Végrehajtási jog


Anima1 # 2013.09.05. 20:22

pepe28:
Biztos 28500 marad rajta?

"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá."

az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg = 114000 Ft
Tehát 114000 Ft fölött nem marad semmi, továbbá...

"az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá"

A 28500 Ft és a 114000 Ft közötti rész 50 %-a az 85500/2= 42750 Ft

Azaz szerintem marad(ni kellene) a számlán 28500 Ft + 42750 Ft = 71250 Ft.
Nem?

pepe28 # 2013.09.05. 17:51

Meg az, hogy ne legyél öngyilkos

A legjobb tanács!

Anima1 már leírta az előbb, de ha rugalmas a munkáltatód
akkor mindenféleképpen kp-ben kérd a fizut.

Ha inkasszót tesznek a bankszámlámra, akkor oda a teljes munkabérem?

Az inkasszó korlátai

A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

A bank pénztárában felvehetsz 28.500Ft

Kijön a végrehajtó a házhoz, és vagy elvisz ezt-azt, vagy leírja, hogy nincs semmim.

Számlával igazolod vagy esetleg adásvételivel, hogy nem a te tulajdonod akkor nem.

Törvényi akadálya nincsen, és nem is aggályos ezek meglépése.

Anima1 # 2013.09.05. 16:14

sizu:
"Devizahitelemet nem tudtam fizetni, végrehajtás alá vonták az ingatlant, amire felvettem. 33%-ot vonhatnak a fizetésemből, vagy ha több letiltás érkezik, akkor 50%-ot.
...
Ha inkasszót tesznek a bankszámlámra, akkor oda a teljes munkabérem?"

Egy letiltásra 33 %-ot tilthatnak le a munkabéredből, több letiltásra 50%-ot (33%+17%).
A maradékot megkapod a számládra, de sajnos onnan inkasszóval leveheti a végrehajtó.

Fontos, hogy a maradék béredet ne a te neveden lévő számlára utalja a munkahelyed. Meg kell próbálni vagy készpénzben kérni, vagy egy másik személy (pl. rokon, édesanyád, testvéred, megbízható ismerősöd ...stb.) számlaszámára utaltatni.

Ha minden kötél szakad, olyan munkát kell keresni, ahol kézbe fizetnek...

Sajnos ezek a legjobb tanácsok, amiket én tudok adni.
Meg az, hogy ne legyél öngyilkos. Százezrek vannak hasonló cipőben...

gerbera317 # 2013.09.02. 09:47

azt olvastam, hogy a végrehajtók ezt kijátszhatják
Nem "kijátszhatják", hanem a munkabér végrehajtás alá vonása mellett nincs törvényi akadálya annak, hogy az adós bankszámlája is végrehajtás alá vonassék. Néhány hónapja volt itt egy publikáció (még most is elérhető, csak most már keresni kell), amelynek a szerzője (bírósági titkár) azt is kifejti, hogy nem csupán nincs akadálya ennek, hanem legkevésbé sem aggályos.

a végrehajtóval mennyire lehet egyezkedni?
Semennyire. Ő nem jogosult elengedni a tarozásodat.

Ő gondolom nem adhat 20 évi részletet.
Ezt is jól gondolod.

milyen sorrenbben történnek a dolgok?
Kicsinytől a nagyig, bankszámlától az ingóságokon át az ingatlanig.

Vagy elárverezik a házat, és a maradékról megy a letiltás?
Majdnem. Letiltás, foglalás és árverezés, majd pedig folyamatban marad a letiltás.

