Végrehajtási jog


gerbera317 # 2013.10.16. 14:03

Jelentm, ezt én is fölvetettem. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.16. 13:11

Föltéve, hogy a törvényes késedelmi kamatról van szó.

gerbera317 # 2013.10.16. 11:56

Uppsz, elírás történt, az összeg 38480 Ft.

gerbera317 # 2013.10.16. 11:55

A törvényeset, ld. Ptk. 301. § (1), hacsak az ítélet nem másról rendelkezik - ezt neked kell tudnod. A kamatszámítás még nem zárult le, a mai napig keletkezett kamat 42328 Ft.

sandro960 # 2013.10.16. 10:05

Jó napot kívánok!

A bíróság megítélt részemre 300.000 ft kártérítést egy sikkasztási ügyben valamint 2011.11.01-től 2013.11.01-ig ezen összeg kamatait.
Azt szeretném kérdezni,hogy mennyi kamatot kérhetek erre az időszakra.

akta # 2013.10.16. 09:56

Köszönöm a választ porcmistrec!

Esetleg még azt megtudod mondani, hogy az egészségpénztári számlám is veszélyben van-e?

porcmistrec # 2013.10.14. 21:43

akta

Igen vegrehajthato, szerzodot kell valtoztatni, kedvezmenyezett lehet barki, azt nem nezi a vegrehajto.

akta # 2013.10.14. 07:53

Tisztelt szakik!

Az lenne a kérdésem, hogy adótartozás kapcsán végrehajtás alá vonható-e Fundamenta lakástakarékom, illetve ha megváltoztatom a kedvezményezettet mondjuk barátnőmre, akkor megúszhatja-e a fundám?
A választ előre is köszönöm!

Adóstárs # 2013.09.23. 15:47

Még valami: (bocs)

Ez áll a levélben amit kaptam:

A bank levele:

Kérjük, hogy a tartozás összegét a xy faktor cég itt meg itt vezetett számlaszámára kérjük átutalni.
(nem tudják, hogy végrehajtás alatt van?, miért nem a végrehajtó számlaszáma van megadva?)

716ezer forint költséget fizetett ki a bank.
ebben nem volna benne a végrehajtó jutaléka?

Vagy el kell menekülni mint azt adósnak az országból.. :(

Adóstárs # 2013.09.23. 15:38

Én enm azt feltételeztem, hogy nem értesz hozzá.

A végrehajtó most a befizetett összegek után kap tőlem jutalékot. Legalábbis a bércédulán ez van.
A végrehajtás kérő már kifizette a díjat. Legjobb tudásom szerint.

Ha új cég lép be a buliba. Mert ugye neki tartozom most már. Akkor neki mit kell még megfizetni a végrehajtónak?

Amikor elkezdődött akkor a bank kifizetett.. (kutya sok munkadíjat a végrehajtónak)
A végrehajtó azt mondta, hogy csak azután indul meg a végrehajtás, ha a végrehajtást kérő megfitzette a díjakat. (legalábbis így emlékszem)

A lényeg, hogy akkor nem lehet szünetelteni a végreahjtást, még akkor sem a , ha a végrehajtást kérő kéri ezt a végrehajtótól. Azt vettem még ki a faktoring cég szavaiból, hogy nekik elég lenne ha a tőkét visszafizetem 60 hónap alatt.

Akkor ne dőljek be annak, hogy ezt mondta nekem a faktoring cég!? Ha vonnak is és még oda is fizessek az több mint xar.

Én tényleg csak tanácsot szeretnék kérni, meg egy kicsit tisztában lenni a dolgokkal.

Úgyis ígérte a faktor cég, hogy majd hív. De adjak be egy kérelmet.. de azt se tudom mi alapján. Meg így akkor nem is nagyon van értelme. Legalábbis ezt szűrtem le.
Egyébként kb soha nem fog teljesen kinullázódni a tartozás. (majd ha max feldobom a talpam a feleésgemmel együtt) Ami így előbb utóbb be is fog következni. A két gyerkőccel meg majd lesz valami. :(

De hát jó tett helyébe jót sosem várj.
A lényeg, hogy akinek segítettünk az külföldön van! Azt sem tudjuk, hogy hol.

Ha esetleg még van valami ötlet szívesen veszem.

gerbera317 # 2013.09.23. 12:47

Nem okoskodást.

Hmmm... Talán nem fogtad még fel, de egy kicsit konyítok a témához.

