Végrehajtási jog


Vh-ügyes # 2013.06.30. 21:19

Ha nem lízing, egyszerű! Nem adod oda... (csak elmutyiznák úgyis)
Persze küldenek majd fizetési meghagyást.
Ellent mondasz.
Utána adnak majd könnyítést...

Berci19 # 2013.06.27. 20:44

Kérdezni szeretném hogy jogos-e ?
Van egy hiteles autónk 1 db árfolyam ingadozásból adódó 40 ezer Ft-os elmaradás miatt a bank (lombard ) felmondta a szerződésünket ez volt az első elmaradásunk 6 év alatt és külsős behajtóval beszéltünk egy összegbe kér 220ezer Ft-ot 28.-ig vagy elviszi a kocsinkat kértünk részletfizetést de nem engedélyezik ! Mit lehetne tenni ?? nem szeretnénk elveszíteni a kocsit !!

matekaroly # 2013.06.12. 08:56

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha van van folyamatban velem szemben végrehajtási eljárás, és településszintű bejelentkezésem van jelenleg a lakcímkártyámon (azaz lakcím nélküli lakosként vagyok nyilvántartva), és állandó lakcímre jelentkezem be, elmegyünk a tulajdonossal közjegyzőhöz ahol tételesen nyilatkozik arról, hogy az ingatlanban találhat ingóságok az ő tulajdona volt mindig is, van-e joga a végrehajtónak bármit lefoglalni a fent említett ingatlanból a tételes felsoroltakon kívül? Illetve, szerintetek hogy kell e fenti nyilatkozatot megszerkeszteni, hogy a vh. ne tudjon végrehajtani? Hozzászólásotokat előre is megköszönöm. Károly

gyorgyi # 2013.06.12. 07:06

Szeretnék tájékoztatást kapni, hogy közjegyző indíthat-e végrehajtást, ha én őt megbízom. Köszönettel


Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretnék jelzálogot rátetetni a tartozó lakásának a tulajdoni lapjára. Mi a teend??. Kölcsönszerz?désr?l van papírom. Se

Vh-ügyes # 2013.05.30. 10:57

Amennyiben arra gondolsz, hogy perfeljegyzéssel "csúfítod el a menyasszonyt", nem rossz.
(bár lehet, hogy a bank - ranghely első zálogjogosultként követelésért cserébe - így is feleségül veszi)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.30. 08:04

és többek közt lemondunk az ági vagyonról is, azt is közösnek ismerve el.
Höhö.

krystyna # 2013.05.30. 07:46

Tisztelt Vh-ügyes !

Ha már gumicsont : volt férjem és köztem volt / van egy vagyonszerződés mely értelmében minden szerzeményt közösnek ismerünk el és többek közt lemondunk az ági vagyonról is, azt is közösnek ismerve el. Ezen a jogcímen - ha mondjuk megtudom, hogy a haszon- élvezetemmel terhelt ingatlan veszélybe került felléphetek-e jogilag olyan módon , hogy az megjelenjen a tulajdoni lapon vagyis ezzel gáncsot vessek a banknak ?

ius latratus # 2013.05.30. 07:31

Már a kérdés is értelmetlen egyébként.

Vh-ügyes # 2013.05.30. 07:17

Ha csak be nem fúj a vh kérő, külföldön - automatikusan - nem keresnek...

TMOBIL # 2013.05.30. 06:50

Tisztelt Fórum, szeretném megkérdezni, hogy a végrehajtást az ellen is ki lehet terjeszteni, aki Ausztriában dolgozik, vagy először azokat veszik elő akik itthon elérhetőek? A végrehajtó dolga-e a külföldi adós felderitése?
Köszönettel:

Vh-ügyes # 2013.05.30. 05:44

krystyna

Nem gondolkodsz rosszul de ennyire azért nem könnyű...
Maximum néhány plusz kört tudsz elérni a bíróságon.
Amennyiben az ingatlant nem terheli "elidegenítési és terhelési tilalom" még dobhatsz pár gumicsontot a bíróságnak (persze a nóta vége azért nem változik)

gerbera317 # 2013.05.29. 08:38

A később alapított haszonélvezet nem korlátozhatja az esetleges árverési vevő új tulajdonost a birtokba vételben, úgyhogy az ingatlan beköltözhető állapotban kerül értékesítésre, és sikeres árverést követően onnan mindenkinek mennie kell.

krystyna # 2013.05.29. 07:35

Kedves Fórumozók !