Addig is ki kell költözni?
Ha megveszi valaki a házat.

a végén meghirdetheti fél millióért is?
A mesemondást hagyjuk a mesefórumra.

nem látok már más megoldást, csak az öngyilkosságot
Ezzel ne a fórumot fenyegesd.

sizu # 2013.09.01. 13:23

Kedves Fórumozók,

Devizahitelemet nem tudtam fizetni, végrehajtás alá vonták az ingatlant, amire felvettem. 33%-ot vonhatnak a fizetésemből, vagy ha több letiltás érkezik, akkor 50%-ot. Ez eddig tiszta.
De azt olvastam, hogy a végrehajtók ezt kijátszhatják, méghozzá inkasszóval. Ha inkasszót tesznek a bankszámlámra, akkor oda a teljes munkabérem? Ezt mikor tehetik meg?
Egyébként a végrehajtóval mennyire lehet egyezkedni? Azt javasolták, kérjek részletet, de ez reális? Ő gondolom nem adhat 20 évi részletet.
Nem tiszta az egész, pedig már nagyon sok fórumot átnéztem, ne haragudjatok. Kérem, aki tud, segítsen, de a rosszindulatú megjegyzésekre nem vagyok kíváncsi.
Egyáltalán milyen sorrenbben történnek a dolgok? Ezt sem látom át.
Kijön a végrehajtó a házhoz, és vagy elvisz ezt-azt, vagy leírja, hogy nincs semmim. Erről is olvastam mindkét végletet, mégis mitől függ? Attól hogy milyen végrehajtót fogok ki?
Ezt követően, mivel nem tudja ingóságokból fedezni a tartozást, mi történik? Letiltja a bérem? Vagy árverezés? A kettő egyszerre is mehet?
Vagy elárverezik a házat, és a maradékról megy a letiltás? Addig is ki kell költözni? Mert falun van az ingatlan, ahol még egy tehermentes házat is nagyon nehéz eladni, szóval lehet, h ez évekig itt állna.
És meddig mehet le?
Ha nem viszik el x millióért, a végén meghirdetheti fél millióért is? Addig maradhatunk, vagy ott áll üresen évekig?
Tudom, hogy én voltam a hülye, nem lett volna szabad ebbe beleugrani, de akkor még jobban álltunk, és ki gondolta, hogy ez lesz... nem látok már más megoldást, csak az öngyilkosságot. Ha elveszik a házat, és a béremet is letiltják, még egy albérletet sem tudok kifizetni. Köszönöm, ha segít valaki a válaszaival, mert akárhány segítőkész választ olvasok, nem tiszta a sorrend.

Vh-ügyes # 2013.08.25. 05:51

Ha biztosak vagyunk benne, hogy díjjegyzékkel vége van, hívd fel a végrehajtót a törlésre.
Ha belátható időn belül nem cselekszik, mulasztási kifogásnak van helye.

tájékozatlan # 2013.08.22. 19:30

Kedves gerbera317!

Köszönöm a válaszodat. Több infót adtál, mint a végrehajtó valaha is adott a kérdéseimre.
Most már tudom, tőled, hogy a díjjegyzékkel be van fejezve a végrehajtás. A végrehajtó válasza anno az volt, hogy akkor van befejezve, ha ő ezt ráírja.
Köszi a linket, elmentettem.
És igen, biztos, a díjjegyzék befizetendő részénél a szám: 0.
A munkáltatót most inkább hagyjuk.
És most mi a teendőm, hogy levegye a vh-jogot az ingatlanomról? Kifogással éljek? Vagy előbb levelezzek vele?

gerbera317 # 2013.08.22. 09:20

De ha díjjegyzékkel be van fejezve a végrehajtás, akkor mit akarsz még a végrehajtótól azon kívül, hogy "bentfelejtette" a vh-jogot? Itt már nincs helye Vht. 41-nek!

Azt a Vht.41-et megkeresem” - Azon nincs mit keresni, itt van:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Egyébként, a jogszabály szerint díjjegyzék kiállításának a végrehajtás érdemi vagy ügyviteli befejezésekor van helye. Tehát az ügy befejeződött. Rendes esetben az is rajta van a díjjegyzéken, hogy hogyan fejeződött be, tehát arról külön irat nem készül.

NEM vagyok sáros, mindent kifizettem
Ez biztos? És számszakilag mi áll azon a díjjegyzéken, nevezetesen ott, ahol "befizetendő" tétel van? Ha az nem nulla, akkor ott a hiba, és azért ficeg még a vh-jog az ingatlanon.

