Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Adósság behajtás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 20:28

Az alperes apja kegyeletének a megsértése...

www.kbs-ugyved.hu

Lyonee #   2017.03.20. 20:16

Kegyeletsértés? 23 évig még arról sem volt tudomása, hogy az apja meghalt.
A kérdező 2014-es beírása:
"Nemrég jutott tudomásomra, hogy az apám meghalt még 1991-ben. Volt egy lakása az V.kerületben, amit a tulajdoni lap szerint a bátyja örökölt, mert azt állította az önkormányzatnál és a közjegyzőnél, hogy nincs leszármazott! Ezután eladta a lakást. 2006-ban ő is meghalt."

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 19:24

Ő az örökhagyó gyereke. Vagy unokája.

www.kbs-ugyved.hu

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 18:47

Ja. Hogy az alperes nem az elhunyt lánya, hanem az elhunyt testvérének a lánya. Ha az elhunytnak nem volt sem leszármazója és felmenője, akkor a testvér jogosan örökölt, ő meg a lánya javára lemondott. Ha ez van, akkor értelmetlen volt perelni. Miért kellett volna önt említeni a hagyatéki eljárásban?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Dr.Attika # e-mail 2017.03.20. 18:31

Ha a lánya volt, akkor ő a törvényes örökös. Mire ment a per?

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

epataki # e-mail 2017.03.20. 17:24

Köszönöm a segítséget, közben eszembe jutott, hogy nem is perköltség,hanem az alperes ügyvédi költsége.
A kegyeletsértésről csak annyit, hogy az bebizonyosodott, hogy én voltam az örökös és a nagybátyám tudott rólam! Itt az alperes, a lánya az akivel szemben vesztettem.
Tulajdonképpen reménykedem,hogy nem fogja kérni,mivel mai áron kb. 18 millió Ft. volt az örökségem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.20. 13:41

Akkor még vagy négy évig. Ha végrehajtást kérnek, akkor onnan kezdve újabb öt évig. Ha a végrehajtó bármilyen cselekményt végez, akkor onnan számítva megint öt évig. Etc.

(A kegyeletsértés is bűncselekmény ám.)

www.kbs-ugyved.hu

epataki # e-mail 2017.03.20. 13:33

Bocsánat, tegnap rosszul írtam, én voltam a felperes, az alperes apja, az én apám testvére volt aki "elcsalta" az örökségemet.
Végrehajtó még nem jelentkezett, az alperes ügyvédje írta a felszólítást, hogy fizessek. Nem állt szándékomban senkit utasítani. Kérdésem továbbra is az, hogy meddig kérhetik ezt a tartozást? Már több, mint 1 éve nem történt semmi az ügyben.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.19. 19:49

Most még egy rágalmazási pert is akarsz a nyakadba?

(A végrehajtót egyébként az adós nem utasítgathatja, hogy miből tiltson, miből ne. Amit talál, azt foglalja.)

www.kbs-ugyved.hu

epataki # e-mail 2017.03.19. 19:35

Elvesztettem egy öröklési pert, ezért a perköltséget kb.116000 Ft-otnekem kéne befizetni. 2016. március 02-án kaptam meg a felszólítást a felperes /unokatestvér/ ügyvédi irodájától, hogy fizessek. Én rögtön válaszoltam, hogy jelenleg egy összegben nem áll módomban fizetni, mert jövedelmem havi 22.800 Ft Foglalkoztatást helyettesítő támogatás, és átküldtem a postai utalványt, hogy ebből tiltsák le. Ezután nem történt semmi, már több, mint egy éve.

Kérdésem: Meddig követelhetik tőlem ezt az összeget?
Utóirat: A per tárgya egy belvárosi ingatlan és bankszámla volt, amit a felperes édesapja csalt el tőlem, mert "elfelejtett" megemlíteni a hagyatéki tárgyaláson és a közjegyzőnél!

ius latratus # e-mail 2017.03.09. 16:00

Igen, nem is arra gondoltam, hanem arra, hogy ha első körben egy ügyvédet keres fel, s nem a D.A.S-t, akkor nem a felszólítgatások eredményére várt volna a kérdező.
Persze, itt is itt a "ha".

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.03.09. 15:55

Csodát tenni más se nagyon tud. Az alig másfél éves céggel szemben az utóbbi fél évben 23 végrehajtási eljárás indult, és a kényszertörlése is folyamatban van.

www.kbs-ugyved.hu

ius latratus # e-mail 2017.03.09. 15:21

ezért a Magyar bírósághoz került, azon belül a Patona és Társa Végrehajtó Irodához

Jaaaj...

azonban nem tudják behajtani a pénzt, és mára szüneteltetés alá vonták az eljárást azzal az indokkal, hogy a cég tulajdonosának semmi nincs a nevén, bankszámlaszámmal nem rendelkezik

Ez biztos nincs benne.
Ha jól értem, itt már egy végrehajtási eljárás van folyamatban, azaz, szinte mindent megtettél. Talán, ha nem a csúcsjogászokat tömörítő D.A.S. Biztosítóhoz fordultál volna először...

