Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?

nv12 # e-mail 2018.09.08. 19:17

hello mi van akkor ha a fizetésem 33°% vonátk de ujj munkahelyet váltotam és mielött tudtam volna utalni elötte inkaszot tettek a számlámra még munkabér átutalás elött és még igy is maradt rajta mínusz

gerbera317 # e-mail 2018.07.31. 16:09

Akkor itt vagy nem állnak fenn a kiterjesztés feltételei, vagy pedig a bank ügyintézője nem ismeri a kiterjesztő szabályt (igen, ilyen is létezik).
Ez a kiterjesztés úgy működik, hogy pl. egy 100 ezer forintos hitelkeret esetén -71.500 Ft erejéig terhelhető a bankszámla (v.é.: a százezres hitelkeretből 28.500 Ft marad érintetlenül.
Egyébként pedig, ha a tartozásodat törlesztetted így, nem kell azzal foglalkoznod, hogy az utalásod nem a végrehajtónál köt-e ki, mert te teljesítettél, és a te szempontodból ez a lényeg. Az nem a te gondod, hogy a tőled kapott pénztől milyen módon szabadul meg a hiteleződ.

thinky 11 # e-mail 2018.07.31. 15:56

Köszönöm a választ gerbera317! Nem jótékonykodni szerettem volna hanem tartozást leróni! Közben megjött a bank válasza a delikvensnek s így valószínű célba ér a pénz!

Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk hogy, a jogszabály a következő korlátok közé szorítja a teljesítést:

• a számlán lévő összegből mentes a mindenkori legalacsonyabb öregségi nyugdíjnak megfelelő mértékű összeg, mely 28.500,- Ft, ennyi összegnek tehát mindenképpen a számlán kell maradnia, nem utalható át a végrehajtónak,
  • a mindenkori legalacsonyabb öregségi nyugdíj összege és annak négyszerese között 50% vonható és utalható át a végrehajtónak, vagyis 28.500,- Ft és 114.000,- Ft közötti rész felét lehet elvenni.
  • a mindenkori öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul foglalható.

Amennyiben a lefoglalt össze teljes mértékében ki fizetésre kerül úgy onnantól kezdve lehet újra utalni a számlára anélkül hogy azt le vonják.

gerbera317 # e-mail 2018.07.31. 15:49

Ezt innen nem lehet megmondani. Mert nem csak mentességi szabály létezik, amit a Vht. szabályoz, hanem kiterjesztő szabály is létezik, nem a Vht, hanem a Pft. 62. § (2)-(3), ami a hitelkeret végrehajtás alá vonásáról rendelkezik. Ilyen után jön mindig a reklamáció, hogy "dehát átment a számlám minuszba, ez hogy lehet?". Hát így.
És te is úgy jótékonykodj, hogy az utalásod lehet, hogy a végrehajtónál fog kikötni.

thinky 11 # e-mail 2018.07.31. 13:56

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy az igaz hogy a végrehajtó a mindenkori öregségi nyugdíjnál kevesebb összeget, a bank nem vonhatja le a végrehajtónak? Úgy tudom ez most 28500 forint, tehát ha például én küldök valakinek 20.000 forintot a számlájára akinek hatósági átutalási megbízás van a számláján, az nem kerül levonásra? Köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # e-mail 2018.07.18. 09:47

Mivel lehet elkerülni?
Több módja is van.
1. Adós tesz róla, hogy vagyontalan legyen. Ha ez nem megy, akkor
2. tesz róla, hogy legalább bankszámlája ne legyen. Vagy
3. Adós megfizeti a tartozását egyösszegben, vagy
4. több részletben. A részletfizetésen engedélyezett részletfizetést kell érteni, tehát azzal az 52. § f) szerint szüneteljen a végrehajtás. Ha már szünetel letiltással, akkor ezzel nem kell foglalkozni.

nonolet # e-mail 2018.07.17. 17:55

civicmiki

Költhet róla!
Kártyával vagy átutalással.

Akkor bizony RENDELKEZIK vele/róla.

civicmiki # e-mail 2018.07.17. 14:06

Akkor megkérdezem!
Mivel lehet elkerülni?

gerbera317 # e-mail 2018.07.17. 13:39

Eltértünk az eredeti témától.
Mindegy, minek hívod te az ő számlatulajdonosságát, de tudd, hogy ha ő "társkártyás", akkor a bank a végrehajtó megkeresésére úgy fog válaszolni, hogy "van bankszámlája, ez-és-ez a száma". Tehát ha jön neki inkasszó, és azzal viszik a te fizudat is, meg csp-t és mindent, akkor az ezért lesz. Szerintem ne vitatkozz, inkább kérdezd meg, mivel lehet ezt elkerülni.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.07.17. 13:38

Mi másnak?

www.kbs-ugyved.hu

civicmiki # e-mail 2018.07.17. 13:28

Ha az rendelkezési jognak számít, akkor van neki. De kétlem, hogy egy társkártya annak számítana.

nonolet # e-mail 2018.07.17. 13:21

"Rendelkezési joga nincs a számla felett, csak egy szimpla társkártyát csináltattam neki hozzá, de a fizetése oda megy."