Úgy tűnik, hogy a végrehajtás elkerülhetetlen forintalapú ingatlanhitel kapcsán. Az ingatlan tulajdonosa az exférjem, én pedig haszonélvezője vagyok. Mivel a haszonélvezetem a jelzálogjog alapítás után történt - vht. 137.§ (2) - alapján végrehajtás esetén ezzel nem sokra megyek.
A bank ugyan a közjegyzői szerződésben kikötötte, hogy az ingatlan az adós részéről tovább nem hasznosítható (bérlettel sem), viszont engedélyezte a haszonélvezetem. A haszonélvezetem pedig feljogosít engem a "haszon élvezetére" (a kölcsönügyletben nem vagyok szereplő), így az elvált férjjel bérleti szerződést kötöttem valamint súlyosan rokkant szüleimet (szintén bérlet jogcímen) beköltöztettem az ingatlanba, mint állandó lakcímre.
Ezek után az ingatlan csak lakottan árverezhető ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 11:55

Mit vársz egy félmondatos tényállás alapján? Jogerős ítéletet?

22-22 # 2013.05.16. 08:50

Nem lehet tudni, hogy igen, vagy nem? A valószínű az kicsit tág fogalom, az akármi is lehet, ugye...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.16. 05:25

Valószínűleg igen.

22-22 # 2013.05.15. 20:01

Azt hittem, a jogosult a végrehajtó. Ezek szerint nem...
Köszönöm a segítséget!
Megszakítja-e az elévülési időt, ha az értesítést-ajánlott értesítést-, nem az adós, hanem rokona veszi át?

végrehajtó1 # 2013.05.15. 19:53

Ne keverd össze a végrehajtót a követelés jogosultjával.

22-22 # 2013.05.15. 19:44

http://kesedelmi-kamat.hu/…e-a-tartozas

A tartozás elévülési ideje különleges esetekben legfeljebb 1 évvel meghosszabbodik.

22-22 # 2013.05.15. 19:43

Az elévülés szabályai a polgári jogban:

326. § (1) Az elévülés akkor kezdődik, amikor a követelés esedékessé vált.

(2) Ha a követelést a jogosult menthető okból nem tudja érvényesíteni, az akadály megszűnésétől számított egy éven belül - egyéves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetében pedig három hónapon belül - a követelés akkor is érvényesíthető, ha az elévülési idő már eltelt, vagy abból egy évnél, illetőleg három hónapnál kevesebb van hátra. Ezt a rendelkezést kell alkalmazni akkor is, ha a jogosult a lejárat után a teljesítésre halasztást adott.

22-22 # 2013.05.15. 19:40

A WebBusiness Zrt. jogi szakértője:
Dr. Kocsis Ildikó Ügyvédi Iroda:
Ha a követelést a jogosult menthető okból nem tudja érvényesíteni, az akadály megszűnésétől számított egy éven belül - egy éves vagy ennél rövidebb elévülési idő esetén pedig három hónapon belül - a követelés akkor is érvényesíthető, ha az elévülési idő eltelt, vagy abból egy évnél, ill. három hónapnál kevesebb van hátra. Ezt hívjuk az elévülés nyugvásának.

http://jog.wb.hu/jogicikk/27

végrehajtó1 # 2013.05.15. 18:46

És mi az a menthető ok??

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.15. 18:37

Hol olvastál ilyet?

22-22 # 2013.05.15. 14:41

Az vajon mit takarhat, hogy az elévülési idő (5 év), 1 évvel meghosszabbodik, ha a végrehajtó "menthető okból", nem tud végrehajtani?

22-22 # 2013.05.14. 13:23

Engedélyt nem kért..., de ha tényleg úgy gondolja, hogy foglal tőkét+üzletrészt, legalább várt volna míg megnyitom a számlát, és elkezdek forgalmazni, most -a történtek tudatában- lehet egy egyszerűsített végelszámolást csinálok, és akkor nem tud foglalni se jogosan, se jogtalanul(gondolok az elévülésre).
Tehát nem biztos a halasztás, akkor perelhetem vissza a később kiderülő foglalásról, hogy mivel jogtalan(az elévülés miatt), akkor természetesen visszajár..., hát ez +gondolom nem 1 hét!