Értem én, mit akarsz: kihagyni a végrehajtót a buliból. És ugyanezt akarja a végrehajtást kérő is. Csakhogy nem lehet. Ha ki akarja hagyni a végrehajtót, megteheti azon az áron, hogy előbb megfizeti a végrehajtási költségeket. Erre úgysem lesz hajlandó. Te lennél? Elég dilettáns egy faktor lehet az, ha ezt csak most fogja megtudni, ráadásul tőled...

Természetesen bárkinek fizethetsz, akár nekem is, de a végén úgyis a végrehajtó fogja megállapítani, hogy van-e még befizetnivaló vagy nincs, és ezt ugyan mi alapján állapítsa meg, hanem az alapján, hogy minden befizetés rajta folyt keresztül?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.23. 12:02

Érd be a tanáccsal, ne firtasd az okot!
Vagy tudod mit? Fizess a "behajtó cégnek" - aztán majd meglátod, miért a végrehajtónak kellett volna.

OFF
Téged nem szabad altatásban műteni, mert akkor nem fogod tudni megkérdezni a sebésztől, hogy mit miért csinál és miért úgy csinálja, ahogy.
ON

Adóstárs # 2013.09.23. 08:21

u.i: A behajtó cég ajánlotta fel, hogy ne a végrehajtónak hanem nekik fizessek.
Az jön át, hogy erre nincs is lehetőség. Mint írtad csak a végrehajtónak fizethetek?!

Adóstárs # 2013.09.23. 08:19

A faktor cég nem is kért első részletet. Annyit mondtak, hogy írjak egy kérelmet. Nem a végrehajtónak kell fizetnem hanem nekik a havi kialkudott összeget.

Éppen az a lényeg, hogy ne legyen végrehajtás. De lehet rosszul kérdeztem.

A célom az, hogy a behajtó cégnek fizessek.
Azt mondták van rá lehetőség.

Majd még érdeklődök valahol, mert pont a lényeg nem jön át.

Mindig csak azt mondod, hogy fizessek a végrehajtónak... de én pont a szüneteltetés vagy megszüntetés lenne a cél.
A behajtó cég is, szüneteltetést ajánlott.

Szerettem volna minél jobban kikerülni a változásból.

Majd lesz valahogy, csak tanácsot szerettem volna kérni. Nem okoskodást.
De azért köszönöm. :)

gerbera317 # 2013.09.22. 09:11

Sok a kérdés, én ezekre nem válaszolok egyenként, mert mindnek egy a vége: A végrehajtást - tetszik, nem tetszik - elrendelték, jogviszonyban a végrehajtóval állsz, fizess neki, a többivel meg ne törődj. A részletet is a végrehajtótól kell kérned, ő majd tudni fogja, kihez kell azt továbbítani. A részletfizetési kérelemhez ne mulaszd el mellékelni az első részletet! Ezt a témát befejezettnek tekintem.

Adóstárs # 2013.09.21. 18:28

Köszönöm!

Vagyontárgyat ha eddig nem talált ezután sem fog. Mert nincs.

Bíróságtól még nem kaptam semmit, mert azt mondta a behajtó céges hölgy, hogy most ír a végrehajtónak és a bíróságnak. Gondolom megküldi a szerződést, hogy megvette a tartozásomat.

A behajtó cég engedékenyebbnek tűnik. legalábbis az eddig adatok alapján látta, hogy havi 20 ezer forint ment be. (gondolom ezt azelőtt nem tudta, mert lehet meg sem vette volna a tartozást) Ajánlotta, hogy a tőkét fizessem havi 33-35 tel és akkor szüneteltetik a végrehajtást. Másképpen tény, hogy nem is tudnék fizetni. Mert a kettő nem menne.

1. Ilyenkor, hogy lehet megállapodni a végrehajtóval?
Vagyis mi a teendő? Ha én megegyezek a faktoring céggel, hogy nekik fizetek és ne legyen végrehajtás?!
2. A bíróság mennyi idő után küld nekem végzést vagy mit, a módosulásról?
3. Addig hová kerül a levont pénzem? A régi követelőhöz vagy csak úgy van valahol?
4. Mennyi időnek kell eltelnie, hogy ne vonják a fizetésemet, ha megegyezek a faktor céggel?
5. Esetleg szerintetek lehet-e olyan megállapodást kötni, hogy teljesen megszüntesse a faktoring cég a végrehajtást?
6. A bíróságnál meg lehet-e támadni a dolgot?
pl most sokan mondják, hogy az adatok kiadásához hozzá kellett volna járulnom. Vagyis nem lett volna szabad kiadniuk. Más esetben bűncselekmény. (nem tudom melyik §)
7. Én még soha nem kaptam bíróságtól semmi papírt. Először a kamara küldött papírt, aztán egyből a végrehajtó. (pedig állítólag volt per?!)
8. bocs, hogy ilyen sok kérdésem van... de tényleg szeretnék már valami pozitívumot.. mert elég rossz a helyzetem most. De persze hány száz ezren vannak így.....

