Végrehajtási jog


megaforce # 2013.04.29. 15:40

Segítségeteket szeretném kérni!Kérdésem lenne,az én nevemen fut egy személyi hitel a feleségemén pedig egy hitelkártya mind kettő átkerült az OTP Faktoring követeléshez.Kérdésem lenne ha nem tudom fizetni a velük megállapodott részletet mit tehetnek velük?Sem ingatlanfedezet nem tartozik a hitelhez mert nincs saját ingoságunk,valamint kezesek sincsenek.Várom válaszát

gerbera317 # 2013.04.25. 19:43

Igen.

szandál # 2013.04.24. 17:09

Segítséget szeretnék kérni. Volt egy vidéki lakcímem ahonnan a minap megkeresett egy végrehajtó, a fizetésem 33%-át levonják május hónaptól. Kérdés az lenne hogy ez a végrehajtó az akkori lakcímem szerinti végrehajtó, de azóta más lett az állandó lakcímem. Végrehajthat attól még? Nagyon fontos lenne a válasz. Köszönöm

21bobbencs # 2013.04.03. 15:41

Olyan kérdéssel fordulnék ide,hogy.... A páromnak volt egy büntetés végrehajtása ahol kapott egy 20 000ft-os elkobzási díjat,amit persze nem küldtek ki csekken!3 vádlott volt és kaptak egy egyetemleges 180 000ft-os pénzbüntetést...persze erről sem kaptunk csekket!És most áruljuk a lakásunkat amikor kiderült hogy ez a 20 000ft már rá van terhelve az ingatlanra!Gondoltuk akkor gyorsan kifizetjük és amikor felhívtam a behajtó céget akkor azt mondta hogy addig nem vonja vissza a tulajdonlap terhelését még mi ki nem fizetjük a 180 000ft-os büntetést is!Ezt megtehetik? A tulajdonlapon csak a 20 000ft szerepel!a segítséget előre is köszönöm

Mufurc70 # 2013.04.01. 21:40

Kedves Fórumozók!

Ha volna kedves valaki, hozzáértő személy az alábbi jogállást, számomra érthető formában megfogalmazni, azt nagyon szépen megköszönném, mert életbevágóan fontos lenne a számomra!
Előre is nagyon köszönöm!

(2) Ha az adós több munkáltatótól kap munkabért, az (1) bekezdés szerinti mentességet abból a munkabérbl illeti
meg, amelyet elsként tiltottak le.

gerbera317 # 2013.03.06. 19:19

Külön jogszabály szerint, ha a végrehajtás alá vonható számlaegyenleg nem fedezi inkasszózandó összeget, a bank legfeljebb 35 napra sorba állítja az inkasszót. Ezen idő alatt a további beérkezett összegeket a benyújtott inkasszó szerint kezeli a bank, legfeljebb az inkasszózandó összeg erejéig. A 35 nap elteltével "felszabadul" a számla. Az újabb inkasszót a végrehajtó csak külön kérelemre nyújthatja be.

Azt nem értem, hogy a kérdező az inkasszózott számláról hogyan tudott pénzt felvenni. A 35 nap alatt - vagy az inkasszó teljesüléséig - ugyanis a mentes számlaegyenleg sem elérhető.

wers # 2013.03.06. 11:04

egy inkasszót többszörre is teljesíti a bank, ha egyszerre nincs annyi fedezet nem?

gerbera317 # 2013.03.06. 10:39

A 82/A. § (5) szerint egyetlen alkalommal inkasszózhat a végrehajtó saját hatáskörben, az ismételt inkasszót kizárólag a végrehajtást kérő erre irányuló kérelmére nyújthatja be. Az, hogy hányszor kérheti a végrehajtást kérő ezt, nincs korlátozva.

lali1971 # 2013.03.06. 08:24

Na ezt akarom kérdezni,hogy egy evben hányszor rakja a számlámra a 35 napos inkaszót?? Mert a munka béremből már az 50 százalék rá sem megy a számlámra!!

