otp faktoring


Fgyerek # 2018.08.21. 12:12

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!

gerbera317 # 2018.08.21. 11:58

Amíg az adós a részletfizetési megállapodás szerint teljesít, nem lesz végrehajtás. A végrehajtás során akár a te ingatlanodat is elárverezhetik, akár úgy is, hogy először a tiedet. A te dolgot arra ügyelni, hogy erre ne, vagy pedig ne így kerüjön sor.

Fgyerek # 2018.08.21. 11:52

Amennyiben végrehajtás és árverezés lesz, azt az ingatlan fedezni fogja én úgy gondolom!
Viszont ha nem fedezi (nekem ez a fontos kérdés), akkor árverezhetik az én házamat is?
Az eredeti szerződés ezt nem említi, ingatlan fedezetet nem kértek tőlem.

gerbera317 # 2018.08.21. 11:31

Szerintem szerződés sincs, hiszen azt a bank felmondta. A faktorral csak részletfizetési megállapodás született, azt pedig bármelyik adós köthet, akár külön-külön is.

drbjozsef # 2018.08.21. 11:15

Nincs adós meg adóstárs. Azok mind adósok. Te is az vagy. 3 adós vette fel azt a hitelt.

Csak tudni kellene mit írt alá. Ha olyan kötelezettség, ami Téged is érint, azt csak látnod kellett volna. De tartok tőle, hogy rendeben lesz ez így, mert az egyetemlegesség miatt tökmindegy, hogy mit vállalt : ha nem teljesíti, ugyanaz történik, ami ezen megállapodás nélkül is történt volna : a végrehajtás, és az árverezés.

Fgyerek # 2018.08.21. 10:51

2007-ben összesen 2 adós és + 1 adóstárs (Én) írta alá az eredeti szerződést.
2 évvel ezelőtt viszont csak az egyik adós írta alá a szerződés kiegészítést. Arra hivatkozott a Faktor, hogy mivel egyetemlegesen írtuk alá az eredeti szerződést így nincs arra szükség hogy ezt a kiegészítő szerződést mindenki aláírja.

drbjozsef # 2018.08.21. 08:41

(pontosabban a faktoring)

drbjozsef # 2018.08.21. 08:40

Két adós volt az eredeti szerződésben, de az újat csak az egyik írta alá?
Ismerni kellene pontosan ezt a megállapodást, mert ez így elég fura, hogy kihagyta a bank az egyik adóst.

Fgyerek # 2018.08.21. 08:28

Tisztelt Fórumozók!

2007-ben adós társként aláírtam egy svájci frank alapú jelzálog hitelszerződést. A hitel, ami mögött egy ingatlanfedezet van, később bedőlt és átkerült az OTP Faktoringhez. 2 évvel ezelőtt az egyik adós, megegyezett a faktorral, hogy újra fizeti a havi törlesztőket. Ezt szerződésben is leírták, de erről engem se a Faktor se az adós nem értesített. A szerződés szerint aláírtak újra 20 évre részletfizetést.
Aki aláírta az új szerződést vélhetőleg nem fog dolgozni 20 évig amiből fizetni tudná, hiszen azért kellet bevonni a szerződésbe adós társat, mert ő már túl koros volt a bank szerint (lehet nem is fog élni 20 év múlva). Én ezt az új szerződést fel szeretném rúgni, mert én nem akarok még 20 évig ennek az árnyékában élni. Az ingatlan jelenlegi értéke fedezné a tartozást, de az árverésen lehet hogy ár alatt árvereznék el. Ráadásul nekem is van egy jelzáloghitelem, ami rendben van nincs elmaradás. Attól tartok, ha nem tudják olyan áron elárverezni a házat akkor bevonják a tartozás kiegyenlítésébe az én házamat is. Ami azt eredményezné, hogy az én hitelezőm is felszólítana fizetésre, mert a szerződésem szerint nem lehet más terhelés az ingatlanomon. Eladásról egyébként hallani se akarnak. Szeretnék megszabadulni ettől a helyzettől! Mit tehet?

nonolet # 2018.07.04. 16:29

"Kiváltani nem tudom"

HA fizetni tudod, akkor kiváltani is...

