hitelezővel, hiszen ennek hiányában csak az elhalt által kötött szerződés vagy megállapodás szerint teljesíthet az elhalt nevében.

Grave7 # 2018.09.20. 10:14

@Vadsuhanc: 2018.09.20. 09:42-kor az első bekezdés jó, ezért nem kellett volna a kérdezőnek fellebbeznie a hagyatékátadó végzéssel szemben.

Értelmezésem szerint sem drbjozsef, sem Kovács_Béla_Sándor nem azt mondja, hogy az „elhalt személy nevében történjen a további fizetés”, hanem az elhunyt által kötött szerződés szerint folyamatosan teljesítsen az örökös (a saját nevében).

Egyébként ez már eléggé távol áll a végrehajtási jogtól, hiába otp faktoring téma címe.

Vadsuhanc # 2018.09.20. 07:42

Szerintem a jogutódlás megállapítása nem azt jelenti, hogy automatikusan fizessem a tartozást hanem azt, hogy amennyiben a hagyatéki hitelező a tartozást meg akarja fizettetni akkor azt rajtam követelheti, ha én vagyok az örökös.

Azt semmiféleképpen nem tudom elfogadni, hogy ha az örökössel nincs új megállapodás akkor az elhalt személy nevében történjen a további fizetés. Gondolj csak egy hitelre vásárolt gépkocsi részleteinek fizetésére öröklés esetén.

drbjozsef # 2018.09.20. 07:09

Ha a megállapodás csak az elhalt személyéhez kapcsolódik, akkor a tartozás is tartozzon csak az elhalt személyéhez. Ha jogutód vagy a tartozásban, jogutód vagy a szerződésben is. Vagy-vagy.

Vadsuhanc # 2018.09.20. 07:01

Tisztelt KBS!

Amennyiben az OTP Faktoring arra hivatkozik, hogy a kedvezményes fizetési megállapodás kizárólag az elhalt személyéhez kapcsolódik a hivatkozás sikeresen támadható az örökösök által?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.20. 06:33

Én eddig abban a kérdésben, hogy az OTP kinyilvánított álláspontja helyes-e vagy nem, nem nyilatkoztam. Akkor most: szerintem nem helyes. A fél halála nem szünteti meg a megállapodást.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.20. 06:30

az egész követelést akarják visszafizetni.

:D Én nem úgy olvastam.

Vadsuhanc # 2018.09.20. 05:54

Tisztelt KBS és drbjozsef!

Értem az álláspontotokat és egyet is értenék vele, de azért van olyan körülmény ami miatt én a nem fizetés mellett döntenék.

Nincs megegyezés. A kérdező leírta, hogy a hagyatéki végzéssel kapcsolatban fellebbezést adtak be pontosan azért mert nem értenek egyet az OTP Faktoring által követelt összeg nagyságával. Továbbá az OTP Faktoring közölte velük, hogy az elhalttal kötött megállapodás az örökösökre nem vonatkozik. Ott van továbbá, hogy az OTP az elhalt által befizetett összegeket még el sem számolta.

Tehát most úgy állnak, hogy az egész követelést akarják visszafizetni. Az OTP-nek a sógor fizet 5-6.000. forintot havonta. A követelés ilyen befizetés mellett nem hiszem hogy csökkenni fog és mellesleg kinek a nevére történik a befizetés? A sógoréra? Mi alapján?

Mint írtam szerintem nincs megegyezés. Még fizetnek addig az OTP-nek nincs érdekében megállapodni velük és nem is fog. Még elszámolást sem kaptak a pontos összegről, így a most befizetett összeg sorsa követhetetlen pontosabban nincs meghatározva, hogy milyen összeget csökkentenek a befizetéssel.