Ha nem így lenne, még mindig tiltanák a fizetésemből.
A munkáltatóktól sokminden kitelik, úgyhogy ez egyáltalán nem mérvadó.

tájékozatlan # 2013.08.21. 19:17

Köszönöm a válaszokat. Azt a Vht.41-et megkeresem

Kovács_Béla_Sándor

A végrehajtónak fizettem, illetve egy részét letiltotta a fizetésemből.

gerbera317
Vh-ügyes

NEM vagyok sáros, mindent kifizettem. Ha nem így lenne, még mindig tiltanák a fizetésemből. Márciusban volt az utolsó. Azon kívül megvan a díjjegyzék, amin rajta van, hogy minden ki van fizetve. Minden. Csak a végszó nincs rajta :"a végrehajtás befejezett".
És még ott díszeleg a vh-jog az ingatlanomon.

Levélben megkeresem a végrehajtót, hogy fejezze be az eljárást, és hogy vegye le a végrehajtási jogot az ingatlanomról.

Köszönöm a segítséget

gerbera317 # 2013.08.21. 16:02

Vh kérőnek jelentenie kellene a térülést.

És ha nem teszi? Nyilván a végrehajtón van a sor, a 41-gyel. És ha ő sem teszi? Nos, akkor mulasztás miatti vh-kifogással élhet az adós. A végére csak észre tér mindegyik, nem?

Vh-ügyes # 2013.08.21. 12:51

Vh kérőnek jelentenie kellene a térülést.
Végrehajtó meg ne küldözgesse a vh kérőhöz, ha a vh költségek még hátra vannak, hanem makogja el, hogy mennyit kér még...

gerbera317 # 2013.08.21. 09:50

A Vht. 41-hez be kell csatolni a teljesítést valószínűsítő okiratokat is. Anélkül a végrehajtó nem köteles 41-ezni.

Ha az adós a vh-kérőnek teljesített, ne nagyon akarjon kifogásolgatni! A végrehajtó felhívásán elég egyértelműen ott áll, hová kell megfizetnie a tartozását: a végrehajtóhoz. Ha az adós ettől eltér, akkor szaladgáljon ő a megoldás után. Ráadásul - valószínűleg - még sáros a vh-költségekkel, úgyhogy előbb azt is meg kell fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.21. 07:08

Ha nem a végrehajtónak fizetett (márpedig gyanítom, hogy nem), akkor a kifogás nem áll meg. De a Vht. 41. § szerinti eljárást lefolytathatná az a végrehajtó az adós küldözgetése helyett.

Vh-ügyes # 2013.08.21. 04:11

Kérni kellene végrehajtótól (írásban) hogy az eljárást fejezze be, készítsen díjjegyzéket.
Amennyiben ezt záros határidőn belül nem teszi meg, mulasztási kifogással élhet...

tájékozatlan # 2013.08.20. 06:48

Tisztelt fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogyan vehető le a végrehajtási jog az ingatlanomról. A rám kirótt pénzeket mindet befizettem, de a végrehajtó még nem írta le azt a mondatot, hogy a végrehajtás befejezett.
19 ezer forintos parkolási büntetésért tette rá a végrehajtási jogot a lakásomra.
Többször kértem, hogy vegye le, mert már kifizettem, de mindig a parkoló társasághoz küld, akik elutasítanak, mert nekik nincs joguk az ingatlanra terhelni. Visszaküldenek a végrehajtóhoz. Már nagyon unom ezt a játékot. Hogyan vetethetem le a jelzálogjogot a lakásomról?
A választ köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.10. 08:57
  1. Nézd meg a jogerőt deklaráló záradékot!
  2. Úgy kell elszámolnom a részteljesítését, ” Sehogy ne számolj! Jelentsd be a végrehajtónak, majd ő megmondja, mennyivel jösz neki.
taes # 2013.08.10. 08:50

Kedves Mindenki!

