Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


nonolet # 2018.07.16. 19:05

Azért nem igaz, mert ...

Az örökös CSAK a magával a hagyatékkal felel a tartozásért!!!!

A saját béréből ezért nem vonnak le a hagyatéki tartozásra.

- -

Ha mégis a közös költségre vonnak le
az már az ő saját tartozása és nem az örökölt tartozás.

civicmiki # 2018.07.16. 15:49

Gerbera317. Miért is nem igaz?
Többek között közös költség tartozást is örökölt, am8nek a fizetését a többi tartozás rendezés melett nem tudta vállalni, így a közös képviselő kiadta behajtásra.

gerbera317 # 2018.07.16. 06:48

A párom örökölt apukája után jelentős tartozást az ingatlannal együtt.
Ha ez igaz, akkor a fizetéséből sem vonhatnának. Mivel ez egy alapvető szabály, valószínűleg a tényállás nem igaz.

drbjozsef # 2018.07.12. 17:11

Normál tartozás (tehát pl. nem gyerektartásdíj) esetén a GYES/GYED (és a családi pótlék is) mentes a végrehajtás alól. Abból nem fognak tiltani, mindegy hova megy.

(Viszont ha a végrehajtó inkasszózna a közös számlán - bár tudom, nem oda megy a gyes, de ami van rajta - akkor azt már korlátlanul és forrástól függetlenül teheti : a számlapénz csak számlapénz, mindegy honnan jött.)

civicmiki # 2018.07.12. 15:24

Tisztelt Tagok!

Lenne egy kérdésem.
A párom örökölt apukája után jelentős tartozást az ingatlannal együtt.
Jelen pillanatban a fizetéséből a munkáltató letilt a tartozásra x %-ot, és egy-pár BBK-s korábbi tartozásra megint csak x %-ot. A kérdésem a következő volna: Várjuk a második gyermekünket, és a GYES/GYED, egyébből ezek letiltásra kerülnek, vagy azok mentesek ez alól.
Infónak annyi, hogy a fizuja az én számlámra jön, nem közösre, hanem az enyémre.

Válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2018.05.12. 19:21

Nem fogják elfogadni, ha a kérelemmel egyidejűleg nem kezded meg a részletfizetést. Nehogy visszaszólj, hogy nem érted a választ!

era1995 # 2018.05.12. 10:38

Jó napot!Kaptam egy levelet a végrehajtótól!kérdésem az lenne ,hogy levélben részletfizetést kértem erről mennyi idő utàn értesítenek hogy elfogadták e?

Boni1983 # 2017.11.23. 07:24

Köszönöm Grave!

Grave7 # 2017.11.22. 12:06

@Boni1983: Valószínűleg jól számolta a bank, de olvasd el az ebben a témában 2017.11.14. 21:47-kor írt hozzászólásomat.

Boni1983 # 2017.11.22. 09:38

Gerbera hiszek neked! :)
Írtam email-t tegnap neked, megkaptad? azért válaszolsz ilyen stílusban? mert ha válaszoltál, bocsánat, de nem kaptam meg a válaszodat. :(
Részletfizetési megállapodást kértem a végrehajtást kérőtől, amit meg is kaptam már, a héten fizetem, így leveszik az inkasszót is a számlámról.
Tisztában vagyok vele, hogy 35 napig él az inkasszó és utána hosszabbítják.
Szóval csak az érdekelt volna, hogy a 12.000,- Ft felét kellett a banknak levonnia?
De akkor ezek szerint igen!
Köszönöm a válaszod!

gerbera317 # 2017.11.21. 15:43

a bank jogosan utalta el a 12.000,- Ft FELÉT?
Miért, mekkora részét kellett volna? Egyébként te magad adod meg a választ: „addig nem veszik le az inkasszót a számlámról.” Igen, jogosan. Igaz, az inkasszó hatálya nem addig marad fenn, mint amint neked mondtak, hanem 35 napig.

És hogy értsd:
Az inkasszó, az egy hatósági átutalási megbízás, tehát átutalási megbízás a banknak. A bank _minden_ átutalási megbízást úgy teljesít, ahogy arra fedezet van a bankszámlán: ha teljes a fedezet, akkor teljesen, ha részben van fedezet, akkor csak részben, ha pedig nincs fedezet, elutasítja a teljesítést.
Hatósági átutalási megbízásnál (= inkasszó, ha esetleg valaki nem tudta volna) is majdnem ugyanígy működik a dolog: ha teljes a fedezet, akkor teljes mértékben teljesít, és az inkasszónak ezzel vége. Ha csak részben van fedezet, vagy egyáltalán nincs, akkor csak részben illetve nem teljesít, majd a nem teljesíthető megbízás erejéig a 35 nap lejártáig vár, hátha mégiscsak lesz fedezet. Ezt hívják sorbaállításnak. A 35 nap lejártával a nem teljesíthető részre a bank az inkasszót elutasítja. Te is így jártál: érkezett a számlára részfedezet, amiből a bank a levonható rész erejéig teljesített is.
Nem muszáj nekem hinni.

