Adósság behajtás


gracegrace # 2020.11.10. 17:46

@alsovonal

Szóval te is laikus vagy.
Köszi az infót az e-levél kapcsán, megírtam, kíváncsi vagyok, h mi lesz.

Van itt bárki a válaszolók között, aki valóban tapasztalt jogász, nem csupán egy laikus, illetve laikus troll?

rigoz # 2020.11.08. 09:46

Végrehajtási eljárásban is - melyre a Pp. szabályait a Vht. 9. § folytán a polgári nemperes eljárás sajátos jellegeiből adódóan megfelelően kell alkalmazni - jogosult bármely fél, így az adós is meghatalmazott útján is eljárni.

Meghatalmazott lehet ügyvéd is.

Egyetértek abban, hogy a legegyszerűbb módja tartozása állásáról meggyőződni a személyes iratbetekintés.

Annak ellenére is, milyen ellenérzése van a végrehajtóval szemben.

Mondanám, hogy "ne egyedül menjen, de a járványhelyzet miatt, ez nem opció.

rigoz # 2020.11.08. 09:43

Hókuszpók, az a Lovász László.. :D

Bocsánat, ezt muszáj voltam lecsapni.. :D

gerbera317 # 2020.11.08. 09:37

Rosszarcú? :D Sebhelyes?
Magas homlok, sűrű szemöldök. Kiköpött Hókuszpók. Csak itt termet is van, ami jól jöhet fejeléskor. Igen, a finomitás valóban javasolt.

alsovonal # 2020.11.08. 09:19

@gracegrace

Ennyi is elég hivatkozásul?

A neved is elég. Pl.: “Radics Úr legyen szíves tájékoztatni a nevemen nyilvántartott tartozás(ok)ról, ügyszám nincs, mer’ maga baxott küldeni értesítést” Persze finomíthatod.

hogy "ki is fut a tartozás" mire letöltik

~ 130 ezres hatósági átutalási megbízás elég hamar tud térülni.

Nem kaptam semmiféle értesítést. Pont.

Márpedig kaptál, nem csak Radicstól! PONT.

rossz arcú Radicshoz ... laikustól nem várható el, h a szerinted megfelelő kérdéseket tegye fel.

Rosszarcú? :D Sebhelyes? No, meg gondolom gengszter, népnyúzó, keresztapa.
Szintén a laikus tábort erősítem, de szerintem egy intelligensebb felső osztályos tanuló is fel tudná tenni a megfelelő kérdést: “mi a fax ez az inkasszó?!” (persze ez is finomítható)

Szomorú örökös # 2020.11.08. 05:37

gracegrace

Egy jószándékú ember nem küld el személyesen egy laikust sem ahhoz a rossz arcú Radicshoz, se más hasonlóhoz, ha másképp is megoldható. És pláne nem csak ennyit tanácsol, h menj el a Radicshoz.

Pedig bármilyen furcsa, ez a legegyszerűbb - és leggyorsabb - módja, hogy megtudd, miért is vonják le a pénzt a számládról. Ha csak levelezgetsz vele, akkor baromi lassan kerülhet pont a végére és addig bizony a bank mindig vonni fog, nem fog vele leállni. A személyesen intézett ügyek többnyire jóval gyorsabban lezáródnak. Egyébként meg a végrehajtók is csak a dolgukat végzik, amire megbízást kapnak. Ezért nem biztos, hogy egyből „rosszarcúak” és gonosz emberek.

gracegrace # 2020.11.07. 22:28

@Grave7

Egy jószándékú ember nem küld el személyesen egy laikust sem ahhoz a rossz arcú Radicshoz, se más hasonlóhoz, ha másképp is megoldható. És pláne nem csak ennyit tanácsol, h menj el a Radicshoz.
Plusz egy laikustól nem várható el, h a szerinted megfelelő kérdéseket tegye fel. Maradjunk annyiban, ha nem vagy te és más itt lévők jó szándékkal, h érdemben, normális és teljeskörű tanácsot adjatok valakinek itt az általa vázolt ügyben, akkor maradjatok csendben. Nem kell, h még fokozzátok az emberek problémáját.
Ha viszont rosszindulatúan fokozzátok, meg lesz számotokra a böjtje. Él az ÚR.

gracegrace # 2020.11.07. 22:21

@alsovonal

Köszi a választ az E-papíros dologra!