Keress egy normális bankot.

Új hitel felvesz.
Tartozás egyben (és némi alku után!!!) kifizet.
Új hitel törleszt.

gerbera317 # 2018.07.04. 15:16

hogy a faktoring arra a szerződésre hivatkozva ilyen kamatot számol nem tudom hogy jogszerű-e.

Hát mi másra hivatkozhatna, ha nem arra a szerződésre? Aki abban a szerződésben az OTP, annak a helyén most a faktoring áll. Semmi nem változott, csak személycsere történt.

sikló # 2018.07.04. 14:16

Azzal nincs gond, csökken szépen. A kamat mértéke bosszant csak. Kiváltani nem tudom és úgy gondolom hogy ez nem korrekt.
A hitelt ami alapján a kamatot számolják az OTP-vel kötöttem, az hogy kifizetem a feléjük lévő tartozásom büntető kamatostól rendben. Azt ellenben hogy a faktoring arra a szerződésre hivatkozva ilyen kamatot számol nem tudom hogy jogszerű-e.

nonolet # 2018.07.03. 16:13

sikló

Fizess egy kicsit többet havonta!
Mert így nem biztos, hogy csökkenni fog a tartozásod.
Sőt .... alighanem nőni fog.

(a költségek és késedelmek miatt)

gerbera317 # 2018.07.03. 16:02

Ha legalább a tőke és a költségek hetven százalékát megfizetted, előbb ne is próbálkozz, kivéve, ha egyösszegben teljesítes valami nagyobb összeget.

sikló # 2018.07.03. 15:06

Hali mindenki!

OTP-faktoringnak fizetek egy (otp-tol átvett, hosszú ideig nem fizetett) tartozást.
A faktoring cég 13,31% késedelmi kamattal terhel, az eredeti otp vel történt megállapodásra hivatkozva.
Telefonon állapodtunk meg hogy törlesztek, csak a havi csekket küldi rendszeresen.
Érdemes, kell a kamaton alkudni?!

Éva1979 # 2018.07.02. 04:59

Oligaliga, köszönöm a választ! :)

oligaliga # 2018.07.01. 16:45

Éva1979

A Te esetedben a leírásra valószínűleg a behajthatatlansag miatt került sor, de ekkor a követelés maga nem szűnt meg. A jogosultnak ebbdn az esetben is lehetősége van értékesíteni a követelést, amit így aztán véglegesen leírhat. A követelés új jogosultja a behajtócég lett, aki kérheti a bíróságtól a jogutódlás megállapítását, ezzel hivatalosan is végrehajtást kérő lesz.

A behajthatatlan vagy leírt követelések adósai a leírast követően 5 évig maradnak a KHR listán. A te esetedben is ez történhetett.

Összefoglalva: A 2010ben indult végrahajtási eljárásban a végrehajtó vagy az OTP Faktor maga megállapította, hogy a követelés behajthatatlan, és az OTP Faktoring leírta a követelést. A KHR listáról a leírást követően levettek. Idöközben valamikor az OTP Faktoring eladta a követelést, amit az új jogosult érvényesíthet veled szemben, ha menetközben nem évült el.

Éva1979 # 2018.07.01. 16:15

Az OTP Faktoring leírta veszteségként. 2015-ben státusz: szerződés megszűnt (KHR alapján). 3 hozzászólással lejjebb írtam. A kérdésem az volt, hogy ilyenkor a végrehajtó a 2010-es vh. lap alapján foganatosíthat-e még vh. cselekményt, vagy az OTP Faktoring kiértesítette a vesztségként leírásról és ha eladta egy behajtócégnek engedményezéssel, beléphet-e jogutódként az OTP Faktoring helyére? Vagy marad a 2010-es vh. lap?

ius latratus # 2018.07.01. 16:06

Az OTP Faktoring a jelzálogjog jogosultja, s a végrehajtási jogot is ők jegyeztették be. Ki a szösz lenne a végrehajtást kérő, ha nem a Faktoring?