Részletfizetést pedig nem így kell kérni, de ezt most nem magyarázom el.

Boni1983 # 2017.11.21. 13:47

Tisztelt fórumozók!
Folyószámlámat inkasszó terheli. A végrehajtást kérővel felvettem a kapcsolatot a részletfizetéssel kapcsolatban.
Jelenleg várom a megállapodási szerződést és a csekkeket.
Hónap elején érkezett fizetésem inkasszózásra került, így cak "x" összeget tudtam felvenni ról. (ez tiszta sor) Tegnap a munkáltatóm 12.000,- Ft összeget utalt a folyószámlámra egyéb jogcímen, amelyből a végrehajtó felé 6.000,- Ft elutalásra került.
Tudom, hogy amíg a részletfizetés első két hónapját nem fizetem be (végrehajtást kérő felvilágosítása alapján), addig nem veszik le az inkasszót a számlámról.
Kérdésem csak ez lenne, hogy a bank jogosan utalta el a 12.000,- Ft FELÉT?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

gerbera317 # 2017.11.15. 22:06

És még meg is magyarázza.

Szomorú örökös # 2017.11.15. 18:31

gerbera317

De olyan fost, hogy "kifizetések felé", még nem írtam le

Neked is további szép estét! Elnézést, de én nem vagyok hajlandó ezt a stílust felvenni, pontosabban leereszkedni hozzá. Tudod pl. azt is, hogy te special nő vagy, az ilyen stílusú - ha egyáltalán lehet ezt stílusnak nevezni -mondataid alapján a kutya sem találná ki. :-D

gerbera317 # 2017.11.15. 16:36

Még annyit, hogy a 33/50% kérdése nem ebbe a topikba való, de valami miatt mindig itt jön elő. A többi stimmel.

gerbera317 # 2017.11.15. 16:17

És még meg is magyarázza...
Érdemben nincs mit válaszolni. Grave már válaszolt. Egyébként ez a topik másról sem szól, mint a főszabályról, a mentességi szabályokról, meg a kiterjesztő szabályokról. Korábban (többször is) külön még ki is dolgoztam, mely esetekben vonható több mint 33/50%. És annak az okait is többször közöltem már, hogyan inkasszózhatnak úgy, hogy még "mínuszba is átmegy" a bankszámla egyenlege. És azt is, miért nincs akadálya az egyidejű munkabér-letiltásnak és inkasszózásnak. Itt, ebben a topikban. De olyan fost, hogy "kifizetések felé", még nem írtam le, és nem is fogok (ezt is úgy másoltam). Én kérek elnézést...

Szomorú örökös # 2017.11.15. 15:35

gerbera317

Hogy lehet egy ilyen fost leírni, és még el is küldeni? És ez nem elírás vagy ilyesmi, hanem gondosan megszerkesztett mondatnak tűnik.

Szerintem ez a topik nem arról szól, hogy felháborodunk a kérdezők vagy válaszadók által leírt mondatok megfogalmazásán. Mert akárhogy nézzük, neked azzal van bajod - és azzal is neked egyedül - nem pedig a helyesírással, mivel azzal nem is lehet.

Esetleg ha a kérdezőnek érdemlegesen válaszolnál, több hasznod lenne itt. :-)

gerbera317 # 2017.11.15. 14:51

Egyszerre jelentettek be a munkáltató kifizetések felé inkasszót
Bár nem vallási fórum, de csakazértis: Jézus Úristen! Hogy lehet egy ilyen fost leírni, és még el is küldeni? És ez nem elírás vagy ilyesmi, hanem gondosan megszerkesztett mondatnak tűnik. Istenem...

Szomorú örökös # 2017.11.15. 04:50

Grave7

Én kérek elnézést! A lényeg, hogy a kérdezőt próbáltam kijavítani, mert rosszul tudta. Nekem több helyről, számla-kifizetések érkeztek, mert vállalkozó vagyok. Így abból közvetlenül nem tudtak levonni, mivel nem bérkifizetés volt soha. De mivel nem ÁFA-körös, így nem kell vállalkozói számlát fenntartanom. Így nekem egy darabig minden áldott nap, ha átutalás jött, vitték az aznapi utalások felét. Amikor pedig elérte a számlán az összeg a max. értéket, onnan kezdve mindent vittek, ami érkezett. Ezt egyféleképp tudtam csak megoldani, készpénzes számlákat írtam a munkák után és abból nem tudtak vonni egy fillért sem. Egy idő után csakis a nagyobb összegekkel csináltam így, hogy ne menjenek a számlára, a kicsikből pedig vontak. Szerencsére gyorsan rendezni tudtam a tartozásom és utána nem vontak többé.