De nem tudok az ügyszámra hivatkozni, mert nincs olyanom.

A bank által küldött papíron a közleményben csak ennyi van:
3HATÓS.Á:223V9437/13/21021/Ü/7..
KJ:drKeszeiPéterközj
KÖZJEGYZŐ

Ennyi is elég hivatkozásul?

Mit jelent az, hogy "ki is fut a tartozás" mire letöltik az e-papírt..?

Ügyvédek hogyan informálódnak ilyen esetben, ha nem e-papíron?

Nem kaptam semmiféle értesítést. Pont.

Grave7 # 2020.11.07. 19:47

@gracegrace:

2020.11.04. 22:08-kor ezt a kérdést írtad:
Mit tehetnék, hogy megtudjam, hogy ez mi a franc? Mire történt végrehajtás és egyáltalán..??

Erre teljesen korrekt és helyes válasz volt az, hogy keresd fel a Radicsot.
Megjegyzem, erre magadtól is rájöhettél volna, hiszen Te írtad, hogy a végrehajtótól érkezett a (hatósági) átutalási megbízás - neki tudnia kell, hogy miért, milyen tartozás miatt adta ki azt a számládra. Mivel más infód most még nincs, csakis itt tudod elkezdeni a szálak felgöngyölítését.

Csak a korrekt és helyes válaszokat követően írtad 2020.11.04. 23:25-kor, hogy nem mennél személyesen, hanem másképp szeretnéd kideríteni miről van szó. Ekkor további kérdéseket is feltettél.
Ha ezeket már az első posztodba beleírod, akkor azokra is választ kaphattál volna.

drbjozsef # 2020.11.07. 09:46

"Nem, nem! Önélzet, bátolság, vagy inkább melészség!"

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.07. 09:26

"Önérzetes a kis latol..."

alsovonal # 2020.11.07. 07:04

rólad is árulkodik, h viccesnek találod gerbera trollkodását..
Köszi a tippet az E-papírra, ez már valóban érdemi válasz! Milyen ügytípust válasszak ki ezen belül?

Pontosan, jót mosolyogtam gerbera bejegyzésén. Sajnos már nem látom. :(

E-papír: beadvány végrehajtási eljárásban.

miket tartalmazzon mindenképpen a levél

Azokat a dolgokat, amire kíváncsi vagy: pl. kérj kimutatást a tartozásodról az ügyszámra hivatkozva. Megjegyzem sokkal egyszerűbb lett volna a héten bemenni az irodába. (ahogy a legelején Grave7 javasolta!) Mire az e-papírt letöltik, feldolgozzák, lehet hogy ki is fut a tartozás.

És nem kaptam megelőzően egy árva levelet sem semmiféle tartozásról

De kaptál. PONT.

gerbera317 # 2020.11.07. 01:35

Grave7 nem troll. De majd úgyis rádöbbensz...

gracegrace # 2020.11.06. 23:52

@bermuda háromszög
természetesen nem azt fogom csinálni, amit egy troll javasolt.

Nyilván az ügyvédek sem rohangálnak infóért a végrehajtókhoz, amikor ők intézkednek ilyen esetben az ügyfeleiknek.

Azért érdekelne, h itt van-e az eddig választ adók között praktizáló ügyvéd, tapasztalt jogász. Mert a válaszokból nem úgy néz ki.

gracegrace # 2020.11.06. 23:47

Ps: elnézést, hogy 3x jelent meg a hsz-em, fagyott az oldal hosszasan és azért kattintottam cirka 3x a 'rendben' gombra.

gracegrace # 2020.11.06. 23:44

@alsovonal

  1. rólad is árulkodik, h viccesnek találod gerbera trollkodását..
  2. Köszi a tippet az E-papírra, ez már valóban érdemi válasz! Milyen ügytípust válasszak ki ezen belül?
  • A végrehajtási kifogást?
  • 'bírósági végrehajtási eljárásban beadvány a végrehajtó részére"?
  • 'Önálló bírósági végrehajtó eljárását érintő kérelem'?
  • 'Önálló bírósági végrehajtó intezkédését érintő panasz'?
  • vagy?