Az alábbi kérdésekben kérnék segítséget:

  1. Az alperes fellebbezett az elsőfokú döntés ellen, mely fellebbezését félév múlva visszavonta, és ezzel az őt perköltségekben marasztaló rendelkezés jogerős lett. A kérdésem az, hogy a perköltség megfizetésének teljesítési határideje ez esetben az elsőfokú ítélet kézbesítését követő 15. nap, vagy a fellebbezés visszavonásának napja. Kamatot mely naptól követelhetek?
  2. Teljes személyes költségmentességem okán nem róttam le illetéket bírósági letiltó végzés kibocsájtása iránti kérelmemen. Az adós a bírósági letiltó végzés kibocsájtása előtt részteljesített. Úgy kell elszámolnom a részteljesítését, hogy először a le nem rótt illetéket kell belőle kiegyenlítenem és megfizetnem az államnak vagy a követelést kell belőle elszámolnom. Ez azért lényeges, mert a követelés csökkenését be kell jelentem a bíróságnak, s nem mindegy mire számolom el a részteljesítést.
Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.09. 17:31

A fórummotor monnyon le! ;)

Sherlock # 2013.08.09. 17:29

Off

Nekem csak Béla 12:06-os hozzászólása volt ott, az utána lévők nem, pedig nem rémlik hogy 40 percig írtam volna azt a két sort.

On

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.09. 17:22

A végrehajtótól. De ez neked mindegy. Egyszerűen nem vagy fél, nincs kereshetőségi jogod.

hörcsi # 2013.08.09. 11:35

Még egy kérdés:)
Azt honnan lehet megtudni, hogy mikor fizette le az árverési vevő a teljes összeget?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.09. 11:00

Ahogy elnézem, a szomszéd akarja megfúrni az árverési vételt. Nem fog menni.

Sherlock # 2013.08.09. 10:54

A széljegyzéstől.

18/2010. (XI.8.) KK vélemény az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jog keletkezésének időpontjáról.

Szerintem olyan tartozás került az árverés és a bejegyzés között az ingatlanra amit a tulajdonosnak kell viselnie.

hörcsi # 2013.08.09. 10:28

Azért érdekelne, mert a szomszédunknak elárverezték a lakását, de az egész olyan gyanús.
Március 6-án volt az árverezés napja, el is ment, a tulajdoni lapon pedig június 5-e van beírva az árverési vevő tulajdonjogának kezdetének időpontjához.
Abba szeretnénk kapaszkodni, hogy a két hónap vételár lefizetési határidőt túllépte.

andi0103 # 2013.08.09. 10:10

Jó napot kívánok!

Sajnos szerencsétlen helyzetbe kerültem én és a párom,amiben segítségre lenne szükségünk,illetve tanácsokra!
Páromnak jogerőre emelkedett a végrehajtása egy nem fizetett hitel miatt,és több mint 1milliót akarnak végrehajtani.
Párom állandó lakcíme a szüleinél van,de már 12 éve nem él velük,jelenleg mi is albérletben élünk.
Az albérleti szerződésen mindkettőnk neve szerepel,viszont a benne található berendezésekről leltár van a szerződés mellé csatolva,ezek sem a mi tulajdonunkat képezik.
Nekem van egy pár műszaki-híradástechnikai értékcikkem,melyekről természetesen minden számla megvan(nem névreszóló,mert nincs cégem),és más egyéb régebben vásárolt értékemről adásvételi szerződéssel is rendelkezem,tehát a barátomnak csak a ruhái vannak az albérletben.
Ő sajnos nem dolgozik nincs bejelentett munkahelye,én tartom el már régóta,a tb-jét is én fizetem.
Nagyon félek attól,hogy azt a kevés tulajdonomban lévő dolgomat elviszik,pedig ahhoz nincs a barátomnak semmi köze.
Ezzel kapcsolatban legyenek szívesek tanácsot adni nekem,ugye az én dolgaimat nem vihetik el?
Köszönöm szépen!