Zsoolt87 # e-mail 2017.03.09. 12:54

2015.12.17.-én vásároltam egy Mitsubishi Pajero-t. 2015.12.18.-án elvittem eredetvizsgára, ahol megbukott, módosított alvázszám gyanánt. Az NKH megtette a feljelentést. DAS jogi képviselőmmel felvettem a kapcsolatot, és kérvényeztem az adásvételtől való elállás jogommal. Az autó Supreme Autó Ház KFT.-től (címe: 2143 Kistarcsa, Móra Ferenc utca 105.) származik. A cég semmilyen felszólításra nem reagált, ezért a Magyar bírósághoz került, azon belül a Patona és Társa Végrehajtó Irodához, akik azonban nem tudják behajtani a pénzt, és mára szüneteltetés alá vonták az eljárást azzal az indokkal, hogy a cég tulajdonosának semmi nincs a nevén, bankszámlaszámmal nem rendelkezik. Kérdésem az lenne, hogy milyen lépéseket tudok még tenni?

gerbera317 # e-mail 2017.02.26. 17:40

Lekéste a jogvesztő határidőket. Az elmondottak alapján. Egyébként pedig nem felé, hanem -nak -nek.

dszusi # e-mail 2017.02.26. 16:43

Tisztelt Fórum!

Egy ismerősömnek szeretnék itt tanácsot, illetve segítséget kérni.
A probléma a következő:
Tavaly november óta letiltás van a fizetéséből, ma elmondta utólag derült ki h kapott levelet a Dr Seress Miklós önálló bírósági végrehajtótól, mely levélről édesanyja nem szólt neki. Eltette így az ismerős csak most tudta meg miért vonnak a fizetéséből.
Azt szeretném kérdezni van e valami módja hogy a további fizetéslevonás ellen tiltakozzon, illetve megteheti e a munkáltató hogy kiadja az adatait?
Azt tudom h a NAV felé megtehetik csak más behajtó felé is megtehetik e?
Illetve mit tehet ez ügyben, hogy tovább ne kelljen fizetnie, elmondása szerint több éves tartozást?

Köszönöm a nevében is!

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.18. 17:11

Nem válaszoltam már erre?
ez egy hozzászólás?

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.hu
TEL.: 06-30-8464220
MAIL:vegrehajtasugyintezo@gmail.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.17. 17:08

Nem válaszoltam már erre?

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2017.02.17. 17:07

Két lehetősége van ilyenkor a kezesnek:
1) A végrehajtónál megfizetve a tartozását kéri a bíróságot, hogy az adós elleni végrehajtásban állapítsa meg, hogy a végrehajtást kérő jogutódja a helytállási kötelezettségének eleget tett kezes. Ennek a kivitelezhetősége több sebből is vérzik, ezért ez csak elméleti síkon létezik.
2) Fizetési meghagyás kibocsátását kéri az adós ellen, ahol a követelés tárgya a kezesi helytállással keletkezett költség és kár.

Balek 75 # e-mail 2017.02.17. 16:50

Tisztelt Fórumozók!
Elmentem kezesnek egy ismerősömnek!Persze a felvett összeget nem fizette vissza!Mikor kiderült,hogy szándékosság állhat a dolog mögött azonnal bírósághoz fordultam ahol megállapították,hogy csalás áldozata lettem.Mivel akkor még anyagi kár nem ért csak enyhe büntetést kapott az illető!Közben végrehajtásra került az ügy persze a kamatokkal együtt nőtt az adósság is!Mivel az illetőnek eddig nem volt bejelentett munkahelye nem tudtak tőle vonni semmit!Nagy nehezen ki tudtam fizetni a kölcsönt!Annyit tudok, hogy most már van munkahelye és családja is.
Az lenne a kérdésem ,hogy hogyan tudnám vissza szerezni a pénzemet,akár milyen módon is?Több mint 3 millió Ft.-ról van szó!
Köszönettel

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.10. 21:08

"Azért ha bebizonyosodik, hogy az fmh-t indítója minden jogalap és ismeretség nélkül indítgat ügyeket akkor azért csak egy feljelentés kell és meg is van a delikvens."

nem egy, hanem több... (elkövetői magatartás)

Vh-ügyes # e-mail 2017.02.10. 20:44

"Azért ha bebizonyosodik, hogy az fmh-t indítója minden jogalap és ismeretség nélkül indítgat ügyeket akkor azért csak egy feljelentés kell és meg is van a delikvens."

nem egy, hanem több... (elkövetői magatartás)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.10. 19:33

Jó kérdés. Ha tudsz ilyen konkrét ügyet, szólj.

www.kbs-ugyved.hu

facsiga77 # e-mail 2017.02.10. 19:06

Ok, és ha behajtja az így esetlegesen jogerőssé vált fmh-t?

Akkor sincs semmi bcs?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.02.10. 15:33

Már mondtuk egyszer (többen, egybehangzóan), hogy nem.

www.kbs-ugyved.hu