THX!

gerbera317 # 2013.09.21. 16:32

Az egészből históriából 2 dokumentumot kell ismerned: 1) a végrehajtható okiratot. Ezt ismered is, hiszen eddig is végrehajtás folyt ellened, és annak első lépéseként kézhez kaptad az iratot, 2) a jogutódlásról szóló végzést, melyben a bíróság megállapítja, hogy X helyett Y a végrehajtást kérő. Ezt is ismered, mert csak úgy emelkedhetett jogerőre, ha előbb a bíróság kézbesítette részedre, te pedig nem támadtad meg.

Ha ezekről saját mulasztásodból lemaradtál, a megismerésüket pótolhatod a végrehajtónál. Magához a faktorálás részleteihez semmi közöd.

A változás a te szempontodból csak annyi, hogy most nem X-nek, hanem Y-nak tartozol, a végrehajtó pedig ugyanaz maradt. A végrehajtást se nem korlátozta, se nem terjesztette ki a bíróság, úgyhogy minden ugyanaz, és a te dolgod is ugyanaz, mint eddig: fizetni.
Egyetlen különbség mégiscsak akadhat: szerencsés esetben az új végrehajtást kérő engedékenyebb lehet, mint a jogelődje, így akár részletet is engedhet neked, ha azt a jogelődnél nem tudtad elérni. A részletfizetésnek viszont mindig ugyanaz a feltétele, lett légyen az korábban vagy most: 1) a végrehajtó intézkedett az adós vagyontárgyainak felkutatása és lefoglalása iránt, 2) az adós a tartozása egy részét megfizette (ami általában az első részlet megfizetését jelenti). Továbbá, a végrehajtási költségeket mindenképpen meg kell fizetni. Hogy mimódon, az megállapodás kérdése, de a részletfizetés futamidejének végéig annak is teljesülnie kell.

Adóstárs # 2013.09.21. 08:48

Köszönöm a gyors és kimerítő választ!

De sajnos ezt a választ én is gondoltam.

Az lett volna egyrészt a kérdésem, hogy az engem érintő (adósság átruházás) dokumentumokba beletekinthetek-e?
Vagy itt teljesen más a jogszabály?

Nem fizetni nem akarok. (tény, hogy egy összegben nem tudnám)

Mert felajánlották, hogy végrehajtás szüneteltetését megoldják, ha fizetek részletekben.
De viszont azon idő alatt is fizetnem kell a végrehajtónak, hogy a végén ne követelőzzön még?!

De ha más sem tudja ezt akkor megkérdezem másol is.
A jog nem ismerete miatt nem akarok esetleg még rosszabb helyzetbe kerülni.

Ha valakinek van valami tanácsa, megköszönöm.

Tudom hibáztam, hogy egy bajbajutott rokonomnak elmentünk feleségemmel kezesnek. De ezen már nem tudok változtatni.

A fizessem ki egy összegben tippek sajnos most nem segítenek.

Köszönöm!

gerbera317 # 2013.09.20. 08:27

Miért érdekelnek ennyire a részletek? A változás a te szempontodból csak annyi, hogy most nem X-nek, hanem Y-nak tartozol, egyébként ugyanazt kell tenned, amit eddig: vagy fizetsz, vagy nem.

Adóstárs # 2013.09.20. 05:08

Üdv Fórumtársak!

Kis változás történt a végrehajtásom ügyében és szeretném a véleményeteket kikérni.

Az történ, hogy a végrehajtást kérő most eladta egy faktoring cégnek a tartozásomat ami jelenleg is végrehajtás alatt van.

Feleségemtől nem vonnak mert táppénzen van jó ideje. Tőlem vonnak kemény 20 ezer forintot.

A faktoring céggel beszéltem, hogy most akkor mi is van.
Azt mondták ha egy bizonyos összeggel tudok havonta fizetni akkor felfüggesztik a végrehajtást. Viszont meg kell egyeznem a végrehajtóval, mert neki is kell valami jutalékot fizetnem így is. Ha a faktoring cég kérné a felfüggesztést. Állítólag a cég most is a bíróságnak és a végrehajtónak, hogy megvásárolták a tartozásomat.