Éva1979 # 2018.07.01. 14:18

Ha egy behajtócég időközben felvásárolja, jogutódként a végrehajtást kérő helyébe lép? A vh. lapon az OTP Faktoring a vh. kérő, engedményezéssel a behajtócég is lehet, vagy újra kell indítania a jogi utat, már ha elévülés esetén ezt el tudja érni?

nonolet # 2018.06.29. 22:36

"leírta a tartozást"

Attól az nem szűnt meg!
(ez csak egy könyvelési lépés)

Továbbra is behajtható.

A 2010-ben indult végrehajtási alapján is.
HA!!! nem voltak trehányak és így nem hagyták elévülni...

Azaz még él,
HA legalább 5 évente léptek valamit,
AMI az elévülést megszakította.

Éva1979 # 2018.06.29. 15:32

2010-es vh. lap, adós által átvéve, OTP Faktoring jogos hitelkártya követelés. 2015-ban KHR szerint az ORP Faktoring veszteségként leírta a tartozást plus az addig felhalmozódott kamatait, így a szerződés megszűnt. Tisztában vagyok vele, hogy a tartozás ettől még fennáll, mivel nem lett rendezve. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a kiállított, jogerős vh. lap még "él", vagy az OTP Faktoring értesíti ilyen esetben a végrehajtót, hogy veszteségként elkönyvelte, így a vh. is megszűnik? Keresem az erre vonatkozó jogszabályt (ha létezik), de nem találom.

nonolet # 2018.04.30. 20:18

justokah

Ja és ehhez a tartozáshoz az OTP BANK-nak semmi köze már!

A bank már rég eladta a befuccsolt hitelt
potom pénzért az OTP FAKTORING cégnek.

Ez tehát már nem banki tartozás....

Hanem egy olcsón megszerzett tartozás.
Amiből a vevő (a faktoring) próbál több pénzt behajtani, mint
amennyibe neki került és amennyit költ a behajtására.

Nos, ezért lehet vele alkudozni
akkor,
ha az adós jól látható mértékű
összeget villant meg neki egyben és azonnal.

- -

Üdv a valóvilágban!

nonolet # 2018.04.30. 20:11

Létezik... miért ne létezne?!

Tudod: jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.

Avagy elég gyakori, hogy lehet alkut kötni megfelelő ajánlattal.

- -

Ez azonban téged igazából nem érint, mint vevőt.

Te ara figyelj, hogy az eladó kezébe/rendelkezésére addig ne adj pénzt!!! (foglalót se) amíg nem garantált a tehermentés szerzésed.

Ehhez az ügyhöz nem árt egy rafkósabb ügyvéd a te oldaladon!
Mert az ilyen eladók gyakran kitanult trükközök.

Tudd, hogy ebben a buliban 3 játszotok.

  • az eladó
  • a vevő

ÉS!

  • akinek tartozik az eladó!
justokah # 2018.04.30. 18:56

Sziasztok,

Házat szeretnénk venni aminek a tulajdoni lapján szerepel 2db otp faktoringes végrehajtási bejegyzés, az egyik 2014-ről, a másik 2015-ből. az összegek: 876ezer és 750ezer. Valószinűleg megcsúszhattak az otp-s jelzáloghitellel. A tulaj nagy dumás, én már nem hiszek neki. Most azt állitja hogy ő tett ajánlatot (2,1millió) a faktroingnak hogy kifizeti a fennálló tartozást ami eddigre gyarapodott is már. Ilyen létezik? Nem az otp adja meg hogy mennyit kell kifizetni?