lali1971 # 2013.03.06. 08:18

Nem értem!!! Levonja az 50 százalékot és még utána minden hónapban inkaszóza a számlámat?? És meghagy nekem valami 28500ft ot minden hónapban?? Mert valaki azt írta régebben nekem 28500 kell meghagynia! De ezt minden hónapban csak ennyit vagy egyszeri alkalom és utána csak az 50 százalékot vonja?? Bocsánat ha értelmetlen vagyok!! köszönöm a válaszokat előre is

wers # 2013.03.06. 07:28

ameddig nem hajtotta be a behajtandó összeget. Modjuk, ha a fizetésedből vonatja havi bér esetén, 12-szer.

lali1971 # 2013.03.06. 07:20

Nagyon köszönöm. Egy évben hányszor inkaszózhatja a számlámat a végrehajtó?? Mert ugye több végrehajtás esetén 50 százalékát veszi el a fizetésemnek. De ha a számlámra jön leveszi mindet.. De ezt hányszor csinálhatja meg a végrehajtó egy évben?? Köszönöm

gerbera317 # 2013.03.05. 20:43

A behajthatatlansággal szünetelő végrehajtás akkor folytatható, ha valószínűsítették, hogy az adósnak van lefoglalható vagyontárgya. A Vht. alkalmazásában a munkabér is lefoglalható vagyontárgynak minősül. Ha tehát a végrehajtást kérő bejelenti a végrehajtónál, hogy dolgozol, máris folytatható ellened az eljárás.

Az inkasszónak ehhez semmi köze, az csak 35 napig áll(t) fenn.

lali1971 # 2013.03.05. 07:23

Üdv. Érdeklődnék,hogy amikor azt a levelet kapom a végrehajtótól. Végrehajtás szüneteltetése,mert már nincs semmim amit végrehajthatnának. Meddig tart ez és a számláimról is leveszi az inkaszót, és mennyi ideig?
Most próbálok munkahelyet szerezni, és ha sikerül mennyi idő múlva inkaszózák megint a számláimat? Köszönöm válaszukat

Spumifater # 2013.03.01. 14:56

Köszönöm a gyors reakciót. Hát boldog éppen nem lettem tőle, de azért köszönöm!

gerbera317 # 2013.02.28. 16:53

A végrehajtó azért nem rendelkezhet a letiltás mértékének a csökkentéséről, mert az sértené a végrehajtást kérő jogos érdekét. Ha ezt megtehetné, akkor akár a tőke felének elengedéséről is jogosult lenne tárgyalni az adóssal, csakhogy nem jogosult erre. Ellenben a végrehajtást kérő eltérhet a végrehajtható okiratban foglaltaktól az adós javára, és így akár a letiltás mértékét is korlátozhatja. De van egy bökkenő:

Az 50 százalékos elvonás több letiltás esetén alkalmazandó (hacsak nem gyermektartásról van szó). A csökkentésről tehát nem egy végrehajtást kérővel kell tárgyalnod, hanem legalább kettővel. Ha ugyanis az egyik hozzájárul a csökkentéshez, a másik annyival többel részesül az 50 százalékból. Ha kettőnél több letiltás van folyamatban, ahol az első kettő után a többi vár a sorára, az első kettő hiába járul hozzá a csökkentéshez, a soron következő részesül a különbözetből 50 százalék erejéig. Arra pedig ne számítson az adós, hogy a sorban állók majd türelemmel várakoznak. Úgyhogy, akármit is találtál ki, csak akkor működik a dolog, ha csak 2 letiltásod van, és mindkettő vh-kérő hozzájárul a letiltás csökkentéséhez. Egyébként az ötlet halva született.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 15:46

Valóban nem.

Spumifater # 2013.02.28. 14:04

Üdvözlök mindenkit!