Ez a véleményem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 18:18

Pontosan. Ha az embernek van egy jogi álláspontja - itt például az, hogy az örökhagyóval kötött részletfizetési megállapodás az örökössel szemben is hatályos -, akkor tanúsítson a jogi álláspontjának megfelelő magatartást - itt tehát fizessen az egyezség szerint.

drbjozsef # 2018.09.19. 17:57

Én meg biztos fizetnék.
Nem a semmibe megy, mert ha tényleg megszűnik a megegyezés, akkor úgyis visszajár.
Viszont ha JOGUTÓDJA lesz a tartozásban, akkor jogutód lesz a megegyezésben is, vagy legalábbis kérhet új megegyezést, a régi - összes, az elhunyt és az általuk befizetettek - tölesztések beszámításával. De így legalább tuti, hogy nem hivatkozhatnak arra, hogy nem fizetés miatt szűnt meg a szerződés.
Hátrány nemigen van, előny annál több lehet.

Vadsuhanc # 2018.09.19. 15:36

Szerintem is a semmire.

Dr.Attika # 2018.09.19. 15:35
Majzi # 2018.09.19. 15:10

Sógorom fizeti . Havi 5-6 ezer.

Vadsuhanc # 2018.09.19. 14:57

Megegyezés nélkül biztos nem fizetnék egy fillért sem főleg három örökös helyett, Persze a Ti pénzetek.

Majzi # 2018.09.19. 14:41

3an örököltek.
Megvárjuk a papírokat. Aztán fizetni kell. Ha tudunk egyezkedünk.
A fellebezés is csak arról szólt, hogy kérjük a részletesebb adatokat, hogyan jött ki a számolás. Mégegyszer leírom, maga az ügyintéző is akkor szembesült a dolgokkal, mikor telefonon megkerestük. Ezért feltételezhető, hogy módosulhat az összeg, vagy kapunk konkrétabb számokat.
Szerintem ennyi a lényeg.
Mindenkinek köszönöm újra!

Vadsuhanc # 2018.09.19. 14:06

Milyen megegyezés szerint?

A kérdező azt írta: ..."a faktoring szerint a halálozással felbomlott az egyesség és az előző állapot az érvényes."

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 14:00

Addig is teljesítsetek a megegyezés szerint, utaljátok, tegyétek el a bizonylatokat.
Ez a lényeg! És ezt mondjuk elejétől fogva.

Vadsuhanc # 2018.09.19. 13:37

Kedves Majzi!

Nem a zsebedben akarok turkálni, de összesen mennyit örökölt a párod pozitív összegben? Egyedüli örökös? Csak ez az egy tartozás volt? Most ki fizeti a részleteket?

Majzi # 2018.09.19. 13:27

Nem tervezem dobálni. Szerintem az nem rossz pont,a későbbi megállapodásnál! ha pár részletet fizetünk, amíg nem sikerült megegyezni.

Vadsuhanc # 2018.09.19. 13:20

Kedves Majzi!

Kérlek ne haragudj meg, de a véleményem az, hogy neked most semmi nem világos. Elkezdted dobálni a pénzed egy olyan kútba amely nem tudod milyen mély és mikor lesz tele a pénzeddel és még az sem biztos, hogy azt a kutat kellene teletömnöd.

Saját véleményem, hogy butaságod csinálsz.

Tisztelettel.

Majzi # 2018.09.19. 13:12

Az eredetire.
Ok, mostmár minden világos. A közjegyzőnél lett jelezve a dolog,a hagyatékin, ő mondta, akkor fellebezést kell írni. Ha ezt így elmagyarázza, másképp csináljuk. Mindenkinek köszönöm!

Vadsuhanc # 2018.09.19. 12:06

Kedves Majzi!

.."A részletek azóta is mennek...”"

És mire mennek a részletek? Az eredeti, elhalt személy által kötött megállapodásra vagy az új követelésre?

Dr.Attika # 2018.09.19. 11:51

Ezt egyébként a hagyaték átadásról határozatot közjegyzőnek kellett volna elmagyarázni a kérdezőnek.

drbjozsef # 2018.09.19. 11:26

Ezért írta Dr.Attika : ha jogutód vagy majd végre, majd AKKOR vitathatod a követelés összegét. Addig milyen alapon? Na, és ezt húzzátok most el egy elutasításig, és akkor onnan kezdhetitek újra a tárgyalást a faktoringgal.

Addig is teljesítsetek a megegyezés szerint, utaljátok, tegyétek el a bizonylatokat. Jól fog jönni.