Kérdezném, hogy ennek mi a pontos menete?

Kértem, hogy szüntessék meg a végrehajtást és fizetek havonta. De gondolom nem mennek bele, mert akkor ha esetleg nem tudok fizetni. (bármi közbejöhet) akkor újra ki kell fizetniük a végrehajtás költségeit.

Gondolom a havi 20 ezer forint nem nagyon van ínyükre. De nem tudom akkor miért vették meg a tartozásomat. Amikor láthatták, hogy ebből nem sok pénzük lesz. Persze tény, hogy a tartozás töredékét fizették ki. Kb egy ing gomb értékét.
Ha most lenne pénzem vélhetően ki lehetne váltani a teljes összeg töredékéért. De nincs. :(
Mivel ők is tudják, hogy a pénzt kb soha nem fogják látni letiltás útján. Főleg, ha még gyerek tartást is fizetnem kell.

Kérem segítsetek, hogy ilyenkor mi a pontos eljárás?
Amikor faktoring cég lép be a képbe?
THX!

Ren86 # 2013.09.19. 10:43

Tisztelt választ adó.
Azt szeretném kérdezni,hogy édesanyám első házastársával lakáskölcsönt vettek fel majdnem 30 éve, ő volt az adóstárs.A volt férje nem fizette, anyukám fizette még egy ideig helyette,de aztán nem.Azóta a volt férj meghalt.Eddig sem édesanyám, sem édesapám nevén nem volt ingatlan.Édesanyám rokkantnyugdíjas, apukám munkanélküli, én már külön háztartásban élek,jelenleg gyed-en.Édesapám most családi házat örökölt és az lenne a kérdésem, hogy ezt az örökséget így a végrehajtó el tudja-e venni, vagy milyen módon tudja levonni tőlük, esetleg lehetek-e én is érintett az ügyben?Előre is köszönöm a választ.

Anima1 # 2013.09.05. 20:58

Ha nem lenne ez a szabály, könnyen ki lehetne játszani a hatósági átutalási megbízást: folyószámlahitelt kellene igényelni (ha még nincs), ami annyi, mint a havonta érkező bér összege (na jó, -28500 is elég), és mindig 0 alatt lenne az egyenleg...

De mivel van ilyen Vht.-n kívüli jogszabály, így nem létezik ilyen kiskapu.

gerbera317 # 2013.09.05. 20:44

Ja, bocsi. Én a munkabér-letiltásról értekeztem, ez itt pedig inkasszó. Valóban, ez más.

De van egy Vht.-n kívüli jogszabály, ami keresztbe tehet a Vht. szerinti mentességnek. Nevezetesen arról van szó, hogy a mentességi szabályt a hitelkeretre kell alkalmazni, ha van hitelkeret. Ez is elhangzott néhány nappal ezelőtt, azt már keresni kell.

Anima1 # 2013.09.05. 20:33

Najólvan, na. :)
De itt is írja egy bankos:
http://www.hoxa.hu/?…

1.) Tehát ha 28.500 vagy ennél kevesebb összeg van a számlán, akkor nem vihetnek semmit.

2.) Ha az egyenleg pl.28500+10.000=38500, akkor a 28500 feletti összeg felét viheti az inkasszó, azaz 5000 Fz-ot vihet el az inkasszó.

3.) Ha mondjuk van 28.500+100.00 Ft-os egyenleged azaz 128.500 Ft, ami az öregségi nyugdíj 4x-ét (114.000) meghaladja, akkor mentes a 28.500+az öregségi nyugdíj 4x-ig az egyenleg fele (85.500/2=42.750)=71250 Ft ( ez a mentes összeg) és efelett viheti az inkasszó
128.500-71250=57.250Ft-ot.

Remélem érthető.

Összegezhetnénk úgy is, hogy a 71.250 felett mindent vihet az inkasszó, mert ennyi a mentes összeg minden esetben, ha a számla egyenlege meghaladja az öregségi nyugdíj négyszeresét.

gerbera317 # 2013.09.05. 20:29

Úgy számtanoztok itt, mintha nem éppen tegnap magyaráztam el volna részletesen az egyik szomszédos topikban, mi mennyi. Azóta sem érkezett hozzászólás, úgyhogy még csak nagyon keresni sem kell...