Végrehajtási eljárásban a fizetésem 50%-át tiltják. Kérelemmel fordultam a végrehajtóhoz, hogy csökkentse valamelyest a letiltás mértékét, mert már a létbiztonságomat fenyegeti a helyzet.Ennek oka az, hogy az idei évben nem tudok már adókedvezményt igénybe venni. A végrehajtó tömören csak annyit válaszolt, hogy nincs módjában csökkenteni, ezzel forduljak a végrehajtás kérőhöz. Természetesen oda is írtam egy kérelmet. Onnan viszont még nem érkezett válasz. A kérdésem a következő: Valóban nem tudja csökkenteni a letiltás mértékét? Valahol azt olvastam, hogy a letiltáskor nem hozhat lehetetlen helyzetbe. Szóval tényleg az 50% a mérvadó? Eddig úgy tudtam hogy ez csak a maximumot jelöli, nem kötelező érvényű.

A segítséget köszönöm.

tothpeter2 # 2013.02.06. 04:42

Köszönöm a választ.

Lenne még egy kérdésem: a fizetésének hány %-a terhelhető?

gerbera317 # 2013.02.05. 22:33

az autó az Ő nevén van, de bírósági határozat van róla, hogy az ingatlan eladásakor felezzük az árát

Ez a tényvázlat kb. annyira értelmes, hogy akár így is elő lehetett volna adni: "az autó az Ő nevén van, de bírósági határozat van róla, hogy hány éves a kapitány".

Tehát ténylegesen miről is rendelkezett a bíróság?

követeli az autó felét.” - Ez nem igazán jogi probléma, sokkal inkább technikai. Van a férjnek lángvágója?

ráterhelhető az autóra és az ingatlanra a tartozása?

Az ingatlan-tulajdoni hányadára igen. Az autóra csak a központi nyilvántartás szerinti tulajdonos tartozása terhelhető rá.

Elviheti a behajtó az autót?” - Behajtó nem. Végrehajtó - ha az autó az adósé - igen.

tothpeter2 # 2013.02.05. 19:28

Tisztelt Fórumozók!

Barátnőm kérdését tolmácsolom:

Volt férjemmel közös tulajdonban van egy autó és egy ingatlan. (az autó az Ő nevén van, de bírósági határozat van róla, hogy az ingatlan eladásakor felezzük az árát)

Ma közölte velem, hogy jelentőst tartozást halmozott fel egy munkaügyi per kapcsán és követeli az autó felét.

Kérdés: ráterhelhető az autóra és az ingatlanra a tartozása? Elviheti a behajtó az autót?

tothpeter2 # 2013.02.05. 19:27

Tisztelt Fórumozók!

Barátnőm kérdését tolmácsolom:

Volt férjemmel közös tulajdonban van egy autó és egy ingatlan. (az autó az Ő nevén van, de bírósági határozat van róla, hogy az ingatlan eladásakor felezzük az árát)

Ma közölte velem, hogy jelentőst tartozást halmozott fel egy munkaügyi per kapcsán és követeli az autó felét.

Kérdés: ráterhelhető az autóra és az ingatlanra a tartozása? Elviheti a behajtó az autót?

gerbera317 # 2013.02.05. 15:49

400000 – 142500 + (142500 * 0,33) = 304525: ennyi vonható le, és 400000 – 304525 = 95475: ennyit kap kézhez az adós.

kötelező a cégnek azt levonni?” - Ha nem teszi, a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek.

Tullia # 2013.02.05. 10:36

Üdvözlöm!

A végrehajtási törvény 2 idézete:
61. § (1)184 A végrehajtás során a munkabérből történő levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelő, abból a külön jogszabály szerint levonással teljesítendő adónak (adóelőlegnek), egészségbiztosítási és nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíj-pénztári tagdíjnak, továbbá egyéb járuléknak a levonása után fennmarad.

(2) Az (1) bekezdés szerint csökkentett összegből - e törvényben foglalt részletes szabályok szerint - általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen legfeljebb 50%-ot lehet levonni.

63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét.

Kérdéseim a következők:

Ha mondjuk a levonás után 400.000 Ft a nettóm, akkor is csak 142.500,- Ft-ot kapok, és a többit fizeti a cég végrehajtásra.

"végrehajtás alá vonható" azt jelenti, hogy kötelező a cégnek azt levonni?

Válaszát várom köszönettel

gerbera317 # 2013.01.29. 13:34

1994. évi LV. tv. a termőföldről.

Honnan került elő a kérdés?