A kérdezőnek más problémája van egyébként is. Egyszerre jelentettek be a munkáltató kifizetések felé inkasszót, és elhelyezték ugyanezt a magánszámláján is. Tehát a cég is levon neki, majd mikor átutalják a maradékot, abból a bank is meglépi az inkasszót. Ráadásul zárolva van a számlája ilyen esetben, szóval csakis bankfiókban, méregdrágán tud pénzt felvenni. Itt mindenki jól jár, kivéve a számlatulajdonos. :-O

AR87

Mi lehet legrosszabb eset ami történhet? Mire készüljek fel?

Ennyi tartozásért, amit itt leírtál, simán végezhetnek helyszíni eljárást is - nekem is volt - ráadásul simán felszámolnak érte még plusz 5000 Ft-ot. Ha úgy sem tudnak semmit lefoglalni, ami fedezi a tartozásodat, akkor gáz van, mert jöhet az ingatlan-végrehajtás. Nekem is kb. 600 ezerről volt anno szó, amiből mire kifizettem, kb. 500 ezer maradt. Szóval érdemes kifizetni valamilyen forrásból, mert tönkre tesznek és nekik ez teljesen szabályos sajna. :-O

Grave7 # 2017.11.14. 20:47

@Szomorú örökös: Ha már idézed a Vht. 79/A. § (2) bekezdését, miért nem teljeset?

(2) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

Jelenleg az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege 28.500 Ft, ennek négyszerese 114.000 Ft.
Ami 114.000 Ft felett van, az teljesen levonható; ami pedig 28.500 és 114.000 közé esik, annak a fele (ez a számlán lévő, oda érkező összegtől függ, hogy minek a fele).

Szomorú örökös # 2017.11.14. 18:17

AR87

Ha inkasszó van rajta,úgy tudom,hogy 28 000 feletti összeg felét vehetik el

Rosszul tudod! Létezik egy minimális összeg, ami a mindenkori minimálnyugdíjtól függ, tehát változó összeg. Azt rajta hagyják a számlán, afelett minden átutalást egy az egyben vihetnek a magánszámláról is. Vállalkozói számlát pedig nullára lekopaszthatnak.

A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti rész korlátlanul végrehajtás alá vonható. (Vht. 79/A. § (2) bekezdés)

Nálam ez olyan 45-50 ezer körül volt, afelett minden utalást vittek, ráadásul minden egyes hatósági utalásnál - ami csak naponta egyszer volt, ha előző nap jött bármi a számlára - az utalás költségét is leemelte a bank, mert hát nehogy már az a NAV pénzéből menjen... :-O

tehát a 28 ezret + maradék(50%) személyesen kiadják a bankban,az tény igen,hogy csak személyesen!

Tehát a mentes összeget adják ki, de valóban csak személyesen. Inkasszó alatt a kártyádat sem tudod használni, utalni se tudsz róla, gyakorlatilag totál zárolva van.

AR87 # 2017.11.14. 11:06

Szomorú örökös

Ha inkasszó van rajta,úgy tudom,hogy 28 000 feletti összeg felét vehetik el,tehát a 28 ezret + maradék(50%) személyesen kiadják a bankban,az tény igen,hogy csak személyesen!

Más bankszámlájára kérni a jövedelmet vagy kp-ban elvileg mennie kellene nem?! Akkor "csak" a tiltás áll fenn.

Szomorú örökös # 2017.11.14. 05:36

AR87

Ha a számlán maradó teljes összeg eléri a mentes összeg határát, akkor akár az egész átutalt jövedelmet viheti a NAV a magánszámláról is. Sőt, a bank által megjelölt időpontig gyakorlatilag zárolják a számlát is, azaz csakis az ő engedélyükkel, bankfiókban lehet méregdrágán róla pénzt felvenni. Én ezt így tudom, voltam ebben a cipőben régebben, szerencsére már nem aktuális nálam.

AR87 # 2017.11.13. 23:14

Tisztelt fórumozok!
A problémám a következő,nem teljesen látom át,kérem aki érdemben tud segítsen.
Van egyszer 400ezres adó tartozásom(TB,nyugdíj,stb) illetve kb 180.ezer T-home felé.
Először is az lehetséges,hogy pl a NAV egyszerre tiltást kér munkáltatomtól 33%ig illetve még inkasszál is?(csak az bőven átlépi az 50%is,nem teljesen értem,hogy ez megléphető e.)
Mivel 2 tartozásom van a tiltás lehet 50% tisztasor,de a maradék összeget rá kellene utalni számlámra nem?
Mi lehet legrosszabb eset ami történhet? Mire készüljek fel?
Illetve ha inkasszó került számlámra,azt meg szokták adni,hogy oldják fel és "csak" tiltsák a 33 v 50%ot?

anonymous09 # 2017.11.08. 18:14

Igen ez a főbb gondom, hogy a maradék pénzt sem tudom levenni a kártyárol, csak ha személyesen bemegyek. (400 km)