Tehát rendelkezik fölötte...

civicmiki # e-mail 2018.07.17. 09:21

Nem vitatkozni jöttem, de nem értem, miért kell egyből azt állítani, hogy nem mondok igazat, ha rosszul, vagy pontatlanul teszem fel a kérdést?!
Ha rossz topikban vagyok, kérlek mutass utat, hogy melyik a helyes topik.
Rendelkezési joga nincs a számla felett, csak egy szimpla társkártyát csináltattam neki hozzá, de a fizetése oda megy.
Az, hogy nem tudtuk elkerülni, egyértelműen a mi sarunk, hagyjuk miért, de így alakult, ezt már visszahozni nem tudom.

gerbera317 # e-mail 2018.07.17. 09:04

Ja, és ha nem inkasszó, akkor talán nem az inkasszós topikban kellene kérdezni.

a számlán, mert az az én nevemen van, és oda az én fizetésem is megy
Tehát az adós fizetése is oda érkezik? És rendelkezési joga is van a számla felett? Mert ha van, érhet még benneteket meglepetés.

Igen a gyes, gyed, csp stb. mentes juttatások, de ez az inkasszónak nem akadálya.

Mondd csak, civicmiki: Kérdezni jöttél ide, vagy vitatkozni?

gerbera317 # e-mail 2018.07.17. 09:01

Tehát továbbra sem érted...
A közös költséggel történhetett olyan, hogy a fizetési meghagyást hagyták jogerőre futni, így az azzal érvényesített követelésért az adós minden jövedelmével és vagyonával felel. Előfordul az ilyen. De nem ezt el is lehetet volna kerülni, mégpedig könnyűszerrel.

civicmiki # e-mail 2018.07.17. 07:20

Nos köszönöm a felvilágosítást.
A helyzet viszont az, hogy BKV/BKK, és közös költség tartozás van amit a behajtó, tiltat a fizetéséből.
A GYES/GYED, ilyesmikre ez kiterjedhet, avagy sem?
Ez volt az eredeti kérdés, szorítkozzunk ennek a megválaszolására, nem pedig a lehetséges háttér fejtegetésére!
Nem inkasszó van a számlán, mert az az én nevemen van, és oda az én fizetésem is megy, hanem a munkáltatónál van letiltás.
Köszönöm!

nonolet # e-mail 2018.07.16. 21:05

Azért nem igaz, mert ...

Az örökös CSAK a magával a hagyatékkal felel a tartozásért!!!!

A saját béréből ezért nem vonnak le a hagyatéki tartozásra.

- -

Ha mégis a közös költségre vonnak le
az már az ő saját tartozása és nem az örökölt tartozás.

civicmiki # e-mail 2018.07.16. 17:49

Gerbera317. Miért is nem igaz?
Többek között közös költség tartozást is örökölt, am8nek a fizetését a többi tartozás rendezés melett nem tudta vállalni, így a közös képviselő kiadta behajtásra.

gerbera317 # e-mail 2018.07.16. 08:48

A párom örökölt apukája után jelentős tartozást az ingatlannal együtt.
Ha ez igaz, akkor a fizetéséből sem vonhatnának. Mivel ez egy alapvető szabály, valószínűleg a tényállás nem igaz.

drbjozsef # e-mail 2018.07.12. 19:11

Normál tartozás (tehát pl. nem gyerektartásdíj) esetén a GYES/GYED (és a családi pótlék is) mentes a végrehajtás alól. Abból nem fognak tiltani, mindegy hova megy.

(Viszont ha a végrehajtó inkasszózna a közös számlán - bár tudom, nem oda megy a gyes, de ami van rajta - akkor azt már korlátlanul és forrástól függetlenül teheti : a számlapénz csak számlapénz, mindegy honnan jött.)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

civicmiki # e-mail 2018.07.12. 17:24

Tisztelt Tagok!

Lenne egy kérdésem.
A párom örökölt apukája után jelentős tartozást az ingatlannal együtt.
Jelen pillanatban a fizetéséből a munkáltató letilt a tartozásra x %-ot, és egy-pár BBK-s korábbi tartozásra megint csak x %-ot. A kérdésem a következő volna: Várjuk a második gyermekünket, és a GYES/GYED, egyébből ezek letiltásra kerülnek, vagy azok mentesek ez alól.
Infónak annyi, hogy a fizuja az én számlámra jön, nem közösre, hanem az enyémre.

Válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2018.05.12. 21:21

Nem fogják elfogadni, ha a kérelemmel egyidejűleg nem kezded meg a részletfizetést. Nehogy visszaszólj, hogy nem érted a választ!

era1995 # e-mail 2018.05.12. 12:38

Jó napot!Kaptam egy levelet a végrehajtótól!kérdésem az lenne ,hogy levélben részletfizetést kértem erről mennyi idő utàn értesítenek hogy elfogadták e?

Boni1983 # e-mail 2017.11.23. 08:24

Köszönöm Grave!

Grave7 #   2017.11.22. 13:06

@Boni1983: Valószínűleg jól számolta a bank, de olvasd el az ebben a témában 2017.11.14. 21:47-kor írt hozzászólásomat.