És miket tartalmazzon mindenképpen a levél, azon kívül, h leírom az adatokat, amik a banktól kapott levelében szerepelnek?

És nem kaptam megelőzően egy árva levelet sem semmiféle tartozásról, se közjegyzőtől, se senkitől, és értesítést sem kaptam levélről.

oligaliga # 2020.11.05. 07:08

A személyes ügyfélfogadás - egyenlőre - nem szünetel. Legalábbis hivatalosan.

alsovonal # 2020.11.05. 07:07

OFF Nem néztem részleteiben a Közlönyt. Van a mostani rendkívüli jogrend ideje alatt személyes ügyfélfogadás a vh-irodákban?

alsovonal # 2020.11.05. 07:05

mert a Radics még le is fejel érte, ha rosszul mersz szólni"

:D :D gerbera köszi, hogy feldobtad a napomat! :)))

@gracegrace

”h annak nyoma legyen ... ha másképp is ki lehet deríteni, h ez mi ... nem kaptam semmi értesítést

E-papírnak van nyoma.

Kértj tájékoztatást e-papíron a végrehajtónak címezve, ha semmiképp nem akarsz személyesen intézkedni. Utóbbi gyorsabb lenne, de lehet előzővel megúszol egy orrtörést. :D

Normális, hogy nem kaptál értesítést hatósági átutalás kiadásáról. (majd kapsz!) Előtte kapnod kellett felazólítás tartozás haladéktalan megfizetésére és egy raklap papírt kb. Gondolj bele milyen lenne már, ha az adóst értesítenék?! Lepucolná a számlá(i)t...

Szomorú örökös # 2020.11.05. 04:01

gracegrace

Nem szívesen mennék hozzá személyesen, ha másképp is ki lehet deríteni, h ez mi.

Pedig más lehetőséged nem nagyon van. A végrehajtó biztosan meg fogja mondani, hogy mit követel tőled. Más módszer nem nagyon létezik ennek kiderítésére.

gracegrace # 2020.11.04. 22:25

Nem voltam még végrehajtónál, nem tudom, h miképp kell kikérni bármit, h annak nyoma legyen. Kell-e, h nyoma legyen?
Nem szívesen mennék hozzá személyesen, ha másképp is ki lehet deríteni, h ez mi.

És normális-e, hogy nem kaptam semmi értesítést..?
Forduljak bírósághoz, vagy hová, hogy értesítés, tájékoztatás nélkül csak úgy végrehajtott a számlámon valamit egy végrehajtó?

(A trollok kíméljenek. Ha nem tudsz/nem akarsz normálisan válaszolni akkor ne fáraszd magadat azzal, h "válaszolsz".
Segítségért, tanácsér jön ide mindenki, nem azért, h undok, paraszt stílusban "válaszolgassanak".)

Grave7 # 2020.11.04. 21:57

Szerintem keresd fel a Radicsot. Esetleg.

(Látnokok nincsenek.)

gracegrace # 2020.11.04. 21:08

Sziasztok, tanácsotokat szeretném kérni:

Kaptam a bankomtól egy értesítést, h Radics Csaba végrehajtótól átutalási megbízás érkezett 129,520 Ft-ra.

Fogalmam sincs, hogy mi ez.

Pár éve már vont le 183 ezer Forintot egy cirka 10 évvel korábbi 59 ezer Ft-os tartozásra, amit anno régen nem tudtam kifizetni. Két éve úgy voltam vele, hogy oké, így jártam, akkor rendezve a tartozás visszamenőleg kamatoskamattal..

És kaptam is egy levelet ettől a Radicstól, hogy az ügy lezárva.

Azóta semmi levelet nem kaptam, se a banktól kapott levélen szereplő közjegyzőtől, se senkitől, nem is tudok arról, hogy tartoznék.
A banki levélben a közleményből az ügyszám hiányzik, csak a legelső száma látszik.

Mit tehetnék, hogy megtudjam, hogy ez mi a franc? Mire történt végrehajtás és egyáltalán..??

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.31. 11:08

Azisigaz. :)

gerbera317 # 2020.10.31. 08:23

Azt nem kérdezte. drbj három ötletből választhatott, és nem volt ott kérdéskét, hogy "esetleg valami mást?".