Fizetési felszólítás


drbjozsef # 2018.05.30. 11:49

Nem kötelező.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 21:27

Nem értem, mi a problémátok. Mit számít, hogy érvénytelen-e? Egyáltalán mit értesz azon, hogy egy fizetési felszólítás érvénytelen?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 18:15

Ott sem mindegy, hogy üzenetben vagy az idővonalon. Különben meg tiltsa le, és azzal el van intézve.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 16:39

Neki kell tudnia, hogy tartozik-e vagy nem.

De igazából továbbra sem értem a problémát. Azt akarja kérdezni, hogy szabad-e felszólítani elektronikus úton vagy mit? Egyáltalán: mi az hogy "interneten"?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.29. 14:47

Nem jó a kérdés. Inkább mondd el, kivel milyen problémád van, mire akarod felszólítani, és mi a célod a felszólítással.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.10. 15:18

Nem nagyon hiszem, hogy tényleg arra vagy kíváncsi, kapott-e már más is ilyet. Egyébként persze, kapott.

Jano73 # 2016.06.10. 14:55

Tisztelt Fórumozók elnézést kérek ha nem a megfelelő helyre írtam.A kérdésem az lenne,hogy :Felszólítás behajtási költségátalány megfizetésere szóló levelet kapott e már valaki?Tigáztól érkezett és igazából az lenne a kérdés van e valakinek tapasztalata ilyen ügyben.Köszönöm a válaszokat.

Vadsuhanc # 2016.05.02. 19:22

Tisztelt Fórumozók !

Szeretném megköszönni gerbera válaszát. Lenne viszont még egy kérdésem. Helyi önkormányzat 4 éve elhalt személy ügyében megállapított x összegű kommunális adó tartozást. Az örökös megállapított. Kinek az adószámára kell megfizetni a jogosan megállapított, nem vitatott adótartozást. Az elhalt ( már törölt adózó) vagy az örökös adószámlájára? Remélem le tudtam írni érthetően. Köszönöm a választ. ( Az Önkormányzat az elhalt nevére és adószámlájára kéri a befizetést )

gerbera317 # 2016.04.22. 07:12

Be kell fáradni az adóhivatlba, és személyesen kell részletfizetési kérelmet előterjeszteni. A kérelemmel egyidejűleg történő előlegfizetés erősen befolyásolja a döntést, ezért az mindenképpen javasolt.

Vadsuhanc # 2016.04.20. 14:50

Tisztelt ObudaFan!

Az Önkormányzat viszont azzal fenyeget, hogy amennyiben nem fizetem be nyolc napon belül az adót, akkor eljárást kezdeményez. Mint írtam az adó mértékét és annak jogosságát nem vitatom. Nyolc napon belül viszont nem tudom befizetni. Jövő hónapban viszont igen. Ezért kérdeztem, hogy a kérelemnek van-e halasztó hatálya, az eljárás megindítását akádályozza-e a kérelem ? ( Mégegyszer nem a befizetés elkerülése a célom, hanem a követkető havi jövedelmem megérkezéséig történő elodázása )

Tisztelt ObudaFan! Köszönöm megtisztelő válaszod.

ObudaFan # 2016.04.20. 14:28

A fizetési felszólítás nem végrehajtható okirat, így halasztó hatályról azzal kapcsolatban nincs értelme beszélni.

Vadsuhanc # 2016.04.20. 13:32

Tisztelt Fórumozók !

Szeretném megtudni, hogy a helyi önkormányzat fizetési felszólításával kapcsolatban a részletfizetési kérelemnek van-e halasztó hatálya ?

Nem kívánok mellébeszélni. A követelés jogos azt rendezni kívánom is, azonban a megadott nyolc napon belül nem tudom. A következő havi jövedelmemből igen. A végrehajtási eljárás elkerülése érdekében szeretném a kérdésemre a választ megtudni

BP Cicke # 2012.06.06. 14:56

Tisztelt Szakértők!

Pénteken egy hete (2012) kaptam egy fizetési felhívást a NAV-tól, amely 2009-ben indított per - amely ténylegesen 2010 ben lett tárgyalva - bírósági illeték eljárási díja (az egész összeg csak a vesztett per illetéke). A per döntése jogerőre emelkedett 2010-ben.
Ezeket az információkat a bírósági irat betekintése után tudom most már. A per végzéséről én nem kaptam értesítést.

Kérdéseim:

1 Megtámadhatom (célszerű?) ezért a fizetési felhívást?
2 Érdemes kérni a bíróságtól illetékmentességet vagy méltányossági csökkentést?
A per 2010 ben volt és abban az évben emelték jogerőre, de engemet erről nem értesítettek (volt ügyvédem is).
Elfogadható, hogy most nyújtom be a méltányossági kérelmem vagy már felesleges?
3 Mekkora részletfizetést (méltányosságot) kérhetek és kitől bíróság és/vagy NAV?

Bíróság:
?
NAV:

A megállapított összeg 780 000 Ft (egy tárgyalás perköltsége ilyen magas?), amiből egy összegben 180 000 Ft tudok kifizetni.
A vesztett per alapján el kellett adnom lakásomat, kifizetni gyermekeim anyját.
A maradék pénzből lakást vettem, a két nagyobb velem lakó tanuló (egyetemista) gyermekeim részére (APEH elfogadta illeték mentességi kérelmeinket). Én ebben a lakásban haszonélvező vagyok. Jelenleg rehabilitációs járadékon vagyok - 53 000Ft havi jövedelemmel (még egy évig, utána orvosi felülvizsgálat dönt további sorsomról), amiből jó ha 10 000Ft-ot tudnék törleszteni.

Kifizetek 180 000 Ft -ot egy összegben és a fenn maradó összeget havi 10 000 Ft-tal törleszteném (ha nem kapok csökkentést, akkor ez 5 év). Elfogadható ez?

Köszönettel
BP Cicke